Σελ. 10 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 809
  1. #136
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jorobado Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mε το paypal μπορείς να κάνεις top-up, αλλά μετά η αγορά πακέτου δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει Online. To site τους (http://www.frogmobile.gr/) δεν αναφέρει κάτι σχετικό, μοιάζει να είναι ξeχασμένο εδώ και καμιά 10ετία. Ακόμα παίζει σε flash...
    Μπορείς να το κάνεις μέσα απο την εφαρμογή της cosmote, δεν είναι απαραίτητο να είναι σε κινητό με κάρτα cosmote, απλά στο 1ο registration θα την χρειαστείς.
    Μετά μπορείς και ανανέωση υπολοίπου να κάνεις αλλά και πακέτο να επιλέξεις

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσοι πήρατε κάρτα της Three, να δω τι θα κάνετε:

    1) Μόλις φύγει το Ηνωμένο Βασίλειο από την ΕΕ

    2) Μόλις αρχίσουν να σας χρεώνουν extra, λόγω μόνιμου roaming

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xakou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή μπορεί να δουλέψει Ελλάδα για 12 μήνες χωρίς να την κόψουν;
    Μέχρι τώρα δεν το έχει κόψει, αν το κόψει τότε θα πάμε σε άλλες παραλίες

    Είναι όμως κάτι που δεν μπορώ και ούτε θέλω να στο εγγυηθώ το ότι δεν θα κόψει.
    Στους όρους της αναφέρει πως αν κάνεις συνεχώς roaming σε χώρα εκτός ΕΕ τότε διατηρεί το δικαίωμα τερματισμού της υπηρεσίας.

  2. #137
    Εγγραφή
    25-10-2004
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    240
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    HOL
    Router
    fritz fon box
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι τώρα δεν το έχει κόψει, αν το κόψει τότε θα πάμε σε άλλες παραλίες

    Είναι όμως κάτι που δεν μπορώ και ούτε θέλω να στο εγγυηθώ το ότι δεν θα κόψει.
    Στους όρους της αναφέρει πως αν κάνεις συνεχώς roaming σε χώρα εκτός ΕΕ τότε διατηρεί το δικαίωμα τερματισμού της υπηρεσίας.
    Μια χαρά ακούγετε... Μπορείς να δώσεις οδηγίες για αγορά (link) και διαδικασία ενεργοποίησης;

  3. #138
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Έχω πάρει 6 κάρτες της three για car trackers. Η ποιο παλιά μετράει 8 μήνες και συνεχίζει να δουλεύει... Όπως αναφέρθηκε αν κοπούν θα κοιτάξουμε για άλλες εναλλακτικές...

  4. #139
    Εγγραφή
    25-01-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RyDeR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά ακούγεται.

    Μετά τα 200MB για πόσο καιρό θα δίνονται δωρεάν;
    Φαντάζομαι συνέχεια. Δεν είναι προωθητική ενέργεια αλλά πάγιο προϊόν.

  5. #140
    Εγγραφή
    19-12-2011
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jorobado Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβασα προσεκτικά όλο το thread, αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό. Ψάχνω μία sim για να την χρησιμοποιήσω στο ρουτερ του αυτοκινήτου (gps, web radio, spotify). H κατανάλωση που υπολογίζω θα είναι 2GB το μήνα, βαριά 3GB. Οι επιλογές που μου δίνει η ελληνική αγορά είναι τραγικές, 10,80€/μήνα τα 5GB η WIND (το οποίο γίνεται 6€ αν βγει στο όνομα κάποιου φοιτητή), 80€ για 12 μήνες τα 100GB η COSMOTE.

    Έχει βρει κανείς καποια προπληρωμένη κάρτα (ιδανικά για 12 μήνες για να ξενοιάζεις), αλλά σε πολύ πιο προσιτή τιμή; Ακόμα και τα 30GB το 12μηνο θα μου ήταν αρκετά.
    Μπορείς να δεις και την κάρτα mobile broadband της wind η οποία αν δεν κάνω λάθος σου δίνει 2GB με 5 ευρώ για 30 ημέρες.
    https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/simplefi/wind-mobile-broadband-pre-top-ups/?d=null&locale=el_GR
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος panosss567 : 18-12-19 στις 12:48.

  6. #141
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    /halkidiki/ormylia
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    6.606
    Downloads
    35
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    25/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΜΥΛΙΑ
    Router
    mTik hAP aC²
    SNR / Attn
    (dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πήρα και εγώ την 3, έκανα topup, μπήκα στο site για τα freedata αλλά δεν μου δέχεται με τίποτα τον UK Postcode μου. Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο format και κάνω λάθος;

    Δοκιμάζω για:
    Alexander Road
    London
    WC69 8JP

    Πώς το γράψατε εσείς;

  7. #142
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από likos_de Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω πάρει 6 κάρτες της three για car trackers. Η ποιο παλιά μετράει 8 μήνες και συνεχίζει να δουλεύει... Όπως αναφέρθηκε αν κοπούν θα κοιτάξουμε για άλλες εναλλακτικές...
    ντετέκτιβ είσαι;

  8. #143
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    /halkidiki/ormylia
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    6.606
    Downloads
    35
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    25/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΜΥΛΙΑ
    Router
    mTik hAP aC²
    SNR / Attn
    (dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RyDeR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα και εγώ την 3, έκανα topup, μπήκα στο site για τα freedata αλλά δεν μου δέχεται με τίποτα τον UK Postcode μου. Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο format και κάνω λάθος;

    Δοκιμάζω για:
    Alexander Road
    London
    WC69 8JP

    Πώς το γράψατε εσείς;
    Τελικά έφταιγε ο browser. Με chrome δεν το δεχόταν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από likos_de Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω πάρει 6 κάρτες της three για car trackers. Η ποιο παλιά μετράει 8 μήνες και συνεχίζει να δουλεύει... Όπως αναφέρθηκε αν κοπούν θα κοιτάξουμε για άλλες εναλλακτικές...
    Μιας και έχεις τόσα trackers, δεν προτείνεις κανένα να αγοράσουμε εμείς;

  9. #144
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ντετέκτιβ είσαι;
    Όχι άλλα έχω βάλει trackers στο δικό μου αυτοκίνητο στου πατέρα μου, της αδερφής μου και σε ξαδέρφια θειους γενικά συγγενείς και με τόσο σόι λίγους έχω βάλει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RyDeR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και έχεις τόσα trackers, δεν προτείνεις κανένα να αγοράσουμε εμείς;
    Χρησιμοποιώ trackers της sinotrack από aliexpress κάπου στα 10€ έχει ο ένας και μέχρι τώρα κάνει την δουλειά που πρέπει. Ανά 30 δευτερόλεπτα στέλνει στίγμα στον δορυφόρο και στην εφαρμογή. Γενικά η εφαρμογή δεν είναι και τέλεια, παλιό interface αλλά αυτό που με ενδιαφέρει είναι ότι το στίγμα είναι ακριβείας (το πολύ να χάνει 2 μέτρα όχι παραπάνω)

  10. #145
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    /halkidiki/ormylia
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    6.606
    Downloads
    35
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    25/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΜΥΛΙΑ
    Router
    mTik hAP aC²
    SNR / Attn
    (dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από likos_de Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρησιμοποιώ trackers της sinotrack από aliexpress κάπου στα 10€ έχει ο ένας και μέχρι τώρα κάνει την δουλειά που πρέπει. Ανά 30 δευτερόλεπτα στέλνει στίγμα στον δορυφόρο και στην εφαρμογή. Γενικά η εφαρμογή δεν είναι και τέλεια, παλιό interface αλλά αυτό που με ενδιαφέρει είναι ότι το στίγμα είναι ακριβείας (το πολύ να χάνει 2 μέτρα όχι παραπάνω)
    Αν σου είναι εύκολο δώσε κάποιο link. Είδα έχει πολλούς και διάφορους.

    Το app κλπ είναι free;

  11. #146
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RyDeR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σου είναι εύκολο δώσε κάποιο link. Είδα έχει πολλούς και διάφορους.

    Το app κλπ είναι free;
    Sinotrack έχω και εγώ και μερικά της tkstar η εφαρμογή είναι εφ όρου ζωής σύμφωνα με αυτά που λένε, αλλα μην το δένεις κόμπο, εναν άλλον που είχα πάρει πριν απο αυτούς το κλείσανε βράδυ το μαγαζί και έμεινα με το gps στο χέρι.
    Το tkstar το είχα πάρει απο banggood
    Θα σου βάλω λίνκ σε λίγο

    https://www.banggood.com/TKSTAR-TK90...r_warehouse=CN
    https://www.aliexpress.com/item/3281...3a994c4d1nfRSZ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 22-12-19 στις 14:01.

  12. #147
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RyDeR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σου είναι εύκολο δώσε κάποιο link. Είδα έχει πολλούς και διάφορους.

    Το app κλπ είναι free;
    Οποίο tracker της sinotrack και να πάρεις θα δουλέψει με την εφαρμογή που υπάρχει στο playstore. Επίσης μπορείς να κάνεις login με τον λογαριασμό σου και στο broswer του υπολογιστή. Η εφαρμογή είναι δωρεάν αλλά μπορείς να συνδέσεις μόνο έναν Tracker ανά account που σημαίνει ότι κάθε Tracker έχει τους δικούς του κωδικούς-λογαριασμό και για να τους έχεις όλους σε έναν λογαριασμό πρέπει να πληρώσεις. Από trackers έχω πάρει τον ST-901M mini. Καταναλώνει κάπου στα 50mb τον μήνα από την κάρτα της three και δουλεύει άψογα. Προτιμώ trackers που δουλεύουν με ίντερνετ (gprs) έχουν ποιο live και άμεση μετάδοση συντεταγμένων (και στην εφαρμογή μάλιστα που μπορείς να το δεις ανά πάσα στιγμή) πάρα αυτούς με το sms που όταν του στείλεις την εντολή σου γυρίζει τις συντεταγμένες που αν είναι ακριβείας και τις πετύχει και αν δουλεύει την στιγμή που θα το χρειαστείς.

    - - - Updated - - -

    Επίσης όσο αναφορά την three. Η εταιρεία βλέπει από το σύστημα και ξέρει πολύ καλά τι γίνεται με τις κάρτες της. Δεν ασχολείται να κόψει τις συγκεκριμένες κάρτες στο roaming γιατί η κατανάλωση που γίνεται και οι πόροι του δικτύου που χρησιμοποιούνται είναι μηδενικής σημασίας. Αν και όταν στο όλο πράγμα γίνει κατάχρηση τότε είναι που θα ασχοληθεί. (πχ giffgaff)

  13. #148
    Εγγραφή
    25-01-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sinotrack έχω και εγώ και μερικά της tkstar η εφαρμογή είναι εφ όρου ζωής σύμφωνα με αυτά που λένε, αλλα μην το δένεις κόμπο, εναν άλλον που είχα πάρει πριν απο αυτούς το κλείσανε βράδυ το μαγαζί και έμεινα με το gps στο χέρι.
    Το tkstar το είχα πάρει απο banggood
    Θα σου βάλω λίνκ σε λίγο

    https://www.banggood.com/TKSTAR-TK90...r_warehouse=CN
    https://www.aliexpress.com/item/3281...3a994c4d1nfRSZ
    Παιδιά , εγώ έχω πάρει 2 από αυτά.

    https://www.aliexpress.com/item/3253...27424c4dAoEF7k

    Τρέχουν σε GPRS αλλά και SMS ταυτόχρονα.

    To android app είναι τέλειο. Φρέσκο και δωρεάν. To Website είναι λίγο πολύπλοκο αλλά είναι θέμα συνήθειας.
    Έχω δυο tracker στο ιδιο account και είναι φοβερή ευκολία.
    τρέχουν απροβλημάτιστα πάνω από δυο χρόνια.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mkafetzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Update: Έγινε η ενεργοποίηση της three και τα πολυπόθητα 200ΜΒ μπήκαν στο account. Δυστυχώς επειδή η sim έρχεται χωρίς υπόλοιπο έπρεπε να γίνει top up ώστε το κινητό να μπορέσει να αποκτήσει internet και μέσα από την σελίδα τους έγινε το registration με Αγγλική διεύθυνση. Για "γέμισμα" χρησιμοποιήθηκε το "recharge.com" με paypal και όχι απευθείας πιστωτική για λόγους ασφαλείας και το ελάχιστο ποσό ηταν 10 λίρες, δηλαδή 12 ευρώ + 1,5 Ευρώ προμήθεια. Για Αγγλική διεύθυνση χρησιμοποιήθηκε "randomlists.com". Σήμερα θα βάλω και την κάρτα στο Tracker για να δώ τι κατανάλωση έχει σε GPRS Mode.
    Update2: Προσοχή στις αναπάντητες που κάνετε προς την Three, όσοι δουλεύετε με SMS αντί για GPRS. Όταν κάνεις αναπάντητη η Three σου απαντάει με ένα μήνυμα 2 δευτερολέπτων (Im' afraid , you can't leave a message. Goodbye) και στην ουσία δεν είναι αναπάντητες κλήσεις αλλά εισερχόμενες. Και η Vodafone (που είμαι χρήστης εγώ) σε χρεώνει 0,20 λεπτά για την κλήση. (χρέωση ανά λεπτό). Δηλαδή στις 5 αναπάντητες που θα κάνεις, έχεις χρεωθεί από τον πάροχο σου 1 Ευρώ !!!
    Έψαξα να βρώ αν μπορέι να απενεργοποιηθεί το μήνυμα αυτό στην Three, αλλα δεν βρήκα κάτι. Ίσως κάποιος πιο έμπειρος να μπορεί να βοηθήσει περετέρω.

  14. #149
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mkafetzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά , εγώ έχω πάρει 2 από αυτά.

    https://www.aliexpress.com/item/3253...27424c4dAoEF7k

    Τρέχουν σε GPRS αλλά και SMS ταυτόχρονα.

    To android app είναι τέλειο. Φρέσκο και δωρεάν. To Website είναι λίγο πολύπλοκο αλλά είναι θέμα συνήθειας.
    Έχω δυο tracker στο ιδιο account και είναι φοβερή ευκολία.
    τρέχουν απροβλημάτιστα πάνω από δυο χρόνια.

    - - - Updated - - -



    Update2: Προσοχή στις αναπάντητες που κάνετε προς την Three, όσοι δουλεύετε με SMS αντί για GPRS. Όταν κάνεις αναπάντητη η Three σου απαντάει με ένα μήνυμα 2 δευτερολέπτων (Im' afraid , you can't leave a message. Goodbye) και στην ουσία δεν είναι αναπάντητες κλήσεις αλλά εισερχόμενες. Και η Vodafone (που είμαι χρήστης εγώ) σε χρεώνει 0,20 λεπτά για την κλήση. (χρέωση ανά λεπτό). Δηλαδή στις 5 αναπάντητες που θα κάνεις, έχεις χρεωθεί από τον πάροχο σου 1 Ευρώ !!!
    Έψαξα να βρώ αν μπορέι να απενεργοποιηθεί το μήνυμα αυτό στην Three, αλλα δεν βρήκα κάτι. Ίσως κάποιος πιο έμπειρος να μπορεί να βοηθήσει περετέρω.
    Βάλε την κάρτα σε ένα κινητό και απενεργοποίησε όλες τις προωθήσεις με ##002# . Αλλιώς επικοινώνησε ηλεκτρονικά με την Three.

  15. #150
    Εγγραφή
    25-01-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάλε την κάρτα σε ένα κινητό και απενεργοποίησε όλες τις προωθήσεις με ##002# . Αλλιώς επικοινώνησε ηλεκτρονικά με την Three.
    Για το κινητό , ωραία ιδέα. Δεν το είχα σκεφτεί καθόλου. Θα το δοκιμάσω. Για την three τους πήρα τηλέφωνο αλλά είναι μέσω τηλεφωνητή και δεν έβγαλα άκρη. Θα δοκιμάσω και με email.

Σελ. 10 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας