Σελ. 43 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 2333384142434445485363 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 631-645 από 1273
  1. #631
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Καλοριζικη. Πως ηταν η εμπειρια σου μεχρι τωρα?

  2. #632
    Εγγραφή
    14-04-2016
    Περιοχή
    Ηράκλειο K.
    Μηνύματα
    486
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199078/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΟΡΤΕΤΖΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 10.3(dB)
    Τους έχει δοκιμάσει κάποιος σε online παιχνίδια να μας πει πως τα πάνε;
    Είμαι με fastpath τώρα στον ΟΤΕ και το σκέφτομαι αλλά το μόνο που με προβληματίζει είναι το latency.

    Συγνώμη αν έχει απαντηθεί αλλά δεν είχα χρόνο να διαβάσω όλο το thread.

  3. #633
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από UltraB Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους έχει δοκιμάσει κάποιος σε online παιχνίδια να μας πει πως τα πάνε;
    Είμαι με fastpath τώρα στον ΟΤΕ και το σκέφτομαι αλλά το μόνο που με προβληματίζει είναι το latency.

    Συγνώμη αν έχει απαντηθεί αλλά δεν είχα χρόνο να διαβάσω όλο το thread.
    Εχω κανει εγω ποστ, οπου δοκιμασα το doom online. Πηγαινε λιγο καλυτερα απο μια adsl ote με 24 ping. Εγω παιρνω απο Ροδια, ενδεχεται απο τους αλλους κομβους να υπαρχουν καλυτερα αποτελεσματα.

  4. #634
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FGuile Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλοριζικη. Πως ηταν η εμπειρια σου μεχρι τωρα?
    Σαν πρώτο 24ωρο πολύ ευχαριστημένος.. Τεράστια διαφορά με την αρχαία καλωδιακή των 3,7χλμ εναερίως που είχα μέχρι χθες..Μου θύμισε 24αρα που είχα το 2007 με altec telecoms τότε στο κέντρο που δεν γινόταν τόσο χαμός με τις γραμμές και έπαιζα στα 18-19
    Τώρα όσο έχει να κάνει με online παιχνίδια, δεν το χω ιδιαίτερα.. Παίζω αλλά όχι online οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη
    Aerocool Strike-X One Midi Black - ASROCK Z97 EXTREME3 RETAIL - INTEL CORE I5-4690K 3.50GHZ - Radeon R9 390 XFX Double Dissipation 8GB Black Edition - SEASONIC M12II-620 BRONZE 620W- 3Χ4G KINGSTON KVR1333D3N9 - KINGSTON V300 SSD 120GB SATA3 - 5TB Hard Drives

  5. #635
    Εγγραφή
    03-12-2019
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    in between
    Εγώ πάντως πήρα την απόφαση και ζήτησα την κατάργηση της cosmote σύνδεσής μου (είχε λήξει και το συμβόλαιο). Πιάνω σταθερά 60-100 στα speedtests ανάλογα την ώρα και δεν έχω δει κάποια διακοπή αδικαιολόγητη.

  6. #636
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wlp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως πήρα την απόφαση και ζήτησα την κατάργηση της cosmote σύνδεσής μου (είχε λήξει και το συμβόλαιο). Πιάνω σταθερά 60-100 στα speedtests ανάλογα την ώρα και δεν έχω δει κάποια διακοπή αδικαιολόγητη.
    Δεν πιστευω να σου λειψει... Μονο για λογους failover.... Ακομα κ γω με τα σκαμπανευασματα απο Ρογδια δεν εχω σκεφτει να τη χρησιμοποιησω. Αν δεν αναδομηθει ο κομβος της Ρογδιας οπως ακουγεται, μου φαινεται θα το κοψω κ γω οταν ληξει το συμβολαιο.

  7. #637
    Εγγραφή
    03-12-2019
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    in between
    Τι να μου λείψει... μ'αυτή την εξυπηρέτηση....

    Τόσα χρόνια, πλήρωνα πάντα το λογαριασμό στην ώρα του κανονικά και με τη βούλα. Με παίρνουν σήμερα
    - γιατί θέλετε να το κόψετε;
    - τους λέω βρήκα καλύτερα
    - έχετε ένα λογαριασμό που δεν έχετε πληρώσει
    - λέω ναι, με είχατε αφήσει χωρίς ίντερνετ πάνω από ένα μήνα, μου είπατε τον Οκτώβριο ότι δεν θα πληρώσω τις μέρες που δεν είχα σύνδεση και περιμένω ακόμα τη ρύθμιση, και έχω πάρει και 3 τηλέφωνα και κάθε φορά "το αίτημά σας είναι στο σύστημα", κάντε το συμψηφισμό κι αν είναι κάτι να πληρώσω μετά πείτε μου να πληρώσω
    - α όχι, αν δεν πληρώσετε το λογαριασμό δεν μπορείτε να το κόψετε το αίτημα σας είναι σε άλλο τμήμα

    .... και τώρα ; δε με νοιάζουν τόσο τα χρήματα όσο το ηθικό του πράγματος, δηλαδή να τα δώσω και αν και εφόσον (που δε θα γίνει) θα μου γίνει επιστροφή να τρέχω και να χάνω και το χρόνο μου πως τα παίρνω πίσω; να τους πω να πάνε στο δια και να με ζαλίζουν μετά ότι δεν είναι κομμένο και τους χρωστάω ;

    και μετά ρωτάνε γιατί θέλω να φύγω.....

    πείτε καμιά ιδέα. Σημειώνω ότι είμαι εκτός συμβολαίου, αυτός νόμιζε ότι είμαι γιατί φυσικά το είχαν ανανεώσει μόνοι τους... άλλη ιστορία αυτή.... του λέω να πας να βρεις τα ηχογραφημένα που έχω επαναλάβει 5 φορές ότι "δεν κάνουμε τώρα ανανέωση συμβολαίου" μέχρι να μου πει "ναι", όταν έκανα μετακόμιση και ήθελα μεταφορά γραμμής.

  8. #638
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Εναν λογαριασμο εχεις απληρωτο ή δυο?

    Ο ενας ειναι στην ουσια προ-πληρωμη του παγιου. οι δυο σημαινει οτι οντως χρωστας.
    Σε καθε περιπτωση μπορεις να διακοψεις.

    Κανε το πιο απλο. Κανε φορητοτητα τον αριθμο σου σε VOIP παροχο και θα αναγκαστουν να το κοψουν.

    Υ.Γ βγαινουμε offtopic.
    The gr81 .

  9. #639
    Εγγραφή
    03-12-2019
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    in between
    Ούτε καν έναν, έχω έναν που δεν έχει λήξει ακόμα η προθεσμία του, αφορά το πάγιο αυτών των ημερών. offtopic ναι, πάντως τουλάχιστον η sky μέχρι τώρα δεν μου έχει δώσει εικόνα ότι θα κάνουν τέτοια καραγκιοζιλίκια . Αν έχει κανένας καλή πρόταση για voip πάροχο στείλτε μου pm.

  10. #640
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    modulus.gr
    The gr81 .

  11. #641
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Καλημερα. Γρηγορο off-topic.
    Μπορεις να δοκιμασεις yuboto ή omnivoice.

    Ο ΟΤΕ ειναι βασικος παροχος, και εν ετη 2020, δεν υπαρχει προβλεψη στο αυτοματοποιημενο συστημα του σε περιπτωση που "κολλησει" μια αιτηση πχ, να μπορει να παρακαμφθει χειροκινητα. Το δε τεχνικο τμημα, οσες φορες το πηρα τηλεφωνο , τους βοηθησα εγω αντι να με βοηθησουν αυτοι....

    Αυτα και τελος απο μενα το off-topic.

  12. #642
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wlp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να μου λείψει... μ'αυτή την εξυπηρέτηση....

    Τόσα χρόνια, πλήρωνα πάντα το λογαριασμό στην ώρα του κανονικά και με τη βούλα. Με παίρνουν σήμερα
    - γιατί θέλετε να το κόψετε;
    - τους λέω βρήκα καλύτερα
    - έχετε ένα λογαριασμό που δεν έχετε πληρώσει
    - λέω ναι, με είχατε αφήσει χωρίς ίντερνετ πάνω από ένα μήνα, μου είπατε τον Οκτώβριο ότι δεν θα πληρώσω τις μέρες που δεν είχα σύνδεση και περιμένω ακόμα τη ρύθμιση, και έχω πάρει και 3 τηλέφωνα και κάθε φορά "το αίτημά σας είναι στο σύστημα", κάντε το συμψηφισμό κι αν είναι κάτι να πληρώσω μετά πείτε μου να πληρώσω
    - α όχι, αν δεν πληρώσετε το λογαριασμό δεν μπορείτε να το κόψετε το αίτημα σας είναι σε άλλο τμήμα

    .... και τώρα ; δε με νοιάζουν τόσο τα χρήματα όσο το ηθικό του πράγματος, δηλαδή να τα δώσω και αν και εφόσον (που δε θα γίνει) θα μου γίνει επιστροφή να τρέχω και να χάνω και το χρόνο μου πως τα παίρνω πίσω; να τους πω να πάνε στο δια και να με ζαλίζουν μετά ότι δεν είναι κομμένο και τους χρωστάω ;

    και μετά ρωτάνε γιατί θέλω να φύγω.....

    πείτε καμιά ιδέα. Σημειώνω ότι είμαι εκτός συμβολαίου, αυτός νόμιζε ότι είμαι γιατί φυσικά το είχαν ανανεώσει μόνοι τους... άλλη ιστορία αυτή.... του λέω να πας να βρεις τα ηχογραφημένα που έχω επαναλάβει 5 φορές ότι "δεν κάνουμε τώρα ανανέωση συμβολαίου" μέχρι να μου πει "ναι", όταν έκανα μετακόμιση και ήθελα μεταφορά γραμμής.
    Μπορείς να πληρώσεις ό,τι σου ζητήσουν και στη συνέχεια να ζητήσεις να στο πιστώσουν, με κοινοποίηση σε ΕΕΤΤ και Συνήγορο Καταναλωτή. Αυτή η διαδικασία κάνει κάποιους μήνες να ολοκληρωθεί, αλλά τουλάχιστον θα έχεις διακόψει εγκαίρως το συμβόλαιο.

  13. #643
    Εγγραφή
    22-01-2020
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλημέρα στην ομάδα. Εδώ και μια βδομάδα έχω κάνει αίτηση για 24αρα και έχω πληρώσει εξοπλισμό για 35 και περιμένω για την σύνδεση.

    Δύο ερωτήσεις θέλω να κάνω. Το router που φέρνουν μαζί με τον εξοπλισμό είναι καλής ποιότητας η χρειάζεται μετά κάποια αναβάθμιση και αν χρειάζεται πρέπει να πάρω κάποιο συγκεκριμένο λόγο του ότι είναι wisp η κάνουν όλα τα router??? Και δεύτερον, σε κάποιον γνωστό μου του είχαν πει ότι θα χρειαστεί να βάλουν ένα παραπάνω εξάρτημα για την προστασία του πιάτου με την γραμμή και πρέπει να το πληρώσει εξτρά, νομίζω το είχε αναφέρει και κάποιος άλλος εδώ μέσα που το είχε ανεβάσει από skroutz. Εμένα δεν με ενημέρωσαν για κάτι τέτοιο. Μπορώ αν δεν το βάλουν να το αγοράσω και να το τοποθετήσω μόνος μου μετά??

  14. #644
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Καλημερα,

    Αντε με το καλο να ενεργοποιηθεις και εσυ.

    Μαλλον αναφερεσαι στο SURGE PROTECTOR.
    Αυτο καλο θα ηταννα μπει.... ΑΛΛΑ με τον σωστο τροπο. δηλαδη δεν αγοραζουμε απλα την συσκευη , την βαζουμε αναμεσα και ειμαστε προστατευμενοι.
    Διαβασε 3 σελιδες πριν οπου το εχουμε αναλυσει το θεμα. μην τα αναφερουμε παλι. (σελιδα 40-41-42 )
    Σε καθε περιπτωση χρειαζεται ηλεκτρολογος για να γινει σωστη τοποθετηση του.

    Τωρα στο θεμα με το ρουτερ.... απο οτι εχουν αναφερει αλλοι συμφορουμιτες ειναι αξιολογος εξοπλισμος και δεν εχουν αντιμετωπισει καποιο προβλημα.

    Το μονο που ισως ΔΕΝ σε καλυψει ειναι το wifi . Αυτο ομως ειναι διαφορετικη περιπτωση για καθε χρηστη αφου δεν ειναι ολα τα σπιτια ιδια.
    Οποτε στην χειροτερη περιπτωση παιρνεις ενα ΑΡ φτηνο και το τοποθετεις για να καλυψεις τους χωρους που δεν εχουν καλη καλυψη.

    Για μενα μην αγορασεις κατι ακομα...και μην αγχωνεσαι χωρις λογο. Θεωρω οτι ολα καλα θα πανε.
    The gr81 .

  15. #645
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DaHaKa4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα στην ομάδα. Εδώ και μια βδομάδα έχω κάνει αίτηση για 24αρα και έχω πληρώσει εξοπλισμό για 35 και περιμένω για την σύνδεση.

    Δύο ερωτήσεις θέλω να κάνω. Το router που φέρνουν μαζί με τον εξοπλισμό είναι καλής ποιότητας η χρειάζεται μετά κάποια αναβάθμιση και αν χρειάζεται πρέπει να πάρω κάποιο συγκεκριμένο λόγο του ότι είναι wisp η κάνουν όλα τα router??? Και δεύτερον, σε κάποιον γνωστό μου του είχαν πει ότι θα χρειαστεί να βάλουν ένα παραπάνω εξάρτημα για την προστασία του πιάτου με την γραμμή και πρέπει να το πληρώσει εξτρά, νομίζω το είχε αναφέρει και κάποιος άλλος εδώ μέσα που το είχε ανεβάσει από skroutz. Εμένα δεν με ενημέρωσαν για κάτι τέτοιο. Μπορώ αν δεν το βάλουν να το αγοράσω και να το τοποθετήσω μόνος μου μετά??
    Ακριβως οτι σου απαντησε ο @griniaris. Μπορεις να χρησιμοποιησεις οποιοδηποτε ρουτερ θες αργοτερα, αν δε σε καλυπτει του παροχου. Κεραια μονο χρειαζεσαι οπωσδηποτε αυτη που σου δινουν. Σου εχουν πει απο που θα παρεις σημα? Σε ποια περιοχη περιπου μενεις?

Σελ. 43 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 2333384142434445485363 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας