Σελ. 47 από 592 ΠρώτηΠρώτη ... 2737424546474849525767 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 691-705 από 8867
  1. #691
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει, οι εκλογές που έγιναν δεν ήταν και οι "βέλτιστες". Και όταν λέω πως πρέπει να απομακρυνθεί εννοώ να φύγει από την εξουσία - ο άνθρωπος είναι ανίκανος, διεφθαρμένος, αναίσθητος, εξουσιομανής και υπεύθυνος για τα δεινά του λαού του.

    Τούτου λεχθέντος, ΔΕΝ σημαίνει αυτό ότι υποστηρίζω τα πραξικοπήματα. Θα μου πεις, τότε πώς να απομακρυνθεί / κατέβει από εξουσία; Ιδιαίτερα όταν έχει την υποστήριξη Πούτιν και Κίνας
    67% είχε στις εκλογές του 18. Ήταν όλο στημένο? Τον κατηγόρησαν ότι έφερε τις εκλογές 6 μήνες μπροστά. Αυτό δεν μου μοιάζει με λαθροχειρία, ούτε ως κάτι που θα άλλαζε τέτοια πλειοψηφία.
    Τώρα για τα προσωπικά, δεν ξέρω τη περίπτωση, αλλά θυμάμαι το character assassination του βαρουφακη, οπότε τα γενικά δε μου λένε πλέον τίποτα.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  2. #692
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    67% είχε στις εκλογές του 18. Ήταν όλο στημένο? Τον κατηγόρησαν ότι έφερε τις εκλογές 6 μήνες μπροστά. Αυτό δεν μου μοιάζει με λαθροχειρία, ούτε ως κάτι που θα άλλαζε τέτοια πλειοψηφία.
    Τώρα για τα προσωπικά, δεν ξέρω τη περίπτωση, αλλά θυμάμαι το character assassination του βαρουφακη, οπότε τα γενικά δε μου λένε πλέον τίποτα.
    Εκλογές με βουλή διαλυμμένη, με πολύ χαμηλά ποσοστά συμμετοχής, με τους δύο αντιπάλους να διαμαρτύρονται για το αποτέλεσμα κλπ... Αλλά, τέλος πάντων, Λ. Αμερική είναι.

    Το ότι καταπόντισε την οικονομία, αποδιάλυσε την κρατική εταιρεία πετρελαίου που ήταν ήδη προβληματική, δεν έλαβε κανένα μέτρο να προστατέψει την οικονομία και τη χώρα ενώ ήδη οι τιμές πετρελαίου κατρακυλούσαν και ότι είναι σημαντικά υπαίτιος για την κατάντια της χώρας σήμερα με εκατομμύρια πρόσφυγες εν καιρώ ειρήνης, έ, δεν θα τα ξεχάσω επειδή και μόνο τον έχει στο στόχο η Ουάσιγκτον.

    2 λάθη δεν κάνουν ένα σωστό
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  3. #693
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκλογές με βουλή διαλυμμένη, με πολύ χαμηλά ποσοστά συμμετοχής, με τους δύο αντιπάλους να διαμαρτύρονται για το αποτέλεσμα κλπ... Αλλά, τέλος πάντων, Λ. Αμερική είναι.

    Το ότι καταπόντισε την οικονομία, αποδιάλυσε την κρατική εταιρεία πετρελαίου που ήταν ήδη προβληματική, δεν έλαβε κανένα μέτρο να προστατέψει την οικονομία και τη χώρα ενώ ήδη οι τιμές πετρελαίου κατρακυλούσαν και ότι είναι σημαντικά υπαίτιος για την κατάντια της χώρας σήμερα με εκατομμύρια πρόσφυγες εν καιρώ ειρήνης, έ, δεν θα τα ξεχάσω επειδή και μόνο τον έχει στο στόχο η Ουάσιγκτον.

    2 λάθη δεν κάνουν ένα σωστό
    Συμφωνώ.
    Το να έχει κανείς επικριτική άποψη για τον Maduro (και εγώ έχω) δεν σημαίνει ότι επικροτεί ή αποδέχεται το πραξικόπημα που είναι σε εξέλιξη.

  4. #694
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Ο κάθε λαός έχει δικαίωμα να έχει οποιαδήποτε κυβέρνηση ο ίδιος επιθυμεί. Είτε είναι τραμπ, είτε μαδουρο είτε σανταμ ειτε κουλης. Δεν πάω να υπερασπιστώ το μαδουρο, αλλά το δικαίωμα να εκλεγούν οποία κυβέρνηση γουστάρουν.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  5. #695
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.818
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Ειπαμε "πρεπει να απομακρυνθει"

  6. #696
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειπαμε "πρεπει να απομακρυνθει"
    Ο δικός σου και η πορτοκαλί συμμορία του είναι ομως πίσω απο το πραξικόπημα.

  7. #697
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.818
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Εγω ειμαι υπερ του Ρον Πολ, οχι του Τραμπ

  8. #698
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.635
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ο ρον πολ , ειναι ο μονος που μου προκαλει καποια συμπαθεια και φυσιογνωμικα , και του τι λεει (απο οσα εχω ακουσει )
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  9. #699
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο κάθε λαός έχει δικαίωμα να έχει οποιαδήποτε κυβέρνηση ο ίδιος επιθυμεί. Είτε είναι τραμπ, είτε μαδουρο είτε σανταμ ειτε κουλης. Δεν πάω να υπερασπιστώ το μαδουρο, αλλά το δικαίωμα να εκλεγούν οποία κυβέρνηση γουστάρουν.
    Δυστυχώς τα ψιλά γράμματα είναι στην εκλογική διαδικασία. Δεν το λέω για τον μαδουρο αλλά γενικά. Επειδή στο τέλος χρησιμοποιείς το ρήμα "εκλεγούν", θα περιορίσω στην "Δημοκρατία" αν και ουσιαστικά καμιά επαφή με την λέξη.

    Δυστυχώς οι περισσότεροι ακούν Δημοκρατία και εκλογές και όλα είναι οκ. Δεν είμαι έτσι όμως. Υπάρχουν και άλλοι παράμετροι. Όπως πχ ελεγχός των μίντια, οικονομικοί εκβιασμοί και κάποιες φορές στρατιωτικοί.

    Πιστεύω ότι το παραπάνω που λες, συχνά βλέπει το δέντρο και όχι το δάσος. Όχι από σένα αλλά χρησιμοποιείται συχνά έτσι.

  10. #700
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ειμαι υπερ του Ρον Πολ, οχι του Τραμπ
    Ένα περίεργο πράγμα, να θυμάσαι τον Ron Paul και πόσο τον στηρίζεις όταν δεν βολεύει να πεις κάτι για Τραμπ (άσε που κι εκείνος στηρίζει ψυχί τε και σώματι το Πορτοκαλί Κεφάλι Με Στόμα και δεν είδα τον Ron Paul να φωνάζει κάτω τα χέρια από Βενεζουέλα) και όταν σε βολεύει ο φανμποϋσμός και η αγάπη για το Πορτοκαλί Κεφάλι Με Στόμα στάζουν από το πληκτρολόγιό σου

    Μια ζωή, μονά-ζυγά δικά σου whatever it takes
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  11. #701
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.818
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα περίεργο πράγμα, να θυμάσαι τον Ron Paul και πόσο τον στηρίζεις όταν δεν βολεύει να πεις κάτι για Τραμπ (άσε που κι εκείνος στηρίζει ψυχί τε και σώματι το Πορτοκαλί Κεφάλι Με Στόμα και δεν είδα τον Ron Paul να φωνάζει κάτω τα χέρια από Βενεζουέλα) και όταν σε βολεύει ο φανμποϋσμός και η αγάπη για το Πορτοκαλί Κεφάλι Με Στόμα στάζουν από το πληκτρολόγιό σου

    Μια ζωή, μονά-ζυγά δικά σου whatever it takes
    Εγω ειμαι συνεπης και σταθερος στις θεσεις μου για >10 χρονια.

    2008: https://www.adslgr.com/forum/threads...=1#post1690573

    2018: https://www.adslgr.com/forum/threads...=1#post6414505

    Το αν εσεις λετε οτι στηριζω Τραμπ ειναι δικο σας προβλημα που δε καταλαβαινετε

  12. #702
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Κρατάτε αρχείο ορισμένοι από τα ποστ σας και τα έχετε τόσο εύκολα και γρήγορα να τα παραθεσετε;

    8 λεπτά διαφορά έχουν τα δύο ποστ.

  13. #703
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.818
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Δε χρειαζεται να κραταμε αρχειο. Υπαρχει το google:

    mnp-10 ρον πολ ron paul site:adslgr.com

  14. #704
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.918
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκλογές με βουλή διαλυμμένη, με πολύ χαμηλά ποσοστά συμμετοχής, με τους δύο αντιπάλους να διαμαρτύρονται για το αποτέλεσμα κλπ... Αλλά, τέλος πάντων, Λ. Αμερική είναι.

    Το ότι καταπόντισε την οικονομία, αποδιάλυσε την κρατική εταιρεία πετρελαίου που ήταν ήδη προβληματική, δεν έλαβε κανένα μέτρο να προστατέψει την οικονομία και τη χώρα ενώ ήδη οι τιμές πετρελαίου κατρακυλούσαν και ότι είναι σημαντικά υπαίτιος για την κατάντια της χώρας σήμερα με εκατομμύρια πρόσφυγες εν καιρώ ειρήνης, έ, δεν θα τα ξεχάσω επειδή και μόνο τον έχει στο στόχο η Ουάσιγκτον.

    2 λάθη δεν κάνουν ένα σωστό
    Χαμηλή συμμετοχή; Και μιλάμε εμείς από Ελλάδα με χαμηλότερη; Δηλαδή να φανταστώ και στην Γαλλία με παρόμοια συμμετοχή υπάρχει έλλειμμα δημοκρατίας. Τα κίτρινα γιλέκα με τις διαδηλώσεις που τραβάν μήνες και η βια που ασκεί το καθεστώς εναντίον τους είναι απόδειξη πως ο Μακρόν δεν έχει την νομιμοποίηση να κυβερνάει. Μήπως να ξεκινήσουμε απο εκεί, μιας και είναι κοντά, την αποκατάσταση της δημοκρατίας και μετά να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε για την Βενεζουέλα; Ας κάνει μια πρόταση η ΕΕ μεθαύριο να ξεκινήσει το εμπάργκο κατά της Γαλλίας να αναγνωρίσει και έναν μη εκλεγμένο πραξικοπηματία, να μαζέψουμε και στρατό στα σύνορα και να αρχίσουμε τα σαμποτάζ για να τον αναγκάσουμε να παραιτηθεί.

    Και επειδή έχει πρόβλημα δομικό η οικονομία, ξεχνάμε πως οργανώθηκε έτσι τις δεκαετίες που ήταν de facto αποικία με τους πολλούς να υποφέρουν και τους λίγους συνεργάτες των αποικιοκρατών να τα παίρνουν και πως το ανέτρεψε αυτό ο Τσάβεζ με την αναδιανομή του εισοδήματος και την επιμόρφωση των ασθενέστερων, ακόμα και αν έχει ευθύνες η κυβέρνηση που δεν μπόρεσε να ανακατευθύνει την οικονομία ώστε να μην είναι επιρρεπής στην εξωτερική πολιτική των ΗΠΑ, η λύση είναι εμπάργκο για να δημιουργήσουμε κρίση να υποφέρει ο λαός για να διώξει αυτόν που έχει βλάψει τα κέρδη των εταιριών μας. Αλήθεια τώρα υποκρισία στο φουλ.

  15. #705
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαμηλή συμμετοχή; Και μιλάμε εμείς από Ελλάδα με χαμηλότερη; Δηλαδή να φανταστώ και στην Γαλλία με παρόμοια συμμετοχή υπάρχει έλλειμμα δημοκρατίας. Τα κίτρινα γιλέκα με τις διαδηλώσεις που τραβάν μήνες και η βια που ασκεί το καθεστώς εναντίον τους είναι απόδειξη πως ο Μακρόν δεν έχει την νομιμοποίηση να κυβερνάει. Μήπως να ξεκινήσουμε απο εκεί, μιας και είναι κοντά, την αποκατάσταση της δημοκρατίας και μετά να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε για την Βενεζουέλα; Ας κάνει μια πρόταση η ΕΕ μεθαύριο να ξεκινήσει το εμπάργκο κατά της Γαλλίας να αναγνωρίσει και έναν μη εκλεγμένο πραξικοπηματία, να μαζέψουμε και στρατό στα σύνορα και να αρχίσουμε τα σαμποτάζ για να τον αναγκάσουμε να παραιτηθεί.

    Και επειδή έχει πρόβλημα δομικό η οικονομία, ξεχνάμε πως οργανώθηκε έτσι τις δεκαετίες που ήταν de facto αποικία με τους πολλούς να υποφέρουν και τους λίγους συνεργάτες των αποικιοκρατών να τα παίρνουν και πως το ανέτρεψε αυτό ο Τσάβεζ με την αναδιανομή του εισοδήματος και την επιμόρφωση των ασθενέστερων, ακόμα και αν έχει ευθύνες η κυβέρνηση που δεν μπόρεσε να ανακατευθύνει την οικονομία ώστε να μην είναι επιρρεπής στην εξωτερική πολιτική των ΗΠΑ, η λύση είναι εμπάργκο για να δημιουργήσουμε κρίση να υποφέρει ο λαός για να διώξει αυτόν που έχει βλάψει τα κέρδη των εταιριών μας. Αλήθεια τώρα υποκρισία στο φουλ.
    Υποκρισία σίγουρα αλλά από ποιον; Από εμένα, ή από εσένα που αρνείσαι να δεχτείς ότι το χάλι της Βενεζουέλας έχει να κάνει τα μάλλα με την ηγεσία της και το ότι αν και προφανώς ο Τσάβεζ έδωσε σε φτωχούς, έδωσε και σε μια κρατική ολιγαρχία και συνέχισε να δίνει ενώ ήδη διαφαινόταν ότι με την πτώση τιμών πετρελαίου και τη βαθύτατη εξάρτηση της Βενεζουέλας το πράγμα δεν θα τελειώνε καλά;

    Ενώ ο Μαδούρο το αποξέσκισε το θέμα με ανικανότητα, έχοντας πλέον απέναντί του στο φουλ και τη Δύση και με τη συμμορία στο Λ. Οίκο τώρα ήρθε και έδεσε το γλυκό;

    Ποιανού είναι η υποκρισία, δική μου ή δική σου που μη δεις κάποιον να είναι στόχος της Ουάσιγκτον και φίλος της Μόσχας και αυτομάτως εξαγνίζονται οι αμαρτίες του;

    Ο Μαδούρο είναι ένας ηγετίσκος από εκείνους που γνώρισε και γνωρίζει η Λ. Αμερική ο οποίος προσπαθεί να το παίξει Φιντέλ όταν αν ζούσε ο Φιντέλ θα τον είχε ίσως για να του ανοίγει τα γράμματα.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

Σελ. 47 από 592 ΠρώτηΠρώτη ... 2737424546474849525767 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-18, 20:09
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-18, 22:03
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-18, 13:33
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-18, 01:36
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-17, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας