Σελ. 326 από 370 ΠρώτηΠρώτη ... 306316321324325326327328331336346 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.876-4.890 από 5543
  1. #4876
    Εγγραφή
    05-06-2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα/Ξάνθη
    Μηνύματα
    1.125
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μαλλον είσαι μακριά από την καμπίνα.

  2. #4877
    Εγγραφή
    03-02-2008
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    90000/10000
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    Sercomm H300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoavlonitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλλον είσαι μακριά από την καμπίνα.
    200m συμφωνα με το google maps...

  3. #4878
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haralabosg Εμφάνιση μηνυμάτων
    200m συμφωνα με το google maps...
    Δεν έχει καμία σχέση η καλωδιακή απόσταση με αυτή που δείχνει το Google Maps.
    Ρίξε μια ματιά στο Link για να πάρεις μια ιδέα σχετικά με τα μέτρα.
    https://www.adslgr.com/forum/threads...83#post7313683
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #4879
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δέχθηκα μεσ'τη βδομάδα αναβάθμιση από adsl24 σε vdsl50 και χθες μου στείλαν το Η 300s v2 με υλικολογισμικό v1.2.00.09

    Δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα η vdsl, αλλά σύνδεσα το καινούργιο modem/router που μου στείλαν και λειτουργεί και με την υπάρχουσα γραμμή adsl/pots.

    Μπήκα και με κωδικούς superuser που βρήκα εδώ στο forum, έχει κάπου επιλογή αλλαγής dns servers; (edit : άκυρο, το βρήκα)

    Περιμένω τώρα λογικά μέχρι την Παρασκευή (8-10 μέρες -εργάσιμες;- μου είπαν) να ενεργοποιήσουν το vdsl ελπίζοντας να μην έχω θόρυβο στη γραμμή όπως είχα τους τελευταίους μήνες με το adsl. Πιστεύω να βοηθήσει ότι στην περιοχή μου (δεν θέλω ν' αναφέρω ποιά είναι) αν δεν κάνω λάθος τις καμπίνες της έχει η vodafone.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος VasP : 08-10-22 στις 14:15.

  5. #4880
    Εγγραφή
    03-08-2010
    Περιοχή
    Σαλαμίνα
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    (53.7/ 5.4)
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    15.2(dB) / 12(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δέχθηκα μεσ'τη βδομάδα αναβάθμιση από adsl24 σε vdsl50 και χθες μου στείλαν το Η 300s v2 με υλικολογισμικό v1.2.00.09

    Δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα η vdsl, αλλά σύνδεσα το καινούργιο modem/router που μου στείλαν και λειτουργεί και με την υπάρχουσα γραμμή adsl/pots.

    Μπήκα και με κωδικούς superuser που βρήκα εδώ στο forum, έχει κάπου επιλογή αλλαγής dns servers; (edit : άκυρο, το βρήκα)

    Περιμένω τώρα λογικά μέχρι την Παρασκευή (8-10 μέρες -εργάσιμες;- μου είπαν) να ενεργοποιήσουν το vdsl ελπίζοντας να μην έχω θόρυβο στη γραμμή όπως είχα τους τελευταίους μήνες με το adsl. Πιστεύω να βοηθήσει ότι στην περιοχή μου (δεν θέλω ν' αναφέρω ποιά είναι) αν δεν κάνω λάθος τις καμπίνες της έχει η vodafone.
    Αν τις εχει η vodafone λογικα δεν θα εχεις προβλημα εμένα που τις έχει ο ΟΤΕ εχει περασει πανω απο μήνας και δεν εχει γινει τίποτα (μονο το ρουτερ μου εχουν στειλει)

  6. #4881
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geopapa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν τις εχει η vodafone λογικα δεν θα εχεις προβλημα εμένα που τις έχει ο ΟΤΕ εχει περασει πανω απο μήνας και δεν εχει γινει τίποτα (μονο το ρουτερ μου εχουν στειλει)
    Το διάβασα το πρόβλημα σου. Εγώ δεν φοβάμαι να μην υπάρχει διαθέσιμη θύρα, φοβάμαι μην υπάρχει θόρυβος από την καμπίνα ως την πολυκατοικία μου και έχω προβλήματα συγχρονισμού και κατ επέκταση αποσυνδέσεις. Δεν ξέρω πόσο καλά διαχειρίζεται τον θόρυβο το H 300s. Το πρωί που το χρησιμοποίησα στη γραμμή adsl μου έβγαζε περισσότερα CRC λάθη από το TP-Link, θα το τσεκάρω και αύριο.

  7. #4882
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Σαλόνικα City - Αγ. Παύλος
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE F6600P
    SNR / Attn
    ~(dB) / ~(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω πόσο καλά διαχειρίζεται τον θόρυβο το H 300s

    Δεν τον διαχειρίζεται, απλά.

    Ειδικά αν οι παρεμβολές είναι μεγάλες ή/και burst , γειά σας απλά. Το ποιανού είναι η καμπίνα είναι άσχετο, όλοι οι πάροχοι από το ίδιο last mile και το ίδιο συγκεκριμένο δικό σου καλωδιακό ζεύγος θα περάσουν για να φτάσουν στον τοίχο σου.
    Το μόνο που αλλάζει είναι αν είσαι COSMOTE.
    Όπου εκεί αν έχεις πρόβλημα στο last mile, δικαιοδοσία ΟΤΕ, άρα έχεις πιθανότητα για καλύτερη αντιμετώπιση/επίλυση. Το έζησα, και το μετάνιωσα που έφυγα από COSMOTE.

    Βέβαια, άλλο adsl άλλο VDSL από καμπίνα, γλιτώνεις πολλά μέτρα χαλκού.

    Ωστόσο να κάνω μία μαντεψιά? Την σήμερον ημέρα με όλους και περισσότερους να μεταβαίνουν σε FTTC VDSL, το last mile της διαδρομής του χαλκού είναι αυτό που "φορτώνεται", το δίκτυο σε "γενικές γραμμές" στο σύνολο του μήκους της διαδρομής "αδειάζει".
    Άρα , η λογική λέει οτι αν αρχίσει να υποφέρει μία ADSL , οι πιθανότητες είναι λόγω του -πολύ- εγγύς δικτύου. Τα ίδια είχα και εγώ στις "τελευταίες μέρες" του ADSL στην γραμμή μου, έχασα mbps ολάκερα, γιατί άρχισε να τρώει "ξύλο" από τα VDSL (αν και τότε νόμιζα λόγω περιστάσεων οτι απλά με "εκβίαζε" ο τότε πάροχος μου να του κάνω καινούριο συμβόλαιο, σε VDSL).


    Γενικά αν είχε αρχίσει να βγάζει προβλήματα η ADSL σου, τότε απλά τέλος, τελείωσε η ADSL σαν τεχνολογία και σαν επιλογή για σένα, de facto et de jure.

    Μια οπτική θα μας σώσει, τίποτα άλλο, και θα βρούμε την ησυχία μας άπαξ άπαντος. Πως ζηλεύω όλους αυτούς 500 μέτρα παρακάτω στην κατηφόρα που έχουν κουτάκια οπτικής στους τοίχους της πολυκατοικίας τους. Εγώ εδώ απάνω δεν θα δώ μάλλον ποτέ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Artemius : 11-10-22 στις 18:29.

  8. #4883
    Εγγραφή
    13-05-2007
    Περιοχή
    αθηνα μετρο κατεχακη- υπογειο :)
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    897
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Σε μένα η οπτική ίνα της βοντα σταμάτησε στην πολυκατοικία 50 μέτρα απ αυτή που μένω ...το άκρο αυτό της ατυχίας!!!
    καλημερα πως παει ? :)

  9. #4884
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Σαλόνικα City - Αγ. Παύλος
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE F6600P
    SNR / Attn
    ~(dB) / ~(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aitos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μένα η οπτική ίνα της βοντα σταμάτησε στην πολυκατοικία 50 μέτρα απ αυτή που μένω ...το άκρο αυτό της ατυχίας!!!
    Εντάξει, αυτό λέγεται μπουλινγκ, ξεκάθαρα.

  10. #4885
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Artemius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωστόσο να κάνω μία μαντεψιά? Την σήμερον ημέρα με όλους και περισσότερους να μεταβαίνουν σε FTTC VDSL, το last mile της διαδρομής του χαλκού είναι αυτό που "φορτώνεται", το δίκτυο σε "γενικές γραμμές" στο σύνολο του μήκους της διαδρομής "αδειάζει".
    Άρα , η λογική λέει οτι αν αρχίσει να υποφέρει μία ADSL , οι πιθανότητες είναι λόγω του -πολύ- εγγύς δικτύου. Τα ίδια είχα και εγώ στις "τελευταίες μέρες" του ADSL στην γραμμή μου, έχασα mbps ολάκερα, γιατί άρχισε να τρώει "ξύλο" από τα VDSL (αν και τότε νόμιζα λόγω περιστάσεων οτι απλά με "εκβίαζε" ο τότε πάροχος μου να του κάνω καινούριο συμβόλαιο, σε VDSL).(
    Κι εγώ αυτό υποψιάστηκα, ότι φταίει ο χαλκός από καμπίνα ως την πολυκατοικία. Χρησιμοποιώ ιντερνετ περίπου 20 χρόνια και δεν είχα ποτέ σοβαρά προβλήματα και γενικά ήμουν άσχετος με τεχνικά ζητήματα. Το τελευταίο μήνα είχα σοβαρά προβλήματα και άρχισα να ασχολούμαι λίγο με το τεχνικό κομμάτι της υπόθεσης "σύνδεση ίντερνετ". Και η πρώτη επίσκεψη τεχνικού ήταν "διδακτική" για μένα. Και τα περί δηλώσεως βλάβης εκ μέρους των τεχνικών μεγάλη κοροιδία. Ανεβάζουν απλά το snr margin και κανείς δεν ασχολείται με τις καμπίνες ή με αλλαγή βρόχου εκτός κι αν πιέσεις.

    Τώρα εγώ πρέπει να πω ότι εδώ και 10 μέρες με την αύξηση του snr margin από 6 σε 9 db και με το TP-Link των 25 ευρώ δεν έχω ούτε έναν αποσυγχρονισμό, ενώ έχω και μια αξιοπρεπή ταχύτητα στα 12 Mbps.
    Δυστυχώς για το Vodafone H300s η σύγκριση με το Tp-Link στην γραμμή adsl δε το ευνοεί και τόσο. Την Κυριακή το χρησιμοποίησα για ένα 12ωρο και μου έκανε 2 αποσυγχρονισμούς (και με snr margin στα 11,5 db).

    Ελπίζω μέχρι την Παρασκευή να μου κάνουν την αναβάθμιση σε vdsl. Τεχνικά δεν έχω καταλάβει πως λειτουργεί το πράγμα με τα παλιά καφάο και τις νέες καμπινες. Ο χαλκός της πολυκατοικίας μου συνδεόταν με ένα καφάο στα 50 μετρά. Η vodafone που έκανε τα έργα στην περιοχή μου είχε τοποθετήσει μια νέα καμπίνα ακριβώς έξω από την πολυκατοικία μου. Το παλιό καφάο είναι ακόμα στη θέση του, τι έχει γίνει όμως με τον χαλκό; Ακόμα υπάρχει η παλιά γραμμή (πολυκατοικία-καφάο);

  11. #4886
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    α. Οι παλιές καμπίνες του ΟΤΕ, αφορούν αποκλειστικά το χάλκινο δίκτυο μέσω του οποίου συνδέονται όλες (μα όλες) οι οικοδομές στη χώρα μας. Αυτό δεν αλλάζει ποτέ όταν αναφερόμαστε σε DSL.
    β. Όταν την περιοχή την έχει αναλάβει ο ΟΤΕ, τότε αντικαθιστά αυτές τις καμπίνες με άλλες νέου τύπου με ενεργό εξοπλισμό.
    γ. Όταν την περιοχή την έχει αναλάβει άλλος πάροχος, τότε τοποθετεί την καμπίνα του, δίπλα ή πλησίον της παλιάς του ΟΤΕ και συνδέονται μεταξύ τους με χάλκινο καλώδιο, λόγω του παραπάνω (α).

    Με απλά λόγια θα παίρνεις σύνδεση από το DSLAM της νέας καμπίνας FTTC της Vodafone, μέσω του υπάρχοντος χάλκινου καλωδίου (σπίτι > χαλκός > καμπίνα ΟΤΕ > χαλκός > καμπίνα FTTC Vodafone > οπτική ίνα > δίκτυο παρόχου σου.).

  12. #4887
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με απλά λόγια θα παίρνεις σύνδεση από το DSLAM της νέας καμπίνας FTTC της Vodafone, μέσω του υπάρχοντος χάλκινου καλωδίου (σπίτι > χαλκός > καμπίνα ΟΤΕ > χαλκός > καμπίνα FTTC Vodafone > οπτική ίνα > δίκτυο παρόχου σου.).
    Δηλαδή ενώ έχω καμπίνα vodafone vdsl vectoring πάνω στον τοίχο της πολυκατοικίας μου ο χαλκός θα πηγαινοέρχεται;
    1)Από την πολυκατοικία μου κατεβαίνει χαλκός ως το καφάο του ΟΤΕ στα 50 μέτρα.
    2) Από το καφάο του ΟΤΕ ανεβαίνει νέος χαλκός (άλλα 50 μέτρα) πίσω στην καμπίνα vdsl της vodafone.
    3) Από την καμπίνα της vodafone ως το αστικό κέντρο οπτική ίνα.

    Σωστά τα γράφω; Δεν υπάρχει πιθανότητα να συνδέεται ο χαλκός της πολυκατοικίας κατευθείαν στην καμπίνα vdsl;
    Επίσης στην περιοχή μου (πυκνοκατοικημένη) και σε ακτινα 50-100 μέτρων από το σπίτι μου υπάρχουν 3 "ορφανά" καφάο του ΟΤΕ. Πιθανολογώ ότι τουλάχιστον τα 2 (μεταξύ αυτών και το δικό μου) συνδέονται με την καινούργια καμπίνα vdsl. Μπορεί να ισχύει αυτό, ή υποχρεωτικά υπάρχει αντιστοιχία 1 καφαο / 1 καμπίνα vdsl;

  13. #4888
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά τα γράφω; Δεν υπάρχει πιθανότητα να συνδέεται ο χαλκός της πολυκατοικίας κατευθείαν στην καμπίνα vdsl;
    Όχι δεν υπάρχει καμία. Όλες οι οικοδομές στην χώρα, συνδέονται αποκλειστικά στο υπάρχον χάλκινο δίκτυο του ΟΤΕ κι επίσης όλες οι FTTC καμπίνες των άλλων παρόχων συνδέονται αποκλειστικά με την υπάρχουσα καμπίνα του ΟΤΕ και όχι με το χάλκινο δίκτυο αυτού (ώστε να έρχεται απ' ευθείας σε μας η γραμμή).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης στην περιοχή μου (πυκνοκατοικημένη) και σε ακτινα 50-100 μέτρων από το σπίτι μου υπάρχουν 3 "ορφανά" καφάο του ΟΤΕ. Πιθανολογώ ότι τουλάχιστον τα 2 (μεταξύ αυτών και το δικό μου) συνδέονται με την καινούργια καμπίνα vdsl. Μπορεί να ισχύει αυτό, ή υποχρεωτικά υπάρχει αντιστοιχία 1 καφαο / 1 καμπίνα vdsl;
    Συνήθως η σύνδεση είναι 1:1 αλλά σε λίγες περιπτώσεις ισχύει και το 2:1. Για παραπάνω χλωμό έως αδύνατον.

  14. #4889
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Μέσα από το interface, μπορώ να ανοίξω μόνο το 2.4 wifi, και να έχω το 5.0GHz κλειστό. Όταν όμως κάποια στιγμή το κλείσω και το ανοίξω από το κουμπί πάνω στο μόντεμ, τότε ανοίγουν και οι 2 μπάντες, και πρέπει να μπω πάλι στο web i/f και να απενεργοποιήσω το ένα. Υπάρχει τρόπος να είναι ενεργοποιημένο μόνο το ένα ακόμα και αν το ανοιγοκλείνω από το διακόπτη;

  15. #4890
    Εγγραφή
    14-10-2022
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone - H300S
    καλησπέρα

    Σήμερα παρέλαβα το h300s της vodafone, τώρα περιμένω να μου ενεργοποιηθεί η 50αρα..

    Έβαλα το ρουτερ αλλά δεν μπορώ να ανοίξω πόρτα για το καταγραφικό.. μπήκα στο μενού απεικόνιση θυρών έβαλα την ip του καταγραφικού και την πόρτα που θέλω 46800 έκανα αποθήκευση αλλά όταν πάω στο canyouseeme δεν την δείχνει ανοιχτή..

    Μέσα στο καταγραφικό hikvision άλλαξα την ip (πύλη από 192.168.1.1 σε 192.168.2.1 όπως και την στατική ip του καταγραφικού, παλιά την είχα 192.168.1.232 τώρα την έκανα 192.168.2.232 αλλά δεν εμφανίζει το καταγραφικό μέσα στο ρούτερ, αν βάλω στο καταγραφικό στατική ip 192.168.1.5 τότε εμφανίζει το καταγραφικό και μπορώ να ανοίξω πόρτα.. αλλά εγώ θέλω να βάλω μια στατική ip μεγαλύτερη του 5 όπως την είχα παλιά. πως μπορώ να το κάνω αυτό?

    Επίσης θέλω να καταχωρήσω το domain για το καταγραφικό μέσα στο ρουτερ θα πάω σε αυτό το μενού για να το καταχωρήσω? και στο προτιμώμενος διακομιστής dns είναι σωστό αυτό που έχει?

    Γενικά διάβασα αρκετά για αυτό το ρούτερ, να το κρατήσω να δω πως θα πάει ή καλύτερα να αφήσω το ZXHN H267N που είχα τόσο καιρό?Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης 2022-10-14 202501.jpg 
Εμφανίσεις:  25 
Μέγεθος:  127,2 KB 
ID: 242211

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pavlos k Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα

    Σήμερα παρέλαβα το h300s της vodafone, τώρα περιμένω να μου ενεργοποιηθεί η 50αρα..

    Έβαλα το ρουτερ αλλά δεν μπορώ να ανοίξω πόρτα για το καταγραφικό.. μπήκα στο μενού απεικόνιση θυρών έβαλα την ip του καταγραφικού και την πόρτα που θέλω 46800 έκανα αποθήκευση αλλά όταν πάω στο canyouseeme δεν την δείχνει ανοιχτή..

    Μέσα στο καταγραφικό hikvision άλλαξα την ip (πύλη από 192.168.1.1 σε 192.168.2.1 όπως και την στατική ip του καταγραφικού, παλιά την είχα 192.168.1.232 τώρα την έκανα 192.168.2.232 αλλά δεν εμφανίζει το καταγραφικό μέσα στο ρούτερ, αν βάλω στο καταγραφικό στατική ip 192.168.1.5 τότε εμφανίζει το καταγραφικό και μπορώ να ανοίξω πόρτα.. αλλά εγώ θέλω να βάλω μια στατική ip μεγαλύτερη του 5 όπως την είχα παλιά. πως μπορώ να το κάνω αυτό?

    Επίσης θέλω να καταχωρήσω το domain για το καταγραφικό μέσα στο ρουτερ θα πάω σε αυτό το μενού για να το καταχωρήσω? και στο προτιμώμενος διακομιστής dns είναι σωστό αυτό που έχει?

    Γενικά διάβασα αρκετά για αυτό το ρούτερ, να το κρατήσω να δω πως θα πάει ή καλύτερα να αφήσω το ZXHN H267N που είχα τόσο καιρό?Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης 2022-10-14 202501.jpg 
Εμφανίσεις:  25 
Μέγεθος:  127,2 KB 
ID: 242211
    τελικά κατάφερα και άνοιξα την πόρτα που ήθελα μετά απο πολύ κόπο ... δεν ξέρω πως θα κατάφερα αλλά το έκανα.
    στο ρούτερ εκεί που λέει ασφάλεια dns πρέπει να το έχω κλειστό ή ανοιχτό?
    επίσης στο καταγραφικό εκεί που λέει προτιμώμενος διακομιστής dns είναι σωστό αυτό που έχει τώρα ?

    Γενικά χρειάζεται να κάνω κάποια άλλη ρύθμιση στο ρούτερ?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20221014_204838.jpg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Pavlos k : 16-10-22 στις 09:44.

Σελ. 326 από 370 ΠρώτηΠρώτη ... 306316321324325326327328331336346 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. FreePbx σε Raspberry PI 3, και να το συνδέσω πάνω σε ένα Router της Vodafone
    Από Telchinios στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-18, 08:27
  2. Ερωτηση για VDSL2 Vodafone/Wind και Router
    Από Andre_1982 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-18, 15:42
  3. Vodafone, voip και νέο router
    Από spyrosve στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-18, 17:31
  4. Wireless Router Crypto AirData 300 N
    Από geodimis στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-17, 13:39
  5. [Other] Vodafone VDSL και ZTE Router - συγχρονίζει όποτε θέλει
    Από philos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-17, 00:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας