Σελ. 70 από 144 ΠρώτηΠρώτη ... 5060656869707172758090 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.036-1.050 από 2159
  1. #1036
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.892
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο έχω αυτό πάνω έχω errors και πολλά resets.
    Όταν λες resets εννοείς ότι αποσυγχρονίζεται η γραμμή ή επανεκκινεί η συσκευή?

  2. #1037
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Περιοχή
    ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7530
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosnik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγω εχω παρομοια συμπεριφορα του ΖΤΕ απο τοτε που αναβαθμισα σε 100αρα παρολο που μου το εφεραν για να διορθωσει τα προβληματα του Η300 (με την 50αρα). Το H300s αποδειχτηκε πιο σταθερο. Το εκανα εγω restart μετα απο 15 μερες, ετσι απλα για να το κανω, χωρις να εχει θεματα. Το ΖΤΕ267 με ελληνικο και τσεχικο fw εκανε αποσυνδεσεις συχνα και φανταζεσαι τι γκρινια ακουγα απο τα πιτσιρικια που επαιζαν fortnite...
    Ασ'τα να πανε. Φαντασου οτι εμεις δουλευουμε και οι 2 απο το σπιτι με vpn και η μικρη εχει μαθηματα στο σχολειο και φροντιστηρια. Οποτε δε με παιρνει να το αφησω πανω. Απο την ωρα που εβαλα το H300S ομως γαμηθηκα στα προβληματα με Vodafone TV. Βγαζει συνεχως οτι δεν ειναι ενεργοποιημενη η υπηρεσια και οτι δεν εχει δικτυο (εχει παρει κανονικα δικτυο και ip). Εκανα hard & soft reset πηρε για λιγο χθες και σημερα παλι τα ιδια. Στα διαλα ρε γμτ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λες resets εννοείς ότι αποσυγχρονίζεται η γραμμή ή επανεκκινεί η συσκευή?
    Αποσυγχρονιζεται η γραμμη. Ειχε κανει 3-4 σε 15 ωρες περιπου

  3. #1038
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Εγώ έχω καί τό 267Α και το 267N.Ενω με το Α για περίπου 2 χρόνια η γραμμή ήταν τέλεια με φυσιολογικά λάθη τώρα οπότε το βάλω στην γραμμή μαζεύει παρά πολλά καί κάνει ασταθή την γραμμή.Μου στείλανε το 267N και κάπως έφτιαξε ή κατάσταση.Ολα αυτά σε ΑDSL σύνδεση.

  4. #1039
    Εγγραφή
    18-12-2018
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10996/109998
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Vodafone - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    H-300s
    SNR / Attn
    10.0(dB) / 9.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ασ'τα να πανε. Φαντασου οτι εμεις δουλευουμε και οι 2 απο το σπιτι με vpn και η μικρη εχει μαθηματα στο σχολειο και φροντιστηρια. Οποτε δε με παιρνει να το αφησω πανω. Απο την ωρα που εβαλα το H300S ομως γαμηθηκα στα προβληματα με Vodafone TV. Βγαζει συνεχως οτι δεν ειναι ενεργοποιημενη η υπηρεσια και οτι δεν εχει δικτυο (εχει παρει κανονικα δικτυο και ip). Εκανα hard & soft reset πηρε για λιγο χθες και σημερα παλι τα ιδια. Στα διαλα ρε γμτ.

    Δεν εχω Vodafone TV οποτε δεν μπορω να σου πω τι συμβαινει. Μηπως να χαμηλωσεις το επιπεδο του firewall και να απενεργοποιησεις το secureDNS? Μου δημιουργουσε προβληματα στο ΧΒΟΧ.

  5. #1040
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Περιοχή
    ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7530
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosnik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχω Vodafone TV οποτε δεν μπορω να σου πω τι συμβαινει. Μηπως να χαμηλωσεις το επιπεδο του firewall και να απενεργοποιησεις το secureDNS? Μου δημιουργουσε προβληματα στο ΧΒΟΧ.
    Το εχω βαλει και στο Low οπως ειναι στο default αλλα και στο medium. Το SecureDNS ηταν by default off και με τοσα reset ξεχασα να το ενεργοποιησω αρα ηταν κι αυτο off τελευταια φορα που δοκιμασα με Low το firewall. Τωρα θα δοκιμασω και με off και τα 2.

    Λοιπον, δοκιμασα με ολα στο off και με το που το ανοιξα εκανε αμεσως connection. Δεν ξερω αν απο τη Voda αλλαξαν κατι σημερα ή εφταιγε αυτο αλλα τωρα παιζει. Το εβαλα παλι στο Low και συνεχιζει να παιζει. Βεβαια ετσι εκανε και προχθες το βραδυ κι επαιζε μεχρι χθες το μεσημερι και μετα απλα απεβιωσε. Θα το ξαναδοκιμασω αυριο με το firewall στο low. Αν συνεχιζει να παιζει ηταν κατι που εκαναν αυτοι. Αν δεν παιζει θα ξαναδοκιμασω με το firewall off και θα το αφησω ετσι ενα 24ωρο να δουμε. Ουφφφφ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος geoav : 22-02-21 στις 13:13.

  6. #1041
    Εγγραφή
    17-04-2020
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλημέρα σε όλους τους συμφορουμίτες.

    Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας και καθοδήγηση σε περίπτωση που κάποιος γνωρίζει το πρόβλημα που αντιμετοπίζω.

    Έχω Vodafone Vdsl 100/10. Έχω αγοράσει το Edgerouter X το οποίο δουλέυει μπροστά από το H267a (σε bridge mode σαν Modem) για να κάνει το Routing, και απο το Edge έχω ένα AP-AC lite σαν Access Point.

    Με αυτή την συνδεσμολογία όλα δουλέυουν άψογα εκτός από το Vodafone TV.

    Αρχικά μόλις έφτιαξα αυό το setup βάζοντας τον αποκωδικοποιητή στο Lan 4 του H267a τα κανάλια έπαιζαν αλλά χάθηκε η δυνατότητα να δείχνει τις πληροφορίες προγράμματος. Αυτό με παραξένεψε λιγάκι αλλά λέω ΟΚ αφού παίζει είμαστε μια χαρά. Μετά από 2 μέρες που ξανά άνοιξα τον αποκωδικοποιητή όμως πλέον εμφάνιζε σαν να μην έχει σύνδεση στο δίκτυο. Αφού μπήκα ξανά στο GUI του Η267a και επιβεβείωσα ότι στο Port Binding του Lan 4 έχω δώσει το Iptv-v ξαναδοκίμασα αλλά τζίφος. Τα ondemand παίζουν και το box έχει internet αλλά τα συνδρομητικά δεν παίζουν. Τελικά έβαλα ξανά το H300s και όλα παίζουν μια χαρά.

    Δεν θέλω να μείνω με το Η300s όμως γιατί και την επένδυση σε εξοπλισμό έκανα και το Qos του Edgerouter Χ με έχει βολέψει πάρα πολύ για online gaming και επίσης με το AP δεν έχω το Battery Drain.

    Έχω κάνει κάτι λάθος και δεν παίζει το Vodafone tv? Δεν θέλω κάθε φορά που θέλω να βλέπω Novasports να κάθομαι να αλλάζω router για αυτή την δουλειά.

    Νομίζω έχει να κάνει με κάποια ρύθμιση που πρέπει να δώσω από το Η267Α με vlan 836 που είναι για το vodatv και κάπως να το δει το edge από το οποίο πάι το καλώδιο στο tvbox της voda. Έχει κάτι να κάνι με το IGMP?

    Ευχαρσιτώ εκ' των προτέρων για την βοήθειά σας.

  7. #1042
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Περιοχή
    ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7530
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aekkosto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους τους συμφορουμίτες.

    Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας και καθοδήγηση σε περίπτωση που κάποιος γνωρίζει το πρόβλημα που αντιμετοπίζω.

    Έχω Vodafone Vdsl 100/10. Έχω αγοράσει το Edgerouter X το οποίο δουλέυει μπροστά από το H267a (σε bridge mode σαν Modem) για να κάνει το Routing, και απο το Edge έχω ένα AP-AC lite σαν Access Point.

    Με αυτή την συνδεσμολογία όλα δουλέυουν άψογα εκτός από το Vodafone TV.

    Αρχικά μόλις έφτιαξα αυό το setup βάζοντας τον αποκωδικοποιητή στο Lan 4 του H267a τα κανάλια έπαιζαν αλλά χάθηκε η δυνατότητα να δείχνει τις πληροφορίες προγράμματος. Αυτό με παραξένεψε λιγάκι αλλά λέω ΟΚ αφού παίζει είμαστε μια χαρά. Μετά από 2 μέρες που ξανά άνοιξα τον αποκωδικοποιητή όμως πλέον εμφάνιζε σαν να μην έχει σύνδεση στο δίκτυο. Αφού μπήκα ξανά στο GUI του Η267a και επιβεβείωσα ότι στο Port Binding του Lan 4 έχω δώσει το Iptv-v ξαναδοκίμασα αλλά τζίφος. Τα ondemand παίζουν και το box έχει internet αλλά τα συνδρομητικά δεν παίζουν. Τελικά έβαλα ξανά το H300s και όλα παίζουν μια χαρά.

    Δεν θέλω να μείνω με το Η300s όμως γιατί και την επένδυση σε εξοπλισμό έκανα και το Qos του Edgerouter Χ με έχει βολέψει πάρα πολύ για online gaming και επίσης με το AP δεν έχω το Battery Drain.

    Έχω κάνει κάτι λάθος και δεν παίζει το Vodafone tv? Δεν θέλω κάθε φορά που θέλω να βλέπω Novasports να κάθομαι να αλλάζω router για αυτή την δουλειά.

    Νομίζω έχει να κάνει με κάποια ρύθμιση που πρέπει να δώσω από το Η267Α με vlan 836 που είναι για το vodatv και κάπως να το δει το edge από το οποίο πάι το καλώδιο στο tvbox της voda. Έχει κάτι να κάνι με το IGMP?

    Ευχαρσιτώ εκ' των προτέρων για την βοήθειά σας.
    Εχω το ιδιο προβλημα με σενα χρησιμοποιωντας το H300S ομως. Βεβαια σε μενα το κανει αφου παιξει για καμποσες ωρες κανονικα. Σημερα ειδα οτι πιθανον να εφταιγε το firewall του H300s το οποιο μολις το εβαλα στο off επαιξε το Voda TV. Αν θες, δοκιμασε να απενεργοποιησεις και στα 2 router το FW και δες αν κανει το connection στην υπηρεσια .

  8. #1043
    Εγγραφή
    17-04-2020
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Θα το δοκιμάζω και αυτό αλλά χωρίς FW πόσο άνετα νιώθεις?

  9. #1044
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Περιοχή
    ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7530
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aekkosto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα το δοκιμάζω και αυτό αλλά χωρίς FW πόσο άνετα νιώθεις?
    Χα. Πλακα κανεις? καθολου. Δεν εννοω να το βγαλεις και να το αφησεις αλλα να δεις αν παιζει χωρις FW. Αν ναι σημαινει οτι μετα πρεπει με τη βοηθεια του support να δεις τι θα κανεις οσον αφορα το port forwarding. Εγω περιμενω αυριο να δω αν θα λειτουργει με το FW στο low. Αν δεν παιξει και πρεπει να ειναι στο off για να παρει μπρος θα ζητησω να μου βρουνε τροπο να παιξει με το FW και βλεπουμε

  10. #1045
    Εγγραφή
    17-04-2020
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Με βρίσκεις σύμφωνο! Θα κάνω και εγώ τις δοκιμές μου.

  11. #1046
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Περιοχή
    ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7530
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aekkosto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με βρίσκεις σύμφωνο! Θα κάνω και εγώ τις δοκιμές μου.
    Check και πες να δουμε.

  12. #1047
    Εγγραφή
    25-05-2016
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14335/1101
    ISP
    Cosmote + HomeBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    Huawei HA-35
    SNR / Attn
    8(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με λίγα λόγια το συγκεκριμένο modem/router αν του βάλουμε το τσέχικο FW δεν θα δουλεύει σε ADSL 2+; (PSTN)

  13. #1048
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vasilakos69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με λίγα λόγια το συγκεκριμένο modem/router αν του βάλουμε το τσέχικο FW δεν θα δουλεύει σε ADSL 2+; (PSTN)
    Όχι, δεν θα δουλεύει. Με αυτό το τσέχικο δουλεύει πλέον μόνο αν έχεις ISDN τηλεφωνική γραμμή ή σε συνδέσεις VDSL από καμπίνα γιατί οι πόρτες στις καμπίνες υποστηρίζουν και τα 2 Annex (Α και Β).


    Βρήκα και ένα Τούρκικο εδώ: https://mini.donanimhaber.com/zte-h2...0-35#143354792 το οποίο προορίζεται για fiber συνδέσεις της συγκεκριμένης εταιρείας και το τονίζω: αν περαστεί χάνει πλήρως τις δυνατότητες xDSL το ρούτερ και μπορεί πλέον να χρησιμοποιηθεί μόνο με παροχή από τη WAN θύρα ή με 3G/4G stick, αλλά κάποιος που δεν ενδιαφέρεται για αυτές και δεν τον νοιάζει μπορεί να το δοκιμάσει. Το δοκίμασα και γίνεται εύκολα επιστροφή με φλασάρισμα του Τσέχικου αλλά δεν μπορεί να επιστρέψει σε αυτό της Vodafone φυσικά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος theopan : 24-02-21 στις 14:33.

  14. #1049
    Εγγραφή
    01-12-2019
    Περιοχή
    ιωαννινα
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟ
    Router
    ZXHN H267A
    SNR / Attn
    30,7(dB) / 3,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα σε ολους ....Απο εχθες ξαφνικα επεσε το Noise Margin απο 24 σε 11 και κατι .....το Attainable Rate(Up/Down) απο 45/14000 σε(βλεπε εικονα) ειναι λογικο η βλαβη?
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Iwo4EW.jpeg 
Εμφανίσεις:  49 
Μέγεθος:  186,0 KB 
ID: 224981

  15. #1050
    Εγγραφή
    29-09-2020
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panosgrinm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε ολους ....Απο εχθες ξαφνικα επεσε το Noise Margin απο 24 σε 11 και κατι .....το Attainable Rate(Up/Down) απο 45/14000 σε(βλεπε εικονα) ειναι λογικο η βλαβη?
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Iwo4EW.jpeg 
Εμφανίσεις:  49 
Μέγεθος:  186,0 KB 
ID: 224981
    το attainable δεν ειναι παντα accurate γιατι υπολογιζεται υποθετικα, εσυ κοιτα το actual rate μονο.

Σελ. 70 από 144 ΠρώτηΠρώτη ... 5060656869707172758090 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Other] Ξεκλείδωμα ZTE ZXHN H108L - How to unlock ZTE ZXHN H108L - Telnet
    Από Spanos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 114
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-07-20, 15:40
  2. Bridge Mode για ZXHN H267A V1.0 ??
    Από asfyra στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-18, 15:06
  3. Zyxel VMG1312-B10D & ZTE ZXHN H168N 3.1
    Από mathios στο φόρουμ Zyxel ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-17, 18:13
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-17, 22:07
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-16, 22:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας