Σελ. 237 από 245 ΠρώτηΠρώτη ... 217227232235236237238239242 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.541-3.555 από 3669
  1. #3541
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.914
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από qwertyuiop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να βγει η Καρυστιανού ευρωβουλευτής. Τα ίδια θα λέμε; Κάποιοι εξαγοράστηκαν με χιλιαρικάκι και θέση Δημοσίου, κάποιοι θέλουν παραπάνω.

    Δεν υπάρχει Βαλκάνιος που να μην έχει τιμή. Αν δεν του κάνουν αυτά που του δίνεις, θα φωνάξει για μπριζόλια και τσιφσόλια, μήπως πάρει παραπάνω από εσένα ή από τον επόμενό σου. Από θεσμική και δικαιακή κουλτούρα, πάσχουμε ακρότατα βαρέως.
    Η δικια σου τιμη ποσο ειναι;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή το να κατηγορούμε την Καρυστιανού για πολιτική εκμετάλλευση του θανάτου του παιδιού της, δεν είναι βαλκανίλα και Αυριανισμός.
    Προσον και αυτο της βαλκανιλας. Το να κατηγορεις τους αλλους για πραγματα που κανεις εσυ χωρις να μπορεις να το αντιληφθεις.

  2. #3542
    Εγγραφή
    30-09-2014
    Περιοχή
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΡΙΝΘΟΣ
    Router
    AVM FritzBox 7490
    Ντροπή και μ΄νο!
    https://www.auth.gr/wp-content/uploa...teio_Tempi.pdf
    Spoiler:

    «Το βράδυ της 28ης Φεβρουαρίου 2023, 57 συνάνθρωποί μας, οι οικογένειες,
    συγγενείς και φίλοι τους, συναντήθηκαν με το παράλογο στη κοιλάδα των Τεμπών.
    Δεκάδες ακόμη υπέστησαν τραύματα στο σώμα και την ψυχή που παραμένουν
    ανεπούλωτα.
    Έναν χρόνο μετά, οι βουβές εικόνες της σύγκρουσης και της λάμψης, τα συντρίμμια
    που κατέκλυσαν τις οθόνες μας κι οι αφηγήσεις όσων επέζησαν συγγράφουν μία από
    τις μελανότερες σελίδες της σύγχρονης ελληνικής ιστορίας που κλόνισε την
    εμπιστοσύνη των πολιτών στους θεσμούς της χώρας.
    Η ημέρα αυτή συνιστά υπόμνηση της ευθύνης των αρμοδίων αρχών να αποδώσουν
    την πρέπουσα δικαιοσύνη και του δικού μας χρέους να τιμούμε τη μνήμη των ψυχών
    που χάθηκαν.
    Ήταν παιδιά, αδέρφια και γονείς, ήταν φίλοι και σύντροφοι. Το ΑΠΘ πλήρωσε βαρύ
    φόρο τιμής αίματος. Πολλοί και πολλές από αυτούς, ήταν φοιτητές και φοιτήτριες της
    Θεσσαλονίκης και του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης. Η απουσία τους
    από τα αμφιθέατρα, οι κενές καρέκλες στη βιβλιοθήκη, οι φωτογραφίες της
    ορκωμοσίας που δεν πρόλαβαν, θα βαραίνουν για πάντα τη συλλογική μας
    συνείδηση.
    Ως γονείς και πανεπιστημιακοί δάσκαλοι, ως συνάδελφοι και πολίτες,
    συναισθανόμαστε βαθιά τον πόνο των γονιών και των οικείων των θυμάτων αυτής
    της τραγωδίας και ενώνουμε τη φωνή μας μαζί τους.
    Την Τετάρτη 28 Φεβρουαρίου 2024, θα κυματίζουν μεσίστιες οι σημαίες στο Ίδρυμα
    και θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή στις εκπαιδευτικές διαδικασίες στη μνήμη των
    θυμάτων.

    όπως πολύ σωστά γράφει και η "κόντρα - eksegersi.gr"
    Τα θύματα… «συναντήθηκαν με το παράλογο στη κοιλάδα των Τεμπών»! Ενα προδιαγεγραμμένο έγκλημα, απόλυτα λογικό, χαρακτηρίζεται παράλογο, λες και έχουμε αρχαιοελληνική τραγωδία, στην οποία οι ήρωες είναι έρμαια μιας μοίρας καθορισμένης από θεϊκούς χρησμούς.

    Εκείνο που πρωτίστως ανησυχεί τις πρυτανικές αρχές του ΑΠΘ είναι ότι η… συνάντηση με το παράλογο «κλόνισε την εμπιστοσύνη των πολιτών στους θεσμούς της χώρας»! Ως μη όφειλε, φυσικά…

    Γι’ αυτό και θυμίζουν ότι είναι «ευθύνη των αρμοδίων αρχών να αποδώσουν την πρέπουσα δικαιοσύνη». Οσο για εμάς, τους πολίτες, τους νέους που συγκλονίστηκαν από το χαμό τόσων συνομιλήκων τους, το χρέος μας είναι «να τιμούμε τη μνήμη των ψυχών που χάθηκαν». Η κυβέρνηση, η Εξεταστική Επιτροπή της Βουλής και τα δικαστήρια έχουν την αποκλειστική ευθύνη της «κάθαρσης» και η εργαζόμενη κοινωνία και η νεολαία πρέπει να περιοριστούν στα μνημόσυνα!

  3. #3543
    Εγγραφή
    03-06-2007
    Περιοχή
    Φτωχή
    Μηνύματα
    1.771
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    πΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Τhomson TG585 v7
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η δικια σου τιμη ποσο ειναι;
    Μία χώρα με θεσμούς ΚΑΙ θεσμική κουλτούρα, υπηρεσιακούς γενικούς γραμματείς ΜΟΝΟ, λειτουργική αγορά και επιβλέπουσες αρχές της, Α+Β Βάθμια παιδεία και όχι πάρκινγκ παραβατικών με ethnostedon 1970. Λογοδοσία διοίκησης ΚΑΙ κυβέρνησης, διαφάνεια και ψηφιοποίηση.

    Τα τελευταία 15 χρόνια, έχουμε κουτσά - στραβά μόνο καταφέρει το τελευταίο, κι αυτό με αρρυθμίες. Για όλα τα υπόλοιπα, μία καλή αρχή θα ήταν "ένας νόμος κι ένα άρθρο" (για να λαϊκίσω κι εγώ λίγο) : Καμία έμμισθη σχέση με το Δημόσιο, χωρίς πρότερο γραπτό διαγωνισμό ΑΣΕΠ. Αν ακόμα και οι υπάλληλοι πρασίνου στους Δήμους απαιτείται να έχουν απολυτήριο λυκείου, εξέτασή τους σε απλή - σχετική ύλη Λυκείου. Βιολογία και Χημεία Α' Λυκείου, λόγου χάρη.

    Αυτή είναι για αρχή η τιμή μου, τα παραπάνω τα αναλύουμε σε νέο ή προϋπάρχον θέμα.
    Ρώτησα τη 'μυγδαλιά: "Αδερφή , τι είναι θεός;"
    Και η 'μυγδαλιά , άνθισε.

    -Νίκος Καζαντζάκης

  4. #3544
    Εγγραφή
    28-10-2005
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    HOL
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Interleaved
    μαν ότι και να γράφεις για πρόοδο, τεχνοκρατία κλπ. αυτο-ακυρώνεσαι με το που αρχίζεις τους κιτρινισμούς και τους Αυριανισμούς ότι δήθεν η Καρυστιάνου θα κατέβει βουλευτής και λοιπά που έχεις αναφέρει κατά καιρούς.

    Δεν εκπλήσσομαι βέβαια γιατί αυτό είναι το modus operandi και της κυβέρνησης ΝΔ και όλης της σύγχρονης νεο-φιλελέρας που είσαι εκφραστής.

    Δήθεν αριστεία, δήθεν θέλουμε θεσμούς δήθεν θέλουμε σύστημα και οργάνωση, και όποιος διαφωνεί ή έστω έχει δεύτερες σκέψεις είναι αμέσως Ζαίος, αναρχοκομμούνι, άπλυτος, Ψεκ κλπ. ανάλογα με το τι μας βολεύει ανά την περίσταση για να κάνουμε discredit τον οποιονδήποτε ως μοναδικοί Φάροι της Αριστείας και της Αλήθειας σ αυτό τον κόσμο. Οι "Λουδοβίκοι" πάντως δεν είχαν ποτέ καλό τέλος, και το ξέρεις αλλά δεν σε νοιάζει γιατί ευελπιστείς να στηρίζεις αυτό το σύστημα και να σου δίνει να τρως τουλάχιστον μέχρι τα βαθιά σου γεράματα. Μετά ας πάει στα τσακίδια, θαχεις πεθάνει. Αυτή είναι η τιμή σου.
    Μέχρι και μάνα που έχασε το παιδί της δεν δίστασες να την πεις ξεπουλημένη. Αυτό σημαίνει αυτό που έγραψες και ας νομίζεις ότι το έγραψες "κομψά". Το κουοτάρω για να μην ξεχαστεί.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από qwertyuiop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να βγει η Καρυστιανού ευρωβουλευτής. Τα ίδια θα λέμε; Κάποιοι εξαγοράστηκαν με χιλιαρικάκι και θέση Δημοσίου, κάποιοι θέλουν παραπάνω.
    Phanteks Enthoo Pro | i7 6700k @ 4.6Ghz | CM Hyper 212 EVO | Gigabyte GTX 970 G1 @ 1502/7600 | Asus Z170-A | Kingston HyperX Fury DDR4 2666Mhz | 256GB Adata SSD | 11TB total HDD's | EVGA SuperNova G2 850W | Windows 8.1 Enterprise x64 | Corsair K70 RGB CherryMX Red | Razer DeathAdder Chroma | 2 x DELL U2414H
    Steam/Origin : kavadias199

  5. #3545
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Αμφίπολη
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Για την ιστορία, μονο ντροπη θα πρέπει να νιωθουν πλέον οσοι έχουν ψηφισει αυτο το κομμα.
    Ζητάνε οι βουλευτές της αντιπολιτευσης να δοθει παράταση για το πορισμα διοτι εκρεμμουν μαρτυρίες ανθρωπων που ουσιαστικά αποδυκνειουν με γραπτά πως ο Καραμανλής αλλά και η κυβέρνηση ηξερε για τους σιδηροδρόμους, και δε τη δινουν τη παράταση.

    Κάνουν ότι γουστάρουν, είναι ντροπή.
    Ακόμα μια ημέρα πέρασε χωρις να δουμε τα link :-P

  6. #3546
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cassander Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την ιστορία, μονο ντροπη θα πρέπει να νιωθουν πλέον οσοι έχουν ψηφισει αυτο το κομμα.
    Ζητάνε οι βουλευτές της αντιπολιτευσης να δοθει παράταση για το πορισμα διοτι εκρεμμουν μαρτυρίες ανθρωπων που ουσιαστικά αποδυκνειουν με γραπτά πως ο Καραμανλής αλλά και η κυβέρνηση ηξερε για τους σιδηροδρόμους, και δε τη δινουν τη παράταση.

    Κάνουν ότι γουστάρουν, είναι ντροπή.
    Δε βλέπω καμία ντροπή. Business as usual.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  7. #3547
    Εγγραφή
    03-06-2007
    Περιοχή
    Φτωχή
    Μηνύματα
    1.771
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    πΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Τhomson TG585 v7
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kavadias Εμφάνιση μηνυμάτων
    ,,,
    Ωραίος ο διαπρύσιος και αρειμάνιος λόγος σου, αλλά εγώ δε μίλησα ούτε για αριστεία, ούτε για λουδοβίκους και συστήματα. Για λειτουργική χώρα μίλησα, κάτι που έχουν καταφέρει Πορτογάλοι, Ιρλανδοί, Σλοβένοι και άλλοι πρώην κακομοίρηδες. Αλλά εμείς τα κλασικά: Χούντες Κούλη, παιδαριώδη σχήματα σύστημα - αντισύστημα και λοιπές ανοησίες αφημένες στο 1980. Χώρα - μουσείο σε όλα της είμαστε, γιατί να μην είμαστε και σε επίπεδο ικανότητας - δυνατότητας αντίληψης των πολιτών, άλλωστε. Να είμαστε 37, να γράφουμε σα να είμαστε 57, κι έχει ο Θεός.

    Όσον αφορά το (ακόμα ένα) αντ-χόμινεμ για την "τιμή μου", σταματήστε επιτέλους να κάνετε προβολή του εαυτού σας σε τρίτους! Ξέρουμε όλοι πολύ καλά ότι δε σας απασχολούν ούτε οι χούντες κούλη, ούτε τα τέμπη, ούτε τίποτα. Κλάμα - κλάμα και μετά 41% είστε. Αυτό που σας απασχολεί είναι αν ο τρέχων κάτοχος της "Κουτάλας" (για να λαϊκίσω λίγο ακόμα) προτίθεται να τη μοιραστεί μαζί σας. Αν θέλατε μια σοβαρή χώρα, θα λέγατε τα ίδια με μένα, για μαχαίρι στο κόκκαλο. Επειδή όμως αυτό που αποζητάτε είναι χιλιαρικάκι, στοχεύετε να εξαργυρώσετε 57 νεκρούς για αλλαγή κόμματος εξουσίας. Ακριβώς ό,τι έκανε η ΝΔ με το Μάτι.

    Το τι θα γίνει με την Καρυστιανού, θα το δούμε. Ως είπα και εις Ποπ-μάνιακ, εγώ θα πω τις συγγνώμες μου γι' αυτά που έγραψα (και όχι γι' αυτά που νομίζετε ότι έγραψα) μόλις ανακοινωθούν τα ψηφοδέλτια των Ευρωεκλογών. Εσείς, θα έχετε το θάρρος να παραδεχτείτε το πικρό ποτήρι της αλήθειας, αν τα πράγματα πάνε όπως φαίνονται ότι θα πάνε;
    Ρώτησα τη 'μυγδαλιά: "Αδερφή , τι είναι θεός;"
    Και η 'μυγδαλιά , άνθισε.

    -Νίκος Καζαντζάκης

  8. #3548
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από qwertyuiop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τι θα γίνει με την Καρυστιανού, θα το δούμε. Ως είπα και εις Ποπ-μάνιακ, εγώ θα πω τις συγγνώμες μου γι' αυτά που έγραψα (και όχι γι' αυτά που νομίζετε ότι έγραψα) μόλις ανακοινωθούν τα ψηφοδέλτια των Ευρωεκλογών. Εσείς, θα έχετε το θάρρος να παραδεχτείτε το πικρό ποτήρι της αλήθειας, αν τα πράγματα πάνε όπως φαίνονται ότι θα πάνε;
    Δεν σε καταλαβαίνω, προτιμάς δλδ την υπάρχουσα βουλή που είναι γεμάτη με ακροδεξιούς, ακροαριστερούς,Σημιτέους, Τσεκουράτους, πρώην κούκου δημοσιογράφους κλπ από 300 Καρυστιανές? εγώ φίλτατε όχι.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #3549
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.454
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από qwertyuiop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τι θα γίνει με την Καρυστιανού, θα το δούμε. Ως είπα και εις Ποπ-μάνιακ, εγώ θα πω τις συγγνώμες μου γι' αυτά που έγραψα (και όχι γι' αυτά που νομίζετε ότι έγραψα) μόλις ανακοινωθούν τα ψηφοδέλτια των Ευρωεκλογών. Εσείς, θα έχετε το θάρρος να παραδεχτείτε το πικρό ποτήρι της αλήθειας, αν τα πράγματα πάνε όπως φαίνονται ότι θα πάνε;
    Ποιο πικρό ποτήρι βρε μικρέ το δέμας που το συνεχίζεις;

    Να σου το πω εγώ λοιπόν, ναι βρε αρχηγέ, μακάρι να είναι υποψήφια η Καρυστιάνου. Μακάρι να βγει, μακάρι.... Και άντε, έτσι να σου το χοντρύνω και λίγο, να είναι και υποψήφια με Σύριζα και να είναι στο GUE (ή ξέρω γω πού θα είναι ο Σύριζα στην επόμενη Ευρωβουλή).

    Για πες μας λοιπόν, τι συμπέρασμα βγάζεις; Για λέγε εδώ ξανά, αφού επιμένεις, τι σημαίνει;

    Ναι, είναι ευρωβουλευτής, και;;;;;;;;

    - - - Updated - - -

    Αν και παρενθετικά, ως τα τώρα, μόνο κάτι ελεεινά βρωμοτρόλλια και χαμερπή και σιχαμένα υποκείμενα πίσω από social έχουν πετάξει κάτι τέτοια (δεν ξέρω καν αν ΑΡΔ έχουν τολμήσει ακόμα και σε ΣΚΑΙ).

    Και εκτός από αυτά τα χαμερπή τρόλλια των social έχουμε εσένα εδώ μόνο να μεταφέρει κάτι τέτοια... Αλλά, ας το αφήσουμε αυτό στην άκρη
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #3550
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Αναρωτιέμαι, αυτός ο λαμπρός επιστήμων, που ήταν εδώ και ένα χρόνο, να μας ανοίξει τα μάτια, ώστε να μην παρασυρθούμε από λούμπεν πασοκοζαιονουδούδες;
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  11. #3551
    Εγγραφή
    28-10-2005
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    HOL
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από qwertyuiop Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    αν εγώ γράφω σαν 57 τι να πω για σένα, δαπρύσιε και αρειμάνιε
    ρε ΤΡΙΚΥΜΙΑ εν ΚΡΑΝΙΩ, ούτε χιλιαρικάκι θέλω ούτε να αλλάξω το κόμμα εξουσίας με αφορμή (άλλο) ένα κρατικό έγκλημα. Είσαι ο ορισμός του strawman, επινοείς έναν υποθετικό αντίπαλο (τον άλλο που θέλει "βολεμα" στο δημόσιο, χιλιαρικάκι και είναι "ζαίος", "ψεκ", "βαλκάνιος") και επιτίθεσαι εναντίον του για να προωθήσεις τις δικές σου θέσεις (που "τυγχάνει" να συνάδουν με το κυρίαρχο αφήγημα).

    Εδώ εσύ κάνεις "αντ-χόμινεμ" για την Καρυστιανού που ούτε καν την ξέρεις και ζει και ένα πένθος και θα μας κατηγορήσεις ότι σου κάνουμε εμείς αντ-χόμινεμ ρε μπούφο; Άντε πάνε παίξε παραπέρα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από qwertyuiop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τι θα γίνει με την Καρυστιανού, θα το δούμε. Ως είπα και εις Ποπ-μάνιακ, εγώ θα πω τις συγγνώμες μου γι' αυτά που έγραψα (και όχι γι' αυτά που νομίζετε ότι έγραψα) μόλις ανακοινωθούν τα ψηφοδέλτια των Ευρωεκλογών. Εσείς, θα έχετε το θάρρος να παραδεχτείτε το πικρό ποτήρι της αλήθειας, αν τα πράγματα πάνε όπως φαίνονται ότι θα πάνε;
    Και για εξήγησε μου γιατί πρέπει να παραδεχτούμε το "πικρό ποτήρι της αλήθειας"; Απαγορεύεται; Εσύ θα ορίσεις πως θα αντιδράσει η Καρυστιανού (και η κάθε Καρυστιανού) και τι θα κάνει με τη ζωή της; Τι επιτρέπεται να κάνει λοιπόν; Επειδή έχασε παιδί λόγο κρατικού εγκλήματος δεν μπορεί να πολιτευτεί; Τι μπορεί να κάνει; Τι της επιτρέπεις; Να γίνει τρομοκράτης; Να το κυνηγήσει νομικά; Πες μας Φωτεινέ Παντογνώστη και Λουδοβίκε του adslgr.com ποιος είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος να αντιδράσει, να ξέρουμε και εμείς.

    Το παίζεις προοδευτικός (φέρνοντας παραδείγματα για Πορτογαλίες/Σλοβακίες κλπ.) και τα λόγια σου ταυτίζονται με κάτι τραγό-παπες που λένε ότι το πένθος "είναι βουβό". Το χειρότερο δε, είναι ότι το κάνεις από σκοπιμότητα, και όχι από άγνοια ή βλακεία γιατί είσαι αρκετά έξυπνος για να ξέρεις τι διαφορά. Γι αυτό όπως σουπα και πάνω, τράβα παίξε παραπέρα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kavadias : 29-02-24 στις 18:47.
    Phanteks Enthoo Pro | i7 6700k @ 4.6Ghz | CM Hyper 212 EVO | Gigabyte GTX 970 G1 @ 1502/7600 | Asus Z170-A | Kingston HyperX Fury DDR4 2666Mhz | 256GB Adata SSD | 11TB total HDD's | EVGA SuperNova G2 850W | Windows 8.1 Enterprise x64 | Corsair K70 RGB CherryMX Red | Razer DeathAdder Chroma | 2 x DELL U2414H
    Steam/Origin : kavadias199

  12. #3552
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.836
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν έχω καταλάβει, 5 εκ να φτάσει το petition, τι νόημα έχει?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από qwertyuiop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να βγει η Καρυστιανού ευρωβουλευτής. Τα ίδια θα λέμε; Κάποιοι εξαγοράστηκαν με χιλιαρικάκι και θέση Δημοσίου, κάποιοι θέλουν παραπάνω.

    Δεν υπάρχει Βαλκάνιος που να μην έχει τιμή. Αν δεν του κάνουν αυτά που του δίνεις, θα φωνάξει για μπριζόλια και τσιφσόλια, μήπως πάρει παραπάνω από εσένα ή από τον επόμενό σου. Από θεσμική και δικαιακή κουλτούρα, πάσχουμε ακρότατα βαρέως.
    Πολύ λυπάμαι για το τελευταίο quote, πραγματικά. Κρίμα και σε "δικαιολόγησα ως άτομο με αψυ λόγο".

    Μόνο δικαίωση θέλει η κυρία Καρυστιανού, τίποτα άλλο.

  13. #3553
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Full disclosure, αρχικά είχα δώσει τα εύσημα στον Καραμανλή για την άμεση παραίτησή του.

    Δεν μπορούσα να φανταστώ, ούτε κατά προσέγγιση, όλα τα υπόλοιπα. Διάλεξε, εκτός όλων των άλλων, εκτός του στρατού ρουσφετιών, εκτός της ψευδορκίας, την ημέρα της μαύρης επετείου, να κάνει τις ακόλουθες δηλώσεις

    Ένα χρόνο μετά, η σκέψη όλων μας δεν μπορεί να φύγει από την ανείπωτη τραγωδία στα Τέμπη.

    Η προσωπική μου οδύνη και η συναίσθηση της πολιτικής ευθύνης, με οδήγησαν εκείνη την ημέρα στην άμεση παραίτηση.

    Όμως, η σκέψη μου δεν θα φύγει ποτέ από τους 57 συνανθρώπους μας που έχασαν τη ζωή τους, τους τραυματίες και τους επιβάτες που βίωσαν την τραγωδία, και βέβαια τους συγγενείς των θυμάτων.

    Κανένας δεν μπορεί να νιώσει τον πόνο που βιώνουν, έχουν και θα έχουν πάντα τον σεβασμό μας
    @Cassander, et al (σχεδόν et al ), ποιός να ντραπεί ρε φίλε; Ποιός ντρέπεται;
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  14. #3554
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.914
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από qwertyuiop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μία χώρα με θεσμούς ΚΑΙ θεσμική κουλτούρα, υπηρεσιακούς γενικούς γραμματείς ΜΟΝΟ, λειτουργική αγορά και επιβλέπουσες αρχές της, Α+Β Βάθμια παιδεία και όχι πάρκινγκ παραβατικών με ethnostedon 1970. Λογοδοσία διοίκησης ΚΑΙ κυβέρνησης, διαφάνεια και ψηφιοποίηση.

    Τα τελευταία 15 χρόνια, έχουμε κουτσά - στραβά μόνο καταφέρει το τελευταίο, κι αυτό με αρρυθμίες. Για όλα τα υπόλοιπα, μία καλή αρχή θα ήταν "ένας νόμος κι ένα άρθρο" (για να λαϊκίσω κι εγώ λίγο) : Καμία έμμισθη σχέση με το Δημόσιο, χωρίς πρότερο γραπτό διαγωνισμό ΑΣΕΠ. Αν ακόμα και οι υπάλληλοι πρασίνου στους Δήμους απαιτείται να έχουν απολυτήριο λυκείου, εξέτασή τους σε απλή - σχετική ύλη Λυκείου. Βιολογία και Χημεία Α' Λυκείου, λόγου χάρη.

    Αυτή είναι για αρχή η τιμή μου, τα παραπάνω τα αναλύουμε σε νέο ή προϋπάρχον θέμα.
    Για την τιμη σου ως Βαλκανιος εννοω.

    Να σου θυμισω το παρακατω αξιωμα:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από qwertyuiop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να βγει η Καρυστιανού ευρωβουλευτής. Τα ίδια θα λέμε; Κάποιοι εξαγοράστηκαν με χιλιαρικάκι και θέση Δημοσίου, κάποιοι θέλουν παραπάνω.

    Δεν υπάρχει Βαλκάνιος που να μην έχει τιμή. Αν δεν του κάνουν αυτά που του δίνεις, θα φωνάξει για μπριζόλια και τσιφσόλια, μήπως πάρει παραπάνω από εσένα ή από τον επόμενό σου. Από θεσμική και δικαιακή κουλτούρα, πάσχουμε ακρότατα βαρέως.

  15. #3555
    Εγγραφή
    28-06-2005
    Περιοχή
    Κάπου....
    Μηνύματα
    445
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    TG585v7
    SNR / Attn
    10(dB) / 24(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το κράτος που δεν μπορεί να έχει μια έστω απλή σηματοδότηση και λειτουργεί τον σιδηρόδρομο με κινητά και ασυρμάτους θα φτιάξει ιδιωτικά πανεπιστήμια και θα τα ταράξει στην νομιμότητα...

    Μας αρέσει να κοροιδευομαστε σε αυτήν την χώρα δεν εξηγείται αλλιώς.

    Και είμαι 101% υπέρ των ιδιωτικών πανεπιστήμιων. Αλλά όχι the Greek way και αυτά...

    τέλος του semi OFFTOPIC

Σελ. 237 από 245 ΠρώτηΠρώτη ... 217227232235236237238239242 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εμείς πότε θα έχουμε δίκτυο με οπτικές??
    Από Akoulis στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-07, 15:07
  2. Μήπως έχουμε αυτά τα χάλια σαν Ελλάδα γιατί μας αξίζει;;;
    Από Smpl στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 1336
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 14:56
  3. Γιατί τόσο μικρά avatars; aDSL έχουμε άλλωστε!
    Από mrsaccess στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-05, 19:08
  4. Γιατι δεν εχουμε ενα chat room?[IRC]
    Από Vadur στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-04, 16:34

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας