Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    27-10-2004
    Μηνύματα
    226
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Angry
    Στις 27 Φεβρουαρίου 2007 κάνω αίτηση για ADSLForthnet 1Bill στο ιδιόκτητο της Forthnet με αριθμό τηλεφώνου ενεργοποίησης 210-86***** (ιδιόκτητη τηλεφωνική γραμμή) και την στέλνω μέσω των καταστημάτων ΠΛΑΙΣΙΟ.

    Η
    Forthnet λαμβάνει την αίτηση μερικές μέρες μετά και με ενημερώνει ότι το πολύ σε 15 με 20 εργάσιμες ημέρες θα έχω ενεργοποιημένη την συνδρομή μου. Η γραμμή μου στον ΟΤΕ έκτοτε δεν είχε κοπεί. Επικοινωνώ με το τμήμα πωλήσεων και μου λένε ότι αναλαμβάνει την διακοπή η Forthnet. Περιμένω μέχρι τις 25 του Μαρτίου και μετά από δική μου επικοινωνία για να πληροφορηθώ για την πορεία της αίτησής μου λένε ότι δεν έχει προχωρήσει γιατί δεν έχει διακοπεί η συνδρομή μου με τον ΟΤΕ. Κάνω χειροκίνητα διακοπή παροχής από τον ΟΤΕ και τους ενημερώνω στις 30 Μαρτίου. Η περίοδος Απριλίου ήταν ένα δράμα πραγματικά από την πλευρά τους.

    Στην αρχή του μήνα έχοντας συνεχή επαφή με ΟΤΕ γινόμουν μάρτυρας μιας συνεχούς κοροϊδίας από
    πλευράς Forthnet. Σε εκείνη την φάση λοιπόν (μετά την διακοπή της γραμμής) ακολουθούσε το βήμα της αποστολής εντολής στον ΟΤΕ για να περάσει το κύκλωμα από την δικαιοδοσία του ΟΤΕ στην Forthnet. Λοιπόν σας πληροφορώ ότι από τα μέσα Απριλίου ο ΟΤΕ είχε απαντήσει στην Forthnet ότι είναι όλα έτοιμα από πλευράς του και η Forthnet με κορόιδευε με έναν ατέρμονο βρόγχο επαναπροωθήσεων της αίτησης προς τον ΟΤΕ, κατηγορώντας τον ότι είναι υπαίτιος για όλα τα σφάλματα στην πορεία της αίτησής μου. Όταν αγανάκτησαν οι υπάλληλοι του ΟΤΕ στο 134, και επικοινώνησαν εσωτερικά με Forthnet, ανέφεραν ότι έχουν στείλει το σχετικό Fax 4 φορές και στην τελευταία φορά κράτησαν και αριθμό πρωτοκόλλου. Μόνον τότε ξεκόλλησε η διαδικασία και με ένα «συγγνώμη δεν το είχαμε δει το fax» σταμάτησαν την κοροϊδία σε εκείνη την φάση, με αποτέλεσμα να προχωρήσει η διαδικασία και να φτάσουμε στις 8 Μαΐου (και να μάθω με δικές μου παρεμβάσεις ότι ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου).
    Δεν μου ήρθε ούτε
    SMS, ούτε με ενημέρωσαν, ούτε τίποτα! Στις 8 Μαΐου λοιπόν ενεργοποιείται η γραμμή αλλά ακόμα δεν συγχρονίζει το modem. Από την Πέμπτη λοιπόν 11 Μαΐου είμαι σε διαρκή επαφή με το κέντρο τεχνικής υποστήριξης Forthnet και εκτός του ότι δεν με έχουν ενημερώσει ούτε μια φορά από μόνοι τους, με έχουν αφήσει στο έλεος του θεού, άλλοι να μου λένε ότι θα το κοιτάξουμε, άλλοι να μου λένε ότι το configuration μου μπορεί να είναι λάθος, άλλοι ότι έχουν προωθήσει την βλάβη στον ΟΤΕ.

    Σήμερα έχουμε 20+ Ιουνίου και ακόμα καμία κίνηση. Μίλησα την Δεύτερα, στην Καλλιθέα με κάποιον υπεύθυνο από την τεχνική υποστήρηξη και μου δεσμεύτηκε ότι θα το αναλάβει προσωπικά, με κάλεσε δύο μέρες να μου πει τι γίνεται με το συνεργείο που θα πάει στον ΟΤΕ, για να δει απο κοντά τι παίζει και μετά ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Στα αζήτητα πάλι. 4 μήνες χωρίς internet. Να παίρνω τεχνική υποστήριξη, να περιμένω άπειρες ώρες και η ίδια ανυπαρξία.

    Πόσο θα ήθελα να μάθω που κολλάει η διαδικασία. Πολύ.
    Και ξέρω ότι ο ΟΤΕ δεν φταίει σε αυτό το θέμα, εκ των έσω.
    Σήμερα έκανα αίτηση διακοπής και ακόμα δεν την έστειλαν, να την συμπληρώσω φυσικά!!

    Ωράια πράγματα έτσι?

    Έκανα καταγγελία σε ΕΕΤΤ...τίποτα...καμία αντίδραση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος grnemo : 21-06-07 στις 13:01.

  2. #2
    Εγγραφή
    16-07-2005
    Μηνύματα
    369
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    16500/1000 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΛΛΕΤΗ
    Router
    WAG54GS
    SNR / Attn
    6.6(dB) / 4(dB)
    Η γραμμή σου μάλλον δεν είναι ενεργοποιημένη αν το modem σου δεν συγχρονίζει. Όσο για το 4 μήνες χωρίς internet είτε φταίει η FORTHnet, είτε ο OTE είναι απαράδεκτο!
    Γενικά δεν είμαι υπερ των καταγγελιών για το παραμικρό αλλά στην περίπτωση σου θα έλεγα κάνε καταγγελία στην EETT μπας και λύσεις το πρόβλημά σου.

    ΥΓ. σβήσε τον τηλ σου αριθμό και κάντον 210-123ΧΧΧΧΧ. δεν υπάρχει λόγος να τον γράφεις ολόκληρο...

  3. #3
    Εγγραφή
    23-09-2003
    Μηνύματα
    490
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Τελικά είναι να μη πέσεις στην περίπτωση!

  4. #4
    Εγγραφή
    27-10-2004
    Μηνύματα
    226
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μόλις άναψε το λαμπάκι...μετά από 5 μήνες....μερικές ώρες μετά από αυτό το post..κλειδώνει στα 4 mbit...............................................
    .....................................................
    .....................................................
    Οτι και αν έγινε, οποιος και αν ασχοληθηκε απλά τον ευχαριστώ απείρως!!!!

Παρόμοια Θέματα

  1. Από την 1η Φεβρουαρίου η πιλοτική λειτουργία Μετρό και ΗΣΑΠ έως τις 2 τα ξημερώματα
    Από nm96027 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-08, 09:51
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-07, 13:25
  3. Αναμονή ForthNet 2Play από 23/2/2007
    Από nx01d στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-07, 12:11
  4. Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-04, 17:02

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας