Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 20
  1. #1
    Εγγραφή
    25-09-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    9940/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΛΩΡΙΝΑ
    Router
    linksys Wag200
    SNR / Attn
    4(dB) / 43(dB)
    Έχω πάρει ένα πακέτο 768 το οποίο λήγει στις 10/7. Θα προτιμούσα να μην το κόψω μιας και από το site της otenet λέει ότι η περιοχή μου ξέμεινε από πόρτες!
    Μπορώ να πάρω άλλο ένα πακέτο και να το κολλήσω μετά από αυτό χωρίς διακοπή?
    Αυτό που με καίει δεν είναι να μείνω μερικές μέρες χωρίς internet αλλά μην μήνω μέχρι να βρεθεί διαθέσιμη πόρτα στην περιοχή μου.
    Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι αντίστοιχο?
    Μία λύση είναι να κρατήσω την σύνδεση σε αορίστου κανα μήνα ή δυο αλλά πολλά τα 19,90 για 768!

    Τι λέτε ε?
    Ευχαριστώ!

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Αν πάρεις άλλο πακέτο θα χρειαστεί (συνήθως) να κόψεις τη γραμμή και ξανά αίτηση απο την αρχή
    τα 19.90 δεν είναι πολλά.

  3. #3
    Εγγραφή
    09-09-2003
    Περιοχή
    ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Αποτι γνωριζω η Altec σου ανανεωνει κανονικα το πακετο σου αρκει να γινει πριν μεταβεις σε αοριστου.
    Φυσικα το προηγουμενο να ειναι Altec το πακετο

  4. #4
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παλιότερα είχα ένα jetpack 384 και επικοινώνησα μαζί τους για τον ίδιο ακριβώς λόγο. Μου είπαν ότι ακόμα και για νέο πακέτο πρέπει να γίνει η διαδικασία απ'την αρχή. Τους ζήτησα και να με βάλουν στο φοιτητικό τιμολόγιο αν μπορούσαν αλλά μου είπαν ότι αυτό θα είναι ακόμη χειρότερο από πλευράς χρόνου ενεργοποίησης.

    Τεσπα, κάλεσε καλύτερα το 13813 να το συζητήσετε. Αν και ίσως παίζει ρόλο σε ποιόν υπάλληλο θα πέσεις...

  5. #5
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    219
    Downloads
    58
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Να τους πάρεις τηλέφωνο ένα μήνα πριν (και περισσότερο) και να τους πεις οτι θα αγοράσεις άλλο ένα πακέτο και θα στο κολλήσουν πάνω στο άλλο χωρίς να στο διακόψουν καθολου. Εννοείται οτι και τώρα έχεις Altec, έτσι?

  6. #6
    Εγγραφή
    25-09-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    9940/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΛΩΡΙΝΑ
    Router
    linksys Wag200
    SNR / Attn
    4(dB) / 43(dB)
    Ναι altec έχω. ώστε λες ότι γίνεται....
    Θα περάσω μια βόλτα από την microland μιας και κατά την αγορά και ενεργοποίηση του προηγούμενου πακέτου ήταν πολύ εξυπηρετικός ο τύπος εκει μέσα. Ίσως ξέρει και βοηθήσει με την επικοινωνία με την altec.

    Ευχαριστώ όλους σας.

  7. #7
    Εγγραφή
    24-05-2007
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    εμένα λήγει στις 30/6 και αγόρασα με 69€ νέο πακέτο με ένα δώρο (5+1 μήνες) επιπλέον λόγω ότι είμαι ήδη συνδρομητής , και θα στείλω από τωρα την αίτηση και δεν θα διακοπεί καθόλου (έτσι μου έπαν). Ελπίζω να μην μου τα γυρίσουν...

  8. #8
    Εγγραφή
    25-09-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    9940/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΛΩΡΙΝΑ
    Router
    linksys Wag200
    SNR / Attn
    4(dB) / 43(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aral Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμένα λήγει στις 30/6 και αγόρασα με 69€ νέο πακέτο με ένα δώρο (5+1 μήνες) επιπλέον λόγω ότι είμαι ήδη συνδρομητής , και θα στείλω από τωρα την αίτηση και δεν θα διακοπεί καθόλου (έτσι μου έπαν). Ελπίζω να μην μου τα γυρίσουν...
    Εμένα πάντως ο τύπος στην microland που είναι και επίσημος αντιπρόσωπος της altec μου είπε πως η διαδηκασία πάει απο την αρχή.
    Έτσι αποφάσισα να το αφήσω κανα 2-3 μηνες σε αορίστοε μέχρι να ενεργοποιήσουν νέες πόρτες στην περιοχή μου (μετά τις 15 ιουλίου λέει)

  9. #9
    Εγγραφή
    24-05-2007
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    χθες που ξαναρωτησα στην Altec , μου είπαν ότι δεν θα γίνει διακοπή και θα συνεχισθεί κανονικά....
    Τί να πώ....
    Ελπίζω αυτός στα Microland να μην ήξερε καλά

  10. #10
    Εγγραφή
    06-11-2005
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ - ΚΑΡΑΒΟΣΤΑΜΟ
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ΖΤΕ H367N
    Path Level
    Fastpath
    Αν έχετε ήδη πακέτο Jetpack 768 να πως γίνεται η μετάβαση σε Megabit 1024 (λογικά η ίδια διαδικασία θα γίνεται και με την προσφορά την 12μηνη).Απλά αγοράζεται το πακέτο και στέλνεται την αίτηση στην AltecTelecoms.Από εκεί απλά φεύγει αίτημα προς ΟΤΕ για αναβάθμιση της γραμμής.Δεν μένετε offline καθόλου.Τώρα αν ήδη έχετε 1024 μάλλον απλά ανανεώνουν το συμβόλαιο σας για άλλους 12 μήνες.
    Πάντως για να είστε σίγουροι και για να μην σας πάρω στον λαιμό μου ρίξτε ένα τηλεφωνάκι στο 13813.
    Σιφούνι μου στραβόραδο παλιά καταβολάδα,
    Κρασάκι μου που σ' έπινα όλη την εβδομάδα...

  11. #11
    Εγγραφή
    27-06-2005
    Περιοχή
    Down Under
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    453
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24000/4500
    ISP
    Other
    Router
    F@ST3864AC
    SNR / Attn
    29(dB) / 10(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aral Εμφάνιση μηνυμάτων
    χθες που ξαναρωτησα στην Altec , μου είπαν ότι δεν θα γίνει διακοπή και θα συνεχισθεί κανονικά....
    Τί να πώ....
    Ελπίζω αυτός στα Microland να μην ήξερε καλά


    Θα σου συνιστούσα να μην μείνεις στις προφορικές "διαβεβαιώσεις" , αφού αν υπαρξει στραβή , δεν μπορεις να τις επικαλεστεις. Στειλε mail στο support@latecnet.gr κανοντας σαφεις ερωτήσεις (αν θα μείνεις χωρις internet και για πόσο κλπ , και ζήτα σαφή απάντηση επίσης γραπτή.

    Να δεις που εκει , την απαντηση δεν θα τη παρεις αβασάνιστα , ουτε σε 2 λεπτα ....
    Και αν κατι "χαλάσει" στη πορεία , θα μπορεις να τους "τρέξεις"

  12. #12
    Εγγραφή
    14-04-2007
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Και εγώ που είχα το ίδιο πρόβλημα μοθ είπανε ότι πρέπει να γίνει πρώτα διακοπή και μετά πάλι απο την αρχή ενεργοποίηση....

  13. #13
    Εγγραφή
    28-10-2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου.
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harispug Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ που είχα το ίδιο πρόβλημα μοθ είπανε ότι πρέπει να γίνει πρώτα διακοπή και μετά πάλι απο την αρχή ενεργοποίηση....

    Αν μαζί με την αίτηση σύνδεσης που θα κάνεις στείλεις και ένα απλό χαρτί και αναφέρεις ότι είσαι ήδη συνδρομητής και θες να συνεχίσεις αλλά με το νέο πακέτο ίσως αποφύγεις τη διακοπή.

    Όπως και να έχει όμως το θέμα, είναι σκέτη ταλαιπωρία. Ξανά αγορά πακέτου, ξανά αιτήσεις κ.λ.π.. Τόσο δύσκολο είναι να μπορεί κάποιος να κάνει την αλλαγή αυτή χωρίς τόσες διαδικασίες. Από τι στιγμή που είναι κάποιος ήδη πελάτης και έχουν τα στοιχεία του.
    Μόνο τα χρήματα από τον εξοπλισμό που θα γλίτωναν θα κάλυπταν τη διαφορά. Ίσως πάλι σκέφτονται ότι αναγκάζοντας τον πελάτη να κάνει ξανά όλη τη διαδικασία τον αποθαρρύνουν και κερδίζουν κάποιους μήνες σε συνδρομές αορίστου.
    Αλλά τι περιμένει κανείς από μια εταιρεία σχετικά μικρή με ταχύτητα αντίδρασης πιο αργή κι από δημόσια υπηρεσία.

  14. #14
    Εγγραφή
    01-09-2006
    Περιοχή
    Δ.Ν.Τ.λανδία
    Μηνύματα
    2.067
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13.900 / 1.000
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ακριβως το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Βασικά δεν έδωσα σημασία που συμπλήρωσα 1 χρόνο και μου ήρθε λογαριασμός +21€ παραπάνω (γ@μ$να ψιλά γράμματα). Σε επικοινωνία με την Αλτεκ που είπαν οτί μπορώ να πάρω ενα καινουριο πακέτο και να στείλω την αίτηση για νέα σύνδεση και επιπλέον να στείλω επιστολή που να αναφέρει ότι είμαι ήδη υπάρχον πελάτης και οτι ενδιαφέρομαι να συνεχίσω την ηδη υπάρχουσα σύνδεση με την νέα σύνδεση και ετσι θα μπορέσω να συνεχίσω χωρίς διακοπή.
    Πάντως αυτη η διαδικασία, νεο συμβολαιο στο συμβόλαιο είναι σκέτη ταλαιπωρία, συναγωνίζονται το Δημόσιο στην γραφείοκρατ(μ@λ@κ)ία.
    Ευτύχως έχω μία σύνδεση από ενα φίλο που δεν την χρησιμοποιήσε και έτσι θα την βγάλω οικονομικά αναίμακατα.
    Αλλά ... περιμένω το δίκτυο της Forthnet για την περιοχή που μένω και τότε θα πάρουν τα απαυτά μού.

    Intel Core 2 Quad Q9450@2.66 GHz (O/C 3.40 GHz), Asus P5Q Pro, Thermalright Ultra 120 Extreme, Enerman Pro82+ 425W,
    Mushkin XP2-8500 2x2024MB DDR2 1066 [5-5-5-15], Gainward Nvidia 8500GT 512MB, Intel SSD X25-M 80GB + WD Caviar Black 1TB

  15. #15
    Εγγραφή
    02-10-2006
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΔΑΦΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paokaras45 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω πάρει ένα πακέτο 768 το οποίο λήγει στις 10/7. Θα προτιμούσα να μην το κόψω μιας και από το site της otenet λέει ότι η περιοχή μου ξέμεινε από πόρτες!
    Μπορώ να πάρω άλλο ένα πακέτο και να το κολλήσω μετά από αυτό χωρίς διακοπή?
    Αυτό που με καίει δεν είναι να μείνω μερικές μέρες χωρίς internet αλλά μην μήνω μέχρι να βρεθεί διαθέσιμη πόρτα στην περιοχή μου.
    Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι αντίστοιχο?
    Μία λύση είναι να κρατήσω την σύνδεση σε αορίστου κανα μήνα ή δυο αλλά πολλά τα 19,90 για 768!

    Τι λέτε ε?
    Ευχαριστώ!
    αυτο που ρωτας το εχω κανει τρεις συνεχωμενες φορες.
    στελνεις φαξ οσο μπορεις νωριτερα και μαζι την καινουργια αιτηση απο το πακετο και την ημερα που ληγει η παλια ενεργοποιητε η καινουργια.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-07, 22:32
  2. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-07, 16:40
  3. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-06, 23:32
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-06, 14:15
  5. Πακέτο... Αλλαγής στο Gentoo
    Από WAntilles στο φόρουμ The fun section...
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-05, 00:54

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας