Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    19-04-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
    Router
    pirelli pzero-nero
    Exclamation
    Δεν ξερω αν εκανα καλα που ανοιξα ξανα αυτο το θεμα αλλα εψαξα λιγο τα παλιοτερα θεματα και δεν ξερω που να αρθροισω και γω τα προβληματα μου - η ταλαιπωρια ειναι λιγο πολυ ιση με ολλους εσας και θελω αμεσα να στειλω επιστολη η οτιδηποτε αλλο χρειαστει για αμμεση επικυση η και απαντηση απο αρμοδια ατομα εκει μεσα!Αυτη τη στιγμη ειμαι 1 μηνα και με 20-30 disconnects τη μερα οι ταχυτητες ειναι πιο χαμηλες και απτο 1 mbit που ειχα στον ΟΤΕ,το onvideo αναψε και λειτουργησε 3 φορες και επειτα απλα το χρησιμοποιω ως ρολοι,ηρθε λογαριασμος 55 ευρω απο on ηρθε 50 ευρω απο ΟΤΕ και 1,5 μηνα συνεχομενα τηλεφωνα στην on για λυση προβληματων- Η απαντηση ''θα πρεπει να περιμενετε ,σας καταλαβαινουμε'' ΟΧΙ κυριες και κυριοι δεν καταλαβαινετε αλλα ηρθε η ωρα να γινει !
    Πως μπορω να προσθεσω μια καταγγελια μαζι με τους υπολοιπους η ακομα και αυτονομα για να χω αμεση απαντηση!
    in progress

  2. #2
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    Ν.Φιλαδελφεια
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    D:19088 U:1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    D-LINK DSL-G624T
    SNR / Attn
    6/11(dB) / 16/5(dB)
    κανε λιγο υπομονη ακομα κ θα δω κ εγω αυριο που ερχεται τεχνικος σπιτι μου να δει τι γινεται.Ακριβως το ιδιο εχω παθει κ εγω καλε μου φιλε.Φαντασου οτι εγω τους ειπα οτι δεν τους πληρωνω τιποτα αν δεν γινει τιποτα με την ταχυτητα.Ασε τα εχω παρει στο κρανιο

  3. #3
    Εγγραφή
    10-04-2007
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    2150/654kb/s
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    D-Link
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mlab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω αν εκανα καλα που ανοιξα ξανα αυτο το θεμα αλλα εψαξα λιγο τα παλιοτερα θεματα και δεν ξερω που να αρθροισω και γω τα προβληματα μου - η ταλαιπωρια ειναι λιγο πολυ ιση με ολλους εσας και θελω αμεσα να στειλω επιστολη η οτιδηποτε αλλο χρειαστει για αμμεση επικυση η και απαντηση απο αρμοδια ατομα εκει μεσα!Αυτη τη στιγμη ειμαι 1 μηνα και με 20-30 disconnects τη μερα οι ταχυτητες ειναι πιο χαμηλες και απτο 1 mbit που ειχα στον ΟΤΕ,το onvideo αναψε και λειτουργησε 3 φορες και επειτα απλα το χρησιμοποιω ως ρολοι,ηρθε λογαριασμος 55 ευρω απο on ηρθε 50 ευρω απο ΟΤΕ και 1,5 μηνα συνεχομενα τηλεφωνα στην on για λυση προβληματων- Η απαντηση ''θα πρεπει να περιμενετε ,σας καταλαβαινουμε'' ΟΧΙ κυριες και κυριοι δεν καταλαβαινετε αλλα ηρθε η ωρα να γινει !
    Πως μπορω να προσθεσω μια καταγγελια μαζι με τους υπολοιπους η ακομα και αυτονομα για να χω αμεση απαντηση!
    Στην ίδια κατηγορία και εγώ εδώ και 4 μήνες με προβλήματα στο τηλέφωνο και χωρίς τις υπηρεσίες που υποστηρίζουν οτι παρέχουν.
    Στους 3,5 μήνες, μετά από αμέτρητα τηλέφωνα, ανακάληψαν οτι το μοντεμ είχε πρόβλημα καί μου τό αντικατέστησαν τήν άλλη μέρα αλλα πάλι η ταχύτητα είναι απαγορευτική για τό onrec και τό onvideo. Τώρα περιμένω τηλέφωνο για να μου κλείσουν ραντεβού με τεχνικό για να μετρήση.
    Στο μεταξύ πλήρωσα τό πρώτο λογαριασμό (50,48) για το διάστημα 20/03/07 -27/04/07 ήρθε και του ΟΤΕ για τό διάστημα 09/03/07-29/03/07 και σε λίγο θα σκάσει καί ο δεύτερος. Το ωραίο είναι οτι χρεώνουν στην κατηγορία (άλλες κλήσεις) και τα τηλέφωνα που κάνουμε προς αυτούς (13801) για να τους πούμε τα παράπονα μας.

  4. #4
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΦΑΛΗΡΟΥ
    Router
    Pirelli
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nspan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην ίδια κατηγορία και εγώ εδώ και 4 μήνες με προβλήματα στο τηλέφωνο και χωρίς τις υπηρεσίες που υποστηρίζουν οτι παρέχουν.
    Στους 3,5 μήνες, μετά από αμέτρητα τηλέφωνα, ανακάληψαν οτι το μοντεμ είχε πρόβλημα καί μου τό αντικατέστησαν τήν άλλη μέρα αλλα πάλι η ταχύτητα είναι απαγορευτική για τό onrec και τό onvideo. Τώρα περιμένω τηλέφωνο για να μου κλείσουν ραντεβού με τεχνικό για να μετρήση.
    Στο μεταξύ πλήρωσα τό πρώτο λογαριασμό (50,48) για το διάστημα 20/03/07 -27/04/07 ήρθε και του ΟΤΕ για τό διάστημα 09/03/07-29/03/07 και σε λίγο θα σκάσει καί ο δεύτερος. Το ωραίο είναι οτι χρεώνουν στην κατηγορία (άλλες κλήσεις) και τα τηλέφωνα που κάνουμε προς αυτούς (13801) για να τους πούμε τα παράπονα μας.
    Πολύ, μα πάρα πολύ κακώς που τους πλήρωσες.... Γιατί αλήθεια τους πλήρωσες: Είχες τις υπηρεσίες που σου υποσχέθηκαν; Εγώ 3 μήνες έχω μόνο ιντερνετ καθόλου τηλέφωνο & βίντεο. Λογαριασμοί μου έχουν έρθει κ τους γράφω στα π@π@..α μου... Τους το είπα κ μου είπαν καλά κάνετε κύριε...


    Εγώ στη θέση σου θα ζήταγα τα λεφτά μου πίσω.... με απειλές κ ύβρεις.....
    H ευτυχία δε φέρνει τα λεφτά....

  5. #5
    Εγγραφή
    17-03-2007
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10011/1160
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΑΜΙΚΟΥ
    Router
    Michelin/LinkSyS WAG200
    δοκιμασε να παρει την NETONE να δεις τι λεει το τηλεφωνο...το εχουν κλειδωμενο το
    νουμερο....

  6. #6
    Εγγραφή
    19-04-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
    Router
    pirelli pzero-nero
    Πραγματι nspan πολυ κακως που πληρωσες ,εγω εχω ηδη ενημερωσει τηλεφωνικα με οποιον και αν μιλαω απο κει μεσα οτι δεν προκειται να πληρωθουν.
    in progress

Παρόμοια Θέματα

  1. ΕΞΑΠΑΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΙ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ !!!
    Από costasgoods στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-06-07, 17:22
  2. bandwidth και αγανάκτηση.
    Από GizmO στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-06, 19:44
  3. Διεργασίες και λύσεις
    Από joseph στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-07-06, 11:29
  4. Αποσυνδέσεις και λύσεις...
    Από kostas80 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-05-06, 14:14

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας