Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 30
  1. #1
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Οι υπολογιστες σημερα εχουν πολυ μεγαλυτερες αναγκες για ψυξη αποτι πριν μερικα χρονια.
    Η αναζητηση ανεμιστηρων/ψυκτρων για επεξεργαστη/case κτλ κτλ εχει γινει μεγαλη υποθεση για οσους αναζητουν καλες θερμοκρασιες/χαμηλο ή καθολου θορυβο κτλ κτλ

    Ας υπαρχει ενα θεμα οπου ο καθενας θα γραφει τις εντυπωσεις του απο το προιον που αγορασε.
    Ποσο αθορυβο ειναι,ποσο καλα ψυχει,σε τι εξαρτημα το εχει τοποθετησει κτλ κτλ ...

  2. #2
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Και ξεκιναω....
    Προσφατα αγορασα καινουργιο cooler για τον επεξεργαστη :
    Scythe Ninja Plus (Revision B')

    H ψυκτρα αυτη περιεχει μια βαση απο χαλκο. Ακριβως πανω της υπαρχει μια μικροτερη βαση απο αλουμινιο. Περιεχει 6 σωληνες απαγωγης θερμοτητας απο χαλκο οι οποιοι περνουν μεσα απο φυλλα αλουμινιου.
    Ως γνωστο ο χαλκος εχει την ιδιοτητα να αποροφει την θερμοτητα ενω το αλουμινιο εχει την ιδιοτητα να την "διωχνει."
    Η ψυκτρα μας ειναι αυτη λοιπον:


    Οπως φαινεται ειναι τερατωδης.

    Διαστασεις : 110 x 110 x 150mm (χωρις fan.)

    ΠΡΟΣΟΧΗ!! Δεν μπαινει σε ολες τις μητρικες και ολα τα κουτια. Λογω μεγαλου υψους(15 εκ.) ενδεχομενως να βρισκει στο πλαινο κουτι. Επισης πρεπει να υπαρχει αρκετη αποσταση απ οτις μνημες γιατι ενδεχομενως να μπει δυσκολα ο ανεμιστηρας πανω απο αυτες.

    Η ψυκτρα ερχεται με κλιπς για ολους σχεδον τους επεξεργαστες οποτε μαλλον δε θα συναντησετε προβλημα να τον τοποθετησετε.

    O δικος μου τοποθετηθηκε σε Intel 775,συγκεκριμενα σε Pentium D 930 επεξεργαστη.
    Αρκετα ζεστος οποτε η ψυκτρα δεν εχει ευκολο εργο

    Για την τοποθετηση της δεν χρειαστηκε να βγει η μητρικη αφου εχει τα ιδια clips που εχει και η μαμα ψυκτρα του Pentium D. Αν και μερικοι αντιπαθουν τον συγκεκριμενο τροπο στηριξης (Gallahant ) εγω δεν συναντησα δυσκολια να κουμπωσω την ψυκτρα ουτε παρατηρηθηκε προβλημα ασταθειας.

    ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ ΧΩΡΙΣ ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑ
    Στην αρχη δεν εβαλα ανεμιστηρα πανω στην ψυκτρα. Λογω μεγεθους της ψυκτρας και περιεργειας ηθελα να δω τι μπορει να κανει η συγκεκριμενη.
    Ξεκιναv λοιπον τα windows και τρεχω Everest Ultimate Edition για να δω θερμοκρασιες.
    Ο επεξεργαστης ειχε 58-60° σε iddle,μαλλον μεγαλο το νουμερο αλλα αναμενομενο για fanless cooler.
    Δεν συνεχιζω σε load,βαζω τον ανεμιστηρα και επανεκκινω το συστημα.

    Παρατηρησεις:

    1) Ο ανεμιστηρας ειναι πληρως αθορυβος. Εχω παραξενια με τον θορυβο αλλα αυτος ο δωδεκαρης τρεχει στις 1200 στροφες και δεν καταλαβα οτι εβαλα ανεμιστηρα πανω. Πολυ θετικο

    2)Στη δικια μου μητρικη δυσκολευτηκα να κουμπωσω τον ανεμιστηρα γιατι ακουμπαει πανω στις μνημες. Δεν υπηρξε καποιο αλλο προβλημα παντως.

    3)Ο ανεμιστηρας δεν εχει ρυθμιστη. Μπορει να μην ακουγεται αλλα αν καποιος θελει περισσοτερες στροφες θα πρεπει να παει σε αλλαγη ανεμιστηρα. Σε τετοια περιπτωση παντως πρπεει να υπαρχει και δυνατος ανεμιστηρας στο πισω μερος του κουτιου να τραβαει τον παραπανω αερα. Μπορει να τοποθετηθει και δευτερος ανεμιστηρας πανω στην ψυκτρα (!) αλλα κατι τετοιο ειναι μαλλον εξεζητημςνο και ανουσιο(το δοκιμασα παντως)

    4) Ο ανεμιστηρας παντως μπορει να τοποθετηθει και κατω απο την ψυκτρα ωστε να φυσαει προς το τροφοδοτικο. Σε μερικες περιπτωσεις μπορει να ειναι βολικο,π.χ. οταν υπαρχει τροφοδοτικο με 2 ανεμιστηρες.

    ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ ΜΕ ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑ

    Εχοντας βαλει και τονανεμιστηρα πανω στην ψυκτρα ανοιγω το pc και αρχιζω να μετραω θερμοκρασιες.
    Σε iddle κατασταση για περιπου 15 λεπτα ειχα περιπου 41-43 βαθμους.
    Παρα πολυ καλο αποτελεσμα για τον επεξεργαστη αυτον. Η προηγουμενη ψυκτρα (Ζαλμαν 7700-Cu) δεν τα ειχε καταφερει τοσο καλα.

    Αρχιζω να στρεσαρω με το ΜaxCPU που δινει 100% load και στους 2 πυρηνες του επεξεργαστη.
    Το αφηνω κανα 20λεπτο να ζεσταθει καλα στο συστημα. Ο επεξεργαστης επιασε 54 βαθμους max.
    Και σε full load η ψυκτρα απεδωσε παρα πολυ καλα.

    Αρχιζω το κλοκαρισμα φτανοντας τον επεξεργαστη μεχρι και τα 4.45 Ghz (~50% ο/c).
    Η ψυκτρα εδωσε πραγματικα ρεστα και ποτε δεν ειδα θρμοκρασια μεγαλυτερη απο 62°.

    Παρατηρησεις:

    Οσον αφορα τις θερμοκρασιες παντα παιζουν ρολο πολλα αλλα πραγματα εκτος της ψυκτρας. Ο σχεδιασμος του κουτιου,οι ανεμιστηρες του,αν υπαρχει τροφοδοτικο που βοηθαει στην απαγωγη του αερα. Γενικα το airflow του κουτιου ειναι η μιση αρχοντια και χρηζει ιδιαιτερης σημασιας αν θελουμε να εχουμε καλο αποτελεσμα.


    Σε γενικες γραμμες:

    ΘΕΤΙΚΑ:
    Η ψυκτρα κανει αυτα που υποσχεται. Πληρως αθορυβη και πολυ καλη στην ψυξη. Αν υπαρχει ανεμιστηρας στο πισω μερος του κουτιου βοηθαει ακομα και στην δημιουργια ρευματος αερα μεσα στο κουτι.

    ΑΡΝΗΤΙΚΑ:

    Το μεγεθος της. Πολυ ψηλη και σε πολλα κουτια δεν θα χωρεσει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gordito : 23-05-07 στις 19:20.

  3. #3
    Το avatar του μέλους mach
    mach Guest
    Να παρατηρήσω και εγώ ότι όντως η ψύκτρα είναι τέρας και θέλει ευρύχωρο κουτί για να βολευτεί. Και στη δική μου μητρική, ο ανεμιστήρας χτύπαγε πάνω στις μνήμες: αυτό διορθώνεται εύκολα αν συρθούν όσο ψηλά γίνεται τα συρματάκια που τον κρατάνε.
    Επίσης, θα έλεγα ότι είναι ιδανική για fanless εργασία, όμως με τον κατάλληλο επεξεργαστή. Με τον E6600, μπορούσε να φολντάρει χωρίς καθόλου ανεμιστήρα 24/7. Βέβαια οι θερμοκρασίες ήταν 8-10 βαθμούς παραπάνω από το νορμάλ. Τέλος, δίνω και εγώ θετική ψήφο στην μέθοδο εγκατάστασης της, αν και τα πλαστικά πιαστράκια της βάσης δεν είναι εγγύηση αξιοπιστίας...

    Nα σημειώσω επίσης ότι πηγαίνοντας από Arctic Silver 5 σε Ceramique, είδα διαφορά 2 βαθμών στις θερμοκρασίες της συγκεκριμένης ψύκτρας.

  4. #4
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    Πάφος-Κύπρος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    5.235
    Downloads
    19
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/768
    ISP
    Primetel
    Router
    PTL-VDL-N5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mach Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nα σημειώσω επίσης ότι πηγαίνοντας από Arctic Silver 5 σε Ceramique, είδα διαφορά 2 βαθμών στις θερμοκρασίες της συγκεκριμένης ψύκτρας.
    Οντως η ceramique εμφανιζει καλυτερα αποτελεσματα σε αρκετες περιπτωσεις.

  5. #5
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Εγω εχω βαλει στο κουτι μου (το κλασσικο μαυρο Heroichi) τα εξης

    1) Αυτην την ψυκτρα http://www.plaisio.gr/product.aspx?c...product=780618 πανω σε Pentium (Prescott) 4 3.2

    2) Αυτην την ψυκτρα http://www.plaisio.gr/product.aspx?c...product=843997 πανω στην Geforce 6600 που εχω και

    3) Αυτα τα fans http://www.plaisio.gr/product.aspx?c...product=853275 μπρος και πισω στο κουτι.

    Οι θερμοκρασιες του επεξεργαστη κυμαινονται σε 40-42 βαθμους idle το καλοκαιρι και γυρω στους 35 τον χειμωνα, τιμες που ειναι ακρως ικανοποιητικες για τον συγκεκριμενο που ειναι και ανεβασμενος στα 3.7.
    Να σημειωσω οτι σε socket 775 για Intel για να τοποθετηθει πρεπει να βγει η motherboard.

    Οι θερμοκρασιες της gpu -idle- κυμαινονται στους 41-42 τον χειμωνα και 46-47 το καλοκαιρι και αντε να ανεβαζει 3-4 βαθμους οταν παιζω games.

    Οι θερμοκρασιες της motherboard ειναι 33-34 τον χειμωνα και 37-38 το καλοκαιρι.

    Οπως καταλαβαινετε ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και απο τις 3 αγορες καθως -εκτος της μειωσης των θερμοκρασιων- εχει μειωθει και κατα πολυ και ο θορυβος (το οποιο ηταν ο βασικος μου στοχος).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ardi21 : 24-05-07 στις 14:23.

  6. #6
    Εγγραφή
    02-10-2006
    Περιοχή
    Μυστικη τοποθεσια
    Μηνύματα
    2.216
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Draytek Vigor 2700
    SNR / Attn
    18(dB) / 8(dB)
    πολυ ωραιο thread

    σε εναν P4 Prescott 3,2ghz ελαφρως τσιμπημενο στα 3,4 σε κουτι cooler master centurion
    με ενα 12αρη ανεμιστηρα μπροστα απο τους δισκους για να μπαζει και εναν 12αρη πισω για εξαγωγη(εναν THERMALTAKE A2329 SILENT CAT 120MM FAN που ειλικρινα δε νομιζω οτι υπαρχει πιο αθορυβος και πιο αποδοτικος,οσοι τον εχουν δοκιμασει θα ξερουν),εχω ενα συστημα ψυξης πανομοιοτυπο με το Scythe Ninja Plus (Revision B'),ειναι thermaltake αλλα
    δεν θυμαμαι πιο μοντελο αφου πλεον τωρα δεν υπαρχει.
    ειναι ολοιδιο μονο που τα φυλλα ειναι και αυτα απο χαλκο και επανω του εχω βαλει ανεμιστηρα ιδιον με αυτον του κουτιου αλλα 9 εκατοστων με cfm γυρω στα 56.
    σε idle παει το πολυ 35 και σε full load με επεξεργασια video ακομη και μετα απο ωρες μετα βιας παταει τους 52-53 κελσιου,το κυριωτερο ομως ειναι οτι δεν ακουω τιποτα,ξεχναω οτι το pc δουλευει.
    ενας λογος που δεν εχω δοκιμασει ποτε zalman ειναι ο θορυβος,για μενα το νο1 κριτηριο επιλογης ειναι ο χαμηλος θορυβος.

    εκεινο που θελω να ρωτησω ειναι να μας πει εντυπωσεις καποιος που εχει δοκιμασει αυτο εδω
    το εχω βαλει σε μια φιλη μου γιατι την ενοχλουσε ο θορυβος,ειναι τελειως αθορυβο αλλα
    δεν ξερω πως τα παει απο αποδοση αφου μπηκε σε μηχανημα με cpu που δεν ζοριζεται και δεν ζεσταινει,ισως να ειναι πολυ καλο μιας και ο ανεμιστηρας του σπρωχνει μπολικο αερα(77.85 CFM)

    οσο για αυτο εδω αν και πολυ ησυχο και ωραιο δε νομιζω να κανει για extreme καταστασεις,το εβαλα προσφατα σε athlon 64 x2 6000+ και η θερμοκρασια φτανει τους 65-68 με ανοιχτο κουτι.
    δεν ξερω ,ισως για εναν core2 6600 να παει καλα,τι λετε γι αυτο;

  7. #7
    Το avatar του μέλους mach
    mach Guest
    l_satsok, δεν θα έβαζα ποτέ τέτοιες ψύκτρες σε οποιοδήποτε case. Έχουν το τεράστιο πρόβλημα (όπως και οι στοκ) ότι στέλνουν όλο τον ζεστό αέρα από τη cpu μέσα στο κουτί.Ακόμα και αν υπάρχει δυνατός ανεμιστήρας που φυσάει από το εμπρός μέρος, αρκετή θερμότητα θα παραμένει στο εσωτερικό. Είναι προτιμότερο να μπει μικρότερη ψύκτρα, η οποία θα πετάει τον αέρα κατευθείαν στον πίσω ανεμιστήρα εξαγωγής.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mach : 24-05-07 στις 15:30.

  8. #8
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    Πάφος-Κύπρος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    5.235
    Downloads
    19
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/768
    ISP
    Primetel
    Router
    PTL-VDL-N5
    Αν και εχω zalman ψυκτρα cpu (cnps7000b al-cu) στο ενα μου πισι και zalman ψυκτρα gpu (vf-900cu) στο αλλο απεχθανομαι ολες τις λυσεις της ζαλμαν που καθε αλλο παρα αθορυβες ειναι. Θα αλλαξω τη ζαλμαν ψυκτρα cpu με μια thermalright xp90c και εναν noiseblocker blacksilent μπας και ησυχασω.

    Οσο για τη gpu στο αλλο μου πισι (7600gt) δεν ειχα επιλογη να βαλω arctic cooling ψυκτρα που τις θεωρω οτι καλυτερο και αθορυβο υπαρχει για καρτες γραφικων. Η διαφορα στο θορυβο της vf-900cu με τη λυση της arctic-cooling που εχει η X1650pro στο αλλο μου pc ειναι απο τη γη στον ουρανο.

    Στο pc με την vf-900cu, εχω το θηριο thermalright ultra 120 + εναν akasa amber 120mm και πραγματικα δεν βγαζει κιχ. Ο επεξεργαστης ειναι ο D930, που με τη στοκ ψυκτρα εφτανε κοντα 50c σε idle. Mε την ultra 120 ειναι στους 32c idle και ταφος.

    Οσο για τα προιοντα της thermaltake που αναφερει ο satsok, ουτε να τα δω δε θελω! Εχω το thermaltake armor και οσο καιρο ειχα πανω τους ανεμιστηρες που ηρθαν με το κουτι, ειχα εφιαλτες το βραδυ. Ουτε λογος να δοκιμασω ψυκτρα τους.

    Οποτε: ΟΥΥΥΥΥΥΥ Ζαλμαν, ΟΥΥΥΥΥΥΥ Θερμαλτεϊκ

    +1000 Thermalright , Αrctic-cooling silencer, Noiseblocker blacksilent fans + Akasa amber series fans.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gallahant : 24-05-07 στις 15:42.

  9. #9
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    @mach.

    Ολα ειναι θεμα σχεδιασης κουτιου. Στο δικο μου Chieftec εχω την δυνατοτητα να εξαγω αερα απο τους σκληρους μπροστα + απο τον ανεμιστηρα πισω.
    Ετσι ο αερας που μπαινει απ οτον ανεμιστηρα απεναντι απο τη CPU φευγει αριστερα και δεξια και δεν μενει σταθερος μεσα στο κουτι.

  10. #10
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Οσο για το θορυβο μαλλον ο καθενας εχει διαφορετικα κριτηρια ως προς τι ειναι πραγματικα αθορυβο.
    Εγω ας πουμε (+ ο Gallahant) τον εχω ανοιχτο το βραδυ και πραγματικα δεν θελω να ακουω τιποτα. ΚΙΧ. ΜΗΔΕΝ.
    Εχω κατι ανεμιστηρακια Ζαλμαν τα οποια καποιος ανετα θα μπορουσε να τα κρινει ως αθορυβα. Το βραδυ ομως στην απολυτη ησυχια μονο αυτα ακουγονται και μου τη σπαει ιδιαιτερα.
    Βεβαια ολα τα αλλα εξαρτηματα ειναι επιλεγμενα ενα προς ενα ως προς την "ακουστικη" τους. Αν εκανε περισσοτερο θορυβο η cooler του cpu ουτε που θα ειχα λαβει υποψιν μου τα ανεμιστηρακια της Ζαλμαν.

  11. #11
    Το avatar του μέλους mach
    mach Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikchris Εμφάνιση μηνυμάτων
    @mach.

    Ολα ειναι θεμα σχεδιασης κουτιου. Στο δικο μου Chieftec εχω την δυνατοτητα να εξαγω αερα απο τους σκληρους μπροστα + απο τον ανεμιστηρα πισω.
    Ετσι ο αερας που μπαινει απ οτον ανεμιστηρα απεναντι απο τη CPU φευγει αριστερα και δεξια και δεν μενει σταθερος μεσα στο κουτι.
    Καλά, αυτό εννοείται αλλά εσύ έχεις και αρκετούς ανεμιστήρες στο κουτί. Σκέψου όμως ότι τα περισσότερα κουτιά έχουν μόλις 2 fans, εμπρός και πίσω - δύσκολα μπορούν να αντιμετωπίσουν τη θερμότητα που συσσωρεύεται από τόσες εστίες μέσα στο case.

  12. #12
    Εγγραφή
    02-10-2006
    Περιοχή
    Μυστικη τοποθεσια
    Μηνύματα
    2.216
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Draytek Vigor 2700
    SNR / Attn
    18(dB) / 8(dB)
    μην ειμαστε απολυτοι,και γω δεν το ειδα καλο to CL-P0373 της thermaltake αλλα το αλλο
    το πιο παλιο που εχω και δεν υπαρχει τωρα ειναι πολυ καλο,το κακο ειναι οτι ειναι για S478

    επισης στο CL-P0373 δεν μου αρεσει ο τροπος τοποθετησης,κουμπωνει απλα στην υπαρχουσα βαση,ετσι ομως πιεζει συνεχως την μητρικη στο σημειο του cpu με φοβο να σκεβρωσει εκει η μητρικη σιγα σιγα.
    τα καλα συστηματα εχουν καποιο μεταλλικο ελασμα που παει κατω απο την μητρικη ωστε να εξισσοροπει την πιεση και να μην υπαρχει κανενας φοβος να στραβωσει στο μελλον.(το blue orbit εχει τετοια βαση,αλλα ειπαμε δε μας βολευει η ροη του αερα)

    ολα αυτα με κανουν να μην εχω ακομη αποφασισει τι να βαλω στον καινουργιο core2 e6600
    που ηδη αγορασα.,(θα τον παω στα 3GHz,οχι παραπανω)
    λεω να παρω το skythe και να του αλλαξω ανεμιστηρακι με αυτο εδω,το 9αρι ομως οχι
    το 12αρι.

    εσεις τι προτεινετε;

    και να προσθεσω και γω αλλη μια φορα οτι δεν ανεχομαι τον παραμικρο θορυβο ειδικα το βραδυ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος l_satsok : 24-05-07 στις 16:07. Αιτία: +

  13. #13
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Με τετοια κουτια δεν μπορεις να καταπολεμησεις τη ζεστη σε ολα τα εξαρτηματα.
    Η θα εχεις το ενα ή το αλλο.


    Υ.Γ. Βασιια δημιουργησα το θεμα για να μπορει ο καθενας να γραφει εντυπωσεις απο τα διαφορα εξαρτηματα που αγοραζει και δεν μπορουμε να βρουμε ευκολα κριτικες. Τα περι ψυξης κουτιων μπορουν να συζητηθουν σε αλλα θεματα που ηδη υπαρχουν στο φορουμ.

  14. #14
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    Πάφος-Κύπρος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    5.235
    Downloads
    19
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/768
    ISP
    Primetel
    Router
    PTL-VDL-N5
    Να προσθεσω οτι τα ανεμιστηρια της Ζαλμαν ακουγονται λογω της σχεδιασης των πτερυγιων τους. Tο χειλος εκφυγης τους ειναι καμπυλωτo και ο αερας που φευγει απο εκει δημιουργει περισσοτερους στροβιλισμους σε σχεση με αλλους ανεμιστηρες.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ghhghghg.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  96,6 KB 
ID: 17747

    Αριστερα ο noiseblocker στη μεση ο ζαλμαν και δεξια ο akasa amber. Προσεξτε επισης το χειλος προσβολης των πτερυγιων του akasa που εχουν ενα μικρο κοψιμο. Αυτο βοηθα στη μειωση της "νεκρης περιοχης" στο κεντρο του ανεμιστηρα.

  15. #15
    Εγγραφή
    02-10-2006
    Περιοχή
    Μυστικη τοποθεσια
    Μηνύματα
    2.216
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Draytek Vigor 2700
    SNR / Attn
    18(dB) / 8(dB)
    δοκιμαστε αυτο και θα δειτε που θα πανε οι zalman,αλλα και ολοι οι αλλοι.

    μα γυριζει η οχι;;;

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Iron Maiden - Κεντρικό Νήμα για ό,τι απασχολεί την μπάντα
    Από DaveMurray στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 291
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-10, 12:56
  2. Coolers and Fans on Acer 5673WLMi
    Από fake7 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-08, 20:13
  3. Tιτλοι Θεμάτων "Βοήθεια!", "Heeelp!" "SOOOS" κτλ.κτλ.
    Από tutuyo στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-06, 19:39
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-07-04, 21:25

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας