Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-22 από 22
  1. #16
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Γνωρίζει κάποιος την ολοκληρωμένη διαδικασία που πρέπει να γίνει για να φύγουμε απο Τελλας και να πάμε κάπου αλλού? Τί ακριβώς πρέπει να κάνουμε, πόσο χρόνο θα μας πάρει, τι επιπτώσεις μπορεί να έχουμε"?

  2. #17
    Εγγραφή
    24-05-2007
    Περιοχή
    Π.Φαληρο
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    9458/999
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Linksys WAG54GS
    SNR / Attn
    9(dB) / 21,5(dB)
    Ασε λιγο περιεργα ειναι τα πραγματα, εχει ρητρα η τελλας 150 ευρω + εξοπλισμο πισω, αντιστροφη φορητοτητα ππος πΟΤΕ + τελος επανασυνδεσης 35 ευρω, μπορει να χασεις και τον αριθμο σου μπορει να βαλουν και μπραβους να σε δειρουν... και χιλια δυο αλλα...

  3. #18
    Εγγραφή
    08-09-2004
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    141
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Cyta
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yanniscom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ασε λιγο περιεργα ειναι τα πραγματα, εχει ρητρα η τελλας 150 ευρω + εξοπλισμο πισω, αντιστροφη φορητοτητα ππος πΟΤΕ + τελος επανασυνδεσης 35 ευρω, μπορει να χασεις και τον αριθμο σου μπορει να βαλουν και μπραβους να σε δειρουν... και χιλια δυο αλλα...
    Τι γινεται σε περιπτωση που ζητησεις εντελως καινουργιο τηλεφωνικο αριθμο στον νεο παροχεα και παραλληλα τρεχει η διακοπη στην τελλας? Ποσος ειναι ο χρονος αναμονης για τη καινουργια γραμμη?
    Σε περιπτωση που σ' εχουν χωρις ιντερνετ για 25 μερες χωρις να ασχολουνται με το προβλημα, παλι πρεπει να πληρωσεις ρητρα?

    Ευχαριστω..

    Billy

  4. #19
    Εγγραφή
    11-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα-Ζωγράφου
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Faye Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωρίζει κάποιος την ολοκληρωμένη διαδικασία που πρέπει να γίνει για να φύγουμε απο Τελλας και να πάμε κάπου αλλού? Τί ακριβώς πρέπει να κάνουμε, πόσο χρόνο θα μας πάρει, τι επιπτώσεις μπορεί να έχουμε"?
    Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις λίγο υπομονή (αν είσαι ενεργοποιημένος) μέχρι την λήξη του συμβολαίου σου..Πιστεύω ότι μέχρι το τέλος του χρόνου πολλά θα έχουν αλλάξει ως πρός το θέμα τιμών/ταχυτήτων..Και οι έσχατοι έσονται πρώτοι..αν ξέρεις το ρητό..κάνε λίγο υπομονή.. μπορεί στο τέλος να χτυπάς το κεφάλι σου αν δείς την Τελλάς να δίνει καμια 20αριά mb με 30€..Λέμε τώρα..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yanniscom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ασε λιγο περιεργα ειναι τα πραγματα, εχει ρητρα η τελλας 150 ευρω + εξοπλισμο πισω, αντιστροφη φορητοτητα ππος πΟΤΕ + τελος επανασυνδεσης 35 ευρω, μπορει να χασεις και τον αριθμο σου μπορει να βαλουν και μπραβους να σε δειρουν... και χιλια δυο αλλα...
    Αυτό το τελευταίο πολύ μου άρεσε..Να βάλουν μπράβους να σε δείρουν..πολύ καλό..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DRAKOS70 : 30-05-07 στις 11:12.

  5. #20
    Εγγραφή
    24-05-2007
    Περιοχή
    Π.Φαληρο
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    9458/999
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Linksys WAG54GS
    SNR / Attn
    9(dB) / 21,5(dB)
    Billy αυτο που λες ειναι το πιο σωστο!!! Ζητα μια αλλα γραμμη απο την εταιρια που θελεις και ταυτοχρονα κανε και τη διακοπη στους γελοιους. Τωρα το αν και ποσο θα μεινεις χωρις ιντερνετ δεν το ξερω. Ουτε και αυτοι το ξερουν... Το ερωτημα ειναι το εξης: Γιατι τωρα εχεις ιντερνετ???????????? Οποτε τι σε νοιαζει... κανε τα κουμαντα σου και βλεπεις...

  6. #21
    Εγγραφή
    08-09-2004
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    141
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Cyta
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yanniscom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Billy αυτο που λες ειναι το πιο σωστο!!! Ζητα μια αλλα γραμμη απο την εταιρια που θελεις και ταυτοχρονα κανε και τη διακοπη στους γελοιους. Τωρα το αν και ποσο θα μεινεις χωρις ιντερνετ δεν το ξερω. Ουτε και αυτοι το ξερουν... Το ερωτημα ειναι το εξης: Γιατι τωρα εχεις ιντερνετ???????????? Οποτε τι σε νοιαζει... κανε τα κουμαντα σου και βλεπεις...
    Ακριβως.....Και εκτος αυτου, μου λενε να κανω και υπομονη.....Και περιμενω και 90 λεπτα στο τηλεφωνο....Τερμα πια.....

  7. #22
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Υποτίθεται πως στο συμβόλαιο στην παράγραφο 2.1 λέει πως η Τελλας πρέπει να ενημερώνει τους πελάτες για τις διακοπές μεγάλης διάρκειας και γενικότερα για όλα τα προβλήματα! Εχω ενεργοποιηθεί απο τον Ιανουάριο και αφού έχω αντιμετωπίσει πολλές φορές διακοπές σε τηλέφωνα και ιντερνετ, το κερασάκι στην τούρτα ήταν η διαρκής διακοπή τηλ και ιντερνετ απο την Κυριακή μέχρι σήμερα! Κανείς δεν έχει απαντήσει σε μαιλ, σε φαξ και στα τηλέφωνα δε ξέρουν τί τους γίνεται! Πόση υπομονή να κάνω? Έκανα καταγγελία στον ΕΕΤΤ κι ελπίζω να μην ονειροβατώ και να γίνει κάτι, τουλάχιστον να σηκωθώ να φύγω απο την Τελλάς χωρίς να τους αφήσω κι άλλα λεφτά για ρίτρες και άλλα παρόμοια! Όσο για την αναβάθμιση...να μου λείπει το βύσσινο αν είναι να έχω μεγάλη γραμμή με μικρή κοστολόγηση αλλά να μην έχω τις βασικές υπηρεσίες όπως τηλέφωνο (λες και ζούμε στη Γουατεμάλα) και ιντερνετ!

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-08-08, 13:27
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-08, 16:06
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-08, 10:36
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-08, 19:30
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-07, 16:03

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας