Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Το avatar του μέλους fatrer
    fatrer Guest
    Fax προς VIVODI Telecom

    Θέμα: ADSL πρόσβαση τηλ. σύνδεσης 210-xxxxxxx


    Σε συνέχεια της τηλεφωνικής μας επικοινωνίας, και συνοψίζοντας σας αναφέρω ότι:
    · Την 1/10 σας στέλνω αίτησή μου για μετατροπή της τηλεφωνικής μου σύνδεσης (210-xx.xx.xxx) σε adsl με σύνδεση 384/128Kbps.
    · Όπως με ενημερώσατε προωθήσατε στον ΟΤΕ το αίτημά μου στις 5/10.
    · Επίσης με ενημερώσατε (ότι 5 ημέρες αργότερα) στις 10/10 - και σύμφωνα με την πληροφόρηση που είχατε από τον ΟΤΕ - υπήρχαν 5 διαθέσιμες πόρτες για isdn συνδέσεις. Αυτό επιβεβαιώνεται και από τα στοιχεία διαθεσιμότητας που έδινε ο ΟΤΕ μέσω του OTEshop κατά τις ημερομηνίες αυτές.
    · Στα τέλη Οκτωβρίου ο ΟΤΕ έπαψε να έχει πλέον διαθέσιμες πόρτες οπότε και η αίτησή μου παραμένει εκκρεμής μέχρι την εγκατάσταση νέων πορτών στον Τ.Κ. Γέρακα.

    Παρακαλώ ενημερώστε με εάν, με βάση την μεταξύ σας σύμβασης, ο ΟΤΕ μπορεί να παρακάμπτει την σειρά προτεραιότητας των σχετικών αιτήσεων από τους παρόχους και σε περίπτωση που δεν έχει τέτοιο νόμιμο δικαίωμα, τις ενέργειες στις οποίες θα προβείτε προς αποκατάσταση του σχετικού «σφάλματος».
    Επιπλέον θα πρέπει να μου επιστρέψετε το ποσό των 34,90€ πλέον ΦΠΑ που εισπράξατε ως τέλος «ενεργοποίησης» έως ότου «ενεργοποιηθεί» η adsl πρόσβαση στην τηλεφωνική μου σύνδεση.


    Με εκτίμηση(!)


    Xxxxxxx Xxxxxxxx

  2. #2
    Το avatar του μέλους fatrer
    fatrer Guest
    Η ανωτέρω επιστολή στάλθηκε στις 10 Νοεμβρίου 2004
    Έως σήμερα, δύο βδομάδες αργότερα, ούτε φωνή ούτε ακρόαση (αλλά ούτε και επιστροφή των τελών είδα)

  3. #3
    Εγγραφή
    12-06-2004
    Περιοχή
    Πιο κοντά απ' όσο νομίζεις
    Μηνύματα
    951
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    -003/001
    ISP
    Saligar Speed Net
    DSLAM
    HOL - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Τι περιμένεις τόσες μέρες;;;; Κανονικά θα έπρεπε να σου απαντήσουν την ίδια μέρα. Ξαναπάρτους τηλ!!!!!
    Είναι γνωστό ότι στην Vivodi γίνεται ένας μικρός χαμός όσον αφορά την εξυπηρέτηση πελατών. Και αν δεν βγάλεις άκρη κάνε μια βόλτα απο εκεί.
    Έχουν μάθει να κρύβονται πίσω απο τηλέφωνα και φαχ.
    Πήρες την αγάπη μου και την έκανες κουράδα

  4. #4
    Εγγραφή
    10-08-2004
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Επίσης με ενημερώσατε (ότι 5 ημέρες αργότερα) στις 10/10 - και σύμφωνα με την πληροφόρηση που είχατε από τον ΟΤΕ - υπήρχαν 5 διαθέσιμες πόρτες για isdn συνδέσεις. Αυτό επιβεβαιώνεται και από τα στοιχεία διαθεσιμότητας που έδινε ο ΟΤΕ μέσω του OTEshop κατά τις ημερομηνίες αυτές.
    δηλαδή ο οτε λαμβάνει αιτήματα ΑΡΥΣ μόνο απο την vivo ??? το σενάριο που λέει ότι στις 10/10 εσύ μπορεί να είσουν 6ος ή 106ος δεν σου πέρασε καθόλου απο το μυαλό ?
    Παρακαλώ ενημερώστε με εάν, με βάση την μεταξύ σας σύμβασης, ο ΟΤΕ μπορεί να παρακάμπτει την σειρά προτεραιότητας των σχετικών αιτήσεων από τους παρόχους και σε περίπτωση που δεν έχει τέτοιο νόμιμο δικαίωμα, τις ενέργειες στις οποίες θα προβείτε προς αποκατάσταση του σχετικού «σφάλματος».
    για να λες παρακάμπτει άρα ξέρεις και τη σειρά είχες , δεν μας το λές και αυτό ?? όπως επίσης και απο που το έμαθες ??
    και για το λύξω ... μάγκες με την χονδρική του ΑΡΥΣ που δίνει ο ΟΤΕ δεν θα βρείτε ποτε άκρη φανταστείτε πόσα αιτήματα για ελεύθερες πόρτες πάνε καθημερινά στον ΟΤΕ απο όλους τους ISP's και μετα ελάτε να μου πείτε εμένα για οργάνωση , ή μήπως ξεχνάτε πόσο καιρό περιμέναμε να ανοίξουν πόρτες σε κάτι σειρές ατελείωτες. Δεν λές καλά που τουλάχιστον η vivo έχει κάνα κυκλωματάκι και βολευόμαστε.
    Πάμε και σε ένα άλλο θέμα , έστειλες επιστολή και πολύ σωστα έκανες , ελπίζω τουλάχιστον πρώτα να έμαθες ποιος είναι ο υπεύθυνος του τμήματος που αναφερεσε και να την έστειλες προς εκεινον , διότι εφόσον λές ότι περιμένεις τόσες μέρες για απάντηση τους συμπεραινω ότι την έστειλες σε στιλ τζοκερ "και αν σου κάτσει ?"
    Συμπερασμα : α) Προσπάθησε να μάθεις απο τον οτε σε τι σειρα είσουν , β)Μαθε το όνομα του υπευθύνου του αρμόδιου τμήματος της νινο γ)Στείλε του εκ νέου επιστολή διαμαρτηρίας.

  5. #5
    Το avatar του μέλους dreamer
    dreamer Guest
    Η ανωτέρω επιστολή στάλθηκε στις 10 Νοεμβρίου 2004
    Έως σήμερα, δύο βδομάδες αργότερα, ούτε φωνή ούτε ακρόαση (αλλά ούτε και επιστροφή των τελών είδα
    Η Επιστροφη των τελων γινεται μετα απο 15 εργασιμες και εφοσον τους στειλεις fax οτι επιθυμεις την διακοπη της συνεργασιας σας και τον λογο που επιθυμεις την διακοπη

  6. #6
    Το avatar του μέλους fatrer
    fatrer Guest
    gastone

    δε διάβασες προσεκτικά τί είπα
    και 1006ος να ήμουν στις 5/10, αν στις 10/10 έχει 5 πόρτες ακόμα, θεωρητικά εγώ έχω πόρτα!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fatrer

    προωθήσατε στον ΟΤΕ το αίτημά μου στις 5/10.

    5 ημέρες αργότερα στις 10/10 υπήρχαν 5 διαθέσιμες πόρτες
    κι εμένα δε με πειράζει που κάποιος μου έφαγε την πόρτα αλλά που έφαγα πόρτα εγώ!!!



    dreamer
    με πήραν τελικά τηλέφωνο αφού ξανάστειλα fax διαμαρτυρόμενος για το φτύσιμο που μου έχουν ρίξει και μου είπε μια γραμματέας (με ύφος "τί να σας πω εγώ η κακομοίρα δεν ξέρω τί είναι αυτά τα επιστημονικά για πόρτες που ακούγονται εδώ μέσα") να περιμένω μέχρι το τέλος του μήνα.

  7. #7
    Το avatar του μέλους varitech
    varitech Guest
    Αν έφυγε μια αίτηση στις 5/10 απο την VIVODI στον ΟΤΕ δεν σημαίνει οτι ο ΟΤΕ θα την προωθήσει στο ανάλογο τμήμα του αμέσως. Οπότε υπάρχει ενα ενδεχόμενο να υπήρχαν πελάτες σε αναμονή πριν απο σένα fatrer.

    Φιλικά, Βασιλης.

Παρόμοια Θέματα

  1. Επιστολη δικηγορου Τραπεζας προς οφειλετη
    Από Insomniac στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-08, 16:55
  2. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-07, 15:48
  3. Επιστολή προς ΕΕΤΤ για τη Διαβούλευση WiMax
    Από yiapap στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-06, 13:31
  4. Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-05, 12:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας