Σελ. 172 από 172 ΠρώτηΠρώτη ... 152162167170171172
Εμφάνιση 2.566-2.580 από 2580
  1. #2566
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.629
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Meraklis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά δεν είναι βολικό να κατεβάζεις συνέχεια με download managers, άσε που οι περισσότεροι δεν είναι συμβατοί με το rapidshare κι όσοι είναι θέλουν ένα σωρό ρυθμίσεις για να δουλέψουν.
    Κι ότι κατεβάζουμε καθημερινά δεν είναι ftp. άρα τι νοιάζει η ταχύτητα που πιάνει σε ftp.
    Γιατί όταν είχα συνδεση 768kbps από τη forthnet μέσω ΟΤΕ έπιανα το μέγιστο της σύνδεσης από web browsers και τώρα θέλω dowload managers;
    Ο Orbit είναι ΟΚ με τον rapidshare

    Ε , ο FF download εχει καποια όρια , εγω προσωπικά έχω κατεβασει το DownThemAll ( plugin ) και κατεβαζει από RS μια χαρά .
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  2. #2567
    Εγγραφή
    11-12-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    367
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Orbit είναι ΟΚ με τον rapidshare

    Ε , ο FF download εχει καποια όρια , εγω προσωπικά έχω κατεβασει το DownThemAll ( plugin ) και κατεβαζει από RS μια χαρά .
    Τι ακριβώς κάνω όταν θέλω να κατεβάσω με τον Orbit από rapidshare, γιατί είμαι και λίγο άσχετος; thanks

  3. #2568
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.629
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Meraklis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ακριβώς κάνω όταν θέλω να κατεβάσω με τον Orbit από rapidshare, γιατί είμαι και λίγο άσχετος; thanks
    Copy το λινκ που θες και μετα στον Orbit πανω αριστερα έχει ένα εικονίδιο "New" το πατας και τελειωσες
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  4. #2569
    Εγγραφή
    18-07-2007
    Μηνύματα
    262
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xolloth Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε ioudas1 δεν αντιλεγω σε οσα λεs για αυτο μιλησα για οργανωση.
    αs τουs δωσουμε ομωs ενα λογικο περιθωριο να οργανωθουν και να δειξουν αν μπορουν να μαs παρασχουν υπηρεσιεs ποιοτηταs.
    Την οργάνωσή τους έπρεπε να την έιχαν κάνει, πριν αρχίσουν τις πωλήσεις. Όχι εκ των υστέρων. Αν όμως τους δικαιολογείς τότε μην παραπονιέσαι κάθε τόσο δημοσίως για τις ταχύτητες που έπιανες και πιάνεις. Περίμενε όπως προτείνεις, να φτιάξουν τα πράγματα.
    Δεν σχολίασες τίποτα για την πρότασή μου για τις οπτικές και το ftth και fttb και την επιθυμία και εμπορική πολιτική της forthnet να εξαρτάται από τον οτε. Διαφωνείς και περιέχει λάθη η πρόταση ή δεν θέλεις οπτικές;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aBrakataBRA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παλι διαφωνω καθετα
    Αν μια εταιρια δεν εχει το υποβαθρο να πουλησει τις παροχες τις οποιες διαφημιζει , αλλα ομως βγαινει και τις πουλα , παρουσιαζομενη ως ανταγωνισιμη στο καταναλωτικο κοινο, σαν παροχεσς συγκεκριμενων υπηρεσιιων/συμφεροτερης τιμης εναντι αλλων (ΟΤΕ στην συγκεκριμενη περιπτωση) και οταν εκμεταλλευεται το καλο ονομα που εχει στην αγορα μεχρι προ τινος για να "αποκοιμησει" ειτε τους ηδη υφισταμενους η μελλοντικους πελατες της, ωστε να μην θεωρησουν οτι υπαρχει, ας το πω απαλα ανακριβεια, στην συγκεκριμενη προσφορα, δεν μπορει μετα να ακουγονται αποψεις οπως:

    Ε, τότε μείνε με το παράπονό σου.

    που ειδα να γραφονται πιο πανω.

    Δεν θα βρεθει τωρα ο μονος που δεν φταιει - ο καταναλωτης - και υπολογος οταν ηδη πληρωνει για να τον χρησιμοποιουν σαν πειραματοζωο στις εφαρμογες τους οι διαφοροι παροχοι.

    Εκτος αν καποιος απο εσας εχει υπογραψει συμβαση που μεσα στους ορους αναφερει οτι εχετε λαβει γνωση οτι η υπηρεσια ειναι πειραματικη και εξελισσομενη (ειδικα οσο αφορα το 2 play και adsl2+) και αποδεχεστε να ειστε beta testers στον παροχο που υπογραψατε με οφελος οτι πληρωνετε φτηνα την παροχη.

    Μονο ετσι κατα την αποψη μου στεκει η αποψη που διατυπωσε ο Ioudas1

    Πληρώνουν παραπάνω, λαμβάνουν παραπάνω ταχύτητα.....
    Απλά πράγματα.........

    Ολοι, σε οποιον παροχο και να βρισκονται ,πληρωσαν αυτο που τους ζητηθηκε - χωρις παζαρια - για την ΙΔΙΑ ακριβως παροχη υπηρεσιων.

    ......... και απο εμενα
    Ακριβώς επειδή ο καταναλωτής δεν υπέγραψε σύμβαση για να χρησιμοποιηθεί ως πειραματιστής, χρειάζεται να αντιδράσει.
    Διαμαρτύρεται στο πάροχό του και αυτός με την σειρά του "τον γράφει".
    Καταγγελία στην εεττ, καμμία επίλυση.
    Δημοσιοποίηση του προβλήματος και πάλι ο πάροχος "τον γράφει".
    Τι απομένει;
    Να διακόψει την σύμβαση ή να αλλάξει τα μέλη της εεττ (που δεν επίλυσαν το πρόβλημα);
    Ποιο είναι εφικτό από τα δύο;

    Η πρότασή σου:
    "για την ΙΔΙΑ ακριβως παροχη υπηρεσιων"
    Δεν αναφέρουν πουθενά ότι παρέχουν τις ίδιες υπηρεσίες. Δεν υπάρχουν ελάχιστες εγγυήσεις και δεσμεύσεις από τους παρόχους, συνεπώς πουλούν ότι θέλουν με τα δικά τους κριτήρια. Παρακάτω το επεξηγώ αναλυτικότερα.
    Η πρότασή μου:
    "Πληρώνουν παραπάνω, λαμβάνουν παραπάνω ταχύτητα.....
    Απλά πράγματα........."

    Θα εξηγήσω τι εννοώ.
    Όλοι οι πάροχοι με την ισχύουσα νομοθεσία καλύπτονται με το "έως 24" και ούτε υπάρχει δέσμευση εκ του παρόχου με μέγιστο αριθμό αποσυνδέσεων ανά συγκεκριμένη χρονική μονάδα ή τον μέγιστο χρόνο αναμονής στο τηλεφωνικό κέντρο εξυπηρέτησης ή τον μέγιστο χρόνο αποκατάστασης μιας βλάβης κ.λ.π.. Συνεπώς εφόσον δεν υπάρχουν ελάχιστες προδιαγραφές οι πελάτες δεν μπορούν ή είναι είναι πολύ δύσκολο να δικαιωθούν δικαστικώς (αν έχουν την δυνατότητα να διαθέσουν τα απαραίτητα χρήματα και τον χρόνο για την εκδίκαση της υπόθεσής των).
    Ως εκ τούτου οι πάροχοι μπορούν διαφοροποιούνται μεταξύ τους έχοντας διαφορετικά κριτήρια και πρότυπα για την αποδεκτή λειτουργία της σύνδεσης και της εξυπηρέτησης και ικανοποίησης των πελατών τους.
    Ως απόρροια αυτού του τελευταίου απάντησα. Ότι ο οτε πληρώνει τεχνικούς και θα ζητήσει μεγαλύτερη αμοιβή από τους πελάτες. Θα μπορούσα να συνέχιζα, ότι πληρώνει περισσότερους τηλεφωνητές άρα άλλος ένας ακόμη λόγος να ζητήσει περισσότερα χρήματα.
    Όποιος δεν είναι ευχαριστημένος με τον υπάρχοντα πάροχό του, μπορεί να διακόψει εφόσον δεν του επιλύει το πρόβλημα του.
    Έχω διαβάσει τόσα γράμματα με τα παράπονα και το ζήτημα παραμένει μέχρι εκεί. Τότε ποιο είναι το νόημα της δημόσιας ανακοίνωσης; Για να δουν αν υπάρχουν συμπάσχοντες; Και όταν μάθουν την ύπαρξη συμπασχόντων, το πρόβλημα επιλύεται;
    Αν υπάρχουν άλλοι ειρηνικοί τρόποι για εφικτή επίλυση των προβλημάτων εκτός των προαναφερθέντων, μπορείτε να τους διατυπώσετε.
    Ίσως μου έχουν διαφύγει της προσοχής.

    Αφήνω τελευταίο ένα παράδειγμα.
    Ένας πελάτης αγοράζει μία μπλούζα, δίχως τα κατάστημα να ενημερώνει ότι η μπλούζα είναι ελαττωματική. Την επομένη ημέρα ο πελάτης βρίσκει ένα ελάττωμα και το επιστρέφει και το κατάστημα δεν το κάνει δεκτό. Αν ο πελάτης δεν καταφύγει σε δημόσιες διοικητικές αρχές της πολιτείας για λόγους οικονομικούς και χρόνου και ξαναψωνίσει από το ίδιο κατάστημα μία άλλη μπλούζα. Όμως και η 2η βγαίνει ελατωματική και άντε ξανά επιστροφή στο κατάστημα και ξανά δεν γίνεται δεκτό. Τώρα δεν είναι συνυπεύθυνος και ο πελάτης λόγω (την εις γνώση του) προϊστορίας του καταστήματος; Αν συνεχίζει να ψωνίζει μπλούζες από το ίδιο κατάστημα σε αυτήν την περίπτωση ο πελάτης δεν γίνετε συνυπεύθυνος; Γιατί με την τακτική του, ενισχύει οικονομικά και επιβραβεύει την εμπορική πολιτική (δίχως ενημέρωση των δυνητικών πελατών για ελαττωματικές μπλούζες) του καταστήματος για πώληση ελαττωματικών μπλουζών.
    Το ίδιο δεν ισχύει με τις συμβάσεις αορίστου χρόνου των παρόχων. Πληρώνουν οι πελάτες τον ένα λογαριασμό, μετά τον άλλο κ.ο.κ.. Αν δεν μένουν ικανοποιημένοι, διακόπτουν κάθε εμπορική συναλλαγή με τον πάροχο και κοιτούν αλλού. Σε διαφορετική περίπτωση τον ενισχύουν οικονομικά και εμμέσως πλην σαφώς τον επιβραβεύουν.

  5. #2570
    Εγγραφή
    09-06-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    ...../.....
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    CISCO 877W
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 23(dB)
    Θεωρω το παραδειγμα σου με τις μπλουζες ατυχες κατ αρχην, Η μπλουζα ειναι προιον που κυκλοφορει στην αγορα δεκαετιες για να μην πω αιωνες, ικανο δηλαδη χρονικο διαστημα και με στατιστικως σημαντικα ποιοτικα κριτηρια διαμορφωμενα.
    Δεν βρισκω οτι μπορει να συμβαινει το ιδιο με ενα προιον οπως το 2play που δεν μετρα ουτε χρονο υπαρξης στην αγορα και που σαφως ειναι πολυ περισσοτερο πολυπλοκα και δυσδιακριτα τα σημεια απο οπου μπορεις να εντοπισεις ειτε πριν ειτε κατοπιν αγορας τα ποιοτικα του κριτηρια.

    Το "Ως εκ τούτου οι πάροχοι μπορούν διαφοροποιούνται μεταξύ τους έχοντας διαφορετικά κριτήρια και πρότυπα για την αποδεκτή λειτουργία της σύνδεσης και της εξυπηρέτησης και ικανοποίησης των πελατών τους." ομολογω οτι δεν το καταλαβαινω.Δεν πιστευω οτι η νομοθεσια επιτρεπει στον καθε ενα να διαμορφωνει οπως τον βολευει τις παροχες του ,γιατι τοτε να ιδρυσω και εγω μια εταιρια που θα παρεχει τηλεπιικοινωνιακες και ευρυζωνικες υπηρεσιες ,να συμπεριλαβω και το προιον 2 play η απλα συνδεση εως 24 Μbits και επειδη μπορω να διαφοροποιηθω αναλογα με το πως με βολευει να δινω ουσιαστικα ταχυτητες επιπεδου dial up.
    Οσο για τον ΟΤΕ με τον οποιο γινεται η συγκριση, παλι νομιζω ειναι ατυχης γιατι μπορει να πληρωνει τεχνικους και ατομα για τηλεφωνικη εξυπηρετηση, αλλα επισης δεν ειναι και λιγα τα προστιμα που εχει φαει και συνεχιζει και τρωει για μη συμμορφωση του ως προς την ομαλη συνεργασια του με τους παροχους.Μην μας βγει ξαφνικα και ο "αγγελος¨αναμεσα στα δαιμονια δηλαδη!
    Απλα θεωρω οτι υπαρχουν ισως αρκετες αδυναμιες ακομα στην νομοθεσια τις οποιες εκμεταλλευονται οι κ.κ. παροχοι.(Αν και απο οτι διαβασα ηδη η Ε.Ε.Τ.Τ.σκεφτεται να προχωρησει σε δικλειδες ασφαλειας ως προς το ελαχιστα αποδεκτο κατωτερο οριο ταχυτητων των "εως".

    Συνεχιζω να διαφωνω με την αποψη σου και εχω ηδη γραψει το λογο.Η εν λογω εταιρια ειχε ενα παρα πολυ καλο ποιοτικο παρελθον ως προς τις υπηρεσιες που παρειχε, τετοιο ωστε να θεωρω οτι κανεις συνδρομητης δεν προβληματιστηκε στο να προχωρησει στην αγορα και ενος νεου της προιοντος.Δεν ξεφυτρωσε απο το πουθενα , οποτε ο καταναλωτης που την εμπιστευτηκε να θεωρειται συνυπευθυνος.

    When you raise walls among yourself and other people, you also have to be able to discriminate, whether a person aint trying to "climb" that wall because, is paying respect to you or this is just being indifferent.





  6. #2571
    Εγγραφή
    18-07-2007
    Μηνύματα
    262
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δεν είναι αντίφαση σου ότι:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aBrakataBRA
    "Δεν πιστευω οτι η νομοθεσια επιτρεπει στον καθε ενα να διαμορφωνει οπως τον βολευει τις παροχες του ,γιατι τοτε να ιδρυσω και εγω μια εταιρια που θα παρεχει τηλεπιικοινωνιακες και ευρυζωνικες υπηρεσιες ,να συμπεριλαβω και το προιον 2 play η απλα συνδεση εως 24 Μbits και επειδη μπορω να διαφοροποιηθω αναλογα με το πως με βολευει να δινω ουσιαστικα ταχυτητες επιπεδου dial up."
    και
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aBrakataBRA
    "Αν και απο οτι διαβασα ηδη η Ε.Ε.Τ.Τ.σκεφτεται να προχωρησει σε δικλειδες ασφαλειας ως προς το ελαχιστα αποδεκτο κατωτερο οριο ταχυτητων των "εως"."



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aBrakataBRA
    "Η εν λογω εταιρια ειχε ενα παρα πολυ καλο ποιοτικο παρελθον ως προς τις υπηρεσιες που παρειχε, τετοιο ωστε να θεωρω οτι κανεις συνδρομητης δεν προβληματιστηκε στο να προχωρησει στην αγορα και ενος νεου της προιοντος.Δεν ξεφυτρωσε απο το πουθενα , οποτε ο καταναλωτης που την εμπιστευτηκε να θεωρειται συνυπευθυνος"
    Δεν ανέφερα αν εμπιστεύτηκε, αλλά το νόημα μου ήταν ότι τον εμπιστεύεται.
    Δεν ανέφερα γιατί προτίμησε κατ' αρχάς τον πάροχο (ή αν είχε καλό όνομα), ανέφερα αφού ο πελάτης δεν είναι τώρα ευχαριστημένος από τον πάροχο (ούτε ανέφερα αν ήταν ευχαριστημένος) και δεν του επιλύει το πρόβλημα μπορεί να διακόψει.
    Η σύμβαση ορισμένου χρόνου δεσμεύει τον πελάτη για περιοδική εξόφληση λογαριασμών (μηνιαίως ή διμηνιαίως), δεν είναι εφάπαξ εξόφληση. Όποιος πελάτης νοιώθει ότι δεν εκπληρώνεται η σύμβαση μπορεί να διακόψει. Αν επιλέξει την συνέχιση τότε επιβραβεύει και ενισχύει οικονομικά τον πάροχο για την ταλαιπωρία που υφίσταται ως πελάτης από τον πάροχο.





    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ioudas1
    Αν υπάρχουν άλλοι ειρηνικοί τρόποι για εφικτή επίλυση των προβλημάτων εκτός των προαναφερθέντων, μπορείτε να τους διατυπώσετε.
    Ίσως μου έχουν διαφύγει της προσοχής.
    Το κυριώτερο το έγραψα στην παραπάνμω παράγραφο. Έχοντας υποκειμενικές απόψεις ως άνθρωπος, ζήτησα να αντιπροτείνετε.
    Όμως παράλειψες να προτείνεις άλλους τρόπους.
    Εφόσον κατακρίνεις τις προτάσεις μου, που είναι οι δικές σου.
    Δεν είδα τις αντιπροτάσεις σου.
    Εποικοδομητική κριτική υπάρχει όταν υπάρχουν ρελιστικές αντιπροτάσεις.

  7. #2572
    Εγγραφή
    09-06-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    ...../.....
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    CISCO 877W
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 23(dB)
    Δεν κατεκρινα τις προτασεις σου εως τωρα

    Διαφωνησα με τον τροπο που τοποθετηθηκες ως προς τις την σχεση ποιοτητος υπηρεσις/υψος κοστους της.

    Τωρα αν θες την αποψη μου στις προτασεις σου, δεν θεωρω οτι ειναι λυση η προταση σου να γινει καποιος ο περιπλανωμενος ιουδιαος σε αναζητηση πατριδος,Ουτε χρονο εχουμε ουτε αντοχες να μετακομιζουμε απο παροχο σε παροχο ανα 2 μηνο η 3μηνο .
    Επειδη ζητησες και αντιπροταση θα σου πω τι εκανα εγω σαν λυση.Εχει συνταξει ο δικηγορος μου ενα εξωδικο απου καλουνται να αιτιολογησουν πληρως ποια ειναι τα κριτηρια τους για να θεωρειται η παροχη τους επαρκης, βασει ποιας νομολογιας και διαταξεων εχουν -αν εχουν- καθοριστει αυτα τα κριτηρια και ποια ειναι η θεση της εταιριας σχετικα με την συνολικη εξυπηρετηση του πλετατη της (πχ ποσες ωρες θεωρουν λογικο οτι πρεπει να βρισκεται σε αναμονη πριν μιλησει στην τεχνικη υπηρεσια τους).Αν οι απαντησεις τους δεν ειναι ικανοποιητικα τεκμηριωμενες η δεν υπαξουν καν ,αναλογα θα προχωρησουμε σε απαιτηση παροχης των υπηρεσιων για τις οποιες πληρωνονται.

    Δεν ειμαι και δικηγορος οπως μου τα ειπε και τα καταλαβα τα γραφω .

    Τωρα αυτο θα μπορουσε να γινει σε ευρεια βαση με πολλους καταναλωτες ταυτοχρονα, αλλα δυστυχως εδω που ζουμε...πρωτα θα δουμε σταθεροτατη συνδεση στο 1Giga και μετα ισως οργανωθουμε συνολικα για την υπαρχουσα κατασταση.

    When you raise walls among yourself and other people, you also have to be able to discriminate, whether a person aint trying to "climb" that wall because, is paying respect to you or this is just being indifferent.





  8. #2573
    Εγγραφή
    22-09-2007
    Περιοχή
    ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    3.003
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    USR-LEVEL1-SIEMENS
    SNR / Attn
    11/6(dB) / 11(dB)
    φιλε ioudas1 και οπτικεs ινεs θελω και δεν εχω ορεξη να τουs δικαιολογησω.
    απλα πιστευω οτι δεν ειναι και τοσο ευκολο να αλλαζουμε παροχο καθε φορα που θα προκυπτει καποιο προβλημα,αλλα και για τιs οπτικεs πιστευω οτι θαρθουν με την σειρα τουs οταν ξακαθαρισει ποιεs εταιριεs θα μεινουν στον χωρο,και θα επενδυσουν.
    νομιζω επι του παροντοs πρωτευον ρολο παιζει η σταθεροποιηση των γραμμων και η τεχνικη υποστηριξη.

  9. #2574
    Καλημέρα και χρόνια πολλά, εδώ και λίγες μέρες έχω συνδεθεί με το forthnet 2play, πως μπορώ, με εύκολο τρόπο, να δω τις επιδόσεις;;;;

  10. #2575
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Καταρχήν καλωσήρθες και μην τρελαίνεσαι. Δεν έχει νόημα να τρελλαθείς επειδή έγινες τώρα δα 24άρης.

    Κατα δεύτερον, πας στο router σου και κοιτάς τα στατιστικά της γραμμής.
    Για να μπορέσεις να τα κρίνεις, αρκεί μια αναζήτηση στο forum.

    Τώρα επι του πρακταίου, θα πας σε 3 σάιτες που δίνουν αυτό το βρωμόπουλο που το λένε κάπως περίεργα κάτι... λάινουξ αν θυμάμαι καλά... Θα σε γελάσω... Ένα βρωμόπουλο πάντως έχει για έμβλημα, απ'αυτά που τα κάνουν γούνες...
    Λοιπόν, θα πας σε 3 τέτοια διαφορετικά σάιτες και θα αρχίσεις να κατεβάζεις ταυτόχρονα και από τα 3.
    Βάλε μετά και ένα driver από nvidia να κατεβαίνει ταυτόχρονα με τα άλλα αρχεία και θα πάρεις έτσι μια πολύ καλή ιδέα για το πως πάει η γραμμή σου.


    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  11. #2576
    Εγγραφή
    11-03-2006
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15612/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    NetFaster WLAN
    SNR / Attn
    5.7(dB) / 20.9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ελεος ρε παιδια
    Ημαρτον με αυτην την forthnet. Ειμαι γραμμενος 2 χρονια και εχω τραβηξει τα απειρα
    Αποσυνδεσεις, αργες ταχυτητες, τηλ. υποστηριξη

    Τι μπορω να κανω να παω πισο στα 10mbit παλι?
    Πηρα την forhnet και μου πε οτι ο τεχνικος σημειωσε βλαβη στον ΟΤΕ οποτε καλα χρηστουγεννα για το επομενο ετος...

    http://img216.imageshack.us/img216/2347/fsxc9.gif

    Εχω το DG834PN της Netgear

  12. #2577
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MariosX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελεος ρε παιδια
    Ημαρτον με αυτην την forthnet. Ειμαι γραμμενος 2 χρονια και εχω τραβηξει τα απειρα
    Αποσυνδεσεις, αργες ταχυτητες, τηλ. υποστηριξη

    Τι μπορω να κανω να παω πισο στα 10mbit παλι?
    Πηρα την forhnet και μου πε οτι ο τεχνικος σημειωσε βλαβη στον ΟΤΕ οποτε καλα χρηστουγεννα για το επομενο ετος...

    http://img216.imageshack.us/img216/2347/fsxc9.gif

    Εχω το DG834PN της Netgear
    Έχει πολύ θόρυβο η γραμμή σου απ ότι φαίνεται. Όταν ήσουν στα 10 mbit τι snr είχες; Έχεις ακόμα αποσυνδέσεις;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hel : 31-12-07 στις 12:53.

  13. #2578
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.393
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hel Εμφάνιση μηνυμάτων
    SNR πριν και μετά;
    Αν θυμάμαι καλά,
    πριν 5.7 και τώρα 6,2.
    Τελικά βλέπω πόσο επηρεάζει και το ίδιο το ρούτερ τα αποτελέσματα.3 κουτάκια απενεργοποίησα στις ρυθμίσεις και πήρα 2 mbps..
    Γαμώτο, και βλέπω να τελειώνουν τα κουτάκια!!
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  14. #2579
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θυμάμαι καλά,
    πριν 5.7 και τώρα 6,2.
    Τελικά βλέπω πόσο επηρεάζει και το ίδιο το ρούτερ τα αποτελέσματα.3 κουτάκια απενεργοποίησα στις ρυθμίσεις και πήρα 2 mbps..
    Γαμώτο, και βλέπω να τελειώνουν τα κουτάκια!!
    Τι κουτάκια;

    ........Auto merged post: hel added 1 Minutes and 50 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlindG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχήν καλωσήρθες και μην τρελαίνεσαι. Δεν έχει νόημα να τρελλαθείς επειδή έγινες τώρα δα 24άρης.
    Έχουν σκιαχτεί από τους τίτλους των threads (αλήτες, έλεος,απογοήτευση,σέρνεται κτλ)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hel : 31-12-07 στις 21:51. Αιτία: auto merged post

  15. #2580
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.785
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

Σελ. 172 από 172 ΠρώτηΠρώτη ... 152162167170171172

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3070
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-09, 23:14

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας