Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-57 από 57
  1. #46
    Εγγραφή
    09-05-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    581
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    NetFaster WLAN
    SNR / Attn
    12(dB) / 22.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    dgourlis μπορείς να πιασεις γραμμή στο 2111009000? Σε μενα μιλάει συνεχώς. Αλοίμονο μου είπαν να τους πάρω οταν παρουσιαστεί το πρόβλημα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος TheThing : 09-07-07 στις 22:18.

  2. #47
    Εγγραφή
    09-05-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    581
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    NetFaster WLAN
    SNR / Attn
    12(dB) / 22.7(dB)
    Path Level
    Interleaved

  3. #48
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheThing Εμφάνιση μηνυμάτων
    dgourlis μπορείς να πιασεις γραμμή στο 2111009000? Σε μενα μιλάει συνεχώς. Αλοίμονο μου είπαν να τους πάρω οταν παρουσιαστεί το πρόβλημα

    Κάνω το εξής: Πατάω το redial συνέχεια, κάποια στιγμή πιάνει γραμμή. Μετά βάζω ανοιχτή ακρόαση, και περιμένω... περιμένω.... περιμένω...... περιμένω....πότε θα πάω από εκεί δεν ξέρω......

  4. #49
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Λοιπόν, επέστρψα από εξωτερικό και παρατήρησα ότι το πρόβλημα το βραδινών διακοπών του ADSL2+ mode συνεχίζει να υφίσταται... Οι υπόλοιποι φίλοι έχετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα ακόμα? Υπάρχει νεότερο από τους νομπελίστες ΤΥ της Forthnet?

  5. #50
    Εγγραφή
    09-05-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    581
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    NetFaster WLAN
    SNR / Attn
    12(dB) / 22.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dgourlis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, επέστρψα από εξωτερικό και παρατήρησα ότι το πρόβλημα το βραδινών διακοπών του ADSL2+ mode συνεχίζει να υφίσταται... Οι υπόλοιποι φίλοι έχετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα ακόμα? Υπάρχει νεότερο από τους νομπελίστες ΤΥ της Forthnet?
    dgourlis φιλε είμαι Σαλονικα οπότε δεν μπορω να δω αν υφισταται ακομα το πρόβλημα..αν μπορέσεις να πάρεις πληροφορίες για το τι συμβαινει ή αν βρεις τα παληκαρια στην Τ.Υ θα ήταν πολύ καλό!

  6. #51
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheThing Εμφάνιση μηνυμάτων
    dgourlis φιλε είμαι Σαλονικα οπότε δεν μπορω να δω αν υφισταται ακομα το πρόβλημα..αν μπορέσεις να πάρεις πληροφορίες για το τι συμβαινει ή αν βρεις τα παληκαρια στην Τ.Υ θα ήταν πολύ καλό!
    Δε θα ξανακαλέσω πλέον την ΤΥ, έχω στα χέρια μου δύο κοινοοποιήσεις των καταγγελιών μου και πρέπει να απαντήσουν εντός 10 εργάσιμων ημερών.

    Λαμβάνοντας υπόψιν πως η κοινοποίηση έγινε στις 27/6/07 και η επιστολή επιδόθηκε στις 4/7/07, μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα πρέπει να απαντήσουν.

    Επιπλέον, 'έχουν ήδη χρεώσει την κάρτα μου με 2 μήνες "υπηρεσίας", τρομάρα τους, και θεωρητικά περιμένω απάντηση από το λογιστήριό τους μέχρι την επ'ομενη Παρασκευή. Για να δούμε...

  7. #52
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Λοιπόν σε τι φάση βρίσκεστε εσείς? Προσωπικά εξακολουθώ να έχω πρόβλημα μετά τις 2100 και οι άχρηστοι της forthnet απλά με συμβουλεύουν να αναζητήσω πινακίδες σήμανσης τύπου "neon". Δε θα έπρεπε να στείλουν κάποιον άχρηστο προς την οικία μου και να επανελέγξει την κατάσταση?

  8. #53
    Εγγραφή
    25-05-2007
    Περιοχή
    Μεσοποταμία
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    358
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12000/1019
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    Thomson SpeedTouch 780
    Σε περίπτωση που τις βρεις τις εν λόγω πινακίδες, σου είπανε τι πρέπει να κάνεις?

  9. #54
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fat Freddy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε περίπτωση που τις βρεις τις εν λόγω πινακίδες, σου είπανε τι πρέπει να κάνεις?
    Προφανώς να τις "κατεβάσω"

    Κάλεσα την εταιρεία fothnet στο ΤΥ πριν από λίγο, αλλά φυσικά γειώθηκα στην αναμονή οπότε και το έκλεισα.

    Και ξαφνικά, Κυρίες και Κύριοι!! Το ΘΑΥΜΑ!!! Με κάλεσαν από τη forthnet, στις 2140 να με ρωτήσουν σχετικά με την καταγγελία μου για την τηλεφωνία!!

    Μην τα πολυλογώ, τους εξήγησα ξανά ότι έχω πρόβλημα με το internet, δηλαδά μετά τις 2100 το Adsl2+ κόβεται και αναγκάζομαι να συνδέομαι με Adsl απλό αλλά και αυτό κάνει διακοπές και δεν μπορώ να συνδεθώ εξ αποστάσεως με τη δουλειά μου... (λόγω των διακοπών)

    Με ρώτησαν αν έχω ειδοποιήσει τεχνικούς...

    Εξήγησα ότι θέλω ή να διορθώσουν το πρόβλημα, (ακόμα και οι λαμπτήρες πλησίον της οδού να ευθύνονται, είναι υποχρεωμένοι να το διερευνήσουν και να με ενημερώσουν), ή να μου εξηγήσουν εγγράφως ότι αδυνατούν να μου προσφέρουν την υπηρεσία που μου πούλησαν και να μου επιστρέψουν τα χρήματά μου.

    Η εταιρεία λοιπόν, μέσω της υπαλλήλου της, μου προσέφερε μία προπληρωμένη κάρτα τηλεφωνίας 10 ευρώ, ως αποζημίωση για την ταλαιπωρία...! Δε σας κάνω πλάκα, αυτό μου απάντησε!

    Απάντησα πως με περνάνε για μαλάκα και δε μου αρέσει αυτό, ΈΛΕΟΣ εν τέλει ΕΛΕΟΣ. Ζήτησα τα χρήματά μου, όπως έυκολα τα πήραν, έτσι και να τα επιστρέψουν. Και αναμένω ξανά την απάντηση του αρμόδιου τμήματος......

    Καλά ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ, έτσι?

    Βέβαια το σκεπτικό τους είναι πονηρό, σου λέει, αν αποζημιώσω αυτόν τον καραγκιόζη αυνάνα για την ταλαιπωρία του και τις διακοπές στην υπηρεσία, θα υπάρξει προηγούμενο, οπότε και θα πρέπει να αποζημιούσουμε και τους υπόλοιπους αυνάνες καραγκιόζηδες πελάτες.

    Αλλά, σας υπόσχομαι, δε θα εγκαταλείψω τις προσπάθειες, θα φτάσω μέχρι και στο ανώτατο διαπλανητικό δικαστήριο, μέχρι να ζητήσουν γονυπετείς συγγνώμη σε όλους μας.!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dgourlis : 23-07-07 στις 22:43.

  10. #55
    Εγγραφή
    25-05-2007
    Περιοχή
    Μεσοποταμία
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    358
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12000/1019
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    Thomson SpeedTouch 780
    Υποθέτω ότι αφού είσαι σε full llu η προπληρωμένη κάρτα τηλεφωνίας που προσφέρουν πρέπει να είναι άλλης εταιρίας.

    Ψάχτο λιγάκι αυτό, αν δίνουν κάρτες ΟΤΕ τουλάχιστον θα έχεις αξιόπιστο τηλέφωνο.

  11. #56
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Σήμερα έχω internet και μετά τις 2100!!!!!!!!!! Ακούτε κόσμε??? Και μετά τις 2100!!!

    μόνο που τώρα κάνει download με ταχύτητα isdn (64 kbit/sec)....

    DEN ANTEXO ALLO>>>> ME EXETE GAm...EI !!!!! VROMO PALIO 4THNET!

    A I S XO S!!!

  12. #57
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    λοιπόν, η κατάσταση έχει ως εξής:

    Επικοινώνησα με ανταγωντιστή της forthnet που έχει έδρα στο Χαλάνδρι και με διαβεβαίωσαν πως και παρακολουθούν το forum αυτό και σε περίπτωση που η υπηρεσία τους δε με καλύπτει μπορώ να φύγω όποτε θέλω.

    Καλώ τους κ της Forthnet και ζητώ να διακοπεί η συνδρομή, χωρίς να πληρώσω δραχμή και να επιστρέψουν τα χρήματα που οφείλουν από τον Ιούνιο (λόγω κακής, μερικής υπηρεσίας)... Η γνωστή απάντηση, δε δικαιούστε χρήματα αφού εν μέρει το τηλέφωνο λειτουργούσε, κλπ. Είπα πως εν μέρει τον συγκεκριμένο αυθαδέστατο νεαρό θα τον .... αν συνεχίσει να μιλάει έτσι.

    ΤESPA, με κάλεσαν μετά από λίγη ώρα, ρώτησαν ΞΑΝΑ τι πρόβλημα έχω και μην τα πολυλογώ, από τότε το πρόβλημα με τις βραδινές διακοπές έχει διορθωθεί. Απλά συνδέομαι με ταχύτητα περίπου στα 10000-12000. Από ό,τι είδα, έχουν ανεβάσει το noise στη γραμμή.

    Με άλλα λόγια, οι άχρηστοι αναιδέστατοι ΤΥ της forthnet, έφτιαξαν (τουλάχιστον εν μέρει το πρόβλημα αφού πλέον συνδεόμαι και το βράδυ χωρίς αποσυνδέσεις) χωρίς να αλλάξουν τις λυχνίες του δρόμου, χωρίς να ευθύνονται οι ανύπαρκτες φωτεινές πινακίδες και ό,τι άλλο μου έλεγαν 2 μήνες τώρα...

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-08, 10:19
  2. Περίεργες διακοπές ροής πληροφοριών.
    Από Clownshoes στο φόρουμ Zyxel ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-07, 12:28
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-06, 02:11
  4. Χωρις internet το πρωι
    Από villasg στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-06, 10:13

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας