Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 34
  1. #1
    Εγγραφή
    05-02-2007
    Μηνύματα
    466
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    U.S Robotics
    καλημερα σε ολους!!
    χτες πηγα με δυο φιλους μου στην συναυλια του Μικρουτσικου στον Λυκαβητο (οχι μεσα,καθομασταν πανω στα βραχακια και τρωγαμε ηλιοσπορους!!φοβερη βραδια!!θα μεινει αξεχαστη!!)παντως ειμασταν εκει!!Βασικα στο τελος μας αφησαν να μπουμε αφου ειχε δυο τρια κομματια ακομα και πρεπει να ομολογησω οτι θα ηθελα παρα πολυ να ειμαι μεσα απο την αρχη!!απαιχτος ο ανθρωπος!!παιζει φοβερο πιανο!!
    ρε παιδια ειναι απιθανος ο ανθρωπος!!πραγματικα απιθανος!!!
    Πηγε κανεις στην συναυλια χτες?
    Θελω γνωμες για την συναυλια και γενικα για τις δισκογραφικες του δουλειες!!
    Για να φανταστειτε μολις γυρισα σπιτι χτες,απο τον Λυκαβητο μεχρι τον Παπαγο με τα ποδια(τετοια τρελα με δερνει!!)εψαχνα μια ωρα στο ιντερνετ να δω ποσα cd εχει βγαλει,ποια εχουν τις καλυτερες κριτικες και διαφορα επι του θεματος!!
    για πειτε παρακαλω την γνωμη σας!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος marilopaido : 07-06-07 στις 08:42.
    Αυτή είναι ζωή..................!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Μαριλού, ο Μικρούτσικος (Θάνος) είναι από τους κορυφαίους μας συνθέτες... Χρειάζεται όμως μέτρο και προσέγγιση με το μαλακό και όχι απότομα. (Όπως και σε κάθε τέτοια περίπτωση) Επίσης να σε προετοιμάσω πως γενικά οι Live του εμφανίσεις είναι πολύ πιο "ηλεκτρικές" από τα στούντιο άλμπουμ του.

    Θα πρότεινα τις συνεργασίες του με τον Βασίλη Παπακωνσταντίνου (must), επίσης τις μελοποιήσεις του σε Καββαδία (όλες τις version- φυσικά ξεκινώντας από τον σταυρό του Νότου),φυσικά την συνεργασία του με την Μαρία Δημητριάδη (ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ)-κάποιος να μας θυμίσει τον τίτλο γιατί το Αλτσχάιμερ δεν βοηθάει, φυσικά με τον Μητσιά και αυτή(ΕΜΠΑΡΓΚΟ??) και σιγά σιγά να περάσεις σε πιο "light"ακούσματα (Μικρούτσικος - Χαρούλα κλπ).

    Χαίρομαι ιδιαίτερα (και το λέω ειλικρινέστατα) που ένα νέο παιδί, αρχίζει να ανακαλύπτει τη μαγεία της μουσικής (της έντεχνης), αν και από όσο διαβάζω γενικά σου αρέσει η μουσική.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Νικαετός : 07-06-07 στις 09:53.

  3. #3
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Μπασακι ποιος επαιζε? Ο δασκαλουλης μου πρεπει να επαιζε, ο Γιωτης. Ετσι δεν ειναι?

  4. #4
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαριλού, ο Μικρούτσικος (Θάνος) είναι από τους κορυφαίους μας συνθέτες... Χρειάζεται όμως μέτρο και προσέγγιση με το μαλακό και όχι απότομα. (Όπως και σε κάθε τέτοια περίπτωση) Επίσης να σε προετοιμάσω πως γενικά οι Live του εμφανίσεις είναι πολύ πιο "ηλεκτρικές" από τα στούντιο άλμπουμ του.

    Θα πρότεινα τις συνεργασίες του με τον Βασίλη Παπακωνσταντίνου (must), επίσης τις μελοποιήσεις του σε Καββαδία (όλες τις version- φυσικά ξεκινώντας από τον σταυρό του Νότου),φυσικά την συνεργασία του με την Μαρία Δημητριάδη (ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ)-κάποιος να μας θυμίσει τον τίτλο γιατί το Αλτσχάιμερ δεν βοηθάει, φυσικά με τον Μητσιά και αυτή(ΕΜΠΑΡΓΚΟ??) και σιγά σιγά να περάσεις σε πιο "light"ακούσματα (Μικρούτσικος - Χαρούλα κλπ).

    Χαίρομαι ιδιαίτερα (και το λέω ειλικρινέστατα) που ένα νέο παιδί, αρχίζει να ανακαλύπτει τη μαγεία της μουσικής (της έντεχνης), αν και από όσο διαβάζω γενικά σου αρέσει η μουσική.
    Συμφωνω απολυτα!
    Παντως ειναι πραγματικα ωραιο που η μουσικη του Μικρουτσικου, καίτοι 30 ετων πλεον (ξεκινώντας απο τον Σταυρο του Νότου) δεν εχει γίνει μουσειακη (γιατι εχουμε και τετοιες περιπτωσεις Ελληνων συνθετων...) αλλα εξακολουθει και επαν-ανακαλύπτεται απο την εκαστοτε εφηβικη γενια. Και μάλιστα αυτο γίνεται συνεχόμενα απο το 1980.
    Πολυ μου αρεσει αυτο, πραγματικα.

    ΥΓ Τα τραγουδια με την Μαρια Δημητριαδη ειναι κυριως πολιτικα απο την στρατευμενη εποχη του Μικρότσικου το 70. Αν θυμαμαι καλα τιτλους συλλογων: Τραγουδια για Φονιάδες, Φουεντε Οβεχουνα και αλλα. Δεν ξερω αν υπαρχει κατι νεωτερο, αλλα παντως αυτα τα τραγουδια για να λεμε και του στραβου το δικιο ειναι εντρυφηση στο ιστορικο Αρχειο του ΚΚΕ Δεν ειναι ασχημα, απλως ειναι αλλων εποχων και ακαταληπτα για οσους δεν ξερουν με λεπτομερειες την πολιτικη ιστορια της μεταπολεμικης ελλαδας.

  5. #5
    Εγγραφή
    30-11-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.429
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΑΛΑΤΑΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 56(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ήταν μαγευτικά, παρότι ψόφησα με το κοντομάνικο

    Ο Μικρούτσικος και ο Κούτρας κατέθεσαν ψυχή στη σκηνή. Τα χειροκροτήματα σε κάποιες περιπτώσεις, ειδικά στο σόλο του Μικρούτσικου στο διάλειμμα, ήταν τόσο έντονα, που φαινόταν ότι τον έφεραν σε δύσκολη θέση! Αλλά όταν βλέπεις έναν άνθρωπο με ένα πιάνο και ένα μικρόφωνο να καθηλώνει με αυτόν τον τρόπο τόσες χιλιάδες κόσμο, τι να πεις και πώς να αντιδράσεις...!

    Έχω την εντύπωση ότι ο Μητσιάς ήταν λίγο "διεκπεραιοτικός" και η Αντωνοπούλου λίγο περισσότερο υπερβολική / θεατρική από όσο θα έπρεπε...

  6. #6
    Εγγραφή
    07-12-2006
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ραμάν αλλήθωρε, τρελέ, που λύνεις μάγια,
    κατάφερε το σταυρωτό του νότου αστέρι
    σωρός να πέσει να σκορπίσει στα σπιράγια,
    και πες του κάτω από ένα δέντρο να με φέρει.
    Εφαρμογή των νόμων του Murphy στη σχέση αυτοκινήτου και βροχής.

    1. Αν πλύνεις το αυτοκίνητό σου, θα βρέξει.
    2. Αν δεν πλύνεις το αυτοκίνητό σου, δε θα βρέξει.
    3. Αν πλύνεις το αυτοκίνητό σου για να βρέξει, δεν θα βρέξει.
    4. Αν δεν πλύνεις το αυτοκίνητό σου για να μη βρέξει, θα βρέξει.
    5. Αν πλύνεις το αυτοκίνητό σου σκεπτόμενος ότι αφού το πλένεις για να βρέξει δεν θα βρέξει, θα βρέξει...

  7. #7
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Eιναι παντως πραγματικα ανεξηγητο για μενα πως ειδικα τα τραγουδια του Καβαδια, εχουν τέτοια απηχηση οταν ειναι σχεδον ακαταληπτα για τον πολυ κοσμο.
    Μας συνεπαίρνουν τραγουδια που εχουν μεσα λεξεις οπως "σπιραγιο, καμπουνι, τραβερσο, καραντι, ποδοσταμο" τις οποιες δεν μπορουμε να μεταφράσουμε σε σκέψεις. Τελικα ολο αυτο το ακαταλαβιστικο μας αφήνει μια ανεξηγητη αλλα πληρη θαλασσια εικονα. Δεν εχει σημασια αν δεν ξέρεις τί ειναι τα σπιραγια ή γιατι λέγονται ιστορίες στο καμπουνι, και ομως ολο αυτο τελικα σου μυρίζει θάλασσα.

    Στην εφηβεια ολα αυτα μου φαινονταν τελειως τρελα (εννοειται πως μου αρεσαν) ωστοσο οταν μετα η ζωη μου δεθηκε με τα πλοια, καταλαβα καλυτερα τί σημαινει "γραφει η προπελα σβηνοντας ξοπισω σε προδιδω"....

  8. #8
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    + 1000 nm. Πραγματικά καταπληκτικός ο Καβαδίας. Μικρός ονειρευόμουν να γίνω ναυτικός μόνο και μόνο εξ αιτίας του.

    Αλλά δυστυχώς η ζωή αλλιώς τα φέρνει και έτσι "Θα μείνω πάντα ιδανικός και ανάξιος εραστής...."

    (Και κατά περίεργη σύμπτωση "μαρκόνης" ήθελα να γίνω και εγώ, χωρίς να ξέρω την ιδιότητα του Νικόλα)

  9. #9
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    + 1000 nm. Πραγματικά καταπληκτικός ο Καβαδίας. Μικρός ονειρευόμουν να γίνω ναυτικός μόνο και μόνο εξ αιτίας του.

    Αλλά δυστυχώς η ζωή αλλιώς τα φέρνει και έτσι "Θα μείνω πάντα ιδανικός και ανάξιος εραστής...."

    (Και κατά περίεργη σύμπτωση "μαρκόνης" ήθελα να γίνω και εγώ, χωρίς να ξέρω την ιδιότητα του Νικόλα)
    Δεν ειχα πει ποτε οτι ηθελα να γινω ναυτικος, μα νομιζω πως το ηθελα και γω. Ισως απο την αφετηρια αυτη, ισως απο δειλια, ισως απο φοβο μην τυχον προδωσω την "θετικη" μου σκεψη, αποφασισα να κανω το "τ"-> "π" και το "κ"-> "γ" και να γίνω ναυπηγος. Κραταω μια μαλλον "ερωτικη" σχεση με τα καραβια και την θαλασσα: τα βλέπω περιστασιακα και αφ'υψηλου (επιθεωροντας, επιβλέποντας) και παντα μενει μεσα μου κατι το ημιτελες και το ανεκπληρωτο.
    Θα χρωσταω μαλλον για παντα στον εαυτο μου μια δευτερη ζωη...

  10. #10
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Χμμμ, μήπως στο ομώνυμο διαδικτυακό παιχνίδι ??

  11. #11
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμμμ, μήπως στο ομώνυμο διαδικτυακό παιχνίδι ??
    Μεταξυ αστειου και σοβαρου, με αποφορτισες....

  12. #12
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Είναι ο μόνος τρόπος επιστροφής στην πραγματικότητα. Τουλάχιστον δεν ταξιδεύεις με την εταιρία σου? Έχω ένα φίλο ναυπηγό (σόρυ Μαριλού) που είναι τον περισσότερο καιρό στην Κίνα ... για να το δέσουμε με τον Μικρούτσικο..(Αν η μισή μου καρδιά βρίσκεται γιατρέ μου....)

  13. #13
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ο μόνος τρόπος επιστροφής στην πραγματικότητα. Τουλάχιστον δεν ταξιδεύεις με την εταιρία σου? Έχω ένα φίλο ναυπηγό (σόρυ Μαριλού) που είναι τον περισσότερο καιρό στην Κίνα ... για να το δέσουμε με τον Μικρούτσικο..(Αν η μισή μου καρδιά βρίσκεται γιατρέ μου....)
    Ταξιδια κανω συχνα. Ο φίλος σου (μαλλον θα τον ξερω...ειμαστε λιγοι) πηγαίνει για drydockings και newbuldings εκει. Δεν εχω παει στην Κινα αλλα δεν θα το γλιτωσω....

  14. #14
    Εγγραφή
    07-12-2006
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    οποιος πηγε στην συναυλια ας μας πει πανω κατω τα κομματια που ακουστηκαν να φτιαχτουμε λιγο...
    Εφαρμογή των νόμων του Murphy στη σχέση αυτοκινήτου και βροχής.

    1. Αν πλύνεις το αυτοκίνητό σου, θα βρέξει.
    2. Αν δεν πλύνεις το αυτοκίνητό σου, δε θα βρέξει.
    3. Αν πλύνεις το αυτοκίνητό σου για να βρέξει, δεν θα βρέξει.
    4. Αν δεν πλύνεις το αυτοκίνητό σου για να μη βρέξει, θα βρέξει.
    5. Αν πλύνεις το αυτοκίνητό σου σκεπτόμενος ότι αφού το πλένεις για να βρέξει δεν θα βρέξει, θα βρέξει...

  15. #15
    Εγγραφή
    05-02-2007
    Μηνύματα
    466
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    U.S Robotics
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαριλού, ο Μικρούτσικος (Θάνος) είναι από τους κορυφαίους μας συνθέτες... Χρειάζεται όμως μέτρο και προσέγγιση με το μαλακό και όχι απότομα. (Όπως και σε κάθε τέτοια περίπτωση) Επίσης να σε προετοιμάσω πως γενικά οι Live του εμφανίσεις είναι πολύ πιο "ηλεκτρικές" από τα στούντιο άλμπουμ του.

    Θα πρότεινα τις συνεργασίες του με τον Βασίλη Παπακωνσταντίνου (must), επίσης τις μελοποιήσεις του σε Καββαδία (όλες τις version- φυσικά ξεκινώντας από τον σταυρό του Νότου),φυσικά την συνεργασία του με την Μαρία Δημητριάδη (ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ)-κάποιος να μας θυμίσει τον τίτλο γιατί το Αλτσχάιμερ δεν βοηθάει, φυσικά με τον Μητσιά και αυτή(ΕΜΠΑΡΓΚΟ??) και σιγά σιγά να περάσεις σε πιο "light"ακούσματα (Μικρούτσικος - Χαρούλα κλπ).

    Χαίρομαι ιδιαίτερα (και το λέω ειλικρινέστατα) που ένα νέο παιδί, αρχίζει να ανακαλύπτει τη μαγεία της μουσικής (της έντεχνης), αν και από όσο διαβάζω γενικά σου αρέσει η μουσική.
    η μουσικη προσφερει κατι το οποιο δεν περιγραφεται με λογια!!ειναι κατι το φανταστικο!!
    χτες,καταλαβα ακομα πιο πολυ ποσο μου αρεσει!!οχι μονο επειδη ηταν ωραια τα κομματια,αλλα επειδη ακουγοταν τοσο ωραιο,ηθελα να παω σπιτι να παιξω κιθαρα,και αυτο εκανα οταν πηγα!!για λιγο βεβαια γιατι ηταν 2:30 και γυρισα και με τα ποδια απο Λυκαβητο
    οσο παει μεγαλωνει η αγαπη μου για την μουσικη!!ανακαλυπτω και αλλα μυστικα!!χαρες που προσφερει η μουσικη!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babality Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπασακι ποιος επαιζε? Ο δασκαλουλης μου πρεπει να επαιζε, ο Γιωτης. Ετσι δεν ειναι?
    ποιος Γιωτης?επωνυμο?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nm96027 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω απολυτα!
    Παντως ειναι πραγματικα ωραιο που η μουσικη του Μικρουτσικου, καίτοι 30 ετων πλεον (ξεκινώντας απο τον Σταυρο του Νότου) δεν εχει γίνει μουσειακη (γιατι εχουμε και τετοιες περιπτωσεις Ελληνων συνθετων...) αλλα εξακολουθει και επαν-ανακαλύπτεται απο την εκαστοτε εφηβικη γενια. Και μάλιστα αυτο γίνεται συνεχόμενα απο το 1980.
    Πολυ μου αρεσει αυτο, πραγματικα.

    ΥΓ Τα τραγουδια με την Μαρια Δημητριαδη ειναι κυριως πολιτικα απο την στρατευμενη εποχη του Μικρότσικου το 70. Αν θυμαμαι καλα τιτλους συλλογων: Τραγουδια για Φονιάδες, Φουεντε Οβεχουνα και αλλα. Δεν ξερω αν υπαρχει κατι νεωτερο, αλλα παντως αυτα τα τραγουδια για να λεμε και του στραβου το δικιο ειναι εντρυφηση στο ιστορικο Αρχειο του ΚΚΕ Δεν ειναι ασχημα, απλως ειναι αλλων εποχων και ακαταληπτα για οσους δεν ξερουν με λεπτομερειες την πολιτικη ιστορια της μεταπολεμικης ελλαδας.
    νομιζω οτι οι νεοι που ασχολουνται με την μουσικη και εννοω την αγαπανε πολυ,συνηθως ξεχωριζουν και τα ποιοτικα κομματια!!σχεδον παντα!!
    οσο πιο πολλες γνωσεις εχεις τοσο πιο πολλα καταλαβαινεις και τοσο πιο καλα περνας οταν ακους πολλα ειδη μουσικης!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmakry Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήταν μαγευτικά, παρότι ψόφησα με το κοντομάνικο

    Ο Μικρούτσικος και ο Κούτρας κατέθεσαν ψυχή στη σκηνή. Τα χειροκροτήματα σε κάποιες περιπτώσεις, ειδικά στο σόλο του Μικρούτσικου στο διάλειμμα, ήταν τόσο έντονα, που φαινόταν ότι τον έφεραν σε δύσκολη θέση! Αλλά όταν βλέπεις έναν άνθρωπο με ένα πιάνο και ένα μικρόφωνο να καθηλώνει με αυτόν τον τρόπο τόσες χιλιάδες κόσμο, τι να πεις και πώς να αντιδράσεις...!

    Έχω την εντύπωση ότι ο Μητσιάς ήταν λίγο "διεκπεραιοτικός" και η Αντωνοπούλου λίγο περισσότερο υπερβολική / θεατρική από όσο θα έπρεπε...
    χτες ειχε ψοφοκρυο!!εγω ημουν στην αρχη πανω στα βραχια και ακουγα και ειχα ψοφισει πολυ!!
    Ο Μικρουτσικος επαιζε φοβερα πιανο!!τον ακουγες και ελεγες αυτο ειναι απαιχτο!!αυτο που μου αρεσε ηταν οτι σταδιακα δυναμωνε και στο τελος επαιζε τοσο δυνατα και το πληθος το απολαμβανε τοσο πολυ!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    + 1000 nm. Πραγματικά καταπληκτικός ο Καβαδίας. Μικρός ονειρευόμουν να γίνω ναυτικός μόνο και μόνο εξ αιτίας του.

    Αλλά δυστυχώς η ζωή αλλιώς τα φέρνει και έτσι "Θα μείνω πάντα ιδανικός και ανάξιος εραστής...."

    (Και κατά περίεργη σύμπτωση "μαρκόνης" ήθελα να γίνω και εγώ, χωρίς να ξέρω την ιδιότητα του Νικόλα)
    εγω χτες πρωτη φορα τα ακουσα τα περισσοτερα κομματια και μου αρεσαν παρα πολυ οι στιχοι!!!
    Να πω και κατι αλλο!!
    Αυτο που με στεναχωρει ειναι οτι πολυ σνομπαρουν αυτου του ειδους την μουσικη και δεν καταλαβαινουν την γλυκα!!
    πολλες φορες ειμαι σε μια παρεα και λεμε για μουσικη και οταν τους λεω ακουω Μικρουτσικο,Bach,Chopin,Schumann,Mahler με κοιτανε περιεργα σαν να ειμαι απο αλλου!!
    εξωγηινη
    ελαχιστοι στην ηλικια μου ακουνε τετοια μουσικη και καταλαβαινουν ποσο ωραιο ειναι!!
    Αυτή είναι ζωή..................!!!

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. 73η Δ.Ε.Θ. | Πήγε κανείς;
    Από RyDeR στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-08, 10:00
  2. Allou Fun Park... Πηγε κανεις?
    Από silverando στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-07, 13:00
  3. Τι θα ηθελες να κάνεις στον παροχεα σου???
    Από Ninblack στο φόρουμ The fun section...
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-06, 22:02
  4. Πηγε κανείς απο 1Mbit σε 2Mbit OTE και ISP ;
    Από dindon στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-06, 23:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας