Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Καλησπερα, ξερατε οτι το shareaza κατεβαζει πολυ καλα και γρηγορα τα τορεντ;
    Για δοκιμαστε παρακαλω. www.shareaza.com
    • Εκτος απο αυτα εχει υποστηριξη στο δικτυο ed2k -σαν να εχεις emule, στο δικτυο gnutella -σαν να εχεις limewire ή συναφη, εχει το δικο του πολυ γρηγορο δικτυο gnutella 2 και το πιο ωραιο ειναι οτι τα κανει ολα ταυτοχρονα χωρις να εχετε τρεις ή περισσοτερους clients.
    • Συνδεεστε στα τρια δικτυα και κατεβαζετε και το τορεντ σας ή συνδεεστε κατα επιλογη σε οποιο θελετε.
    • Τεσσερις διαφορετικοι clients σε εναν και εχετε πολυ καλη οργανωση βιβλιοθηκης, λιστας αρχειων προς κατεβασμα καθως και ποια εχετε ηδη κατεβασει ωστε να μην μπερδευεστε.
    • Εχει ενσωματωμενο media player καθως και προεσκοπιση ημιτελων αρχειων.
    • Η ταχυτητα δε που υποστηριζει στα υπολοιπα δικτυα ειναι της ιδιας ταξης και δεν ειναι ειναι banned απο κανεναν σοβαρο client του χωρου.
    • Η εκδοση που κυκλοφορει ειναι σταθεροτατη και οτι υπαρχει αλλου θα το βρειτε και εδω, ip filtering, σερβερς και αλλα. Στην εννοτητα υπαρχουν how-to, προσθετα αλλά και μερικα κολπα.


    Ανακαλυψτε το, ειναι ο client που δεν ξερατε αλλά επιθυμουσατε.

    Καλο shareazing.

  2. #2
    Εγγραφή
    06-11-2005
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ - ΚΑΡΑΒΟΣΤΑΜΟ
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ΖΤΕ H367N
    Path Level
    Fastpath
    Το μπλε-άσπρο γτ δεν το έχει κάνει ban ΑΛΛΑ συνιστά να μην το χρησιμοποιούμε.Τώρα γιατί το κάνει αυτό αν ξέρει κανένας ας μας πει.
    Σιφούνι μου στραβόραδο παλιά καταβολάδα,
    Κρασάκι μου που σ' έπινα όλη την εβδομάδα...

  3. #3
    Εγγραφή
    10-06-2005
    Μηνύματα
    9.018
    Downloads
    65
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    N/A
    ISP
    N/A
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Patentman διαφημηστή σε έβαλε το shareaza?

    Απαξ και μάθεις σε έναν client δύσκολα πας να ασχολήθείς με άλλον.

  4. #4
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hwoarang
    Patentman διαφημηστή σε έβαλε το shareaza?
    Ολοι ξεκιναμε απο καπου, εγω ξεκινησα απο το nαpster, πολυ λιγο στο παλιο kazαa μετα πηγα στο wιnmx. Ολα αυτα βεβαια για να κατεβασω με την ταπεινη 56Κ (40Κ στην ουσια) κανα δυο ειδικα τραγουδακια ελευθερα απο cοpyright. Και αυτο επειδη ηταν ελευθερα δεν τα πουλαγε κανεις. Βεβαια και με την 40Κ και να ηθελες δεν συμφερε αλλιως...

    Βαζω adsl και λεω να δω λιγακι με το wιnmx, ματαια ομως, ο clιent ειχε πεθανει. Ετσι σαν ασχετος πραγματικα απο το αθλημα πηρα σβαρνα ολες τις σελιδες περι audiο P2Ρ. Ασχετος οποτε διαβασα πρωτα για τα δικτυα, βρηκα και κατι wιki και ειδα οτι οι πιο πολλοι clιent ειχαν το gnutεlla.
    Ετσι δοκιμασα αρκετα, οτι πιο κουφο και σπανιο που υποσχοταν οτι ηταν καθαρο και καλο.

    Μετα ανακαλυψα το shαreaza. To edοnkey το ηξερα απο πριν αλλά κατι ειχα ακουσει και για το εmule. Αφου ειχα κανει τοσο κυκλο με το gnutεlla ειπα να τον ολοκληρωσω και μετ ανα πιασω το εmule.
    Ετσι και εγινε, με κερδισε το shαreaza και απλα χρησιμοποιησα το εmule για να δω διαφορες.
    Τελικα τωρα χρησιμοποιω και τα δυο πιο πολυ για να εχω εναλλακτικες. Βεβαια η ταχυτητα στο shαreaza δεν παιζεται, αν και ειναι αναλογα τι κατεβαζεις. Αν ειδικα βρεις αυτο που θες απο lιmewire χρηστες τοτε εδεσες, σε χρονο dt εχει ερθει. Το ιδιο ισχυει και για το gnutεlla 2 αλλά και για τα tοrrents. Το μονο που δεν αλλαζει ειναι η αργη ταχυτητα που εχει το ed2κ δικτυο, αν και το shαreaza βρισκει περισσοτερα αρχεια, δεν εχει οριο

    Ετσι τι καλυτερο απο το να το διαφημισω αφου ειναι απο τα αγαπημενα μου και θελω να εχει πηγες -και γω πηγη ειμαι αλλά και εσυ που το χρησιμοποιεις.

    Απαξ και μάθεις σε έναν client δύσκολα πας να ασχολήθείς με άλλον.
    Δυστυχως εχεις δικιο σε αυτο αλλά καλο ειναι να το δοκιμασουν.
    Το μπλε-άσπρο γτ δεν το έχει κάνει ban ΑΛΛΑ συνιστά να μην το χρησιμοποιούμε.
    Ολοι οι clιents ειναι πνευματικα παιδια και δημιουργηματα καποιων που θελουν να το βλεπουν ζωντανο. Φαντασου να εχεις στησει ολο τον σχεδιασμο και να ερθει ενας αλλος και να σου φαει τους πελατες (εχει γινει απειρες φορες και απειρα παραδειγματα στον χωρο).
    Ποσο μαλλον καποιος να βγαζει χρημα απο αυτο. Μια παραλλαγη του shαreaza ειναι επι πληρωμη αλλά εχει αναπτυχθει απο τριτο.
    Ετσι και το shαreaza μπορει να συνδεθει με ολα (εκτος κad που δεν μας απασχολει, τι κad τι ed2κ αυτη την στιγμη) και ετσι ανοιγει ενα δικτυο με αρχεια σε ολους, κανει καλο σε ολους τους clιents αλλά και στους χρηστες.
    Μονο το οτι ολοι φοβουνται μην εξαπλωθει τοσο πολυ που πατωσουν τα αλλα.

    It`s the ultιmate Ρ2P clιent

    Ουφ!

  5. #5
    Εγγραφή
    12-09-2005
    Μηνύματα
    722
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK TD-W8961NB
    SNR / Attn
    7.7(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Χρησιμοποιώ το Shareaza εδω και πολύ καιρο και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Patentman
    Αν ειδικα βρεις αυτο που θες απο lιmewire χρηστες τοτε εδεσες, σε χρονο dt εχει ερθει.
    αλλα αυτο δεν το εχω καταφέρει ικανοποιητικά. Μου φαινεται οτι απο gnutella 1 δίκτυα δεν κατεβαζει οπως το Limewire. Ή περιορισμος υπάρχει ή εγω δεν εχω κάνει σωστα τις ρυθμίσεις... Edit: Τώρα που το ξαναδοκίμασα παίζει...
    Για Torrents δεν έχει τις ρυθμίσεις το azureus -πάει όμως καλά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sprog111 : 02-07-06 στις 21:34.

  6. #6
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaggoulas
    Το μπλε-άσπρο γτ δεν το έχει κάνει ban ΑΛΛΑ συνιστά να μην το χρησιμοποιούμε.Τώρα γιατί το κάνει αυτό αν ξέρει κανένας ας μας πει.
    είναι οι λόγοι που αναφέρει ο patentman αλλά και ένας ακόμα, πολύ σοβαρός που είναι καθαρή ευθύνη των ανίδεων, άσχετων χρηστών.
    Κάνουνε το λάθος να βάζουν το torrent αρχείο (αυτό που κατεβάζει ο χρήστης αρχικά με σκοπό να κατεβάσει στην συνέχεια το κανονικό αρχείο) στα downloads ή στο φάκελο Torrents που όμως από μλκ τον έχει κάνει share. Με επακόλουθο άλλοι χρήστες από τα υπόλοιπα δίκτυα του shareaza να το παίρνουν και να αλλοιώνουν το ratio του μέλους του tracker. Περισσότερα εδώ

  7. #7
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Η αληθεια ειναι οτι απο πριν γραφτω εδω ημουν φανατικος του shareaza.
    Οταν ηρθα διπιστωσα αλλους δυο με τον no_logo να εχει κανει καλη δουλεια.
    Τον πετυχαινω και διασπαρτα.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-08, 13:34
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-08, 08:22
  3. ΠΟΣΟΙ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΤΙ....
    Από stef128 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-08, 11:37
  4. Router που να κανει αυτα:
    Από antonis70 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-06, 12:51
  5. Πολύ νέος με όλα αυτά
    Από kestri στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-05, 18:21

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας