Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-17 από 17
  1. #16
    Εγγραφή
    04-08-2007
    Ηλικία
    17
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    11413/1020
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    technicolor tg789vac v2
    SNR / Attn
    3.9(dB) / 25.0(dB)
    Λοιπόν βρήκα ανεμιστηράκι να του βάλω...
    Ηθελα να κανω ωραία δουλειά αλλα:
    1.Δεν εχω λεφτα να αγορασω ενα ανεμιστηρακι μικροτερο να το ενσοματωνα στο πλαστικο ωστε να φαινεται πιο κομψο
    2. Μεσα στη πλακετα εχει μια φυσα την οποια δεν ξερω για τι ειναι αλλα οπως κοιταζα την πλακετα εκει πρεπει να βγαζει ρευμα... Αλλα δεν εχω βολτομετρο για να τεσταρω μου καηκε...
    3. Επειδη βαρεθηκα με τα πολλα βρηκα ενα ανεμηστιρακι και εβαλα..αν και δεν το ζοριζω πολυ το μοντεμ καθως χρησιμοποιησα την επιλογη του που εχει για DMZ επειδη το εχω συνδεσει πανω σε router pc (mikrotik)
    4.Για τροφοδοσια μπορειτε να πάρετε απτο τροφοδοτικό του η ξεχωριστη απο καποιο αλλο μερος..Εγω θα του δωσω απτο pc μου..
    Δεν εχω τα εργαλεία αλλιώς ειχα όρεξη να κανω ωραία δουλίτσα ... τεσπά οποιος εχει μεράκι και θελει ας ψαξει τη πλακετα λιγο και να μας πει αν ειναι να ξερουμε..
    (EDIT) Τελικα πηρα ρευμα απο το USB Hub που φαινεται στην 2η φωτο πισω...το ανεμιστηρακι ειναι 12 volt 120mAh και του δωσα στην ουσια 4.5 volt και κανει και καλη ψυξη και δεν κανει και καθολου θορυβο!!! ειναι μια καλη λυση να του δωσετε απο usb..αναλογα τι ανεμιστηρακι θα βαλετε..ψακτε το







    Μια απορία επειδή δεν έχω ασχοληθεί πολυ με τις dsl κ αυτη για πλακα την εβαλα θα την εχω να καθεται και θα μοιραζω νετ σε αλλους :P
    Προτείνετε να πάρω αλλο μόντεμ για να χτυπησω και καλυτερες ταχύτητες ...θα εχει καλύτερη ευαισθησία στο link ?
    απο σταθερότητα 4 μερες που το έχω τώρα εχει πεσει μερικές φόρες αλλα η φταίει το οτι ψήνεται η τα καλώδια της πολυκατοικίας μου που ειναι παλια..(θα τα αλλαξω γιατι εχει κλειδώσει μονο στα 13-14 mbit και σπαζομαι)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BladeGT : 05-12-07 στις 04:09.

  2. #17
    Εγγραφή
    19-08-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    kserete pos bazoume kodiko stn asyrmato giana mn exoume eksoterikes apeiles apo allous kai mou koboun tn taxythta sta torrent

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-07, 19:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας