Σελ. 1 από 20 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 297
  1. #1
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    Ν.Φιλαδελφεια
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    D:19088 U:1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    D-LINK DSL-G624T
    SNR / Attn
    6/11(dB) / 16/5(dB)
    Καλησπερα σε ολους.Εφτιαξα αυτο το post για οσους εχουν ακομα προβλημα με την ΟΝ
    Πιστευω οτι θα ειναι μια καλη κινηση να μαζευτουμε μια μερα(το συντομοτερο) να παμε στο Μαρουσι......Οποιος θελει παντος δηλωνει παρον Μπορειτε να με κανεται add κ στο messenger kpelonis@hotmail.com......Ας κανουμε την αρχη γιατι πολυ ταλαιπορια εχουμε φαει πιστευω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostas__p : 12-06-07 στις 16:37.

  2. #2
    Εγγραφή
    10-04-2007
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    286
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone/hol
    DSLAM
    HOL - ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    Router
    Netgear DG834PN
    SNR / Attn
    12.3(dB) / 33(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas__p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σε ολους.Εφτιαξα αυτο το post για οσους εχουν ακομα προβλημα με την ΟΝ
    Πιστευω οτι θα ειναι μια καλη κινηση να μαζευτουμε μια μερα(το συντομοτερο) να παμε στο Μαρουσι......Οποιος θελει παντος δηλωνει παρον Μπορειτε να με κανεται add κ στο messenger kpelonis@hotmail.com......Ας κανουμε την αρχη γιατι πολυ ταλαιπορια εχουμε φαει πιστευω
    Δεν ξερω ποσο νοημα εχει κατι τετοιο. Εχει γινει και παλαιοτερα με εντελως αμφιβολα αποτελεσματα.



    Children of the Night.

  3. #3
    Το avatar του μέλους Avesael
    Avesael Guest
    Αγαπητοί φίλοι,

    Τις τελευταίες ημέρες έχει παρατηρηθεί μία άυξηση των προβλημάτων σε όσους από εμάς είμαστε ενεργοί συνδρομητές την On Telecoms και μάλιστα όπως θα διαπιστώσετε διαβάζοντας διάφορα posts αλλά και από άτομα εκτός forum, τα προβλήματα πλέον είναι εμφανή και σε χρήστες που μέχρι τώρα δεν παρουσίαζαν το παραμικρό πρόβλημα. Αναφέρονται disconnects,πολύ χαμηλές ταχύτητες, προβλήματα με εναλλακτικούς routers κ.τ.λ. Υποτίθεται όπως διέρευσε ότι η εταιρία θα προχωρούσε σε αναβάθμιση του δικτύου της μιας και είναι φανερό ότι με την αυξανόμενη απαίτηση bandwidth από παλιούς και νέους συνδρομήτες κάποια στιγμή το δίκτυο θα πιττάριζε.Η αναβάθμιση όμως αυτή κοντεύει 2 εβδομάδες τώρα και τα προβλήματα αντί να λιγοστεύουν, αυξάνουν και μάλιστα και σε χρήστες που δούλευαν απροβλημάτιστα έως τώρα.
    ΠΡΟΤΕΙΝΩ λοιπόν, όλοι όσοι είμαστε συνδρομητές στην ΟΝ Telecoms μέσα σε αυτό το forum (αλλά και όσους γνωρίζουμε εκτός forum να τους ενημερώσουμε), να αποστείλουμε email στην ΟΝ σχετικά με τα προβλήματα που παρουσιάζονται τον τελευταίο καιρό και να απαιτήσουμε μια ξεκάθαρη απάντηση για το τι τελικά συμβαίνει. Ανάλογα με το είδος της απάντησης όσοι είναι διαθέσιμοι πλέον για πιο δραστικές ενέργειες ας το δηλώσουν. Θυμηθήτε, όσοι περισσότεροι στείλουμε email (ακόμα και άτομα που δεν έχουν προβλήματα) τόσο καλύτερα για όλους μας στο μέλλον.

    Ευχαριστώ

    Avesalom
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Avesael : 12-06-07 στις 17:07.

  4. #4
    Το avatar του μέλους CMS
    CMS Guest
    Συμφωνώ απολύτως

    Α) με avesalom για μήνυμα

    Β) για επίσκεψη σε ΟΝ σύμφωνα με την πρόταση του Kostas_p …Απλά πνίγομαι στα επαγγελματικά τον καιρό αυτό και δεν γνωρίζω πώς πολλοί μαζί μπορούμε να συντονιστούμε στην επίσκεψη ...

    Μία ωραία κόσμια επιστολή (να μην ξεχνάμε και την γαλλική μας ανατροφή) με e-mail (όπου ακόμα και ευχαριστημένοι χρήστες θα γράφουμε ότι τα σκαμπανεβάσματα της ταχύτητας ειδικά αφού το download πέφτει τελευταία συχνάκις πολύ χαμηλά και τα disconnects- όσοι έχουν είναι κάτι που πρέπει να φροντίσουν) είναι απαραίτητη ... Είναι εύκολο οι χρήστες του forum και συνδρομητές της ΟΝ να στείλουμε ένα τέτοιο μήνυμα ... 50 τέτοια e-mails κάτι είναι ... όπως γράφει στην υπογραφή του ο Νικαετός ... μήπως πρέπει να αποδείξουμε ότι μπορούμε να λειτουργούμε και ομαδικά? Και αυτό είναι ομαδική κίνηση ...

    ΥΓ . Να ξέρετε όμως ότι την επόμενη μέρα όλοι μας που στείλαμε επιστολή μπορεί να δούμε τον router μας να συγχρονίζει download στα 4.000 kbps … (ας κάνουμε και καμιά πλάκα ...μην αφήνουμε τα Mbits να μας σοβαρεύουν και να μας εκνευρίζουν μόνο)

    ΥΓ2. Κάποιος να ειδοποιήσει και τον φίλο erateino ...από το πολύ folding μας ξέχασε ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος CMS : 12-06-07 στις 17:13.

  5. #5
    Εγγραφή
    07-06-2007
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    PIRELLI
    Αν γίνει συγκεντρωμένα και πάρετε και τηλέφωνο κανά ΜΜΕ τότε μια χαρά θα τους νοιάξει. Η δυσφήμηση δεν έκανε καλό σε κανέναν... άλλο που το έχουν μερικοί παραφράσει. Ήδη φαντάζομαι στις ειδήσεις, συγκεκριμένα την Στάη, να λέει με το γνώστό της ύφος:
    Ενωμένοι οι πελάτες της ON συγκεντρώθηκαν σήμερα έξω από την εταιρία με μοναδικό αίτημά τους να γίνουν... έστω κάποια... από τα όσα η εταιρία υπόσχεται

    Άμα είχα ακούσει κάτι τέτοιο, σίγουρα δεν θα ήταν ούτε καν τελευταία επιλογή η ON. Καλύτερα ISDN. Βαρέθηκα να παίρνω τηλ από τώρα και νομίζω ότι είμαι σε καλύτερη μοίρα από πολλούς. Τέσπα, επικοινωνήστε μαζί μου για το event.

  6. #6
    Εγγραφή
    10-04-2007
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    286
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone/hol
    DSLAM
    HOL - ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    Router
    Netgear DG834PN
    SNR / Attn
    12.3(dB) / 33(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από avesalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητοί φίλοι,

    Τις τελευταίες ημέρες έχει παρατηρηθεί μία άυξηση των προβλημάτων σε όσους από εμάς είμαστε ενεργοί συνδρομητές την On Telecoms και μάλιστα όπως θα διαπιστώσετε διαβάζοντας διάφορα posts αλλά και από άτομα εκτός forum, τα προβλήματα πλέον είναι εμφανή και σε χρήστες που μέχρι τώρα δεν παρουσίαζαν το παραμικρό πρόβλημα. Αναφέρονται disconnects,πολύ χαμηλές ταχύτητες, προβλήματα με εναλλακτικούς routers κ.τ.λ. Υποτίθεται όπως διέρευσε ότι η εταιρία θα προχωρούσε σε αναβάθμιση του δικτύου της μιας και είναι φανερό ότι με την αυξανόμενη απαίτηση bandwidth από παλιούς και νέους συνδρομήτες κάποια στιγμή το δίκτυο θα πιττάριζε.Η αναβάθμιση όμως αυτή κοντεύει 2 εβδομάδες τώρα και τα προβλήματα αντί να λιγοστεύουν, αυξάνουν και μάλιστα και σε χρήστες που δούλευαν απροβλημάτιστα έως τώρα.
    ΠΡΟΤΕΙΝΩ λοιπόν, όλοι όσοι είμαστε συνδρομητές στην ΟΝ Telecoms μέσα σε αυτό το forum (αλλά και όσους γνωρίζουμε εκτός forum να τους ενημερώσουμε), να αποστείλουμε email στην ΟΝ σχετικά με τα προβλήματα που παρουσιάζονται τον τελευταίο καιρό και να απαιτήσουμε μια ξεκάθαρη απάντηση για το τι τελικά συμβαίνει. Ανάλογα με το είδος της απάντησης όσοι είναι διαθέσιμοι πλέον για πιο δραστικές ενέργειες ας το δηλώσουν. Θυμηθήτε, όσοι περισσότεροι στείλουμε email (ακόμα και άτομα που δεν έχουν προβλήματα) τόσο καλύτερα για όλους μας στο μέλλον.

    Ευχαριστώ

    Avesalom
    Καλησπερα φιλε avesalom. Ειναι πολυ λογικο αυτο που λες και μαλιστα σκεφτομουν να το κανω και πριν δω το post σου. Ως τωρα δεν το εχω κανει για ενα και μονο λογο. Φοβαμαι οτι μολις δουν το email με την αναφορα για πχ χαμηλες ταχυτητες κτλ θα μπουν μεσα στο router μου και θα το συγχρονισουν χαμηλοτερα. Ομως κατι τετοιο δεν ειναι βελτιστη λυση για εμενα διοτι εγω αν και συγχρονιζω λιγο πιο πανω απο 10 (γυρω στα 12) ποτε ως τωρα δεν ειχα προβλημα. Μονο την τελευταια εβδομαδα οπως εχουμε πει. Γενικα οι τεχνικοι της On το εχουν βρει καραμελα και μολις δουν πελατη με το οποιοδηποτε τεχνικο προβλημα μπαινουν και του κατεβαζουν το συγχρονισμο.

    Κατα τα αλλα καμια αντιρρηση.



    Children of the Night.

  7. #7
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lalistati Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν γίνει συγκεντρωμένα και πάρετε και τηλέφωνο κανά ΜΜΕ τότε μια χαρά θα τους νοιάξει. Η δυσφήμηση δεν έκανε καλό σε κανέναν... άλλο που το έχουν μερικοί παραφράσει. Ήδη φαντάζομαι στις ειδήσεις, συγκεκριμένα την Στάη, να λέει με το γνώστό της ύφος:
    Ενωμένοι οι πελάτες της ON συγκεντρώθηκαν σήμερα έξω από την εταιρία με μοναδικό αίτημά τους να γίνουν... έστω κάποια... από τα όσα η εταιρία υπόσχεται

    Άμα είχα ακούσει κάτι τέτοιο, σίγουρα δεν θα ήταν ούτε καν τελευταία επιλογή η ON. Καλύτερα ISDN. Βαρέθηκα να παίρνω τηλ από τώρα και νομίζω ότι είμαι σε καλύτερη μοίρα από πολλούς. Τέσπα, επικοινωνήστε μαζί μου για το event.
    Αχαχαχαχα! Μ'αρέσει που δε χάνουμε το χιούμορ μας και το κέφι μας!
    Το event! Να φωνάξουμε και την Dj στο avatar μου να παίξει μουσική!
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  8. #8
    Εγγραφή
    10-04-2007
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    286
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone/hol
    DSLAM
    HOL - ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    Router
    Netgear DG834PN
    SNR / Attn
    12.3(dB) / 33(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lalistati Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν γίνει συγκεντρωμένα και πάρετε και τηλέφωνο κανά ΜΜΕ τότε μια χαρά θα τους νοιάξει. Η δυσφήμηση δεν έκανε καλό σε κανέναν... άλλο που το έχουν μερικοί παραφράσει. Ήδη φαντάζομαι στις ειδήσεις, συγκεκριμένα την Στάη, να λέει με το γνώστό της ύφος:
    Ενωμένοι οι πελάτες της ON συγκεντρώθηκαν σήμερα έξω από την εταιρία με μοναδικό αίτημά τους να γίνουν... έστω κάποια... από τα όσα η εταιρία υπόσχεται

    Άμα είχα ακούσει κάτι τέτοιο, σίγουρα δεν θα ήταν ούτε καν τελευταία επιλογή η ON. Καλύτερα ISDN. Βαρέθηκα να παίρνω τηλ από τώρα και νομίζω ότι είμαι σε καλύτερη μοίρα από πολλούς. Τέσπα, επικοινωνήστε μαζί μου για το event.
    Εαν γινει μια τετοια συναντηση εγω ειμαι μεσα. Προσοχη ομως. Ο οποιοσδηποτε ομως ισχυρισμος οτι η εταιρεια δεν δινει αυτα που υποσχεται ειναι υπεραπλουστευμενος. Δεν ειναι παιδια ετσι τα πραγματα. Η on δινει αυτα που υποσχεθηκε. Εκει θα πρεπει να παμε με σκοπο να ζητησουμε λυση για τα οποια τεχνικα προβληματα αντιμετωπιζουμε και επισης να ζητησουμε ξανα την απελευθερωση του pirelli.



    Children of the Night.

  9. #9
    Το avatar του μέλους Avesael
    Avesael Guest
    Θα μπορoύσαμε λοιπόν να το αναφέρουμε κι αυτό. Όχι σε κάθε αναφορά προβλήματος οι τεχνικοί απλά να ρίχνουν το συγχρονισμό...

    Σωστός Sub

  10. #10
    Εγγραφή
    10-04-2007
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    286
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone/hol
    DSLAM
    HOL - ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    Router
    Netgear DG834PN
    SNR / Attn
    12.3(dB) / 33(dB)
    Οκ, θα το στειλω το email να δουμε τι θα γινει.



    Children of the Night.

  11. #11
    Το avatar του μέλους CMS
    CMS Guest
    Μόνο 3 συμφωνούμε όμως ... 3 και ο κούκος ...

    Προτείνω όσοι συμφωνούν και στέλνουν να το αναφέρουν εδώ ...

    Να μετρηθούμε κιόλας ...

  12. #12
    Το avatar του μέλους erateinos
    erateinos Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CMS Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΓ2. Κάποιος να ειδοποιήσει και τον φίλο erateino ...από το πολύ folding μας ξέχασε ?
    παρών
    ένας ακόμα

    εγώ είμαι ο κούκος ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος erateinos : 12-06-07 στις 17:48.

  13. #13
    Το avatar του μέλους Avesael
    Avesael Guest
    Marcus Cucus
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Avesael : 12-06-07 στις 17:51.

  14. #14
    Εγγραφή
    05-01-2006
    Περιοχή
    Α. Πατήσια, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.153
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13002/838
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΛΑΤΥ
    Router
    Alcatel-Lucent CellPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    +1 ακόμη... ποιος μαζεύει υπογραφές;
    no comment...

  15. #15
    Το avatar του μέλους CMS
    CMS Guest
    Δεν νομίζω ότι εννοούμε μία επιστολή με πολλές υπογραφές ...

    Μιλάμε για πολλές επιστολές με e-mail ... fax ... και με τα δύο ? ότι μας φωτίσει ο Αλλάχ ...

    Καλύτερα να δουν ότι το πρόβλημα το αντιλαμβανόμαστε πολλοί και ότι συζητάμε μεταξύ μας ...

    Εκτός από αιρετικός, είναι και εκατόνταρχος στον ΑΣΤΕΡΙΞ ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος CMS : 12-06-07 στις 17:59.

Σελ. 1 από 20 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-08, 14:22
  2. Μηνύματα: 349
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-06, 14:48

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας