Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Πριν απο λιγο εκανα το ακολουθο ποστ στο subforum της NetOne αλλα το ξανακανω εδω για να ζητησω και τη βοηθεια των ενεργοποιημενων και οσων παιδιων εχουν κανει ηδη αιτηση καθως απο το cc της NetOne ειδικα η τελευταια κοπελα με εβγαλε απο τα ρουχα μου.Προσπαθουσε 20 λεπτα να με πεισει οτι δεν γινεται να εχω ανενεργο βροχο χωρις να καταργησω ταυτοχρονα τον ΟΤΕ.

    Τεσπα για να εκραγω εγω που ειμαι γενικα ηρεμος φανταστειτε τι ακουσαν τα ομορφα αυτακια μου

    Θελω λοιπον τη βοηθεια σας.

    Το τι ειναι ανενεργος βροχος το γνωριζω οπως γνωριζω οτι δεν χρειαζεται να διακοψω τον ΟΤΕ.

    Η βοηθεια που θελω ειναι στη 2η σελιδα στα Νουμερα 6 και 7 της αιτησης καθως και στον τροπο πληρωμης.

    Διαβαστε το ποστ που ακολουθει και οποιος μπορει να με βοηθησει θα το εκτιμουσα γιατι με εχουν μπερδεψει.

    Σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

    Καλησπέρα και συγχαρητήρια για την προσπαθεια σας.

    Στο προκειμενο τωρα.

    Απο το πρωι εχω μιλησει με 3 διαφορετικα ατομα στο cc σας στο 13860 και εχω παρει διαφορετικες απαντησεις,κομπιασματα και δυσκολια επικοινωνιας.

    Αποφασισα λοιπον να ποσταρω εδω μηπως παρω μια πιο ξεκαθαρη απαντηση γιατι το προσωπικο του cc μου εδωσε την εντυπωση οτι αγνοει καποια πραγματα.

    Αφορα το θεμα της συμπληρωσης της αιτησης.

    α)Εχω ηδη γραμμη ΟΤΕ με ενεργη adsl απο αλλο παροχο στο ονομα του πατερα μου.

    β)Στο διαμερισμα έρχονται 2 γραμμες απο τον κατανεμητη.Η μια ανηκει στον ΟΤΕ.Εχω αλλη μια ελευθερη την οποια θελω να ενεργοποιησω στο ονομα μου.

    γ)Θελω απο την NetOne καινουρια γραμμη και αριθμοδοτηση δηλαδη ανενεργο βροχο στο ονομα μου.

    Στο δια ταυτα.

    Απο το πρωι κανενας δεν μπορει να μου πει πως να συμπληρωσω σωστα την αιτηση.Αλλοι μου λενε οτι δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα η τεχνολογια για να εχω ταυτοχρονα 2 γραμμες σπιτι μου και πρεπει ή να καταργησω τον ΟΤΕ(ανενεργος βροχος) ή να βαλω μεριζομενο.Στην ερωτηση η υπηρεσια πληρους ενεργου βροχου τι καλυπτει πηρα κομπιασμα και εεεε ως απαντηση και μια απιστευτη ισχυρογνωμοσυνη οτι δεν γινεται αυτο που λεω.Μαλιστα η τελευταια υπαλληλος προσπαθουσε να με πεισει οτι ο ανενεργος βροχος σημαινει παραλληλη καταργηση του ΟΤΕ.

    (1) Εγω λοιπον στο Νο2 της αιτησης τι συμπληρωνω που θελω ανενεργο βροχο,νεα γραμμη χωρις καταργηση του ΟΤΕ???

    (2) Στο Νο4 για τους τροπους πληρωμης ο ορος Καταθεση τι σημαινει???Οτι ειναι σαν τον ΟΤΕ,ερχεται ο λογαριασμος,πας στα ΕΛΤΑ και πληρωνεις και τελος ή οπως το εκανε παλια η Forthnet που πηγαινες σε Τραπεζα εκανες καταθεση σε τραπεζικο λογαριασμο και μετα εστελνες καθε μηνα με fax το αποδεικτικο καταθεσης???

    (3) Στο Νο6 της 2ης σελιδας οταν λετε Στοιχεια Κατοχου Γραμμης τι εννοειτε ακριβως γιατι και παλι το cc μου εδωσε 3 διαφορετικες απαντησεις.Ποια γραμμη εννοειται???Αυτη που ζηταω απο εσας ή τη γραμμη που προυπαρχει του ΟΤΕ αλλα δεν θελω να καταργησω???
    Θελετε δλδ τα δικα μου στοιχεια οπως θα τα γραψω και στην 1η σελιδα γιατι θα ειμαι εγω ο συνδρομητης σας ή θελετε τα στοιχεια του πατερα στον οποιο ανηκει η υπάρχουσα γραμμη ΟΤΕ??
    Αν ειναι το 2ο τι ακριβως τα χρειαζεστε τα στοιχεια του κατοχου της γραμμης του ΟΤΕ αφου εγω δεν θελω να καταργησω τον ΟΤΕ για αυτο ακριβως ζηταω ανενεργο βροχο.
    Αν δλδ ημουν σε καινουριο διαμερισμα χωρις καθολου τηλεφωνο τι θα συμπληρωνα στο Νο6??


    (4) Ομοιως για το Νο7 χρειαζεται να συμπληρωθει ή αφορα μονο περιπτωσεις Ενεργου Βροχου ή Μεριζομενου??

    (5) Στην περιπτωση του ανενεργου βροχου απαιτειται Λογαριασμος ΟΤΕ μαζι με τα δικαιολογητικα???

    Γενικα πρεπει να διευκρινησετε αν τα 6 και 7 στην αιτηση σας αφορουν και τον Ανενεργο Βροχο(οπως εχετε κανει με το 8 και 9 που το ξεκαθαριζετε στην παρενθεση).

    Επειδη θελω να αποφυγω τα μπλεξιματα και τις καθυστερησεις με τον ΟΤΕ αν συμπληρωθει λαθος η αιτηση θα επιθυμουσα μια κατατοπιστικη απαντηση στο παρον thread.

    Τα γραπτα μενουν αλλωστε.

    Σας ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sebu : 23-05-07 στις 19:35.

  2. #2
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Κανένας από τους ενεργοποιημενους ή όσους κανανε αιτηση ρε παιδια???

    Που να εκανε αιτηση για ανενεργο βροχο και να μπορει να βοηθησει???

  3. #3
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Περιοχή
    Γιάννενα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    492
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    ~9412/~700
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    USR9108
    Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι τι έγινε στη δική μοθ περίπτωση. ζήτησα ανενεργό βρόχο ενώ είχα vivodi. Από τη vivodi ζήτησα κατάργηση, αλλά το μόνο που έφραψα στην αίτηση είναι ότι την έχω στα σχόλια. Η netone με ενεργοποίησε πριν καταργηθεί η vivodi. Αν είχα δεύτερο ζεύγος καλωδίων να φτάνει στο διαμέρισμά μου θα μπορούσα να είχα και τις 2 υπηρεσίες ταυτόχρονα! Επειδή όμως δεν είχα, ξεσύνδεσαν το καλώδιο της vivodi. Οπότε η γνώμη μου είναι πως γίνεται αυτό που ζητάς και βάλε τα δικά σου στοιχεία και όχι της γραμμής του πατέρα σου...

  4. #4
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Και εγω αυτο σκεφτομουν.Οτι αφου υπαρχει 2ο ζευγος δεν τους νοιαζει αν εχω ή οχι αλλη γραμμη.
    Απλα με μπερδευουν τα 6 και 7 στην αιτηση.

  5. #5
    Εγγραφή
    16-04-2007
    Περιοχή
    Iλισια
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    1.020 / 15932
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Pirelli P.RG A4201G
    SNR / Attn
    5,0(dB) / 18,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    επιεδη εχουμε ιδια περιπτωση σου λεω απλα τι εκανα εγω στην αιτηση (τη συμπληρωσα μονος μου και την εστειλα χωρις μεχρι στιγμης να υπαρχει προβλημα )
    Συμπληρωσα το
    (1) μα δικα μου στοιχεια (δεν εγραψα πανω το τηλ του σταθερου μη γινει κανενα λαθος!)
    (2) Οικιακη συνδεση πληρη βροχου - ανενεργος
    (3) Κ Ε Ν Ο
    (4) καταθεση
    (5) υπογραφη
    (6) Κ Ε Ν Ο
    (7) Κ Ε Ν Ο
    (8) Κ Ε Ν Ο
    (9) Κ Ε Ν Ο
    (10) Κ Ε Ν Ο
    (11) Κ Ε Ν Ο
    (12) Κ Ε Ν Ο
    (13) υπογραφη

    για δικαιολογητικα - πιστοποιηση διευθυνσης εστειλα λογαριασμο ΔΕΗ! ( για να μη γινει κανενα λαθος...!), απλα σε διευκρινηση ζητησαν ενα γειτονικο νουμερο τηλ απο τι αρχιζει ( στη δικη μου περιπτωση 21077χχχ)

    γινεται να βαλεις 2 γραμμη νετονε αρκει να φτιαξεις τις καλωδιωσεις μεσα στο σπιτι σου σωστα
    και εγω θα καταργησω τον ΟΤΕ σε 2ο χρονο μολις ερθει η ΝΕΤΟΝΕ
    ελπιζω να βοηθησα
    Οι πεισματάρηδες άνθρωποι μπορούν να διαιρεθούν στους ξεροκέφαλούς, στους αδαείς και στους ακαλλιέργητους.
    ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
    Εύκολα μπορούμε να συγχωρέσουμε ένα παιδί που φοβάται το σκοτάδι.Της ζωής αληθινή τραγωδία όμως είναι άντρες να φοβούνται το φώς.
    ΠΛΑΤΩΝ
    Η ελάχιστη αρχική απόκλιση από την αλήθεια, πολλαπλασιάζεται αργότερα χιλιάκις.
    ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

  6. #6
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Σε ευχαριστω πολυ.

    Ειμαι ακριβως στην ιδια φαση.Απλα στο 1 ειχα βαλει και το σταθερο αλλα τωρα που το λες θα αφησω μονο το κινητο γιατι εχω μπλεξει με ασχετους απο οτι φαινεται.

    Στο 5 με την καταθεση σου εξηγησαν τι εννοουν??Κανονικα πληρωμη σε γκισε οπως πχ με ΟΤΕ,ΤΙΜ,Vodafone ή καταθεση σε τραπεζικο λογαριασμο και μετα αποστολη καταθετηριου με fax??Γιατι οταν ρωτησα το τελευταιο η απαντηση ηταν δεν ξερω.Τουλαχιστον μπορουσε να ρωτησει καποιον εποπτη-supervisor,καποιον που ξερει οχι να λεει στον πελατη δεν ξερω τι στιγμη που αφορα διαδικασια-λειτουργια της επιχειρησης.

    Στα 6,7 που τα αφησες κενα δεν υπηρχε προβλημα???Γιατι εμενα μου ειπαν ο ενας απο τους 3 του cc οτι πρεπει να τα συμπληρωσω υποχρεωτικα γιατι λεει η 2η σελιδα παει στον ΟΤΕ για να ετοιμασει τη γραμμη.

    Ααααα τωρα ειδα οτι εσυ εστειλες την παλια αιτηση με τα 13 πεδια.Τωρα υπαρχει καινουρια αλλαγμενη τελειως με 12 πεδια.Χαααααοοοςςςς!!!!!!

    Αναφορικα με τις καλωδιωσεις που λες,αφου ερχονται 4 καλωδια και τα 2 μεσαια ειναι ΟΤΕ τα 2 ακριανα (1 και 4) θα ενεργοποιηθουν ως NetOne.Αρα αρκει να γυρισω τα 1 και 4 στο κεντρο της πριζας(στη θεση δλδ 2 και 3) και θα δουλευει η NetOne στις πριζες που θελω ενω στις αλλες ο ΟΤΕ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sebu : 24-05-07 στις 07:12.

  7. #7
    Εγγραφή
    16-04-2007
    Περιοχή
    Iλισια
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    1.020 / 15932
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Pirelli P.RG A4201G
    SNR / Attn
    5,0(dB) / 18,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καινουργια αιτηση ε? χμμ!φανταζομαι πως δεν πρεπει να εχει τρελες διαφορες, αν και δεν την εχω δει.
    Δεν το συζητω! στο πεδιο 1 ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΟΤΕ!!!μονο κινητο

    το εχουμε δει το εργο με 4νετ , και ακομα να ξεμπλεξω...αναγκαστηκα να κοψω τον οτε σημερα διοτι παει να με ενεργοποιηση η 4νετ και ας εχω κανει ακυρωση απο 16/4 με καταγγελιες κτλ . Μακρια απο μενα η 4ΝΕΤ.
    Τουλαχιστον η ΝΕΤΟΝΕ ειναι ξεκαθαρει και απανταει αμεσα σε ερωτηματα , μεχρι τωρα
    Οι πεισματάρηδες άνθρωποι μπορούν να διαιρεθούν στους ξεροκέφαλούς, στους αδαείς και στους ακαλλιέργητους.
    ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
    Εύκολα μπορούμε να συγχωρέσουμε ένα παιδί που φοβάται το σκοτάδι.Της ζωής αληθινή τραγωδία όμως είναι άντρες να φοβούνται το φώς.
    ΠΛΑΤΩΝ
    Η ελάχιστη αρχική απόκλιση από την αλήθεια, πολλαπλασιάζεται αργότερα χιλιάκις.
    ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

  8. #8
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Και η επισημη απαντηση του support

    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=100553

    Την παραθετω αν καποιος χρειαστει βοηθεια ή βρεθει σε αντιστοιχη θεση στο μελλον.

    Συνοπτικα για την περιπτωση του ανενεργου βροχου στη 2η σελιδα δεν συμπληρωνουμε τιποτα πλην της ημερομηνιας και της υπογραφης.

Παρόμοια Θέματα

  1. Βοήθεια στην συμπλήρωση της αίτησης
    Από homo_digital στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-08, 18:59
  2. Μηνύματα: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-07, 21:38
  3. Βοηθεια στην συμπληρωση αιτησης 2play
    Από megapixel στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-07, 11:36
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-07, 21:54
  5. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-07, 12:12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας