Σελ. 41 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 213136394041
Εμφάνιση 601-611 από 611
  1. #601
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.933
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Άρα μια χαρά θα τις ακουμπήσει ο νόμος όταν και αν χρειαστεί.

  2. #602
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλώς ή κακώς οι κλειστοί trackers είναι τόσο σφιχτοί που αποθαρρύνουν και τους πιο θαρραλεους. Είναι πολύ μικρό το κοινό τους σε σχέση με το pb για παράδειγμα. Και ναι οι ελεύθεροι κόβουν έσοδα. Όσο και να γκρινιάζουμε για τους μεγάλο καρχαρίες η αλήθεια είναι πως έστω και λίγο κόβουν από τα έσοδα. Και πίστεψε με πως υπάρχουν πολλοί τσιπιδες γύρω μας. Γιατί περί τσιπιας προκειτε όταν κάθεσαι μέσα στο σπίτι και βλέπεις 5 ώρες τη μέρα σειρές και ταινίες και δεν δίνεις 10€ το μήνα στο Netflix.
    εγώ πάντως που είμαι μέλος σε αυτές τις ιστοσελίδες χρόνια....

    που πληρώνω για νόμιμη συνδρομή στο NETFLIX/AMAZON επίσης χρόνια...

    μακάρι να υπήρχαν και άλλοι πάροχοι που να κάλυπταν με τις υπηρεσίες τους την ελλάδα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα μια χαρά θα τις ακουμπήσει ο νόμος όταν και αν χρειαστεί.
    Δεν μπορούν να τους κάνουν τίποτα (δεν τους ακουμπάει κανείς και τίποτα)

    πως το καταφέρνουν ...

    πολλοί προσπάθησαν να τους αντιγράψουν αλλά τους έφαγε η απληστία για περισσότερο χρήμα έτσι έδωσαν τα "πατήματα" στον νόμο και στις επιτροπές και το αποτέλεσμα ήταν να κλείσουν και οι ιδιοκτήτες/διαχειριστές να έχουν προβλήματα με την δικαιοσύνη.

    όσοι ασχολούνται με το άθλημα καταλαβαίνουν τι εννοώ και ποιους εννοώ

  3. #603
    Εγγραφή
    26-09-2002
    Περιοχή
    Τραχανοπλαγιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    571
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Fritz!Box 5530 AX Fiber
    Υπάρχουν λύσεις με τρίτα sites τα οποία με μία συνδρομή σου δίνουν πρόσβαση σε δεκάδες file hosters και σου επιτρέπουν να κατεβάζεις στους servers τους torrent links, τα οποία μετά κατεβάζεις direct από αυτούς με full ταχύτητα. Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας στείλει PM, μπορώ να δώσω referral link το οποίο δίνει και στους 2 μας κέρδος.

    Το καλό είναι πως αν βάλω να κατεβάσω ένα torrent που έχει ήδη κατεβάσει άλλος, γίνεται άμεσα διαθέσιμο και το παίρνω απευθείας με full ταχύτητα (τουλάχιστον στην 100άρα πιάνω 11ΜΒ/s).

  4. #604
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Λοιπον θα σας πω κι εγω την αποψη μου...........
    Πριν απο λιγες ημερες ενας γνωστος ελληνικος τρακερ του οποιου ημουν μελος (οπως και σε πολλους αλλους), εγινε συνδρομητικος, οποτε κι επαψα να ειμαι μελος.
    Επισης πολλοι ξενοι τρακερ εγιναν συνδρομητικοι, στους οποιους πρωτα ημουν μελος, και πλεον επαψα να ασχολουμαι. Με την ευκαιρια αυτων των γεγονοτων και σε συνδιασμο με την παρουσα συζητηση γραφω την αποψη μου.
    Ειμαι συνδρομητης και πληρωνω ανελλιπως συνδρομη σε Netflix καθε μηνα.
    Η ενασχοληση ενος μεσου χρηστη και με τα τορρεντ ειναι αποκλειστικα για να βρει υλικο για αμεση καλυψη της αναγκης του για ψυχαγωγια. Αν αυτο το υλικο του διατιθεται με πιο ευκολο τροπο, τοτε ο μεσος χρηστης θα επιλεξει τον πιο ευκολο τροπο.
    Το netflix και ισως και παρομοιες υπηρεσιες (πχ αμαζον prime κτλπ) ειναι πλεον ο πιο ευκολος τροπος, ακομη πιο ευκολος κι απο τα τορρεντ.
    Επισης ειναι νομιμα, οποτε αν πρεπει να ξοδευω 10-20 ευρω το μηνα σε συνδρομές, γιατι να εχω συνδρομη σε κατι παρανομο, με οτι κινδυνους αυτο συνεπαγεται, αντι για κατι νομιμο...... ????
    Τελος, ειναι εντελως διαφορετικο πραγμα ο διαμοιρασμος υλικου εντελως αφιλοκερδως με αποκλειστικο σκοπο την ανταλλαγη και χρηση αυτου μεταξυ καποιων χρηστων και εντελώς διαφορετικο να διαμοιραζεις με σκοπο το κερδος. Και οσοι εχουν κανει τους τρακερ τους συνδρομητικους, τους εχουν κανει με αποκλειστικο σκοπο το κερδος, ειδικα το δικο τους. Συνεπως οποιος συμμετεχει σε αναλογες ομαδες ειναι ή δυναται να χαρακτηριστει απο τις διωκτικες Αρχες ως αμεσως συνεργος στην παρανομη δραστηριοτητα αυτων των επιτιδιων.
    ΟΧΙ Ευχαριστω δεν θα παρω, αλλα ουτε και θα τους υποστηριξω.
    Θα μου πει καποιος, ναι αλλα εκει (στα παρανομα) τα βρισκεις ολα, ενω στα νομιμα περιορισμενα.
    Προτιμω λιγοτερα με το κεφαλι μου ησυχο, παρα τα παντα (που ουτως ή αλλως δεν θα κατσω να τα δω - ξερετε η μερα εχει 24 ωρες κι οχι 500......) και παρανομα.

  5. #605
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avvocato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον θα σας πω κι εγω την αποψη μου...........
    Πριν απο λιγες ημερες ενας γνωστος ελληνικος τρακερ του οποιου ημουν μελος (οπως και σε πολλους αλλους), εγινε συνδρομητικος, οποτε κι επαψα να ειμαι μελος.
    Επισης πολλοι ξενοι τρακερ εγιναν συνδρομητικοι, στους οποιους πρωτα ημουν μελος, και πλεον επαψα να ασχολουμαι. Με την ευκαιρια αυτων των γεγονοτων και σε συνδιασμο με την παρουσα συζητηση γραφω την αποψη μου.
    Ειμαι συνδρομητης και πληρωνω ανελλιπως συνδρομη σε Netflix καθε μηνα.
    Η ενασχοληση ενος μεσου χρηστη και με τα τορρεντ ειναι αποκλειστικα για να βρει υλικο για αμεση καλυψη της αναγκης του για ψυχαγωγια. Αν αυτο το υλικο του διατιθεται με πιο ευκολο τροπο, τοτε ο μεσος χρηστης θα επιλεξει τον πιο ευκολο τροπο.
    Το netflix και ισως και παρομοιες υπηρεσιες (πχ αμαζον prime κτλπ) ειναι πλεον ο πιο ευκολος τροπος, ακομη πιο ευκολος κι απο τα τορρεντ.
    Επισης ειναι νομιμα, οποτε αν πρεπει να ξοδευω 10-20 ευρω το μηνα σε συνδρομές, γιατι να εχω συνδρομη σε κατι παρανομο, με οτι κινδυνους αυτο συνεπαγεται, αντι για κατι νομιμο...... ????
    Τελος, ειναι εντελως διαφορετικο πραγμα ο διαμοιρασμος υλικου εντελως αφιλοκερδως με αποκλειστικο σκοπο την ανταλλαγη και χρηση αυτου μεταξυ καποιων χρηστων και εντελώς διαφορετικο να διαμοιραζεις με σκοπο το κερδος. Και οσοι εχουν κανει τους τρακερ τους συνδρομητικους, τους εχουν κανει με αποκλειστικο σκοπο το κερδος, ειδικα το δικο τους. Συνεπως οποιος συμμετεχει σε αναλογες ομαδες ειναι ή δυναται να χαρακτηριστει απο τις διωκτικες Αρχες ως αμεσως συνεργος στην παρανομη δραστηριοτητα αυτων των επιτιδιων.
    ΟΧΙ Ευχαριστω δεν θα παρω, αλλα ουτε και θα τους υποστηριξω.
    Θα μου πει καποιος, ναι αλλα εκει (στα παρανομα) τα βρισκεις ολα, ενω στα νομιμα περιορισμενα.
    Προτιμω λιγοτερα με το κεφαλι μου ησυχο, παρα τα παντα (που ουτως ή αλλως δεν θα κατσω να τα δω - ξερετε η μερα εχει 24 ωρες κι οχι 500......) και παρανομα.
    Και τα δυο είναι παράνομα, η διαφορά είναι πως στην μία περίπτωση που δεν υπάρχει κέρδος, τουλάχιστον στην Ελλάδα δεν μπορεί να πάει κάποιος στον εισαγγελέα και να ζητήσει τα προσωπικά στοιχεία αυτών που ανταλλάσσουν.
    Αν έχουν με κάποιον άλλον τρόπο τα στοιχεία σου, μπορούν να ακολουθήσουν την δικαστική οδό.

  6. #606
    Εγγραφή
    12-01-2020
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    OTE - Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΩ ΧΩΡΙΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gvard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν λύσεις με τρίτα sites τα οποία με μία συνδρομή σου δίνουν πρόσβαση σε δεκάδες file hosters και σου επιτρέπουν να κατεβάζεις στους servers τους torrent links, τα οποία μετά κατεβάζεις direct από αυτούς με full ταχύτητα. Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας στείλει PM, μπορώ να δώσω referral link το οποίο δίνει και στους 2 μας κέρδος.

    Το καλό είναι πως αν βάλω να κατεβάσω ένα torrent που έχει ήδη κατεβάσει άλλος, γίνεται άμεσα διαθέσιμο και το παίρνω απευθείας με full ταχύτητα (τουλάχιστον στην 100άρα πιάνω 11ΜΒ/s).
    Φίλε gvard,τι ακριβώς sites είναι αυτά? Δεν αποτελεί διπλό κόπο το αρχικό ανέβασμα στο site και στη συνέχεια το κατέβασμα έστω με full ταχύτητα από το εν λόγω site?

    Σου έχω αποστείλει και pm σχετικά...

  7. #607
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Σαφως και ειναι και τα δυο παρανομα, απλως στην πρωτη περιπτωση δεν ασχολειται κανενας, ενω στην δευτερη σοβαρευουν αρκετα τα πραγματα, μεχρι και σε βαθμο κακουργηματος.....

  8. #608
    Εγγραφή
    26-09-2002
    Περιοχή
    Τραχανοπλαγιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    571
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Fritz!Box 5530 AX Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ultrahd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε gvard,τι ακριβώς sites είναι αυτά? Δεν αποτελεί διπλό κόπο το αρχικό ανέβασμα στο site και στη συνέχεια το κατέβασμα έστω με full ταχύτητα από το εν λόγω site?

    Σου έχω αποστείλει και pm σχετικά...
    Στην ουσία σου επιτρέπει να δώσεις ένα torrent/magnet link, το κατεβάζουν εκείνοι (οπότε δεν εμφανίζεται η IP σου κατά το κατέβασμα) και έπειτα το κατεβάζεις από αυτούς. Δεν κάνεις διπλό κατέβασμα εσύ. Αν μάλιστα το εν λόγω torrent/magnet το έχει κατεβάσει άλλος χρήστης τους, είναι άμεσα διαθέσιμο.

  9. #609
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Που βρίσκεις τα magnets ; Γιατί γιαυτο υποτίθεται πληρώνεις σε private για να σου παρέχουν γρηγορα links

  10. #610
    Εγγραφή
    20-05-2008
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avvocato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον θα σας πω κι εγω την αποψη μου...........
    Πριν απο λιγες ημερες ενας γνωστος ελληνικος τρακερ του οποιου ημουν μελος (οπως και σε πολλους αλλους), εγινε συνδρομητικος, οποτε κι επαψα να ειμαι μελος.
    .
    O tracker αυτός εξακολουθεί να δουλεύει ή βάρεσε κανόνι;

  11. #611
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panas34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    O tracker αυτός εξακολουθεί να δουλεύει ή βάρεσε κανόνι;
    λογικά πρέπει να εξακολουθεί να δουλεύει

    όπως πολλοί torrent trackers που από public έγιναν private (invite) και ιστοσελίδες

    αυτό το πρότυπο το ακολουθούν πάρα πολλές ξένες ιστοσελίδες και αποδίδει γιατί δεν μπορεί να τους καρφώσουν

    καθώς όσες ελληνικές ιστοσελίδες που έχουν κλείσει

    έχουν κλείσει εξαιτίας καρφώματος και φυσικά λόγω της απληστίας των ιδιοκτητών (έτσι έδωσαν το πάτημα στις διωκτικές αρχές να τους κλείσουν)

Σελ. 41 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 213136394041

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας