Σελ. 456 από 597 ΠρώτηΠρώτη ... 436446451454455456457458461466476 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.826-6.840 από 8953
  1. #6826
    Εγγραφή
    29-06-2009
    Μηνύματα
    401
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ χρόνια χρησιμοποιώ commondo αλλά το free internet security και είναι αρκετά βαρύ και σκέφτομαι να το αλλάξω. Το έχω στο laptop της μητέρας μου με διπύρηνο επεξεργαστή 2.16 και μνήμη ραμ 4 gb αλλά και στον υπολογιστή σταθερό του θείου μου με επεξεργαστή triple core με 2 gb ram τελευταία μου είπανε για το bit finder ότι είναι καλό αλλά δεν ξέρω. Από τότε που είχα ακούσει για δωρεάν internet security κάθε χρόνο χρησιμοποιουσα το comondo.
    Το πακέτο του Comodo είναι βαρύ γιατί εκτός από antivirus έχει να κάρο προγραμματάκια που τρέχουν όπως Firewall, sanbdox, HIPS, Viruscope, φιλτράρισμα ιστοσελίδων και κατ' επέκτασιν είναι πολύ πιο βαρύ αλλά και ασφαλές από ένα απλό antivirus. Πρόγραμμα Βit finder δεν ξέρω. Μήπως εννοείς bit defender? Έχει τη καλύτερη μηχανή εντοπισμού από τα "ελαφριά" antivirus επομένως στο προτείνω και εγώ. Πάντως το Comodo βγάζει και σκέτο antivirus αν σε ενδιαφέρει.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skel Εμφάνιση μηνυμάτων
    για browser δοκίμασε opera ή maxthlon που δεσμεύουν λίγοτερη ραμ απο ff/chrome
    Κ-Μeleon άμα είναι για παλιό pcaki. Το έχω και πάει σφαίρα.
    Ryzen 5 5600G 3.9Ghz, GIGABYTE GEFORCE 1050 Ti 4GB, ASRock B450M PRO 4 R2.0, G.Skill Ripjaws V 16GB 3200mhz, XFX XT 80 Plus Bronze 600W

  2. #6827
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skel Εμφάνιση μηνυμάτων
    για browser δοκίμασε opera ή maxthlon που δεσμεύουν λίγοτερη ραμ απο ff/chrome
    Από όσο ξέρω μόνο ο Firefox και τα Firefox-ειδή έχουν μείνει που υποστηρίζονται ακόμη στα XP (και o Firefox θα σταματήσει την υποστήριξη κάποια στιγμή φέτος). Ο Opera βασίζεται στο Chromium, όπως και ο Chrome, που έχουν σταματήσει την υποστήριξη.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  3. #6828
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από όσο ξέρω μόνο ο Firefox και τα Firefox-ειδή έχουν μείνει που υποστηρίζονται ακόμη στα XP (και o Firefox θα σταματήσει την υποστήριξη κάποια στιγμή φέτος). Ο Opera βασίζεται στο Chromium, όπως και ο Chrome, που έχουν σταματήσει την υποστήριξη.
    ναι έχεις δίκιο ξέχασα πως μιλάμε για xp λειτουργικό
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  4. #6829
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από όσο ξέρω μόνο ο Firefox και τα Firefox-ειδή έχουν μείνει που υποστηρίζονται ακόμη στα XP (και o Firefox θα σταματήσει την υποστήριξη κάποια στιγμή φέτος). Ο Opera βασίζεται στο Chromium, όπως και ο Chrome, που έχουν σταματήσει την υποστήριξη.
    o firefoχ δεν θα σταματησει την υποστήριξη σε ΧΡ απλα το Μαρτιο θα σε μεταφερει αυτοματα σε εκδοση Firefox Extended Support Release (ESR).

  5. #6830
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    [QUOTE=SpaceMarine13;6112274]Το πακέτο του Comodo είναι βαρύ γιατί εκτός από antivirus έχει να κάρο προγραμματάκια που τρέχουν όπως Firewall, sanbdox, HIPS, Viruscope, φιλτράρισμα ιστοσελίδων και κατ' επέκτασιν είναι πολύ πιο βαρύ αλλά και ασφαλές από ένα απλό antivirus. Πρόγραμμα Βit finder δεν ξέρω. Μήπως εννοείς bit defender? Έχει τη καλύτερη μηχανή εντοπισμού από τα "ελαφριά" antivirus επομένως στο προτείνω και εγώ. Πάντως το Comodo βγάζει και σκέτο antivirus αν σε ενδιαφέρει.

    Σαν internet security μονο η comodo εχει δωρεαν internet security; δωρεαν για 1 χρονο;
    οσο για το biτ defender εχεις δικιο νομιζω για αυτο μου ειπανε , ειναι δωρεαν ; αλλα μονο antivirus ; και ισχυει για 1 χρονο;.
    οσο για τα εξτρα προγραμματα του κομοντο ναι εχει παρα πολλα που εγκαθιστα, θα συμφωνησω αλλα δεν μπορω να το θεωρησω αξιοπιστο πχ ειχα κολλησει τον ιο της αστυνομιας με αυτο , και δεν με προστατεψε .
    Επισης αμα μπεις στο matousec που εχουνε αποτελεσματα για το πιο antivirius περασε τα crash test το comodo internet security ειναι στο 100% δες εδω http://www.matousec.com/projects/pro...ge/results.php , και το bitdefender ειναι στο 97% ,μου το εδωσε το site αυτο ενας καθηγητης μου σε μαθημα για αποκτηση πτυχιου πληροφορικης . , βεβαια μου πεις για το defender 2011 γραφει το ξερω αλλα εκει μου ειχε πει να συμβουλευομαι για τεστ σε antivirius δεν βλεπω παντως να εχει ανανεωθει το site .

  6. #6831
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    [QUOTE=johnmegarythmos;6113361]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SpaceMarine13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πακέτο του Comodo είναι βαρύ γιατί εκτός από antivirus έχει να κάρο προγραμματάκια που τρέχουν όπως Firewall, sanbdox, HIPS, Viruscope, φιλτράρισμα ιστοσελίδων και κατ' επέκτασιν είναι πολύ πιο βαρύ αλλά και ασφαλές από ένα απλό antivirus. Πρόγραμμα Βit finder δεν ξέρω. Μήπως εννοείς bit defender? Έχει τη καλύτερη μηχανή εντοπισμού από τα "ελαφριά" antivirus επομένως στο προτείνω και εγώ. Πάντως το Comodo βγάζει και σκέτο antivirus αν σε ενδιαφέρει.

    Σαν internet security μονο η comodo εχει δωρεαν internet security; δωρεαν για 1 χρονο;
    οσο για το biτ defender εχεις δικιο νομιζω για αυτο μου ειπανε , ειναι δωρεαν ; αλλα μονο antivirus ; και ισχυει για 1 χρονο;.
    οσο για τα εξτρα προγραμματα του κομοντο ναι εχει παρα πολλα που εγκαθιστα, θα συμφωνησω αλλα δεν μπορω να το θεωρησω αξιοπιστο πχ ειχα κολλησει τον ιο της αστυνομιας με αυτο , και δεν με προστατεψε .
    Επισης αμα μπεις στο matousec που εχουνε αποτελεσματα για το πιο antivirius περασε τα crash test το comodo internet security ειναι στο 100% δες εδω http://www.matousec.com/projects/pro...ge/results.php , και το bitdefender ειναι στο 97% ,μου το εδωσε το site αυτο ενας καθηγητης μου σε μαθημα για αποκτηση πτυχιου πληροφορικης . , βεβαια μου πεις για το defender 2011 γραφει το ξερω αλλα εκει μου ειχε πει να συμβουλευομαι για τεστ σε antivirius δεν βλεπω παντως να εχει ανανεωθει το site .

    παντως και για μία ακόμα χρονιά, το Bitdefender αναδεικνύεται ως το κορυφαίο Antivirus στις δοκιμές των ανεξαρτήτων εργαστηρίων, για όλα τα λειτουργικά συστήματα δειτε εδω https://www.pcsteps.gr/493-%cf%84%ce..._title%5D%5D#i

  7. #6832
    Εγγραφή
    29-06-2009
    Μηνύματα
    401
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν internet security μονο η comodo εχει δωρεαν internet security; δωρεαν για 1 χρονο;
    οσο για το biτ defender εχεις δικιο νομιζω για αυτο μου ειπανε , ειναι δωρεαν ; αλλα μονο antivirus ; και ισχυει για 1 χρονο;.
    οσο για τα εξτρα προγραμματα του κομοντο ναι εχει παρα πολλα που εγκαθιστα, θα συμφωνησω αλλα δεν μπορω να το θεωρησω αξιοπιστο πχ ειχα κολλησει τον ιο της αστυνομιας με αυτο , και δεν με προστατεψε .
    Επισης αμα μπεις στο matousec που εχουνε αποτελεσματα για το πιο antivirius περασε τα crash test το comodo internet security ειναι στο 100% δες εδω http://www.matousec.com/projects/pro...ge/results.php , και το bitdefender ειναι στο 97% ,μου το εδωσε το site αυτο ενας καθηγητης μου σε μαθημα για αποκτηση πτυχιου πληροφορικης . , βεβαια μου πεις για το defender 2011 γραφει το ξερω αλλα εκει μου ειχε πει να συμβουλευομαι για τεστ σε antivirius δεν βλεπω παντως να εχει ανανεωθει το site .

    Τόσο το Comodo Internet Security Suite όσο και το Bitdefender ειναι δωρεάν για πάντα. Όχι μόνο για 1 χρόνο. Πλήρες πακέτο τύπου Antivirus+Firewall+εξτρα εφαρμογές νομίζω πως έχει μόνο η Comodo. Τώρα γιατί κόλλησες τον ιό της αστυνομίας δεν ξέρω. Από τη μέρα που το έχω βάλει, δεν περνάει τίποτα.

    Το bitdefender έχει λίγο καλύτερη μηχανή εντοπισμού. Ωστόσο, είναι πολύ φτωχό σαν antivirus και σου δίνει απειροελάχιστες δυνατότητες ρύθμισης. Αν ρυθμίσεις το Comodo Suite όπως πρέπει, είναι καλύτερο από κάθε δωρεάν antivirus εκεί έξω γιατί ότι δεν θα εντοπίζει η μηχανή του, θα το ακινητοποιούν τα δευτερεύοντα προγράμματα που έχει και αποτρέπουν κάθε παρέμβαση στο σύστημά από ύποπτες εφαρμογές. Το μεγάλο μείον βέβαια είναι ότι θα εντοπίζει συνεχώς false positives και θα έχεις ειδοποιήσεις για το παραμικρό.
    Ryzen 5 5600G 3.9Ghz, GIGABYTE GEFORCE 1050 Ti 4GB, ASRock B450M PRO 4 R2.0, G.Skill Ripjaws V 16GB 3200mhz, XFX XT 80 Plus Bronze 600W

  8. #6833
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    το comodo suite ειναι το internet security ; και πως δηλαδη να το ρυθμισω; δεν το καταλαβα ; τα false positives τι ειναι; .

  9. #6834
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    καμιά πρόταση για free internet security ή 6μηνo license ?
    δεν θέλω σουίτα, μόνο internet security
    είχα το panda global για 6 μήνες και με άφησε ευχαριστημένο
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  10. #6835
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skel Εμφάνιση μηνυμάτων
    είχα το panda global για 6 μήνες και με άφησε ευχαριστημένο
    Τότε, ξαναβάλε το ίδιο.

    Ποιά windows έχεις ;
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  11. #6836
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε, ξαναβάλε το ίδιο.

    Ποιά windows έχεις ;
    10 έχω
    ήτανε δοκιμαστική έκδοση οπότε δεν μπορώ να την βάλω και ψάχνω κάτι για free αν υπάρχει κάτι
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  12. #6837
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  13. #6838
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Mcafee antivirus 2017 για 6 μήνες
    στο link

    Panda antivirus 2017 για 6 μήνες
    στο link

  14. #6839
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mcafee antivirus 2017 για 6 μήνες
    στο link

    Panda antivirus 2017 για 6 μήνες
    στο link
    ευχαριστώ
    πάω για το panda
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  15. #6840
    Εγγραφή
    08-07-2012
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    1.403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΙΛΙΑ
    Router
    D-LINK DSL-2640B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skel Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστώ
    πάω για το panda
    Για ποιο λόγο δεν σου αρέσει το Comodo? Εχω μείνει ευχαριστημένος. και το έχω σε 2 συστήματα.

Σελ. 456 από 597 ΠρώτηΠρώτη ... 436446451454455456457458461466476 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ SIEMENS ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ
    Από conne στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-07, 16:18
  2. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-04, 09:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας