Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 35
  1. #1
    Το avatar του μέλους Avesael
    Avesael Guest
    Ρε παιδιά τι γίνεται με τους λογαριασμούς;;; Δεν έχει εκδοθεί ακόμα του Μαίου αν και έπρεπε στις 15 του μήνα.Επίσης μου συμβαίνει το εξής κουλό...Ο προηγούμενος λογαριασμός που είχε ημερομηνία πληρωμής στις 14/5, δεν έχει πληρωθεί αν και τον έχω να πληρώνεται με πάγια εντολή....Πήρα τηλ. στο ΑΝΥΠΕΡΒΛΗΤΟ CC της ΟΝ και αφού δε γνώριζε το τυπάκι τίποτα με προώθησε στο "Τμήμα Εξηπηρέτησης Πελατών" !!!!!! Συγνώμη δηλαδή, αλλά το CC δεν είναι Τ.Ε.Π.;;; Τελικά ΟΥΤΕ ΕΚΕΙ γνώριζαν για το θέμα και με προώθησαν σε ένα 3ο εκπρόσωπο (τμήμα λογαριασμών) που και αυτός δε μπορούσε να γνωρίζει τι συμβαίνει!!!! (Τελικά ρε παιδιά ποιος γνωρίζει;; Μήπως ο ΟΤΕ μιας και για όλα αυτός ο φούστης ο ΟΤΕ φταίει ) Με καθησύχασε λέγοντας μου ότι από τη στιγμή που στο σύστημα τους και στο λογαριασμό μου φαίνεται ότι γίνεται εξόφληση γίνεται μέσω πάγιας εντολής δεν έχω πρόβλημα.Να ρωτήσω σε καμιά εβδομάδα την τράπεζα....Τώρα φταίνε και οι ΤΡΑΠΕΖΕΣ!

  2. #2
    Εγγραφή
    11-12-2005
    Περιοχή
    Μεταμόρφωση
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    197
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    9(dB) / 41(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από avesalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά τι γίνεται με τους λογαριασμούς;;; Δεν έχει εκδοθεί ακόμα του Μαίου αν και έπρεπε στις 15 του μήνα.Επίσης μου συμβαίνει το εξής κουλό...Ο προηγούμενος λογαριασμός που είχε ημερομηνία πληρωμής στις 14/5, δεν έχει πληρωθεί αν και τον έχω να πληρώνεται με πάγια εντολή....Πήρα τηλ. στο ΑΝΥΠΕΡΒΛΗΤΟ CC της ΟΝ και αφού δε γνώριζε το τυπάκι τίποτα με προώθησε στο "Τμήμα Εξηπηρέτησης Πελατών" !!!!!! Συγνώμη δηλαδή, αλλά το CC δεν είναι Τ.Ε.Π.;;; Τελικά ΟΥΤΕ ΕΚΕΙ γνώριζαν για το θέμα και με προώθησαν σε ένα 3ο εκπρόσωπο (τμήμα λογαριασμών) που και αυτός δε μπορούσε να γνωρίζει τι συμβαίνει!!!! (Τελικά ρε παιδιά ποιος γνωρίζει;; Μήπως ο ΟΤΕ μιας και για όλα αυτός ο φούστης ο ΟΤΕ φταίει ) Με καθησύχασε λέγοντας μου ότι από τη στιγμή που στο σύστημα τους και στο λογαριασμό μου φαίνεται ότι γίνεται εξόφληση γίνεται μέσω πάγιας εντολής δεν έχω πρόβλημα.Να ρωτήσω σε καμιά εβδομάδα την τράπεζα....Τώρα φταίνε και οι ΤΡΑΠΕΖΕΣ!
    Περίεργο αυτό με τον λογαριασμό γιατί εμένα μηδενίστηκε 2 ημέρες μετά την ημερομηνία πληρωμής. Ψάξτο βασικά με την Τράπεζα γιατί μου έχει τύχει σε άλλη πάγια εξόφληση που είχα και έφταιγε η τράπεζα και δεν γινόταν καμιά εξόφληση για 2 μήνες. Τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι ok από αυτή την πλευρά οπότε μετά να μπορείς να έχεις λόγο ενάντια στην ΟΝ.
    http://www.xartziliki.gr
    Τι μπορώ να κάνω για μερικά Ευρώ

  3. #3
    Εγγραφή
    03-04-2007
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8000/964
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    8(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από avesalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά τι γίνεται με τους λογαριασμούς;;; Δεν έχει εκδοθεί ακόμα του Μαίου αν και έπρεπε στις 15 του μήνα.Επίσης μου συμβαίνει το εξής κουλό...Ο προηγούμενος λογαριασμός που είχε ημερομηνία πληρωμής στις 14/5, δεν έχει πληρωθεί αν και τον έχω να πληρώνεται με πάγια εντολή....Πήρα τηλ. στο ΑΝΥΠΕΡΒΛΗΤΟ CC της ΟΝ και αφού δε γνώριζε το τυπάκι τίποτα με προώθησε στο "Τμήμα Εξηπηρέτησης Πελατών" !!!!!! Συγνώμη δηλαδή, αλλά το CC δεν είναι Τ.Ε.Π.;;; Τελικά ΟΥΤΕ ΕΚΕΙ γνώριζαν για το θέμα και με προώθησαν σε ένα 3ο εκπρόσωπο (τμήμα λογαριασμών) που και αυτός δε μπορούσε να γνωρίζει τι συμβαίνει!!!! (Τελικά ρε παιδιά ποιος γνωρίζει;; Μήπως ο ΟΤΕ μιας και για όλα αυτός ο φούστης ο ΟΤΕ φταίει ) Με καθησύχασε λέγοντας μου ότι από τη στιγμή που στο σύστημα τους και στο λογαριασμό μου φαίνεται ότι γίνεται εξόφληση γίνεται μέσω πάγιας εντολής δεν έχω πρόβλημα.Να ρωτήσω σε καμιά εβδομάδα την τράπεζα....Τώρα φταίνε και οι ΤΡΑΠΕΖΕΣ!
    Ούτε εμένα έχει ανανεωθεί τίποτα στο site κι ας έχω πληρώσει εδώ και μέρες + δεν αναγράφεται τίποτα για τον καινούριο λογαριασμό. Έλεγα να μη γράψω τίποτα μήπως και ξέχασαν να μας χρεώσουν για το Μάιο.
    Υπομονή....

  4. #4
    Το avatar του μέλους Avesael
    Avesael Guest
    Αν δεν κάνω λάθος η ORACLE είχε αναλάβει πριν ενα μήνα τα των λογαριασμών;;; Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

  5. #5
    Εγγραφή
    03-04-2007
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8000/964
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    8(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από avesalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν κάνω λάθος η ORACLE είχε αναλάβει πριν ενα μήνα τα των λογαριασμών;;; Διορθώστε με αν κάνω λάθος.
    Μάλλον την είχαν κατεβάσει trial και έληξε μετά το τριανταήμερο...
    Υπομονή....

  6. #6
    Το avatar του μέλους Avesael
    Avesael Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marimo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον την είχαν κατεβάσει trial και έληξε μετά το τριανταήμερο...

  7. #7
    Το avatar του μέλους CMS
    CMS Guest
    Ας ελπίσουμε ότι η καθυστέρηση έκδοσης του λογαριασμού ΟΝ είναι για καλό ...

    Εκκρεμούν βλέπεις διορθώσεις για τις χρονοχρεώσεις του 13801 , και του αυτόματου τηλεφωνητή ... Είχαν υποσχεθεί ότι θα τις διορθώσουν αναδρομικά ... δηλαδή στον λογαριασμό αυτό ...

    Υπάρχουν επίσης πλείστα παράπονα από φίλους εδώ στο forum (τουλάχιστον) που ενώ δεν έχουν λάβει υπηρεσίες ΟΝ , εν τούτοις (πού το θυμήθηκα αυτό?) έχουν χρεωθεί ...

    Ας ελπίσουμε ότι θα υπάρξουν διορθώσεις ... κάποιος μάλιστα εδώ μέσα (υπάλληλος ΟΝ? ) είπε ότι του είπαν ότι η έκπτωση στο club1000 θα συνεχιστεί ενδεχομένως και σε άλλο λογαριασμό ...

    Ας ελπίσουμε να δούμε κάτι καλό ... ΚΟΝΤΙΝΟΣ ΨΑΛΜΟΣ ΑΛΛΗΛΟΥΙΑ ...

  8. #8
    Το avatar του μέλους Avesael
    Avesael Guest
    Μακάρι να είναι όπως τα λες φίλε CMS. Να δω κι εγώ πότε θα πάρουν λεφτά από το λογαριασμό μου για τον περασμένο μήνα. Πάντως πρώτη φορά βλέπω εταιρία να την παρακαλάς να την πληρώσεις και να μη θέλει....

  9. #9
    Το avatar του μέλους CMS
    CMS Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από avesalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι να είναι όπως τα λες φίλε CMS. Να δω κι εγώ πότε θα πάρουν λεφτά από το λογαριασμό μου για τον περασμένο μήνα. Πάντως πρώτη φορά βλέπω εταιρία να την παρακαλάς να την πληρώσεις και να μη θέλει....
    Μήπως στα έχουν κρατήσει από τον μισθό σου ?

    Με συγχωρείς ρε Χρήστο αλλά δεν μπορώ να μην αστειεύομαι μετά τις τελευταίες ανταλλαγές μηνυμάτων στο forum ...

    Σοβαρά πάντως το θέμα της πληρωμής του λογαριασμού της ΟΝ είναι ακόμα λίγο μπάχαλο ... και σε εμένα ο ταμίας της ΕΘΝΙΚΗΣ είδε και έπαθε να βρεί τον κωδικό της πληρωμής ΟΝ ...

    Κυνήγα λίγο την Τράπεζα ... μην πληρώνεις και τίποτα σταλίες ? ...

  10. #10
    Εγγραφή
    03-04-2007
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8000/964
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    8(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CMS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας ελπίσουμε ότι η καθυστέρηση έκδοσης του λογαριασμού ΟΝ είναι για καλό ...

    Εκκρεμούν βλέπεις διορθώσεις για τις χρονοχρεώσεις του 13801 , και του αυτόματου τηλεφωνητή ... Είχαν υποσχεθεί ότι θα τις διορθώσουν αναδρομικά ... δηλαδή στον λογαριασμό αυτό ...

    Υπάρχουν επίσης πλείστα παράπονα από φίλους εδώ στο forum (τουλάχιστον) που ενώ δεν έχουν λάβει υπηρεσίες ΟΝ , εν τούτοις (πού το θυμήθηκα αυτό?) έχουν χρεωθεί ...

    Ας ελπίσουμε ότι θα υπάρξουν διορθώσεις ... κάποιος μάλιστα εδώ μέσα (υπάλληλος ΟΝ? ) είπε ότι του είπαν ότι η έκπτωση στο club1000 θα συνεχιστεί ενδεχομένως και σε άλλο λογαριασμό ...

    Ας ελπίσουμε να δούμε κάτι καλό ... ΚΟΝΤΙΝΟΣ ΨΑΛΜΟΣ ΑΛΛΗΛΟΥΙΑ ...
    Με τόσες εκπτώσεις για την πρωτοπορία, την εμπιστοσύνη, την ταλαιπωρία, τα αναρίθμητα τηλεφωνήματα, τα επικοινωνιακά λάθη, τα disconnects, τον κλειδαμπαρωμένο εξοπλισμό, τις ώρες που μιλήσαμε με άριστα καταρτισμένο τεχνικό προσωπικό και το online help που παίζει στο adslgr.com..... αργούν.... γιατί απλά υπολογίζουν πόσα τελικά θα μας δώσουν....
    Υπομονή....

  11. #11
    Εγγραφή
    11-05-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    On Telecoms
    Ουτε εμενα ηρθε λογαριασμος...

  12. #12
    Το avatar του μέλους Avesael
    Avesael Guest
    Καλά εσυ είσαι νέα ακόμη...

  13. #13
    Εγγραφή
    11-05-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    On Telecoms
    Πάντως απο ιντερνετ πάει πολυ καλά και τηλεφωνο και τηλεοραση επίσης.

  14. #14
    Το avatar του μέλους Avesael
    Avesael Guest
    Good for you then...

  15. #15
    Εγγραφή
    07-09-2004
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    7(dB) / 14(dB)
    Εδώ εγώ τους έστειλα mail για να μάθω σε ποιό λογαριασμό μπορώ να καταθέσω τα χρήματα και δεν μπήκαν καν στον κόπο να μου απαντήσουν!!!

    Αφού είναι στα @@ τους λοιπόν, στα @@ μου και 'μένα, ας μείνει απλήρωτος.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Καθυστέρηση έκδοσης λογαριασμών
    Από theopan στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-07-08, 02:50
  2. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-06, 20:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας