Σελ. 140 από 144 ΠρώτηΠρώτη ... 120130135138139140141142 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.086-2.100 από 2159
  1. #2086
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    sDSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    HOL
    Router
    Netgear DG834G v2
    Να γράψω κι εγώ κάτι σύντομο. Παλιά, πριν 3-4 χρόνια, ήμουν Cosmote (για 2 χρόνια) και πιο πριν ήμουν Vodafone (H300s). Έφυγα από την Vodafone γιατί τσακωθήκαμε με μια απάτη που έκαναν στα συμβόλαια. Και με την Cosmote, όμως, δεν ήμουν ικανοποιημένος γιατί δεν είχα καθόλου σήμα στην περιοχή, οπότε εκτός σπιτιού (εντός ήμουν με VoWiFi) δυσκολευόμουν να μιλήσω. Τέλος πάντων, το ζήτημα είναι ότι και με την Cosmote είχα πρόβλημα στο VDSL και μου έλεγαν ότι ήταν η γραμμή. Με το που έκανα το νέο συμβόλαιο με την Vodafone (πριν 2 χρόνια) μου έστειλαν το 267Α το οποίο ήταν απείρως καλύτερο από το H300s στις ρυθμίσεις (βασικά δεν παρουσίαζε το εκνευριστικό battery drain στα κινητά που είχε το H300s). Η ταχύτητα συγχρονισμού ήταν κάπου 40-45 στην Cosmote και κάπου 37 στην Vodafone με το 267Α. Τελευταία μού έκανε κάτι νερά το όλο σύστημα (πολλά σφάλματα, μετά, αν και κλείδωνε στα 37 δεν δούλευε το δίκτυο, οπότε ήθελε επανεκκίνηση για να συνέλθει, ενώ κάποιες φορές έπεφτε τελείως και η γραμμή). Θεωρώ ότι μεγάλο ρόλο έπαιζε το router γιατί έβαλα πάλι το H300s που είχα (για δοκιμή), έκανε μισή ώρα να κάνει τα update, τους συγχρονισμούς κτλ, αλλά κλείδωσε στα 52 και κρατήθηκε εκεί για όση ώρα το είχα στην γραμμή. Ήρθε ο τεχνικός για την βλάβη, το κοίταξε και είδε ότι το πρόβλημα υπήρχε και στην είσοδο του σπιτιού, οπότε το πρόβλημα είναι στις θύρες του KV, που απέχει από το σπίτι μόλις 50-60m (άντε με την καλωδίωση να είναι 70m και βάζω πολύ). Όταν συνδέσαμε πάλι το H300s πάλι είχαμε κλείδωμα στα 52, ενώ με το που έφυγε ο τεχνικός έβαλα πάλι το 267Α και η ταχύτητα έπεσε αμέσως στα 40 και τώρα είναι στα 37 και πάλι όπως παλιά, εννοείται με σφάλματα, αλλά χωρίς να πέφτει η σύνδεση (τώρα παίζει ο μικρός Fortnite, εγώ κατεβάζω με 4ΜΒ/s και δουλεύουν όλα μια χαρά).
    Πιστεύω ότι το 267Α ανεβάζει δύσκολα ταχύτητα και παρουσιάζει πολλά σφάλματα (περισσότερα από το H300s), αλλά γενικά το θεωρώ καλύτερο router, τουλάχιστον ως προς τις δυνατότητες που δίνει και ως προς το πόσο γρήγορα θα κλειδώσει και θα δουλέψει. Αντιθέτως, αυτά που έδινε η Cosmote είχαν σοβαρότατο πρόβλημα στην τηλεφωνία, όπου συνομιλία μέσω σταθερού οδηγούσε σε άμεση αποσύνδεση του δικτύου και επανεκκίνηση, κάτι που με το 267Α δεν έχω δει να γίνεται.
    Το άλλο σημαντικό είναι πως πρέπει να σου κάτσει σωστός τεχνικός. Ένας άλλος που είχε έρθει παλαιότερα από την Cosmote και άλλος ένας από την Vodafone επέμεναν ότι έχω πρόβλημα στις γραμμές του σπιτιού. Σήμερα, όμως, επιτέλους, κατάλαβαν ότι το πρόβλημα ήταν στην θύρα του εξοπλισμού του παρόχου και όχι στο σπίτι μου. Αυτό έγινε γιατί παλιά, όταν έβλεπαν τον συγχρονισμό δεν κάθονταν να δουν λάθη. Σήμερα, έκατσε ο άνθρωπος 5 λεπτά και είδε ότι τα λάθη ήταν εξαιρετικά αυξημένα στο σημείο εισόδου του σπιτιού (μιλάμε για 1000 λάθη κάθε λεπτό περίπου). Μάλλον αυτό επηρεάζει περισσότερο το 267Α παρά το h300s ή τουλάχιστον το 1ο είναι πιο συγκρατημένο ως προς τις ταχύτητες σύνδεσης.

  2. #2087
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.757
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το θεμα ειναι να σου φτιαξουν τη γραμμη απο εξω
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  3. #2088
    Εγγραφή
    01-12-2005
    Περιοχή
    Εξάρχεια
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΗΣ
    Router
    NET FASTER IAD2
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα,

    υπάρχει κάποια περίπτωση, να έχει κάποιος το firmware της vodafone ή να μου πεί κάποιο τρόπο να μπορέσω να μπώ με root στο firmware της O2-CZ. Το θέλω για bridge για να δώ αν θα παίζει το l2tp.
    Απλά στην O2 με admin δεν το εμφανίζει κάν. Εχω δοκιμάσει με RouterPassView μπας και γίνει κάτι αλλά δεν κάνει απολύτως τίποτα.

  4. #2089
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pipinos1976 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να γράψω κι εγώ κάτι σύντομο. Παλιά, πριν 3-4 χρόνια, ήμουν Cosmote (για 2 χρόνια) και πιο πριν ήμουν Vodafone (H300s). Έφυγα από την Vodafone γιατί τσακωθήκαμε με μια απάτη που έκαναν στα συμβόλαια. Και με την Cosmote, όμως, δεν ήμουν ικανοποιημένος γιατί δεν είχα καθόλου σήμα στην περιοχή, οπότε εκτός σπιτιού (εντός ήμουν με VoWiFi) δυσκολευόμουν να μιλήσω. Τέλος πάντων, το ζήτημα είναι ότι και με την Cosmote είχα πρόβλημα στο VDSL και μου έλεγαν ότι ήταν η γραμμή. Με το που έκανα το νέο συμβόλαιο με την Vodafone (πριν 2 χρόνια) μου έστειλαν το 267Α το οποίο ήταν απείρως καλύτερο από το H300s στις ρυθμίσεις (βασικά δεν παρουσίαζε το εκνευριστικό battery drain στα κινητά που είχε το H300s). Η ταχύτητα συγχρονισμού ήταν κάπου 40-45 στην Cosmote και κάπου 37 στην Vodafone με το 267Α. Τελευταία μού έκανε κάτι νερά το όλο σύστημα (πολλά σφάλματα, μετά, αν και κλείδωνε στα 37 δεν δούλευε το δίκτυο, οπότε ήθελε επανεκκίνηση για να συνέλθει, ενώ κάποιες φορές έπεφτε τελείως και η γραμμή). Θεωρώ ότι μεγάλο ρόλο έπαιζε το router γιατί έβαλα πάλι το H300s που είχα (για δοκιμή), έκανε μισή ώρα να κάνει τα update, τους συγχρονισμούς κτλ, αλλά κλείδωσε στα 52 και κρατήθηκε εκεί για όση ώρα το είχα στην γραμμή. Ήρθε ο τεχνικός για την βλάβη, το κοίταξε και είδε ότι το πρόβλημα υπήρχε και στην είσοδο του σπιτιού, οπότε το πρόβλημα είναι στις θύρες του KV, που απέχει από το σπίτι μόλις 50-60m (άντε με την καλωδίωση να είναι 70m και βάζω πολύ). Όταν συνδέσαμε πάλι το H300s πάλι είχαμε κλείδωμα στα 52, ενώ με το που έφυγε ο τεχνικός έβαλα πάλι το 267Α και η ταχύτητα έπεσε αμέσως στα 40 και τώρα είναι στα 37 και πάλι όπως παλιά, εννοείται με σφάλματα, αλλά χωρίς να πέφτει η σύνδεση (τώρα παίζει ο μικρός Fortnite, εγώ κατεβάζω με 4ΜΒ/s και δουλεύουν όλα μια χαρά).
    Πιστεύω ότι το 267Α ανεβάζει δύσκολα ταχύτητα και παρουσιάζει πολλά σφάλματα (περισσότερα από το H300s), αλλά γενικά το θεωρώ καλύτερο router, τουλάχιστον ως προς τις δυνατότητες που δίνει και ως προς το πόσο γρήγορα θα κλειδώσει και θα δουλέψει. Αντιθέτως, αυτά που έδινε η Cosmote είχαν σοβαρότατο πρόβλημα στην τηλεφωνία, όπου συνομιλία μέσω σταθερού οδηγούσε σε άμεση αποσύνδεση του δικτύου και επανεκκίνηση, κάτι που με το 267Α δεν έχω δει να γίνεται.
    Το άλλο σημαντικό είναι πως πρέπει να σου κάτσει σωστός τεχνικός. Ένας άλλος που είχε έρθει παλαιότερα από την Cosmote και άλλος ένας από την Vodafone επέμεναν ότι έχω πρόβλημα στις γραμμές του σπιτιού. Σήμερα, όμως, επιτέλους, κατάλαβαν ότι το πρόβλημα ήταν στην θύρα του εξοπλισμού του παρόχου και όχι στο σπίτι μου. Αυτό έγινε γιατί παλιά, όταν έβλεπαν τον συγχρονισμό δεν κάθονταν να δουν λάθη. Σήμερα, έκατσε ο άνθρωπος 5 λεπτά και είδε ότι τα λάθη ήταν εξαιρετικά αυξημένα στο σημείο εισόδου του σπιτιού (μιλάμε για 1000 λάθη κάθε λεπτό περίπου). Μάλλον αυτό επηρεάζει περισσότερο το 267Α παρά το h300s ή τουλάχιστον το 1ο είναι πιο συγκρατημένο ως προς τις ταχύτητες σύνδεσης.
    Ρουτερ με ρουτερ έχουν σχεδόν πάντα νομίζω κάποιες διαφορές στο κλείδωμα και στη συνεργασία με τη καμπίνα..
    Όπως επίσης και στο boot time..
    Επιστροφή σήματος σε άλλες πρίζες υπάρχει; Έχει γίνει σωστά;
    Η τηλεφωνία voip η pots;
    Πάντως σαφώς και υπάρχει πιθανότητα θέματος στη πόρτα της καμπίνας..
    Σε κάθε περίπτωση, πως λύθηκε το θέμα;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #2090
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Netgear DG834Nv1
    SNR / Attn
    6(dB) / 45.5(dB)
    Παιδιά θέλω την βοήθεια σας σε ένα πρόβλημα που μου δημιουργήθηκε με το router αυτό. Συγκεκριμένα το router αυτό το έχω σε bridge mode όπως οι περισσότεροι και για να λειτουργεί η voip τηλεφωνία. Τελευταία όμως άλλαξα ασύρματο που είναι συνδεδεμένο απευθείας στο router και έχω το εξής πρόβλημα, Ενώ είναι ρυθμισμένη η ώρα και η ημερομηνία στο σταθερό, κάθε φορά που δέχομαι εισερχόμενη κλήση γίνεται update η ημερομηνία του router που είναι λανθασμένη στο σταθερό. Μπήκα στο router στο sntp και δεν έχει τρόπο να κάνω χειροκίνητα τη ρύθμιση αλλά γίνεται update μέσα από server και δεν κατάφερα να λειτουργήσει (δοκίμασα google, pool, κτλ). Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει πως να το λύσω; Είτε με το να γίνεται σωστά update η ημερομηνία και η ώρα στο router είτε με το να κόψω αυτή την ενημέρωση από το router στο σταθερο.

  6. #2091
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexandro673 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά θέλω την βοήθεια σας σε ένα πρόβλημα που μου δημιουργήθηκε με το router αυτό. Συγκεκριμένα το router αυτό το έχω σε bridge mode όπως οι περισσότεροι και για να λειτουργεί η voip τηλεφωνία. Τελευταία όμως άλλαξα ασύρματο που είναι συνδεδεμένο απευθείας στο router και έχω το εξής πρόβλημα, Ενώ είναι ρυθμισμένη η ώρα και η ημερομηνία στο σταθερό, κάθε φορά που δέχομαι εισερχόμενη κλήση γίνεται update η ημερομηνία του router που είναι λανθασμένη στο σταθερό. Μπήκα στο router στο sntp και δεν έχει τρόπο να κάνω χειροκίνητα τη ρύθμιση αλλά γίνεται update μέσα από server και δεν κατάφερα να λειτουργήσει (δοκίμασα google, pool, κτλ). Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει πως να το λύσω; Είτε με το να γίνεται σωστά update η ημερομηνία και η ώρα στο router είτε με το να κόψω αυτή την ενημέρωση από το router στο σταθερο.
    Λογικό είναι αυτό με την ώρα. Το zte δεν έχει το ίδιο σύνδεση στο internet λόγω του bridge, άρα δεν μπορεί να πάρει σωστή ώρα.

    Δεν νομίζω ότι θα βρεις επιλογή στο zte να μην στέλνει την ώρα στο ασύρματο τηλέφωνο, ακόμα και αν κάνεις login σαν admin.

    Δες μήπως το ασύρματο έχει επιλογή να μην δέχεται ημερομηνία και ώρα από τον πάροχο τηλεφωνίας, αλλά να την ρυθμίζεις εσύ χειροκίνητα. Έτσι όμως αν χάσει η βάση του το ρεύμα, η ώρα θα χαθεί και θα πρέπει να την ρυθμίσεις ξανά.

  7. #2092
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες μήπως το ασύρματο έχει επιλογή να μην δέχεται ημερομηνία και ώρα από τον πάροχο τηλεφωνίας, αλλά να την ρυθμίζεις εσύ χειροκίνητα. Έτσι όμως αν χάσει η βάση του το ρεύμα, η ώρα θα χαθεί και θα πρέπει να την ρυθμίσεις ξανά.
    Σε όσα (αρκετά) ασύρματα είχα μέχρι σήμερα, την ώρα την κρατάει το ακουστικό, όχι η βάση. Οπότε και σε διακοπή ρεύματος στη βάση, εφόσον οι μπαταρίες του ακουστικού κρατάνε, η ώρα δεν χάνεται.

  8. #2093
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    Καλημέρα,
    Αντιθέτως πάλι εγώ σε δύο Panasonic (ένα Ελληνικό, ένα Αγγλικό), όταν υπήρχε διακοπή ρεύματος, γίνονταν αυτό που λέει ο dimangelid και τα ξαναρύθμιζα.

  9. #2094
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.037
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Μπορεις να κανεις και ενα δευτερο WAN Connection στο ΖΤΕ ωστε να εχει και αυτο Internet με ενημερωμενη ωρα. Εγω ετσι τα εχω, αφου το που επιτρεπει και η Voda…

  10. #2095
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε όσα (αρκετά) ασύρματα είχα μέχρι σήμερα, την ώρα την κρατάει το ακουστικό, όχι η βάση. Οπότε και σε διακοπή ρεύματος στη βάση, εφόσον οι μπαταρίες του ακουστικού κρατάνε, η ώρα δεν χάνεται.
    Έχω χρόνια ασύρματα Panasonic. Πάντα την ώρα την κρατάει η βάση.

    Το ίδιο και σε gigaset ip ασύρματο.

  11. #2096
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω χρόνια ασύρματα Panasonic. Πάντα την ώρα την κρατάει η βάση.

    Το ίδιο και σε gigaset ip ασύρματο.
    Τί να πω... αρκετά Gigaset και ένα Panasonic, ποτέ κανένα δεν έχασε των ώρα από διακοπή ρεύματος. Μάλλον επειδή είναι παλιά / απλά PSTN μοντέλα, όχι IP.

  12. #2097
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον επειδή είναι παλιά / απλά PSTN μοντέλα, όχι IP.
    Για Panasonic παλιά PSTN μιλάω κι εγώ με το νεότερο να είναι του 2003 και θυμήκα (και τέσταρα) κι ένα Siemens PSTN του 2007 και αυτό σώζει ημερομηνία/ώρα στη βάση.
    Μπορεί φυσικά να έτυχαν και τα δικά σου και τα δικά μας και να μην είναι μια πολιτική για όλα τα μοντέλα.

  13. #2098
    Εγγραφή
    14-03-2007
    Μηνύματα
    742
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/11000
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritzbox 7950
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NexTiN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεις να κανεις και ενα δευτερο WAN Connection στο ΖΤΕ ωστε να εχει και αυτο Internet με ενημερωμενη ωρα. Εγω ετσι τα εχω, αφου το που επιτρεπει και η Voda…
    Αν το κάνεις αυτο το ΖΤΕ θα πάρει ενημέρωση απο Vodafone; θα παρει το τελευταίο firmware δλδ ;
    Εχω κ εγω το συγκεκριμένο μοντεμ/ρουτερ και απο τοτε που αναβαθμίστηκα σε 100άρα και άλλαξα μοντεμ το ΖΤΕ το δουλευω μόνο σαν ρουτερ καταργώντας την DHCP και αλλάζοντας IP , εχει πολύ καλή κάλυψη wi-fi / ταχύτητες ιδιαίτερα στο 5G και επειδή βαριόμουνα να αλλάξω και να ενημερώσω συσκευές και τα μέλη της οικογένειας για νεο wi-fi client κωδικους κτλ κράτησα το ZTE ως ρουτερ. Το H300s όπως και το fritzbox που πήρα μετέπειτα δεν ξέρω τι ψάρια πιάνουν στο wifi τους .
    Μόνο για αισθητικούς λόγους με χαλάει που βλέπω άκυρη ωρα και χρονολογία στο ΖΤΕ,όσο και να έψαξα δεν βρήκα τρόπο να αλλάξω χειροκίνητα ωρα και ημερομηνια ακόμα και σαν root user .
    Mobo: Asrock Z77 eXtreme 4 I CPU:Intel i5 3570k I GPU: Gigabyte RX 580 4gb I RAM: 16Gb DDR3 2300 Mhz Duall-Channel I Sound: Xfi Platinum I Monitor: AOC G2460VQ6 I Ηχεία: Logitech X-210 I Keyboard: Microsoft DMK 3000 Ι Case:CoolerMaster-Storm Sniper I PSU Corsair TX650v2 Ι

  14. #2099
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.037
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Αν δεν τικάρεις το TR069 όταν φτιάξεις το Connection, κανονικά δεν θα πρέπει να ψάξει να πάρει νέο Firmware (μπορείς επίσης να σβήσεις τον ACS Server εφόσον σου επιτρέπει να πειράξεις το πεδίο). Εκτός του OneNet ΖΤΕ 267A, για τα υπόλοιπα ΖΤΕ, υπάρχουν οι Root κωδικοί και ειδικά για το οικιακό ΖΤΕ 267Α αμφιβάλλω ότι θα ξανασχοληθούν για νέο Firmware μιας και καταργήθηκε, αλλά ούτε πλέον υποστηρίζεται από την ZTE σε θέματα Firmware...

  15. #2100
    Εγγραφή
    14-03-2007
    Μηνύματα
    742
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/11000
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritzbox 7950
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες @NexTiN
    Mobo: Asrock Z77 eXtreme 4 I CPU:Intel i5 3570k I GPU: Gigabyte RX 580 4gb I RAM: 16Gb DDR3 2300 Mhz Duall-Channel I Sound: Xfi Platinum I Monitor: AOC G2460VQ6 I Ηχεία: Logitech X-210 I Keyboard: Microsoft DMK 3000 Ι Case:CoolerMaster-Storm Sniper I PSU Corsair TX650v2 Ι

Σελ. 140 από 144 ΠρώτηΠρώτη ... 120130135138139140141142 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Other] Ξεκλείδωμα ZTE ZXHN H108L - How to unlock ZTE ZXHN H108L - Telnet
    Από Spanos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 114
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-07-20, 15:40
  2. Bridge Mode για ZXHN H267A V1.0 ??
    Από asfyra στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-18, 15:06
  3. Zyxel VMG1312-B10D & ZTE ZXHN H168N 3.1
    Από mathios στο φόρουμ Zyxel ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-17, 18:13
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-17, 22:07
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-16, 22:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας