Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 63
  1. #46
    Εγγραφή
    11-11-2006
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8500 - 940
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
    Router
    USR 9108
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babality Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δελτίο Τύπου:
    • Να σερφάρει, χωρίς την χρήση πληκτρολογίου – εάν το θέλει - σε πάνω από 5 εκ. ιστοσελίδες για ενημέρωση, ηλεκτρονικές αγορές κ.ά.

    Στον εξοπλισμό που προσφέρεται στην ιδιαίτερα προσιτή τιμή των 999 ευρώ περιλαμβάνονται: κεντρική μονάδα, δορυφορικός δέκτης 1,10m με 2 LNB, πληκτρολόγιο, mouse,τηλεφωνική συσκευή Dect, router & το «μαγικο» TV control.
    το πληκτρολόγιο τι το θέλουν;;;
    Όσο αφορά τα HTPC κυκλοφορούν εδω και χρόνια ,τώρα για super υπερυπολογιστες τι να πω
    λες και είναι ibm μας τα λέει
    μάλλον κορόιδα (ουπς πελάτες ηθέλα να πω ) προσπαθούν να τραβήξουν. επι της ουσιας δεν διαφέρει απο ενα pc....Οσο αφορά την διασύνδεση του σπιτιού μάλλον για την τηλεόραση και το τηλέφωνο αναφέρεται σιγα μην μηλάει με το ψυγείο (μπορεί να γίνει αν πάρεις ειδικό ψυγείο,κουζινα,θερμοσυφουνα,πόρτες ,μπρίζες, κτλ.)

  2. #47
    Εγγραφή
    17-06-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    μα εννοείται οτι ψάχνουν για πελάτες!!δεν υπάρχει αμφιβολία γι αυτό..και δε νομίζω να πιστεύει κανείς ότι η εταιρία δεν τα χει υπολογίσει έτσι ώστε να μην χάσει ούτε ευρώ..νομίζω ότι τα 999€ πρέπει να ναι κοντά στην τιμή κόστους του συστήματος..
    νομίζω ότι το θέμα είναι αλλού,κάτι πήγε να πει κάποιος...μπορείς να επέμβεις στο σύστημα?και δεν εννοώ να ξηλώσεις εντελώς MB και επεξεργαστή κτλ και ν αρχίζεις να πετάς τα δικά σου,αλλά σιγά-σιγά...γιατί αν μπορείς,νομίζω 999 ευρω δεν είναι άσχημα..

  3. #48
    Εγγραφή
    27-06-2005
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑ
    Router
    Vigor 2820n
    βασικά δεν μπορώ να καταλάβω πως μία εταιρία που είναι συναρμολογητής μπορεί να πρωτοπορεί σε επίπεδο προϊόντος?
    Η μόνη εταιρία - συναρμολογητής που έχει συνεισφέρει στην παγκόσμια επιχειρηματική κοινότητα είναι η DELL, που είχε καινοτομήσει όχι σε επίπεδο προϊόντος, αλλά σε επίπεδο οργάνωσης της αλυσίδας παραγωγής της.

    Αμάν πια με τα μεγάλ λόγια! Σιγά την πρωτοπορία! Οπιοσδήποτε από εδώ μέσα μπορεί να πάρει τα καλύτερα υλικά από τη Στουρνάρη, ή από χονδρέμπορο (αν έχει το σχετικό από την εφορία αντικείμενο εργασιών), και να "πρωτοπορήσει" συναρμολογόντας ένα εκπληκτικό PC.

    Α και εγώ χθές έγινα πρωτοπόρος! Πήρα το καλυτερο καλώδιο ρεύματος, τα καλύτερα φις, και έφτιαξα την Απόλυτη μπαλατνέζα!!!!! Εκπληκτικό έ????

  4. #49
    Εγγραφή
    07-05-2006
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Vivodi Shared
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Linksys
    Οι Η/Υ ως γνωστόν είναι μηχανήματα. Σαν μηχανήματα λοιπών έρχονται να καλύψουν συγκεκριμένες ανάγκες. Δεν με ενοχλούν οι Low-end λύσεις ,αντιθέτως με ενοχλούν οι low- end dealers. Σαν επαγγελματίας του χώρου έχω μάθει πως η διείσδυση των υπολογιστών μόνο καλό κάνει. Όταν όμως βλέπω τέτοιες λύσεις που θα αποθαρρύνουν τον αδαή χρήστη και θα τον αποτρέψουν απ την περεταίρω ενασχόληση του με το PC τότε εξοργίζομαι. Ο βαθιά νυχτωμένος πατέρας που θα πάρει το iCanDoAnything PC για το σαλόνι του και ο τρελαμένος πιτσιρικάς είναι σίγουρο πως θέλουν άλλα πράγματα. Όταν λοιπών η ευχρηστία του δεν θα είναι η αναμενόμενη ο πατέρας θα το αφήσει στην άκρη και όταν ο γιος του δεν θα μπορεί να παίξει WΟW, πόσο μάλλον να δει τα «ντοκιμαντέρ» στο σαλόνι τότε θα θελήσει πραγματικό PC με οθόνη, πληκτρολόγιο, ποντίκι και κυρίως διαθέσιμο την ώρα που παίζει βέρα στο δεξί. Άντε πείσε εσύ αυτόν τον πατέρα να ξαναδώσει λεφτά έστω και για συμπλήρωμα. Α και για την εγγύηση όποιος έζησε από κοντά την πρώτη αποχώρηση της Altec από το χώρο έμαθε να κρατά μικρό καλάθι.
    - 6 cl de rhum cubain
    - 4 cl de jus de citrons verts
    - cola

    Préparez la recette du Cocktail Cuba libre directement dans le verre. Verser citron et rhum sur des glaçons. Ajouter le coca cola. Remuer lentement.

  5. #50
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Αυτά τα δύο μηχανάκια φτιάχτηκαν τον Μάρτη του 2006 με Athlon XP 4000, 1gb μνήμη, 250αρη σκληρό κλπ για να γίνουν media center PC. Η φώτο είναι παλιά και δεν μπήκα στην διαδικασία να ξεστήσω ένα για να σας βγάλω φωτογραφίες του εσωτερικού τους αλλά παίρνετε μια ιδέα. Ασύρματο πληκτρολόγιο, bluetooth mouse (games) και remote control, girder, TV, gigabit ethernet κλπ κλπ. Κόστος τότε κάτω από 1000 Ευρώ (χωρίς οθόνη αφού συνδέεται στην Plasma/LCD).Βασικό μέλημα ήταν να μην ξεχωρίζουν από τα άλλα μέρη του στερεοφωνικού, ίδιο με ένα slim DVD player!! I-DO baby!
    Spoiler:


    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nnn : 20-06-07 στις 19:29.

  6. #51
    Εγγραφή
    20-05-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14655/509
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Zyxel Prestige 661HW-D1
    SNR / Attn
    6(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτό το i-κάτι:

    Α) Δεν απευθύνεται στους περισσότερους χρήστες του adslgr - υπό τον όρο ότι έχουν συνδέσει τουλάχιστον το router τους μόνοι τους στην παροχή ρεύματος.
    Β) Απευθύνεται σε αυτούς που θέλουν να εισέλθουν στην νέα (sic) τεχνολογία, έχουν 1000ε για πέταμα (και ένα ευρώ για ρέστα), γουστάρουν τον Ευαγγελάτο ή / και ΟΛΑ τα παραπάνω.

    Το οξύμωρο (ένα από όλα) είναι ότι όλα αυτά που υπόσχεται να κάνει, θα τα κάνει μεν, αλλά θέλει μια ελάχιστη ενασχόληση-γνώση από τον αγοραστή/χρήστη γαι να τα επιτύχει. Ο γνώστης αγοραστής όμως ΔΕΝ θα αγοράσει αυτό το σύστημα, γιατί:

    1) Θέλει την χαρά του να το ψάξει και να το διαμορφώσει με τα είδη που θέλει.
    2) Θέλει να διαμορφώσει το κόστος όπως θέλει (προς τα κάτω), με πιθανές αφαιρέσεις συστατικών που δεν χρειάζεται αλλά και να πληρώσει το ακριβό που το γουστάρει.
    3) Δεν θα έβαζε μια ΑΤΧ γκουμούτσα στο σαλόνι του, ακόμα και αν δεν ήταν παντρεμένος, οπότε η χρήση PC (με όλα τα καλώδια και παρελκόμενα του) στο σπίτι θα ήταν περίπου το ίδιο αξιόποινη όσο η χρήση ναρκωτικών ή χειρότερα, η συζυγική απιστία
    4) Δεν γουστάρει τον Ευαγγελάτο, ή / και
    5) Δεν γουστάρει την Altec - όπως εγώ.
    Σ' αυτό το τελευταίο, δεν υπάρχει τίποτε προσωπικό, απλά έχω δουλέψει χρόνια λιανέμπορος πληροφορικής και πάντα από την Altec ψώνιζα τα φτηνότερα και χειρότερα προϊόντα. Επειδή δούλευα σε κατάστημα πληροφορικής που σεβόταν τον πελάτη και όχι σε αλυσίδα () την κόψαμε σχετικά γρήγορα. Όχι ότι οι άλλοι ήταν πολύ καλύτεροι αλλά ο Πουλιάδης μας άφησε χρόνους και ο Φέσσας την είδε αλλιώς. Μόνο ο Αθανασούλης ψάχνει ακόμα για κορόϊδα και δόξα το θεό πολλά. ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ

    ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΩ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Corto : 20-06-07 στις 10:58.


    Veni, vidi, vici

  7. #52
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    728
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    HOL
    Router
    FRITZ box
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από themaxx Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλά όλα τα άλλα , όμως μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος το

    ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ???

    [fun mode on ]
    μήπως έχει και ροδακια και περιπολεί στο σπίτι
    [fun mode off]

    Ειναι κατι ιδικες μπριζες homeplug που συνδεονται πανω τους ηλεκτρικες συσκευες
    δηλαδη εχουν μια μπριζα πανω τους.Απο το pc blepeis ολο το lan των συσκαιων και μπορεις να τις προγραματισεις.Επισης στην διαφημισει λεει αν εχεις τον ειδικο εξοπλισμο.

  8. #53
    Εγγραφή
    10-05-2005
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    Modem
    αυτες τις διαφημισεις δεν μπορει καποιος να τις κατηγορησει για ανακριβεια και ψευδη στοιχεια?????

  9. #54
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από viper151 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτες τις διαφημισεις δεν μπορει καποιος να τις κατηγορησει για ανακριβεια και ψευδη στοιχεια?????
    Μόνο αυτές; Και εκατομμύρια άλλες· έτσι είναι οι πιο πολλές.
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  10. #55
    Εγγραφή
    21-03-2006
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    Router
    USR-9108
    Σαν προσφορά και για κάποιον που θέλει να ξεκινήσει νομίζω είναι καλή. Βέβαια λίγο παραπάνω σαλτίτσα δεν βλάπτει. Ο αδαής σίγουρα "ψαρώνει" με όλα αυτά και για 999 ακούγεται η super woh ευκαιρία.

    Off topic: στο διαφημιστικό φυλλάδιο, στο "έξυπνο σπίτι" (ή big borther, τέλος πάντων) κάπου λέει για παρακολούθηση καιρού, βροχόπτωση, υγρασία κτλ. Επειδή ψάχνω μια παρόμοια λύση για στατιστικά στοιχεία κτλ, έχει κανείς κάτι υπόψην του ? Εντάξει υπάρχει η λύση του μετεωρολογικού σταθμού αλλά δεν θέλω να ανέβω τόσο ψηλά, μήπως κανείς ξέρει κάτι σχετικό ?

  11. #56
    Εγγραφή
    30-11-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.429
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΑΛΑΤΑΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 56(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Χθες σε κυριακάτικη εφημερίδα (φαντάζομαι όχι μόνο σε μία) υπήρχε μεγάλου μεγέθους 16σέλιδο προωθητικό / διαφημιστικό φυλλάδιο για τον iDO.

    Με κάθε βεβαιότητα λέω ότι πρόκειται για ΜΑΚΡΑΝ ΤΗ ΣΟΒΑΡΟΤΕΡΗ προσπάθεια προώθησης υπολογιστή στην ελληνική αγορά, στην οποία προσωπικά εύχομαι κάθε επιτυχία, όχι για την ίδια την Altec, αλλά γιατί το χρειάζεται ο χώρος της πληροφορικής. Η πληροφορική πρέπει να μπει σε κάθε σπίτι, κι εάν αυτός είναι ένας τρόπος, μπράβω στους ανθρώπους που σχεδίασαν και κυρίως ΤΟΛΜΗΣΑΝ να επενδύσουν ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ στην προώθησή του.

    Ο χώρος του Internet και της πληροφορικής πάσχει από brands, από marketing. Αφού η πολιτεία δεν αντιλαμβάνεται αυτό το έλλειμα και δεν κάνει κάτι γι' αυτό, αλλά κινείται σε αστεϊσμούς τύπου dart.gov.gr, ΜΠΡΑΒΟ σε όποια εταιρία αποφασίζει με δικό της κόστος να ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ και να ΑΝΑΠΤΥΞΕΙ μια αγορά...

    Όσοι μου απαντήσετε παραθέτοντας χαρακτηριστικά του υπολογιστή, απλά δεν έχετε πιάσει το νόημα του μηνύματός μου... Και σε αυτό (και σε αρκετά άλλα θέματα) δεν με ενδιαφέρουν τα τεχνικά
    To forum έχει χρήστες. Το forum είναι οι Χρήστες...

  12. #57
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Το ενθετο ηταν οντως υπερ-λεπτομερες οσον αφορα τις δυνατοτητες του μηχανηματος. Το αν κανει στην πραξη οσα υποσχεται, φυσικα δεν το ξερει κανεις μας αν δεν το δοκιμασει.

    Παντως, αν και γελασα και εγω με την φατσα (και κυριως το υφος) του εν λογω κυριου στην διαφημιση, θεωρω καλη κινηση την κυκλοφορια ενος τετοιου μηχανακίου. Δεν ειναι ολοι "τρελοι" ή "γκουρου" να κατσουν να στησουν μονοι τους ενα HTPC. Επρεπε παντως να βαλουν ενα πιο σαλονι-friendly κουτι...

    Ξερει κανεις τι λειτουργικο-front end χρησιμοποιει? Μου μυριζει customised Meedio...

  13. #58
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Απο οτι ξέρω εγω υποτίθεται οτι πιάνει 2 δορυφόρους (Hotbird-Astra) αλλά στην πραγματικότητα πιάνει μονο τον Hotbird!!!Λένε προβλημα με τα Vista....

  14. #59
    Εγγραφή
    15-06-2006
    Περιοχή
    Ελευσίνα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5200/1020
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΣΙΝΑ
    Router
    thomson 585
    εγω πηρα τon IDO της πρωτης προσφορας με τα 899Ε. Πριν αρχισετε να βαρατε ομως θα σας πω οτι εδωσα στην "ουσια" 300Ε γιατι πουλησα στον αδερφο μου το παλιο μηχανημα για 300Ε και ειχαν προσφορα τα carrefour λιγο πριν το πασχα γυρω στα 250Ε δωροεπιταγη. Με τα 250Ε πηρα ενα πλυντηριο καθως νοικιασα σπιτι . Οτι και να ειναι το μηχανημα για τα λεφτα που εδωσα πιστευω πως θα συμφωνειτε οτι τα αξιζει τα λεφτα του.
    Παντως απο οτι καταλαβα, δεν αξιζει να παρω το +ΗΟΜΕ, εε? Ρωταω γιατι εχω "προσφορα" σαν κατοχος IDO να κανω αναβαθμιση σε +ΗΟΜΕ στελνοντας στην ALTEC την κεντρ. μοναδα που εχω και 240Ε, και αυτοι θα μου στειλουν την κεντρ.μοναδα και το κατοπτρο. Αλλα μακρια ετσι??
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος malliaras : 17-07-07 στις 17:02.

  15. #60
    Εγγραφή
    26-06-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.090
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Speedtouch 780WL
    Εγώ λέω να το κάνεις. Εγώ θα το κανα.

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. altec ido + silver. Είναι τρελοί;;;;;
    Από jtsop στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 399
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-11, 00:39
  2. Altec ido!!! Όχι ευχαριστώ δεν θα πάρω...
    Από gkimonas στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-08, 11:57
  3. H Altec Telecoms ανταποκρίνεται και πρωτοπορεί
    Από NeK στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-06, 20:27

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας