Εμφάνιση 1-11 από 11

Θέμα: airtickets

  1. #1
    Το avatar του μέλους stelpas
    stelpas Guest
    Τα χριστουγεννα ειχα παει Πορτογαλλια.Τα αεροπορικα εισητηρια τα <<εκλεισα>> μεσω ιντερνετ απο την airtickets 3 μηνες πριν.

    20 δεκ παω στο ΕΛ.Β.Η πτηση ηταν στις 10.00 αν θυμαμαι καλα.
    Μπαινω στην γραμμη της allitalia και φτανει η σειρα μου."Δεν υπαρχει κρατηση στο ονομα σας...".

    Παιρνω τηλ στην airtickets."Στα κομπιουτερ φαινεται η κρατηση σας αλλα μαλλον δεν θα εφτασε στα κομπιουτερ της allitalia" ."Θα προσπαθησουμε να σας βρουμε αλλη πτηση".

    Τελικα εφτασα στον προορισμο μου με καμμια 10αρια ωρες καθυστερηση.Ημουν μονος μου.Ουτε παιδια(δεν εχω) ουτε γυναικα(εχω).Καποιος αλλος ομως που θα ταξιδευε οικογενειακος θα τραβουσε μεγαλη ταλαιπωρια.

    Του χρονου θα προσπαθησω να <<κλεισω>> με αλλη εταιρεια.Τους πηρα απο φοβο...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stelpas : 24-05-07 στις 20:36.

  2. #2
    Εγγραφή
    09-10-2006
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πω πω σπάσιμο!!! Θα είχα γίνει Τούρκος αν ήμουν στη θέση σου.

    Πάντως εκείνο που μπορείς να κάνεις σε ανάλογες περιπτώσεις είναι να ζητήσεις τα στοιχεία της κράτησης (booking reference) και να πάρεις απευθείας την αεροπορική εταιρία για να βεβαιώσεις ότι η κράτησή σου ισχύει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gina : 24-05-07 στις 21:26.

  3. #3
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.668
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Εγώ χρησιμοποιώ την airtickets συνέχεια (3-5 φορές το χρόνο κατά μέσο όρο) και είμαι πολύ ευχαριστημένος μαζί τους. Δεν μου έχουν παρουσιάσει κανένα πρόβλημα, αντίθετα μου έχουν προτείνει μια φορά και μια πιο οικονομική λύση από αυτή που είχα ζητήσει. Στην περίπτωσή σου θα υποπτευόμουνα την alitalia, η οποία είναι μια επιεικώς απαράδεκτη εταιρεία. Θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις ξανά την airtickets, αλλά όχι την alitalia.

  4. #4
    Το avatar του μέλους mookie
    mookie Guest
    τετοια λεγε μου,να χαζεψω σε 2 μηνες φευγω απο κωσταντινουπολη για Ν. γιορκη και το πηρα και γω μεσω internet...

  5. #5
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ χρησιμοποιώ την airtickets συνέχεια (3-5 φορές το χρόνο κατά μέσο όρο) και είμαι πολύ ευχαριστημένος μαζί τους. Δεν μου έχουν παρουσιάσει κανένα πρόβλημα, αντίθετα μου έχουν προτείνει μια φορά και μια πιο οικονομική λύση από αυτή που είχα ζητήσει. Στην περίπτωσή σου θα υποπτευόμουνα την alitalia, η οποία είναι μια επιεικώς απαράδεκτη εταιρεία. Θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις ξανά την airtickets, αλλά όχι την alitalia.
    Mιλάμε για εταιρία καρναβάλι (alitalia).

  6. #6
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως εκείνο που μπορείς να κάνεις σε ανάλογες περιπτώσεις είναι να ζητήσεις τα στοιχεία της κράτησης (booking reference) και να πάρεις απευθείας την αεροπορική εταιρία για να βεβαιώσεις ότι η κράτησή σου ισχύει.
    Κι εγώ που ταξιδεύω την Κυριακή έκανα ακριβώς το ίδιο. Όσο για την AlItalia, κι εγώ δεν έχω ακούσει καλά λόγια....
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  7. #7
    Εγγραφή
    01-04-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μία από τα ίδια με τους προλαλήσαντες ...

    Χρησιμοποιώ το airtickets τουλάχιστον 2 φορές τον χρόνοι και πάντα ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος.

    Δεν ξέρω αν για το δικό σου πρόβλημα έφταιγε η Alitalia πάντως τα τελευταία χρόνια είναι μακράν η χειρότερη ευρωπαϊκή αεροπορική εταιρία !!!

    Αντώνης

  8. #8
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Xμμμμ....
    Έχω χρησιμοποιήσει 2 φορές το Airtickets μια για εισητήρια και άλλη μια για εισητήρια+αυτοκίνητο+ξενοδοχείο.

    Έχω άριστες εντυπώσεις από την υπηρεσία τους. Ειδικά τα SMS ειδοποίησης είναι όλα τα λεφτά!

    Πιθανών θα έγινε κάποιο λάθος στην Alitalia αφού όπως προαναφέρθηκε δεν είναι και η πιο αξιόπιστη εταιρεία.

    Πάντως καλού-κακού την επόμενη φορά θα πάρω και ένα τηλέφωνο την αεροπορική εταιρεία να επιβεβαιώσω την κράτηση
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  9. #9
    Εγγραφή
    25-05-2004
    Περιοχή
    POTS & Mobile γωνια
    Μηνύματα
    2.214
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~11700 / 775
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟΥ
    Router
    TP-Link TD-W8960N
    Path Level
    Interleaved
    Αχχχχ, μιλησατε για Alitalia και μου θυμησατε οτι υπαρχει ακομα αυτη η εταιρεια. Ενα σχολιο εχω να κανω, η αξιοπιστια της ειναι αξιοθαυμαστη. Πιο χαλια αεροπορικη δεν εχω συναντησει.

  10. #10
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Alitalia; Η βιβοντι των αεροπορικων, μακριαααααααααααα!

    edit : Μηπως δεν επρεπε να το γραψω αυτο; Γιατι δε ξερω ποιος θα μου πρωτοκανει μηνυση για συκοφαντικη δυσφημιση, η βιβοντι που την παρομοιασα με την Αλητalia ή η alitalia που την παρομοιασα με την βιβοντι;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nrg_polini : 27-05-07 στις 00:49.

  11. #11
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    USR 9106
    Η Alitalia έχει και ένα άλλο μεγάλο ατού. Χάνει συχνά αποσκευές Δύο φορές ταξίδεψα με την εν λόγω εταιρία αλλά ευτυχώς πήγαν όλα καλά.
    Από όλα όσα λένε οι φίλοι εδώ, μάλλον το πρόβλημα δεν είναι η airtickets.

    Επί τη ευκαιρία, ίσως αξίζει να κάνετε μια βόλτα από το site της υπογραφής μου. Είναι σχετικά νέο forum και τέτοιες πληροφορίες θα ήταν καλό να μαζεύονται εκεί.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας