Σελ. 623 από 662 ΠρώτηΠρώτη ... 603613618621622623624625628633643 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.331-9.345 από 9923

Θέμα: Speedport Plus

  1. #9331
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    dBm to mW Conversion

    DFS και TPC υποχρεωτικά σε όλα αλλιώς δεν παίρνουν άδεια.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από weather1967 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνοψίζοντας η μέγιστη ισχύς στα 2,4 Ghz στο WiFi είναι 100 mw,καί στα 5 Ghz τα 200 mw ?
    Για τους 2,4GHz ναι. Στους 5GHz από 100-1000mW ανάλογα το κανάλι και αν υπάρχουν επηρεαζόμενα γειτονικά δίκτυα.

    To ότι αλλάζει το εύρος εκπομπής (20, 40, 80 κλπ) έχει να κάνει με άλλη λειτουργία που και σε αυτήν την περίπτωση εξαρτάται αν επηρεάζονται άλλα γειτονικά δίκτυα.
    Όχι, δεν έχει καμία σχέση η ταχύτητα με το κανάλι. Στα ασύρματα δίκτυα είναι πάρα πολλοί οι παράγοντες που επηρεάζουν την ταχύτητα και γι' αυτό λέμε ότι δεν υπάρχει καμία απολύτως σύγκριση με τα ενσύρματα.

  2. #9332
    Εγγραφή
    25-10-2010
    Μηνύματα
    635
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5494
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18,7(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    dBm to mW Conversion

    DFS και TPC υποχρεωτικά σε όλα αλλιώς δεν παίρνουν άδεια.

    Για τους 2,4GHz ναι. Στους 5GHz από 100-1000mW ανάλογα το κανάλι και αν υπάρχουν επηρεαζόμενα γειτονικά δίκτυα.

    To ότι αλλάζει το εύρος εκπομπής (20, 40, 80 κλπ) έχει να κάνει με άλλη λειτουργία που και σε αυτήν την περίπτωση εξαρτάται αν επηρεάζονται άλλα γειτονικά δίκτυα.
    Όχι, δεν έχει καμία σχέση η ταχύτητα με το κανάλι. Στα ασύρματα δίκτυα είναι πάρα πολλοί οι παράγοντες που επηρεάζουν την ταχύτητα και γι' αυτό λέμε ότι δεν υπάρχει καμία απολύτως σύγκριση με τα ενσύρματα.
    Ευχαριστώ καί πάλι.
    Πάντος έχεις δίκιο απόλυτο,παρατήρησα ότι από το κανάλι 34 μέχρι το κανάλι 48 οταν το αλλαζω εμφανίζετε αμέσως το δίκτυο WiFi στίς ασύρματες συσκευές,από το 52 - 140 υπάρχει καθυστέρηση 1-2 λεπτά μέχρι να εμφανιστεί το δίκτυο WiFi στίς ασύρματες συσκευές.Μάλλον λόγο DFS,καί όχι λόγο TPC γιατί δέν υπήρχε κανείς γείτονας να λαμβάνω σήματα του στο WiFi analyzer.

    1 watt είναι πολύ γιά τα 5 Ghz σάν ακτινοβολία,δηλαδή σάν τα κινητά έχει ακτινοβολία καί ένα ρούτερ ?.Εγώ νόμιζα ότι 100 mw max εκπέμπει και στίς 2 ζώνες.Και 100 mw αναφέρει ένα manual πού είχα διαβάσει δέν θυμάμαι μοντέλο όμως συσκευής,καί ήταν διπλής μπάντας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος weather1967 : 30-01-23 στις 21:35.

  3. #9333
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Στους 5GHz έχουμε χαμηλότερη διαπερατότητα στα φυσικά εμπόδια και ένεκα αυτού μειωμένη εμβέλεια. Κερδίζουμε σε ταχύτητα και bandwidth λόγω λιγότερης κορεσμένης μπάντας και μεγαλύτερου διαθέσιμου εύρους εκπομπής.
    Τα ακριβώς αντίθετο ισχύουν στους 2,4GHz.
    Για τον λόγο αυτό επιτρέπεται μεγαλύτερη ισχύς εκπομπής στους 5GHZ. Τα πρώτα 4 κανάλια είναι για εσωτερική χρήση και έχουν στους 5GHz 100-200mW.

    Πρόσεξε! Το ότι επιτρέπεται να δουλεύει στο κανάλι π.χ. 120 σε φουλ ισχύ, δεν σε καθιστά νόμιμο αν το δουλεύεις σε εσωτερικό χώρο σε τέτοια. Τα 1000mW είναι για εξωτερική χρήση (και χωρίς TPC στα 500), ενώ για εσωτερική έως τα 200mW.
    Και αναφερόμαστε πάντα στην συνολική (EIRP) ισχύ που είναι το άθροισμα της ισχύος του πομπού συν το κέρδος της κεραίας, που στις συσκευές για εσωτερική χρήση είναι 2-3dBi.

  4. #9334
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.160
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200 ↑ 20
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Το SRA έκανε δουλίτσα και μ'ανέβασε. Πρώτη φορά βλέπω τόσο υψηλό sync σε αυτή τη γραμμή με SNR 9dB από ρούτερ. Για 500 μέτρα καλά είμαστε.
    Κρίμα το αδύναμο του σημείο να παραμένει το WiFi.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  036Sync.jpg 
Εμφανίσεις:  42 
Μέγεθος:  54,2 KB 
ID: 245387

  5. #9335
    Εγγραφή
    25-10-2010
    Μηνύματα
    635
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5494
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18,7(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στους 5GHz έχουμε χαμηλότερη διαπερατότητα στα φυσικά εμπόδια και ένεκα αυτού μειωμένη εμβέλεια. Κερδίζουμε σε ταχύτητα και bandwidth λόγω λιγότερης κορεσμένης μπάντας και μεγαλύτερου διαθέσιμου εύρους εκπομπής.
    Τα ακριβώς αντίθετο ισχύουν στους 2,4GHz.
    Για τον λόγο αυτό επιτρέπεται μεγαλύτερη ισχύς εκπομπής στους 5GHZ. Τα πρώτα 4 κανάλια είναι για εσωτερική χρήση και έχουν στους 5GHz 100-200mW.

    Πρόσεξε! Το ότι επιτρέπεται να δουλεύει στο κανάλι π.χ. 120 σε φουλ ισχύ, δεν σε καθιστά νόμιμο αν το δουλεύεις σε εσωτερικό χώρο σε τέτοια. Τα 1000mW είναι για εξωτερική χρήση (και χωρίς TPC στα 500), ενώ για εσωτερική έως τα 200mW.
    Και αναφερόμαστε πάντα στην συνολική (EIRP) ισχύ που είναι το άθροισμα της ισχύος του πομπού συν το κέρδος της κεραίας, που στις συσκευές για εσωτερική χρήση είναι 2-3dBi.
    Aψογος !!
    Τώρα γιά τήν ισχύ δέν γράφει κάτι τό manual ότι σε εσωτερικό χώρο από τό τάδε κανάλι και επάνω πρέπει να δουλεύει μέ τήν τάδε ισχύ.
    Αρα δηλαδή όσο μεγαλύτερο καναλι στα 5 Ghz καί φούλ ισχύ τόσο περισσότερη ακτινοβολία στόν χώρο.

    Eνα άλλο τελευταίο ερώτημα μιάς πού είσαι γνώστης καί συγγνώμη άν κουράζω τα υπόλοιπα μέλη.
    Θέλω να έχω λίγο μεγαλύτερη ασύρματη εμβέλεια από το speedport plus καί σκέφτομαι να πάρω το Tp_link C 80 πού έχει 4 εξωτερικές κεραίες καί να το κάνω AP,θά κλείσω τό WiFi του plus και η εκπομπή καί η λήψη θα γίνεται από το Tp-link.Ποιά η γνώμη σου θα δώ κάποια καλύτερη μετάδοση εμβέλειας η θα είναι μιά από τα ίδια,η ισχύς σέ όλα τα ασύρματα ρούτερ λόγο κανονισμού είναι τα ίδια,αλλα οι 4 εξωτερικές κεραίες κάνουν τήν διαφορά ? η απλά τίς έχουν γιά εφέ ? γιατί διαβάζοντας μπερδεύομαι χειρότερα,άλλος λέει έχει καλύτερη εμβέλεια ,αλλος δέν είδε καμμιά διαφορα στην εμβέλεια.

  6. #9336
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από weather1967 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα δηλαδή όσο μεγαλύτερο καναλι στα 5 Ghz καί φούλ ισχύ τόσο περισσότερη ακτινοβολία στόν χώρο.
    Αν μιλάμε για εσωτερικές συσκευές, δεν έχει σχέση το κανάλι αφού όλες θα πρέπει να ακολουθούν τα νόμιμα όρια και συνήθως αυτό ισχύει με σχετική κλειδωμένη ρύθμιση στο λογισμικό από τον κατασκευαστή.
    Στις συσκευές του εμπορίου υπάρχει επιλογή χώρας λειτουργίας μέσω της οποίας αυτόματα ορίζονται τα κατάλληλα όρια ανά περίπτωση. Στις συσκευές που δίνουν οι πάροχοι, το δικό τους λογισμικό έχει ήδη τα όρια και δεν δίνεται επιλογή άλλης χώρας.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από weather1967 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλα οι 4 εξωτερικές κεραίες κάνουν τήν διαφορά ? η απλά τίς έχουν γιά εφέ ?
    Οι εξωτερικές κεραίες συνήθως παίζουν καλύτερα από τις εσωτερικές αλλά δεν ισχύει πάντα. Παίζουν πολλά ρόλο ενώ υπάρχουν και υλοποιήσεις με εσωτερική κεραία που έχουν καλύτερη κάλυψη από άλλη με εξωτερική.
    Η τεχνολογία και η σχεδίαση των εσωτερικών κεραιών έχει κάνει άλματα τα τελευταία χρόνια ενώ οι εξωτερικές (μιλώ για τις omni) είναι ένα απλό δίπολο σχεδίασης δεκαετιών. Απόδειξη ότι όλες οι μεγάλες εταιρείες με επαγγελματικές υλοποιήσεις δεν έχουν πλέον στα εσωτερικά ΑΡ εξωτερικές κεραίες.
    Αν βάλεις ένα ΑΡ με σωστή υλοποίηση εσωτερικής κεραίας κοντά σε μία γωνία του τοίχου και δίπλα του ένα άλλο με εξωτερική κεραία, συνήθως παίζει καλύτερα η πρώτη. Διαφέρουν τα πράγματα αν είναι σε κεντρικό σημείο, αλλά και πάλι η πλάστιγγα δεν γέρνει πάντα προς την μία πλευρά.

  7. #9337
    Εγγραφή
    25-10-2010
    Μηνύματα
    635
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5494
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18,7(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μιλάμε για εσωτερικές συσκευές, δεν έχει σχέση το κανάλι αφού όλες θα πρέπει να ακολουθούν τα νόμιμα όρια και συνήθως αυτό ισχύει με σχετική κλειδωμένη ρύθμιση στο λογισμικό από τον κατασκευαστή.
    Στις συσκευές του εμπορίου υπάρχει επιλογή χώρας λειτουργίας μέσω της οποίας αυτόματα ορίζονται τα κατάλληλα όρια ανά περίπτωση. Στις συσκευές που δίνουν οι πάροχοι, το δικό τους λογισμικό έχει ήδη τα όρια και δεν δίνεται επιλογή άλλης χώρας.


    Οι εξωτερικές κεραίες συνήθως παίζουν καλύτερα από τις εσωτερικές αλλά δεν ισχύει πάντα. Παίζουν πολλά ρόλο ενώ υπάρχουν και υλοποιήσεις με εσωτερική κεραία που έχουν καλύτερη κάλυψη από άλλη με εξωτερική.
    Η τεχνολογία και η σχεδίαση των εσωτερικών κεραιών έχει κάνει άλματα τα τελευταία χρόνια ενώ οι εξωτερικές (μιλώ για τις omni) είναι ένα απλό δίπολο σχεδίασης δεκαετιών. Απόδειξη ότι όλες οι μεγάλες εταιρείες με επαγγελματικές υλοποιήσεις δεν έχουν πλέον στα εσωτερικά ΑΡ εξωτερικές κεραίες.
    Αν βάλεις ένα ΑΡ με σωστή υλοποίηση εσωτερικής κεραίας κοντά σε μία γωνία του τοίχου και δίπλα του ένα άλλο με εξωτερική κεραία, συνήθως παίζει καλύτερα η πρώτη. Διαφέρουν τα πράγματα αν είναι σε κεντρικό σημείο, αλλά και πάλι η πλάστιγγα δεν γέρνει πάντα προς την μία πλευρά.

    Κάτι τέτοιο πίστευα καί εγώ γιά τίς εσωτερικές - εξωτερικές κεραίες τών ρούτερ να σου πώ τήν αλήθεια.
    Σε ευχαριστώ γιά όλα,καλό βράδυ.

  8. #9338
    Εγγραφή
    01-11-2022
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Μου ήρθε και εμένα η καινούργια έκδοση. Προς το παρόν δεν υπάρχει καμία αλλαγή.

  9. #9339
    Εγγραφή
    12-12-2008
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πήρα κι εγώ την αναβάθμιση προχθές, είδα ότι δεν ανεβάζει πολύ την γραμμή.
    Στην προηγούμενη έκδοση μετά απο reboot, κλείδωνε η γραμμή στα 77mbps και έδινε max 81 και μετά απο 1-2 ημέρες καρφωνόταν στα 84-85mbps και έδινε max 86 και έμενε εκεί με πολύ λίγα λάθη.

    Τώρα ξεκινά στα 71mpbps με max 75 και καταλήγει μετά απο κάποιες ώρες και καρφώνετα στα 75mbps με max 79 και δεν πάει πιο πάνω. Βέβαια δείχνει να είναι σταθερότατη η γραμμή και δεν έχει ούτε crc αλλά ούτε και fec, που συνήθως είχα μερικά μετά απο μερικές ώρες ή μέρες αλλά ήταν μηδαμινά.
    Μου "έφαγε" 10mbps και δεν μου αρέσει αυτό. Δεν είναι ούτε ένα, δύο αλλά όταν κλείδωνα 84 και τώρα είμαι στα 74-75, μου φαίνεται μεγάλη χασούρα :/

    Και στις 2 εκδόσεις του firmware είχα τις ίδιες ρυθμίσεις, δεν άλλαξα κάτι. SRA, Bitswap, G.INP, Ήταν πάντα ενεργοποιημένα!

  10. #9340
    Εγγραφή
    16-02-2013
    Μηνύματα
    1.160
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200 ↑ 20
    ISP
    Cosmote-Vodafone-Inalan
    Router
    Fritz!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TESTERMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα κι εγώ την αναβάθμιση προχθές, είδα ότι δεν ανεβάζει πολύ την γραμμή.
    Στην προηγούμενη έκδοση μετά απο reboot, κλείδωνε η γραμμή στα 77mbps και έδινε max 81 και μετά απο 1-2 ημέρες καρφωνόταν στα 84-85mbps και έδινε max 86 και έμενε εκεί με πολύ λίγα λάθη.

    Τώρα ξεκινά στα 71mpbps με max 75 και καταλήγει μετά απο κάποιες ώρες και καρφώνετα στα 75mbps με max 79 και δεν πάει πιο πάνω. Βέβαια δείχνει να είναι σταθερότατη η γραμμή και δεν έχει ούτε crc αλλά ούτε και fec, που συνήθως είχα μερικά μετά απο μερικές ώρες ή μέρες αλλά ήταν μηδαμινά.
    Μου "έφαγε" 10mbps και δεν μου αρέσει αυτό. Δεν είναι ούτε ένα, δύο αλλά όταν κλείδωνα 84 και τώρα είμαι στα 74-75, μου φαίνεται μεγάλη χασούρα :/

    Και στις 2 εκδόσεις του firmware είχα τις ίδιες ρυθμίσεις, δεν άλλαξα κάτι. SRA, Bitswap, G.INP, Ήταν πάντα ενεργοποιημένα!
    Εγώ με Fritzbox 7590/7530 AX/7530 είμαι στα 80. ZTE H1600 δεν δοκιμάζω καν, θα κλειδώσει στα 72 περίπου.
    Το Plus με ανέβασε κι άλλο, στα 92,6 με καλό SNR και περίπου 500 μέτρα απόσταση, και αν βάλουν κι άλλοι FTTH εδώ στην περιοχή το βλέπω να δίνει κι άλλο. Τώρα τεστάρω το WiFi του. Φαίνεται πάντως καλό και σταθερό update σε σχέση με τα προηγούμενα.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  stats.jpg 
Εμφανίσεις:  25 
Μέγεθος:  54,1 KB 
ID: 245445

  11. #9341
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.780
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pixel 57 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου ήρθε και εμένα η καινούργια έκδοση. Προς το παρόν δεν υπάρχει καμία αλλαγή.

    1. διορθώσεις για ipv6
    2. νέος wifi driver για την μπάντα 5ghz

    και άλλη μια που δεν θυμάμαι.

  12. #9342
    Εγγραφή
    24-12-2007
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Speedport Plus 2
    Path Level
    Fastpath
    Μετα απο 122 μερες που ειχα περασει την εκδοση 09022001.00.030_OTE5 και ημουν με το κανονικο attenuation 9.5 και κλειδωμενος στα 109, σημερα πριν απο λιγα λεπτα περασε μονη της η 036. Κανενα προβλημα περασα παλι την ΟΤΕ5 και θα την εχω ετσι μεχρι να το επιχειρησει και να το αλλαξει και παλι. "Ψαχνω" με το HxD που μπορει να υπαρχει αυτη η ρυθμιση που κλεινει την κερκοπορτα ωστε να μην αναβαθμιζεται και μου σπαει καθε φορα τα νευρα...σκεφτειτε μονο οτι το Attenuation ανεβηκε αμεσως στα 27.5...Ρε ΟΤΕ πλακα μας κανεις?
    Once you go Mac you never go back !!!

  13. #9343
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.933
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos_ole Εμφάνιση μηνυμάτων
    σκεφτειτε μονο οτι το Attenuation ανεβηκε αμεσως στα 27.5...Ρε ΟΤΕ πλακα μας κανεις?
    Δεν ανέβηκε κάτι στην πράξη, η ένδειξη είναι απλώς διαφορετική. Το υπολογίζει με άλλο τρόπο.

  14. #9344
    Εγγραφή
    24-12-2007
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Speedport Plus 2
    Path Level
    Fastpath
    Αν το αφησω με την 036 που περασε μονη της...θα εχω παλι αποσυνδεσεις απο 4 μεχρι 10 ημερησιως...δεν θελω να το ξαναπερασω αυτο.!!!!
    Καλυτερα με την 5 και οσο παει, παρα να κανει επανεκκινησεις ο Router καθε οποτε θελει...αν διαπιστωσω απο τους χρηστες οτι ειναι σταθερη εστω και υπολογιζοντας λαθπς το attenuation τοτε θα την βαλω και γω.
    Αν και νομιζω οτι δεν ειναι απλα ο τροπος υπολογισμου που προκαλει τις επανεκκινησεις, αλλα κατι αλλο πολυ πιο συνθετο που δεν το κοιτανε οσο πρπει οι ενασχολουμενοι Τεχνικοι με αυτο.!!!
    Once you go Mac you never go back !!!

  15. #9345
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.780
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos_ole Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το αφησω με την 036 που περασε μονη της...θα εχω παλι αποσυνδεσεις απο 4 μεχρι 10 ημερησιως.
    πως είσαι σίγουρος ότι φταίει η 36 για τις αποσυνδέσεις; εφόσον έχεις αποσυνδέσεις, σβήνει το dsl ή το Online;, θα πρέπει να τα αναφέρεις με λεπτομέρειες στον εκπρόσωπο ώστε να δουν και οι τεχνικοί την γραμμή πιο συγκεκριμένα. αν αποφανθούν ότι δεν φταίει η γραμμή και δεν βγει κάποιο πόρισμα ανεφικτότητας, τότε θα αλλαχτεί ο εξοπλισμός.

Σελ. 623 από 662 ΠρώτηΠρώτη ... 603613618621622623624625628633643 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Χρήση Speedport 2i για VoIP Cosmote/ΟΤΕ με Mikrotik
    Από deniSun στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 390
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-23, 14:21
  2. [Other] Οδηγός QoS για Speedport Entry 2i - ZTE H268 - και άλλα ZTE modem/routers
    Από globalnoise στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-21, 20:54
  3. Speedport Entry πίσω από D-Link DSL 3682 μόνο για VoiP
    Από searanger στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-18, 19:42
  4. Speedport Entry 2i + TP-LINK VR400 VDSL
    Από George21 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-17, 19:54
  5. [Other] Speedport Entry 2i σαν modem και TP-Link W9980 σαν ρουτερ
    Από sotiris.bos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-17, 22:15

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας