Σελ. 23 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425283343 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 331-345 από 1273
  1. #331
    Εγγραφή
    31-07-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2x50mbit
    ISP
    Otenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Telumetar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από όσα διάβασα στο συμβόλαιο που υπέγραψα για τον πρώτο μήνα είναι ξεκάθαρο πως μπορεί. Αναφέρεται ρητά το μονομερές σπάσιμο το συμβολαίου από το πελάτη. Από εκεί και έπειτα δεν είμαι βέβαιος αλλά Νομίζω πως όχι.
    Που σημαινει οτι αν ισχυει αυτο που λες για τους υπολοιπους μηνες τοτε το "δεσμευση ταχυτητας" ειναι κουραφεξαλα και αυτο θα επρεπε να μας απασχολει σαν red flag...

  2. #332
    Εγγραφή
    29-12-2012
    Περιοχή
    Heraklion
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaios99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που σημαινει οτι αν ισχυει αυτο που λες για τους υπολοιπους μηνες τοτε το "δεσμευση ταχυτητας" ειναι κουραφεξαλα και αυτο θα επρεπε να μας απασχολει σαν red flag...
    Από την άλλη αναρωτιέμαι πόσοι βέβαια internet service providers επιτρέπουν τη μονομερή λύση του συμβολαίου από την πλευρά του πελάτη...

  3. #333
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από potis21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατσε να σε πιάσουν τα ΜΑΤ με μαχαίρι στην τσάντα να σου πω εγω το αν τεκμαίρεται οπλοκατοχή...
    Πάλι το ίδιο βιολί. Η μία πλευρά του νομίσματος.
    Ναι είναι παράνομη η κατοχή και μεταφορά μαχαιριού εκτός της οικείας, αλλά έχει και συνέχεια ο νόμος
    Κανένας δεν θεωρείται ότι διέπραξε ποινικό αδίκημα δυνάμει του παρόντος άρθρου, αν αποδείξει με τέτοιο τρόπο που να ικανοποιεί το Δικαστήριο ότι είχε πάνω του ή μετέφερε εκτός της κατοικίας του ή της αυλής της το μαχαίρι, αναφορικά για το οποίο προσάχθηκε η κατηγορία, για κάποιο νόμιμο σκοπό, για τον οποίο ήταν αναγκαίο τέτοιο μαχαίρι.
    Βεβαίως και μπορεί η κεραία να γυρίσει στα πρότυπα 802.11 και έτσι παίρνει και conformity.
    Ομως οι μάγκες μόνο έτσι δεν την δουλεύουνε.
    Αν την δουλευαν ετσι δεν θα ειχαν πρόβλημα αλλά θα έπρεπε να ανεχτουν τους άλλους αρα δεν θα παίζαν τις ταχύτητες που παιζουνε, τι δεν καταλλαβαίνεις;
    Εξαρχής, είναι νόμιμη η λειτουργία της κεραίας και εντός προδιαγραφών. Πρέπει να την ρυθμίσεις να δουλεύει εκτός ορίων και να αποδειχθεί με έλεγχο η παρανομία.
    Μέχρι να αποδειχθεί αυτό, ο ισχυρισμός οποιοδήποτε ότι είναι παράνομη η λειτουργία, είναι αναληθής.

    Α, αυτό δεν καταλαβαίνεις. Οκ. Εχω απο το βουνό 15 BSSID με AIRMAX ενεργο και χωρίς μετάδοση SSID. Ποιό ειναι ποιανού, οέο;
    Εε και; Ποιος σου λέει ότι υποχρεούται να το έχει ενεργό και να δηλώνει την εμπορική ονομασία της επιχείρησης ή κάτι σχετικό με αυτή.
    Προσωπικά για τρολάρισμα θα έβαζα potis21.net.

    Το πρότυπο υποτίθεται πως συνιστά διαφήμιση για προϊόν και όχι δυσφήμηση. Γιατι να μην το αναγράφουν πουθενά αν το προϊόν ειναι βασισμένο σε αυτό;
    Υπονοείς κάτι ή/και στηρίζεσαι σε κάποιο επίσημο κείμενο;

    Εχει ενσωματωμένο διακόπτη (εστω μαγνητικό) που να απενεργοποιεί τα 200mW της εξόδου όταν η περιοχή ειναι "Ελλάδα" και το πιάτο ειναι στην θέση του; Αν όχι και βασίζεται στην επιλογή του χρήστη, τοτε ΝΑΙ, κακώς πήρε άδεια, τελεια και παυλα.-
    Μια απλή ανάγνωση του εγχειριδίου χρήσης του λογισμικού (AirOs) της συσκευής, αρκεί για να έχεις την απάντηση. Αν έχεις δυσκολία να το βρεις, να σου το δώσουμε έτοιμο.

    Κάποιος χρειάζεται να μάθει αγγλικά...
    Αυτό καταλαβαίνω κι εγώ. Αλλά φρόντισε η εταιρεία και το έχει και σε άλλες γλώσσες, μεταξύ των οποίων και στα ελληνικά.

    Στο παρόν, [η εταιρεία Ubiquity] δηλώνει υπο την πλήρη ανάληψη ευθύνης της, πως η Powerbeam ... με την οποία η παρούσα δήλωση σχετίζεται, ειναι σε συμμόρφωση με τις προβλέψεις των οδηγιών....
    Άλλο λογικό άλμα. Το μπουζούκι είναι όργανο, όπως και ο αστυνομικός. Άρα ο τελευταίος είναι μπουζούκι!
    Το ότι η δήλωση της εταιρείας έρχεται μετά την πιστοποίηση της συσκευής, δεν σου πέρασε καν σαν ιδέα;

    Οσο για την FCC, αμερικάνοι: Καρπουζι και..μαχαίρι σε αυτά τα πράγματα, σε αντίθεση με τους δικους μας που σφάζουν τις ντόπιες εταιρείες ενίοτε.
    Μάλιστα! Για να περάσουμε την ατζέντα μας, ισχυριζόμαστε τα πάντα. Εξάλλου ανέξοδα είναι και χωρίς κίνδυνο πίσω από το πληκτρολόγιο.
    To ότι πουλιούνται και χρησιμοποιούνται εκατομμύρια συσκευές στον πλανήτη και μερικές χιλιάδες στη χώρα μας και μέχρι σήμερα δεν έχει γίνει καμία καταγγελία ή δεν έχει βρεθεί κανένα ψεγάδι, αυτό για κάποιους δεν αποτελεί πραγματικότητα αλλά ύπαρξη διεθνούς συνωμοσίας. Όσο ζω μαθαίνω!

  4. #334
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Εδω ειναι η συμβαση της SkyTelecom (πρωην Skycom-wisp), για οποιον θελει να διαβασει.

    http://fliphtml5.com/rxdb/sbgc/basic

  5. #335
    Εγγραφή
    30-05-2004
    Περιοχή
    Στείρωνας Μονοφατσίου
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.028
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    30 WPM (morse) χωριο
    ISP
    ΚανείςΔενΦτα
    Router
    ΔενΣυγχρονίζ
    SNR / Attn
    -8(dB) / 80(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάλι το ίδιο βιολί. Η μία πλευρά του νομίσματος.

    Αντιλαμβάνεσαι πως τα επιχειρήματά σου ειναι τόσο τρύπια που δεν εχει νόημα κάν να απαντήσω στο οτιδήποτε, φαντάζομαι.

  6. #336
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αποδείξεις δεν βλέπω, πέραν κάποιων ισχυρισμών που μερικοί είναι για γέλια.

  7. #337
    Εγγραφή
    29-12-2012
    Περιοχή
    Heraklion
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αποδείξεις δεν βλέπω, πέραν κάποιων ισχυρισμών που μερικοί είναι για γέλια.
    Μικρό το κακό. Δεν υπάρχει λόγος να σκάτε. Αν πράγματι έχει ενημερωθεί η ΕΕΤΤ θα μάθουμε λίαν συντόμως τι μέλλει γενέσθαι.
    Εγώ πάλι ως χρήστης είμαι εξαιρετικά ικανοποιημένος που στο παιχνίδι μπαίνει άλλος ένας πάροχος και μόνο καλό μπορεί να κάνει ως προς την παροχή υπηρεσιών. Αν μη τι άλλο έτσι θα αναγκαστούν διάφοροι να ασχοληθούν μ το Ηράκλειο. Και όποιος είναι παράνομος δίχως φανφάρες να επιστρέψει στη νομιμότητα και να κυρωθεί τις προβλεπόμενες ποινές .

  8. #338
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Telumetar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όποιος είναι παράνομος δίχως φανφάρες να επιστρέψει στη νομιμότητα και να κυρωθεί τις προβλεπόμενες ποινές .
    Συμφωνώ απόλυτα!

  9. #339
    Εγγραφή
    30-05-2004
    Περιοχή
    Στείρωνας Μονοφατσίου
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.028
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    30 WPM (morse) χωριο
    ISP
    ΚανείςΔενΦτα
    Router
    ΔενΣυγχρονίζ
    SNR / Attn
    -8(dB) / 80(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οι δικοί σου θα ναι, ξαναδές τον συγγραφέα...
    Εγω δεν ξαναχαλάω πληκτρολόγια για τα ίδια πράγματα ξαναγραμμένα όπως σου αρεσουν.
    Η ΕΕΤΤ εχει ήδη ερωτηθεί (κι όχι ενοχληθεί, κάν αυτό δεν χρειάζεται).
    Αν απαντήσει θετικά, πως μπορεί δηλαδή να χρησιμοποιηθεί αυτό το χάλι, θα το αντιγράψουμε
    Αν απαντήσει αρνητικά, θα παίξουμε όλοι όπως πρέπει και εμεις τουλάχιστο ανυπομονούμε.

  10. #340
    Εγγραφή
    28-11-2019
    Περιοχή
    Καλαμάτα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Cosmote
    Ρε παιδιά το forum δεν έχει χρέη εισαγγελέα. Υπάρχει η νομική οδός για όποιον θεωρεί ότι θίγονται τα συμφέροντά του ή κάποιος παραβαίνει το νόμο. Ας τελειώσει εδώ αυτή η διαμαχη. Σε αυτό το νήμα μιλάμε για την εταιρεία Skytelecom που παρέχει ασύρματο internet.

  11. #341
    Εγγραφή
    29-12-2012
    Περιοχή
    Heraklion
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kmpar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά το forum δεν έχει χρέη εισαγγελέα. Υπάρχει η νομική οδός για όποιον θεωρεί ότι θίγονται τα συμφέροντά του ή κάποιος παραβαίνει το νόμο. Ας τελειώσει εδώ αυτή η διαμαχη. Σε αυτό το νήμα μιλάμε για την εταιρεία Skytelecom που παρέχει ασύρματο internet.
    Ακριβως. Οι έχοντες κ κατέχοντες να ασχοληθούν με τα συγκεκριμένα ζητήματα. Εμείς ας κάνουμε το σταυρό μας χαχαλιες που εμφανίστηκε η εταιρία αυτή , κι ας κάνουμε κι ένα δεύτερο σταυρό να συνεχίσει να είναι συνεπής απέναντι στους πελάτες της. Οτεδες , ραδιόφωνα , wind κλπ ας παίξουν τη δική τους μπάλα , όπως οφείλουμε να κάνουμε και εμείς , επαγγελματίες ή μη , ως φορολογούμενοι πολιτες με συγκεκριμένα δικαιώματα. Είχα φτάσει στο Πόρο το 2004 να πιάνω 20mbs και τώρα είμαι στα 8... Ελεος

  12. #342
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πολλα ειναι τα 8 ουτε στις βλαβες τους δε σε δηλωνουν τωρα τα καρτελ Εχει κανενας το 17ρι πακετο να δωσει κανενα speedtest ;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 21-12-19 στις 19:04.

  13. #343
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Λιγο off topic αλλα θα το πω.

    Μαθαινω σημερα ξεκιναει 20ημερο απεργιας στον Οτε λογω του οτι απολυθηκαν μια 30αρια υπαλληλοι....

    Και η vodafone ειχε την φαεινη ιδεα να μου κανει σημερα Σαββατιατικο και μεσα στο εορταστικο προγραμμα αλλαγη απο cyta=>vodafone στελνωντας μου πρωινιατικα νεο ρουτερ με κουριερ κ κοβοντας μου την τηλεφωνια, χωρις ομως να εχει γινει η αριθμοδοτηση απο cyta σε vodafone. Αποτελεσμα εχω ιντερνετ αλλα οχι τηλεφωνο. Ζητησα κ μου καναν εκτροπη γιατι δεν γινεται να περασω ολες τις γιορτες χωρις τηλεφωνο στο μαγαζι. Καμια εκπληξη βεβαια. Εκπληξη θα ηταν να εκανε κατι σωστο η Vodafone...... Οποτε ετσι ή αλλιως μου ευχηθηκε με τον τροπο της Καλα Χριστουγεννα!

    Επειδη σημερα ειμαι εκτος και δεν εχω εικονα, οι υπαρχοντες συνδρομητες Sky πως τα πανε? Υπηρξε καμια βελτιωση?

  14. #344
    Εγγραφή
    26-11-2012
    Περιοχή
    Κουτουλουφάρι
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Skytelecom
    Router
    Linksys
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FGuile Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λιγο off topic αλλα θα το πω.

    Μαθαινω σημερα ξεκιναει 20ημερο απεργιας στον Οτε λογω του οτι απολυθηκαν μια 30αρια υπαλληλοι....

    Και η vodafone ειχε την φαεινη ιδεα να μου κανει σημερα Σαββατιατικο και μεσα στο εορταστικο προγραμμα αλλαγη απο cyta=>vodafone στελνωντας μου πρωινιατικα νεο ρουτερ με κουριερ κ κοβοντας μου την τηλεφωνια, χωρις ομως να εχει γινει η αριθμοδοτηση απο cyta σε vodafone. Αποτελεσμα εχω ιντερνετ αλλα οχι τηλεφωνο. Ζητησα κ μου καναν εκτροπη γιατι δεν γινεται να περασω ολες τις γιορτες χωρις τηλεφωνο στο μαγαζι. Καμια εκπληξη βεβαια. Εκπληξη θα ηταν να εκανε κατι σωστο η Vodafone...... Οποτε ετσι ή αλλιως μου ευχηθηκε με τον τροπο της Καλα Χριστουγεννα!

    Επειδη σημερα ειμαι εκτος και δεν εχω εικονα, οι υπαρχοντες συνδρομητες Sky πως τα πανε? Υπηρξε καμια βελτιωση?

    Παιδιά καλημέρα. Σήμερα στην περιοχή που είμαι στην Κρήτη έχει πάρα πολύ αέρα (Νοτιά) και την κεραία της Sky μου την έβαλαν σε ιστό κεραίας βιδωμένο σε τοίχο αλλά έχει κούνημα. είπα να κάνω ένα speedtest να δω πόσο χάνει από τα 100Mbps που έχω συμβόλαιο αλλά δείτε τα αποτελέσματα παρακάτω:


  15. #345
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Βλεπεις να κοβει ο νοτιας ; Γιατι αμα δυναμωνει εχουν αρχισει και κουνανε επικινδυνα ολα ...

Σελ. 23 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425283343 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας