Σελ. 39 από 76 ΠρώτηΠρώτη ... 1929343738394041444959 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 571-585 από 1132
  1. #571
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    661
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/9999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Vodafone AETHRA BG8542EW
    SNR / Attn
    15.5(dB) / 11.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μίλησα νωρίτερα με το τηλεφωνικό κέντρο του ΟΑΣΑ και μου είπαν οτι "μάλλον" σήμερα το απόγευμα θα ανοίξει μια εφαρμογή στη σελίδα της ΗΔΙΚΑ όπου θα μπορούμε να συνδεθούμε και να ενεργοποιήσουμε τις κάρτες που παραλάβαμε. Αλλά μέχρι πριν απο λίγο που έψαξα δεν βρήκα κάτι σχετικό. Αν διαπιστώσετε οτι ανέβασαντο σύνδεσμο της εφαρμογής και θέλετε ψράψτε το κι εδω για να μπουμε να τις ενεργοποιήσουμε όσοι έχουμε τέτοιες κάρτες.
    Το πρωί πάντως στην ΕΤ1 βγήκε ο Γ.Δ. της ΗΔΙΚΑ και είπε ότι η εφαρμογή είναι στο στάδιο της δοκιμής και θα βγει μέσα στις επόμενες 10 μέρες !!!

  2. #572
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Magnum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρωί πάντως στην ΕΤ1 βγήκε ο Γ.Δ. της ΗΔΙΚΑ και είπε ότι η εφαρμογή είναι στο στάδιο της δοκιμής και θα βγει μέσα στις επόμενες 10 μέρες !!!
    Το σύστημα του δημοσίου όπως πάντα ειναι αργό.Τώρα λένε πως βρίσκεται σε κατάσταση δοκιμής

  3. #573
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.534
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Σήμερα παρέλαβα την κάρτα μου απ' το ταχυδρομείο. Χαρτάκι μου είχε έρθει απ' τη Δευτέρα

  4. #574
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.285
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Catchphrase Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα παρέλαβα την κάρτα μου απ' το ταχυδρομείο. Χαρτάκι μου είχε έρθει απ' τη Δευτέρα
    Πότε είχες κάνεις αίτηση;

  5. #575
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σε ένα δεκαήμερο λενε τώρα θα ανοιξει η πλατφόρμα για την ενεργοποιηση των καρτων για ανεργους και ΑμΕΑ

    https://ageliesergasias.gr/idika-se-...rgon-kai-amea/
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  6. #576
    Εγγραφή
    21-03-2005
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    93
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    15000/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    TD5136v2
    Χθες έλαβα τα δυο ειδοποιητηρια μαζι, και παρέλαβα την ίδια μέρα την κάρτα μου και της μητέρας μου απ' το ταχυδρομείο.
    Αιτηση είχα κάνει, εγώ 10/2, η μητέρα μου 12/2.
    Hash Bang Slash
    Bin Slash Bash

  7. #577
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    ''ΟΑΣΑ: Ικανοποιημένοι από τις δημόσιες συγκοινωνίες σχεδόν οι μισοί επιβάτες''

    https://www.athenstransport.com/2018/03/ereuna-oasa/

  8. #578
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    ''ΟΑΣΑ: Ικανοποιημένοι από τις δημόσιες συγκοινωνίες σχεδόν οι μισοί επιβάτες''

    https://www.athenstransport.com/2018/03/ereuna-oasa/
    Που ερωτήθηκαν στην διάρκεια της έρευνας

  9. #579
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που ερωτήθηκαν στην διάρκεια της έρευνας
    Λέει:''Κατά τη διάρκεια της συνάντησης παρουσιάστηκε η έρευνα που πραγματοποιήθηκε από την εταιρεία MARC για λογαριασμό του ΕΚΑ με θέμα την αποτύπωση της υφιστάμενης κατάστασης στον τομέα των συγκοινωνιών στην Περιφέρεια Αττικής. 'Υποθέτω τηλεφωνικά.

  10. #580
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λέει:''Κατά τη διάρκεια της συνάντησης παρουσιάστηκε η έρευνα που πραγματοποιήθηκε από την εταιρεία MARC για λογαριασμό του ΕΚΑ με θέμα την αποτύπωση της υφιστάμενης κατάστασης στον τομέα των συγκοινωνιών στην Περιφέρεια Αττικής. 'Υποθέτω τηλεφωνικά.
    Το έχουμε πει και πιο πάνω για το lies and statistics, πήραν τηλέφωνο 1000 άτομα τους είπανε οι 70% οτι κάνουν χρήση ΜΜΕ απο αυτους οι 40% τους αρέσει όποτε οι μισοί επιβάτες λένε είμαστε happy

  11. #581
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχουμε πει και πιο πάνω για το lies and statistics, πήραν τηλέφωνο 1000 άτομα τους είπανε οι 70% οτι κάνουν χρήση ΜΜΕ απο αυτους οι 40% τους αρέσει όποτε οι μισοί επιβάτες λένε είμαστε happy
    Λοιπόν δες την έρευνα όπως θες.

  12. #582
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχουμε πει και πιο πάνω για το lies and statistics, πήραν τηλέφωνο 1000 άτομα τους είπανε οι 70% οτι κάνουν χρήση ΜΜΕ απο αυτους οι 40% τους αρέσει όποτε οι μισοί επιβάτες λένε είμαστε happy
    Νομίζω σε τέτοιου είδους "μετρησεις" καλό θα είναι να λένε τον αριθμό του δείγματος καθώς επίσης και τις περιοχές στις οποίες έγιναν τα ερωτηματολόγια. Τουλάχιστον σε σοβαρές δημοσκοπήσεις που κατα καιρούς δημοσιεύονται αυτά τα στοιχεία υπαρχουν πάντα στο τέλος της έρευνας. Κι επειδή είμαι ιδιαίτερα καχύπτοτος με δημοσκοπήσεις "λιβανιστήρια" επιτρέψτε μου να είμαι διπλά επιφυλακτικός μετά απο όσα είδα στο μετρό του Συντάγματος με το κλείσιμο των τουρνικέ.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture.JPG 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  81,1 KB 
ID: 192059

    Επίσης απο μια ματιά στην ιστοσελίδα της εταιριας δημοσκοπήσεων MARC βλέπω οτι εχουν να δημοσιεύσουν κάποια δημοσκόπηση-ερευνα απο το 2016 ενω συνιδιοκτήτρια είναι η δημοσιογράφος του ΑΝΤ1 Σοφία Τσιλιαγιαννη....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rookie : 07-03-18 στις 23:29.
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  13. #583
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν δες την έρευνα όπως θες.
    Την βλέπω όπως είναι, οι του ΟΑΣΑ την βλέπουν όπως θέλουν

  14. #584
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.534
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πότε είχες κάνεις αίτηση;
    Δεν θυμάμαι ακριβώς πότε, έκανε όμως περίπου ένα μήνα

  15. #585
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.311
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω σε τέτοιου είδους "μετρησεις" καλό θα είναι να λένε τον αριθμό του δείγματος καθώς επίσης και τις περιοχές στις οποίες έγιναν τα ερωτηματολόγια. Τουλάχιστον σε σοβαρές δημοσκοπήσεις που κατα καιρούς δημοσιεύονται αυτά τα στοιχεία υπαρχουν πάντα στο τέλος της έρευνας.
    Πάντα υπάρχουν αυτές οι πληροφορίες σε μια έρευνα, απλά κάποιες φορές αυτός που τις παρουσιάζει 'ξεχνά' να τις αναφέρει, ειδικά αν είναι μικρό το δείγμα. Αν δεν κάνω λάθος η DMARC είναι από τις κανονικές και αδειοδοτημένες εταιρείες, από την άλλη είμαστε και κάποιοι που τους κλείνουμε το τηλέφωνο στα μούτρα κάθε φορά που καλούν. Προσωπικά πιστεύω πως στην Ελλάδα καμία σφυγμομέτρηση-δημοσκόπηση δεν είναι σωστή, όχι σκόπιμα αλλά γιατί δεν έχουν εκπαιδευμένο προσωπικό ούτε είμαστε ώριμο κοινό.

    Όπως και να έχει, είναι μεγάλο θέμα το πόσο μεγάλο και αντιπροσωπευτικό είναι το δείγμα, οι εταιρείες ερευνών υποτίθεται έχουν αναγάγει σε επιστήμη την εξαγωγή ασφαλών συμπερασμάτων από μικρό δείγμα. Για όποιον θέλει να προβληματιστεί, συνιστώ να βρει και να διαβάσει το Franchise.


    Ontopic, η μεγάλη δημοσκόπηση είναι η ίδια η χρήση των μέσων μαζικής μεταφοράς, αν ο κόσμος ήταν ικανοποιημένος θα τα χρησιμοποιούσε. Όντας σπάνιος χρήστης, αποφάσισα να πάρω συγκοινωνία για να πάω σε μια δουλειά. Στο πήγαινε πήγα σαν σαρδέλα, στην επιστροφή έφαγαν ένα δρομολόγιο σε γραμμή μέσης συχνότητας/μεγάλης κίνησης και καθυστέρησα τρομερά, την επόμενη φορά θα πάρω πάλι το αυτοκίνητο. Και τα τρελά-αραιά δρομολόγια και οι μεγάλες αναμονές είναι μόνιμες πληγές τουλάχιστον σε περίχωρα Πειραιά-Δυτική Αττική όσα χρόνια θυμάμαι, τίποτα δεν έχει αλλάξει, μόνο οι χρόνοι έχουν βελτιωθεί λίγο όταν βολεύει το μετρό. Όσοι χρησιμοποιούν τα ΜΜΜ τα τρώνε στη μάπα, όσοι δεν τα χρησιμοποιούν είναι (κατ' εμέ ορθώς) προκατειλημμένοι εναντίον τους, θεωρώ απίθανο να υπάρχει μεγάλο ποσοστό ικανοποιημένων.
    hnesne

Σελ. 39 από 76 ΠρώτηΠρώτη ... 1929343738394041444959 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-17, 22:21
  2. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-08-17, 09:16
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-17, 22:07
  4. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-17, 13:22
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-17, 00:08

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας