Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.632
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    T-Mobile
    Καλησπέρα!

    Ο πρώτος μου ξάδερφος θα δώσει πανελλήνιες του χρόνου. Έχετε υπόψη κάποια καλά "μεγάλα" φροντιστήρια ή γενικά κάποιο για το οποίο έχετε ακούσει θετικά σχόλια, για να ξεκινήσει προετοιμασία το καλοκαίρι? Υπόψη, το παιδί μένει Καλλιθέα οπότε θα εξυπηρετούσαν φροντιστήρια στις γύρω περιοχές και στο κέντρο της Αθήνας.
    Τέλος να αναφέρω πως είναι στη θετική κατεύθυνση.

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    Φιλικά

  2. #2
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Να βρει ένα καλό φροντιστήριο στην Καλλιθέα τότε
    Εννοώ όχι στο κέντρο.

  3. #3
    Εγγραφή
    26-06-2004
    Περιοχή
    Αθήνα-Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    47000/4990
    ISP
    Vodafone
    Εγω παλιά πήγαινα στον Κύβο (στην Καλλιθέα) και ήταν καλό φροντιστήριο.
    ΒΑσικό είναι ο μαθητής να βρίσκεται σε τμήμα ανταγωνιστικό.(εκπαιδευτικός είμαι και κάτι ξέρω)
    ΚΑι επειδή ο χρόνος είναι πολύτιμος για έναν μαθητή Γ λυκείου, δε χρειάζεται να τρέχει απο δω και απο εκεί.

  4. #4
    Εγγραφή
    12-09-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    148
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    U.S. Robotics 9107B
    Η επιτυχία είναι κυρίως θέμα προσωπικής προσπάθειας και πάνω από όλα...τύχης! Ας μην επενδύσει πολύτιμο χρόνο στο πήγαινε-έλα για ένα φροντιστήριο στο κέντρο!

  5. #5
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Μηνύματα
    876
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Εγώ στον Θεόκλητο πήγαινα, και ενα σου λέω: ΜΑΚΡΥΑ!

    Ο ιδιοκτήτης του ειναι αρχιτσιγγούναρος. Φώναζε στις δυο κοπέλες που ηταν στη γραμματεία να μη βγαζουν πολλές φωτοτυπίες με τις σημειώσεις, και οι καθηγητές αναγκάζονταν καποιες φορες να μας δανείζουν τις σημειώσεις τους και να τις βγαζουμε μονοι μας, έξω!!!!!!

    Ο Βαβουλέας ειναι καφενείο και το επίπεδο υπό του μηδενός. Για την "Πρόοδος" εχω ακουσει καλα λογια, με την εννοια οτι οι καθηγητες κανουν δουλειά και ειναι και λιγο αυστηρα, δηλαδη μου ειχε πει ενα παιδι οτι απαγορευόταν το σκουλαρίκι στα αγορια. Αλλά δεν εχω προσωπική άποψη.

    Επισης ενα φροντιστηριο που ειναι λασκαρίδου στη πλατεία κύπρου ειναι χαλια επισης.

    Στην Πρόοδο,(ειναι στην εσπερίδον), εχουν πρόγραμμα και οργάνωση, αλλά όπως σου ειπα δεν εχω προσωπική εμπειρια.

  6. #6
    Εγγραφή
    04-11-2005
    Περιοχή
    Παρακολουθώ τα πάντα από την κορυφή του κόσμου...
    Μηνύματα
    923
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    Connex 24mbps @ 18700/980
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΤΣΕΛΙΟ
    Router
    Sagem F@st 1500wg
    SNR / Attn
    9(dB) / 20(dB)
    Το φροντιστήριο είναι παράνοια, πήγα Α και Β λυκείου και είδα τον jesus soldier (Ι-5). Μηδεν χρόνος για διάβασμα, ΣΚΟΤΩΜΑ! Και αποτέλεσμα ΜΗΔΕΝ γιατί ήταν λέω σκότωμα δεν μπορούσες να διαβάσεις.

    Πήγα Γ λυκείου σε ένα φροντιστήριο που ονομάστηκε ιδιωτικό, 8 ώρες μάθημα τη μέρα και Σάββατο κυριακή, με 3-4 ώρες τη μέρα διάβασμα έμπαινες σε ΟΠΟΙΑ σχολή ήθελες και πολύ ποιό ξεκούραστα με χρόνο για καφεδάκι κάθε απόγεμα.

    Να ευχαριστήσω ξανά τα Δωδωναία εκπαιδευτήρια γιατί αν δεν ήταν αυτά ούτε πατατοκαλλιέργεια δεν θα χα περάσει, και να ευχηθώ στους εργατοπατέρες που μας την έλεγαν επειδή προτιμήσαμε την ιδιωτική παιδεία καλή σταδιοδρομία σε κάνα γκουλάγκ. Να συγχαρώ και όλους τους καθηγητές που βάλαν 20άρια και στα τελευταία σκεπάρια στα δημόσια επειδή "τώρα που ανοίξαν τα ιδιωτικά θα πληρώνουν και θα πέρνουν βαθμούς" και να θυμήσω ότι το 61% των μαθητών της Γ λυκείου στο σχολείο μου είχε πάνω απο 19 Μ.Ο. ΓΡΑΠΤΩΝ στα πανελλήνια εξεταζόμενα μαθήματα. Δημόσιοι υπάλληλοι να χαίρεστε τα χάλια σας
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος skyliner34 : 14-06-07 στις 04:47.
    Intel i5 3570K / Intel Q9550 / Intel i3 / Intel Celeron G530 / Amd P-320 / AMD Sempron 2600+ / Intel Atom / AMD Athlon 2200+ / XBOX Media Center

    Using windows 7 and Debian Linux


  7. #7
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.632
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    T-Mobile
    OK, σας ευχαριστώ όλους για την πληροφόρηση. Θα του δώσω τις πληροφορίες που αναφέρατε και αποφασίζει τί θα κάνει.

    Φιλικά

  8. #8
    Εγγραφή
    01-04-2003
    Μηνύματα
    1.053
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Κι εγώ σε ιδιωτικό πήγαινα, χωρίς κανένα φροντιστήριο. Είχαμε πολύ καλούς καθηγητές εκεί και δεν χρειαζόταν εξωτερική υποστήριξη. Βέβαια μάλλον οι συμμαθητές μου δεν το είχαν συνειδητοποιήσει αυτό γιατί ήμουν ο ΜΟΝΟΣ που δεν έκανε φροντιστήριο σε όλη την Γ Λυκείου (είμασταν κάπου 100 παιδιά συνολικά) .
    7-8 ώρες την ημέρα καλό μάθημα και τέλος, οχι 5-6 ώρες σχολείο και άλλες τόσες φροντιστήριο. Είχα αρκετό ελεύθερο χρόνο. Δεν είχα τι να τον κάνω βέβαια γιατί οι φίλοι μου δεν είχαν καθόλου .
    Βγήκε και καλό αποτέλεσμα πιστεύω, σε πολύ καλή σχολή κατέληξα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Anarki : 17-06-07 στις 00:08.

  9. #9
    Εγγραφή
    14-05-2017
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα, αν και παλιό thread θα ήθελα να ρωτήσω για ένα φροντιστήριο επί των Κρέμου και Μεγαλουπόλεως, νομίζω Διάκριση λέγεται. Ξέρει κανείς αν αξίζει το φροντιστήριο αυτό; Έχω ακούσει πολλές διαφορετικές γνώμες και βρίσκομαι σε δίλημμα. Ευχαριστώ!



    Edit: Θα μπορούσατε επίσης να μου πείτε κάποια γνώμη για το Πειραματικό επί της οδού Σπάρτης;

Παρόμοια Θέματα

  1. Η κυβέρνηση κρύβει τις μετρήσεις για δολοφονικό ρύπο στην Αθήνα
    Από no_logo στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-07, 15:24
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 20:01
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-06, 16:38
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-06, 17:47

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας