Σελ. 352 από 370 ΠρώτηΠρώτη ... 332342347350351352353354357362 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.266-5.280 από 5543
  1. #5266
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    11(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το δικό μου h300s το έσωσα από βέβαιο πνιγμό στη λίμνη Στυμφαλία! ευτυχώς δεν είχε κολυμπήσει αρκετά. Μετά το έβαλα σε λειτουργία, αφού το κέρασα τσίπουρο σε γνωστή παραθαλάσια πόλη για να στεγνώσει, αλλά το πέρασα και στο προφίλ μου! μετά βράχος στην ταλαίπωρη γραμμή μου, η οποία περιμένει την αλλαγή καλωδίωσης για πάει στα max. ευτυχώς ήρθα σε εξώδικη συμφωνία με την μαμά εταιρεία να μην πειράζουν την ενοποίηση μπάντας , γιατί βαριέμαι να σηκώνομαι να κάνω reset , παρότι αναφέρεται στο συμβόλαιο στη προτελευταία παράγραφο ότι οφείλουμε να το κάνουμε.

  2. #5267
    Εγγραφή
    18-03-2023
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637 \ 11255 kbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    16.8(dB) / 3.4(dB)
    Καμιά Vodafone δεν θα πείραζε τα Wi-Fi, εάν δεν υπήρχε κάποιος λόγος.
    Έκαναν συνεργασία με την INTEL και εφαρμόζουν τώρα πολιτικές εξοικονόμησης ενέργειας.

    Κάποιο πρωί θα βγει η Vodafone και θα καμαρώνει ότι έσωσε τον πλανήτη, διότι εφάρμοσε πρόγραμμα βελτιστοποίησης Wi-Fi στο πελατολόγιο της.
    Και ίσως πάρουν και δημόσια επιβράβευση, κάποιο καδράκι για να καμαρώνει, η διοίκηση.

  3. #5268
    Εγγραφή
    21-10-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kiriakos.tap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν το συμβόλαιο που υπόγραψες, σου προσφέρει επιπλέον δικαιώματα, τότε να τους κάνεις μήνυση.
    Καλημέρα,

    Δεν σας ξέχασα. Έτρεχα, οπότε απαντάω τώρα.
    Τα δικά μου δικαιώματα; Δεν αναφέρει το συμβόλαιο για τα δικά μου δικαιώματα που αφορούν την εγκατάσταση του ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ δικτύου. Δεν θα μπορούσε να αναφέρει τίποτα για το δίκτυο μέσα στο σπίτι μου δηλαδή μετά τον τερματισμό της γραμμής. Αν έγραφε κάτι τέτοιο, θα ήταν παράνομο και ακόμα και αν το είχα υπογράψει θα ήταν άκυρο.

    Ως γνωστό όμως αυτά τα συμβόλαια κλείνονται τηλεφωνικά με προφορική επιβεβαίωση που καταγράφεται. Έτσι δεν υπάρχουν κρυμμένα κείμενα και "κάτι που δεν διάβασα".
    Αυτό το κομμάτι δεν συζητήθηκε καθόλου. Δεν καλύπτεται από κανέναν όρο. Είχα μια γραμμή ADSL κάποια στιγμή με δικό μου router και την vodafone να στέλνει τα χαζορουτεράκια της που δεν χρησιμοποιούσα, και υποχρεώθηκα στην εγκατάσταση του H300s για να έχω τηλέφωνο όταν αναβάθμισα σε γρηγορότερο δίκτυο. Δεν είχα καμία ενημέρωση καμία στιγμή ούτε καν ότι το τηλέφωνο θα πάψει να είναι PSTN και θα γίνει VoIP. Καμία. Το ξέρει η Vodafone αυτό γιατί έγινε πατιρντί τρελό και αναγνώρισαν το λάθος τους όσον αφορά την ενημέρωσή μου για τις αλλαγές αυτές.

    Ξαναλέω, δεν έχω πρόβλημα με την συσκευή, εφ' όσον έχω τον πλήρη έλεγχό της. Το πρόβλημά μου ξεκινά από εκείνο το σημείο που δεν μπορώ πλέον να ορίσω ποιος θα είναι ο IPv6 DNS server. Το IPv4 το είχα σετάρει πριν κλειδώσουν τους κωδικούς superuser. Πραγματικά μετά από αυτό δεν το θέλω ούτε ως Gateway. Τίποτα. Δικός μου χώρος, δικό μου δίκτυο, πληρωμένη υπηρεσία ... σταδιάλα... θέλω να κάνω ότι γουστάρω. Θέλω να βάλω mikrotik ρε αδελφέ. Θέλω να αλλάζω IP στις συσκευές που παρέχουν υπηρεσίες στο τοπικό δίκτυο. Δεν θέλω την vodafone να τα κανονίζει αυτά.

    Συγνώμη κιόλας ρε @Kiriakos.tap αλλά δεν μπορώ να ακούω αυτό το "...κάνε μήνυση"... Δηλαδή τώρα σαν να λες "αν έχεις τα *κάκαλα* να κοντράρεις τον κολοσσό στο δικαστήριο τότε πήγαινε με το χρήμα και τον χρόνο που χρειάζεται ώστε να μπορείς να αλλάζεις την IP του DNS όποτε θέλεις". Δεν βλέπεις ότι αυτή η νοοτροπία αδικεί τους πάντες; Και μένα και σένα και όλους;

    Δηλαδή 352 σελίδες εδώ μέσα τι συζητάμε; Τι μας ενοχλεί; Το ότι αν κάτι μας ενοχλεί, "να τους κάνουμε μήνυση";

  4. #5269
    Εγγραφή
    07-12-2005
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kiriakos.tap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμιά Vodafone δεν θα πείραζε τα Wi-Fi, εάν δεν υπήρχε κάποιος λόγος.
    Έκαναν συνεργασία με την INTEL και εφαρμόζουν τώρα πολιτικές εξοικονόμησης ενέργειας.

    Κάποιο πρωί θα βγει η Vodafone και θα καμαρώνει ότι έσωσε τον πλανήτη, διότι εφάρμοσε πρόγραμμα βελτιστοποίησης Wi-Fi στο πελατολόγιο της.
    Και ίσως πάρουν και δημόσια επιβράβευση, κάποιο καδράκι για να καμαρώνει, η διοίκηση.
    Ναι υπαρχει πολυ συγκεκριμενος λογος. το σαπιο wifi και η εμβελεια του 5ghz δικτυου του συγκεκριμενου ρουτερ.

    Επισης το συγκεκριμενο ρουτερ εχει τερμα σαπιο firmware. δεν ειναι δυνατον να θελει hardware reset για να χωρισεις τα δικτυα. οπως επισης δεν ειναι δυνατον να ειναι τοσο σαπιο ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ σε καμπινες της wind.

  5. #5270
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kiriakos.tap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμιά Vodafone δεν θα πείραζε τα Wi-Fi, εάν δεν υπήρχε κάποιος λόγος.
    Έκαναν συνεργασία με την INTEL και εφαρμόζουν τώρα πολιτικές εξοικονόμησης ενέργειας.

    Κάποιο πρωί θα βγει η Vodafone και θα καμαρώνει ότι έσωσε τον πλανήτη, διότι εφάρμοσε πρόγραμμα βελτιστοποίησης Wi-Fi στο πελατολόγιο της.
    Και ίσως πάρουν και δημόσια επιβράβευση, κάποιο καδράκι για να καμαρώνει, η διοίκηση.
    Και τι κέρδος υπάρχει στην κατανάλωση ενέργειας με την ενοποίηση των ασύρματων δικτύων;

  6. #5271
    Εγγραφή
    18-03-2023
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637 \ 11255 kbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    16.8(dB) / 3.4(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τι κέρδος υπάρχει στην κατανάλωση ενέργειας με την ενοποίηση των ασύρματων δικτύων;
    Και εγώ ανήκω στους ερωτώντες, γιατί παθιάστηκε η εταιρεία με τα λαμπάκια του ρουτερ?

    https://www.vodafone.gr/ypostirixi/f...tation-Wi-Fi-6

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από escozul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα,

    Ως γνωστό όμως αυτά τα συμβόλαια κλείνονται τηλεφωνικά με προφορική επιβεβαίωση που καταγράφεται.
    Για την συντομία της συζήτησης, να αναζητήσετε όσοι δεν έχετε, αντίγραφο από το πλήρες συμβόλαιο με e-mail από το Help-desk.

  7. #5272
    Εγγραφή
    30-06-2021
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530ax
    SNR / Attn
    5/25(dB) / 13/1(dB)
    γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να σετάρω το συγκεκριμένο ως access point?

  8. #5273
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kwnssk Εμφάνιση μηνυμάτων
    γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να σετάρω το συγκεκριμένο ως access point?
    Θεωρητικα γινεται αλλα θα χασεις τονκαιρο σου γιατι πρακτικα δεν δουλευει καλα. Το εχω δοκιμασει με 2 τετοια πανω κατω και το μετανιωσα πικρα.

  9. #5274
    Εγγραφή
    30-06-2021
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530ax
    SNR / Attn
    5/25(dB) / 13/1(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρητικα γινεται αλλα θα χασεις τονκαιρο σου γιατι πρακτικα δεν δουλευει καλα. Το εχω δοκιμασει με 2 τετοια πανω κατω και το μετανιωσα πικρα.
    τόσο χάλια είναι; το θέλω απλά για να πάρω υπάρχον wifi και απο τις ethernet να συνδέσω vodafone tv και smart tv

  10. #5275
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kwnssk Εμφάνιση μηνυμάτων
    τόσο χάλια είναι; το θέλω απλά για να πάρω υπάρχον wifi και απο τις ethernet να συνδέσω vodafone tv και smart tv
    Δοκιμασε το δεν χανεις τιποτα.

  11. #5276
    Εγγραφή
    23-09-2012
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100 Mbit
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritzbox 7530 ax
    Για οποιον ενδιαφερεται, δημιουργησα ενα config αρχειο ρυθμισεων, διχως στοιχεια voip απο την εκδοση 1.2.01.06 με superuser προσβαση.Οι απαραιτητοι κωδικοι βρισκονται μεσα στο αρχειο rar, ο κωδικος του οποιου βρισκεται στο ονομα του. To S/N στο αρχειο εχει αλλαχθει, αλλά μετα απο δοκιμη, εισάγεται παρολα αυτα κανονικα στο ρουτερ - στο δικο μου τουλ.
    Ας ενημερώσει όποιος δοκιμάσει.

    H-300s-v1.2.01.06-superuser-pass_H300s1234!.rar - 45 KB

  12. #5277
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kwnssk Εμφάνιση μηνυμάτων
    το θέλω απλά για να πάρω υπάρχον wifi και απο τις ethernet να συνδέσω vodafone tv και smart tv
    Δε νομίζω ότι γίνεται αυτό που θέλεις, όπως και με το σύνολo σχεδόν των DSL Router.
    Μπορούν να παίξουν σε κατάσταση ΑΡ Mode, δηλαδή να παίρνουν ενσύρματα και να μοιράζουν ασύρματα, αλλά εσύ θέλεις το ανάποδο, να παίρνει ασύρματα και να μοιράζει ενσύρματα, που η λειτουργία αυτή ονομάζεται AP Client Mode.

  13. #5278
    Εγγραφή
    22-07-2006
    Μηνύματα
    92
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 7(dB)
    Δυστυχώς ελάχιστα DSL Router μπορούν να γίνουν access point (να συνδέεται ασύρματα και να δίνει ασύρματα ή ενσύρματα), κρίμα γιατί αρκετά θα γλίτωναν την ανακύκλωση, το μόνο που θυμάμαι να κάνει την δουλειά είναι το TP-LINK Archer VR600
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jefman : 10-04-23 στις 00:08.

  14. #5279
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Όπως έγραψα, ως Access Point παίζουν όλα. Ως Access Point Client, δύσκολα θα βρεις, αν βρεις.

  15. #5280
    Εγγραφή
    06-04-2007
    Μηνύματα
    411
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/22000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Vodafone - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Power Station WiFi 6
    SNR / Attn
    15.4(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    @roi

    Για το voip, εννοείς οτι θέλει να μπουν χειροκίνητα τα credentials ή δεν τα επηρεάζει;

Σελ. 352 από 370 ΠρώτηΠρώτη ... 332342347350351352353354357362 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. FreePbx σε Raspberry PI 3, και να το συνδέσω πάνω σε ένα Router της Vodafone
    Από Telchinios στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-18, 08:27
  2. Ερωτηση για VDSL2 Vodafone/Wind και Router
    Από Andre_1982 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-18, 15:42
  3. Vodafone, voip και νέο router
    Από spyrosve στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-18, 17:31
  4. Wireless Router Crypto AirData 300 N
    Από geodimis στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-17, 13:39
  5. [Other] Vodafone VDSL και ZTE Router - συγχρονίζει όποτε θέλει
    Από philos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-17, 00:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας