Σελ. 197 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 177187192195196197198199202207217 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.941-2.955 από 3709
  1. #2941
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων



    Τις σειρές/ταινίες που θέλω να προσέχω, τις βλέπω με αποκλειστική προσοχή και κάνω pause όταν θέλω να κρατήσω σημειώσεις στο κινητό.
    Δηλαδή κρατάς σημειώσεις για αυτά που βλέπεις; Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ. Φαντάζομαι ένας επαγγελματίας κριτικός θα το έκανε αλλά δεν περίμενα κάποιον σε αυτό το επίπεδο. Από την άλλη κάπως έτσι εξηγείται μάλλον το βάθος που έχεις και makes sense. Από περιέργεια, μπορείς να μοιραστείς ένα παράδειγμα σημειώσεων; Ίσως σε πμ να είναι καλύτερα.

  2. #2942
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.265
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Βρε εγώ τον έπιασα από την ανάλυση που είχε κάνει στο when they see us. Φάνηκε ότι πέρα από τη σειρά έψαξε και τα γεγονότα.

    Χωρίς να έχω σκοπό να ανταλλάσουμε κοπλιμέντα, ο άνθρωπος έχει σύστημα και κρίση.
    Mono No Aware

  3. #2943
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε εγώ τον έπιασα από την ανάλυση που είχε κάνει στο when they see us. Φάνηκε ότι πέρα από τη σειρά έψαξε και τα γεγονότα.

    Χωρίς να έχω σκοπό να ανταλλάσουμε κοπλιμέντα, ο άνθρωπος έχει σύστημα και κρίση.
    Καμία φορά όμως χάνεται η μαγεία αλλά αυτό είναι προσωπικό θέμα. Εγώ πχ έκανα αυτό το λάθος στην προσέγγιση μου σε παιχνίδια γιατί ήξερα πολύ από κώδικα και αρκετά dx. Φυσικά δεν άρεσε στους φίλους μου.

  4. #2944
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή κρατάς σημειώσεις για αυτά που βλέπεις; Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ. Φαντάζομαι ένας επαγγελματίας κριτικός θα το έκανε αλλά δεν περίμενα κάποιον σε αυτό το επίπεδο. Από την άλλη κάπως έτσι εξηγείται μάλλον το βάθος που έχεις και makes sense. Από περιέργεια, μπορείς να μοιραστείς ένα παράδειγμα σημειώσεων; Ίσως σε πμ να είναι καλύτερα.
    Ναι, το είχα αναφέρει ξανά εδώ ότι κρατάω σημειώσεις. Από τους κριτικούς πήρα την ιδέα αλλά ο κύριος λόγος που το κάνω είναι επειδή είναι καλή εξάσκηση για τη μνήμη (μετά από μια ηλικία παρατήρησα ότι ξεχνάω πιο γρήγορα πώς μου είχε φανεί κάτι που είδα, ενώ όταν κρατάω σημειώσεις τα συγκρατώ καλύτερα).

    Τις σημειώσεις τις περνάω είτε αυτούσιες ή τις αναπτύσσω μετά στο Trakt και τις σβήνω από το κινητό. Όποιος θέλει να βλέπει τί βλέπω και γράφω, ας κάνει follow. Τον τελευταίο χρόνο βαριέμαι να τα ξαναγράφω εδώ στα ελληνικά, ούτως ή άλλως δεν νομίζω να ενδιαφέρουν πολύ κόσμο.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  5. #2945
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων


    Ναι, το είχα αναφέρει ξανά εδώ ότι κρατάω σημειώσεις. Από τους κριτικούς πήρα την ιδέα αλλά ο κύριος λόγος που το κάνω είναι επειδή είναι καλή εξάσκηση για τη μνήμη (μετά από μια ηλικία παρατήρησα ότι ξεχνάω πιο γρήγορα πώς μου είχε φανεί κάτι που είδα, ενώ όταν κρατάω σημειώσεις τα συγκρατώ καλύτερα).

    Τις σημειώσεις τις περνάω είτε αυτούσιες ή τις αναπτύσσω μετά στο Trakt και τις σβήνω από το κινητό. Όποιος θέλει να βλέπει τί βλέπω και γράφω, ας κάνει follow. Τον τελευταίο χρόνο βαριέμαι να τα ξαναγράφω εδώ στα ελληνικά, ούτως ή άλλως δεν νομίζω να ενδιαφέρουν πολύ κόσμο.
    Όλα αυτά που λες τα έχω και εγώ και θα μελετήσω το θέμα των σημειώσεων. Έχω ένα μπλοκακι και γράφω διάφορα γενικά συν το κινητό όχι όμως σαν κανόνα. Εκτός από short memory loss έχω και πρόβλημα συγκέντρωσης πλέον. Σε multi/task switching κάνω 2-3 πράγματα ταυτόχρονα κυρίως στη δουλειά αλλά και εκεί έχω απώλεια σε σχέση με παλιά που έκανα ούτε εγώ ξέρω πόσα.
    Θεωρώ πως έχω καεί από τις άπειρες ώρες μπροστά σε τηλεόραση ή υπολογιστή...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #2946
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων


    Ναι, το είχα αναφέρει ξανά εδώ ότι κρατάω σημειώσεις. Από τους κριτικούς πήρα την ιδέα αλλά ο κύριος λόγος που το κάνω είναι επειδή είναι καλή εξάσκηση για τη μνήμη (μετά από μια ηλικία παρατήρησα ότι ξεχνάω πιο γρήγορα πώς μου είχε φανεί κάτι που είδα, ενώ όταν κρατάω σημειώσεις τα συγκρατώ καλύτερα).

    Τις σημειώσεις τις περνάω είτε αυτούσιες ή τις αναπτύσσω μετά στο Trakt και τις σβήνω από το κινητό. Όποιος θέλει να βλέπει τί βλέπω και γράφω, ας κάνει follow. Τον τελευταίο χρόνο βαριέμαι να τα ξαναγράφω εδώ στα ελληνικά, ούτως ή άλλως δεν νομίζω να ενδιαφέρουν πολύ κόσμο.
    Ωραίος. Μάντεψε το δικό μου . Αλλά σπάνια σχολιάζω. Θα το κάνω όμως για το 1883 το οποίο και μόλις ολοκλήρωσα. Τι φανταστική σειρά ήταν αυτή; Πραγματικά.

    Must see. Εξαιρετικοί ηθοποιοί, ενδιαφέρων αλλά και τραγικοί χαρακτήρες, εξαιρετικά εξωτερικά γυρίσματα (πχ το ποτάμι) και εξαιρετική μουσική να πολλάπλασιάζει το δράμα. Old school storytelling και σίγορα στο hall of fame μου.

    Spoiler:
    There is no right choice. There is only luck
    Κάτι που συχνά ξεχνάμε ειδικά σε ορισμένα μέρη που θαυμάζουν μόνο την απόλυτη επιτυχία.

  7. #2947
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.454
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίος. Μάντεψε το δικό μου . Αλλά σπάνια σχολιάζω. Θα το κάνω όμως για το 1883 το οποίο και μόλις ολοκλήρωσα. Τι φανταστική σειρά ήταν αυτή; Πραγματικά.

    Must see. Εξαιρετικοί ηθοποιοί, ενδιαφέρων αλλά και τραγικοί χαρακτήρες, εξαιρετικά εξωτερικά γυρίσματα (πχ το ποτάμι) και εξαιρετική μουσική να πολλάπλασιάζει το δράμα. Old school storytelling και σίγορα στο hall of fame μου.

    Spoiler:


    Κάτι που συχνά ξεχνάμε ειδικά σε ορισμένα μέρη που θαυμάζουν μόνο την απόλυτη επιτυχία.
    Xαίρομαι που σου άρεσε, την έχω προτείνει εδώ και μήνες και συμφωνώ. Νομίζω ότι τηλεοπτικά είναι ό,τι πιο ρεαλιστικό - όσο "ρεαλιστικά" κανείς αναπαριστά κάτι 150 χρόνια πριν - έχει γυριστεί για την Άγρια Δύση, άγρια όχι τόσο λόγω όπλων όσο λόγω φυσικών εμποδίων.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #2948
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεκίνησε το RESIDENT EVIL στο Netflix.
    Πολύ διαφορετική προσέγγιση, να δούμε πώς θα το πάει.
    Και τα ζόμπι δεν είναι ψεύτικα, έχουν ρίξει χρήμα πιστεύω.
    Ναι ναι.

    Ενώ οι πιο γνωστές πρωταγωνίστριες είναι οι Jill Valentine & Claire Redfield, που είναι λευκές, εδώ έπρεπε να την αλλάξουμε σε μαύρη για να πιάσουμε την ποσόστωση.

    Κλασικό Netflix.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  9. #2949
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    How Netflix plans to find its inner ‘Star Wars’

    Some of Netflix's current partners, who requested anonymity to protect their ongoing business relationships, said they have been frustrated by what they see as a lack of collaboration between the film and television groups. This has stymied efforts to capitalize on success through sequels, spin-offs or film adaptations of a hit series, they said.
    Netflix executives point to "Stranger Things" as a model. The science-fiction series, now in its fourth season, has inspired merchandise from a Surfer Boy frozen pizza at Walmart to Magic 8 Ball toys from Hasbro, plus live experiences. A "Stranger Things" spin-off series and stage play are in the works.

    On its heels, Netflix executives said they plan to or are in the process of giving at least a dozen series and films the “Stranger Things” treatment.

    The Spanish series “La Casa de Papel” has been remade in Korean and has a spin-off in the works. A prequel to the Regency-era period drama “Bridgerton” has been ordered, as was a reality competition in which nobody dies inspired by South Korean drama “Squid Game.” “The Witcher” fantasy series spawned an animated film and is getting a prequel.

    "The Three-Body Problem," an adaptation of the first book in a Chinese science-fiction trilogy, is in production with "Game of Thrones co-creators David Benioff and D.B. Weiss as executive producers. "One Piece," based on a Japanese Manga series, is shooting, and a live-action adaptation of animated series "Avatar: The Last Airbender" just completed filming.
    EMERGING FILM FRANCHISES
    The film studio, started from scratch five years ago, sees a handful of budding franchises: "Enola Holmes," about Sherlock's teenage sister, "Knives Out," an Agatha Christie-style mystery, “Old Guard," about a team of immortal mercenaries, action-thriller "Extraction" and zombie tale “Army of the Dead.”

    Spy thriller "The Gray Man" debuts Friday. Directors Anthony and Joe Russo, whom film chief Scott Stuber hailed as "franchise builders" at the movie's Los Angeles premiere, said they created a rich world with expansion in mind.

    "We've definitely specifically designed and thought of this narrative in a way to carry it forward in other forms," co-director Anthony Russo said in an interview.
    "Stranger Things" alone has the potential to generate $1 billion in annual retail sales starting in 2025 from products, events and possibly a theme park ride or digital avatars.
    Όχι άλλο κάρβουνο...
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  10. #2950
    Εγγραφή
    14-01-2004
    Περιοχή
    Deutschland
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.199
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250000/42460
    ISP
    Telekom.de
    Router
    Fritz7530/ASUS RT-AC86U
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλό το Stranger Things, αλλά πόσο περαιτέρω άρμεγμα μπορεί να υποστεί; Είδαμε και τις πατάτες της Disney με το Star Wars, πέρα από λίγο fanservice όλα τα spin offs και sequels είναι πρακτικά κενά.

    Δε ξέρω τι λένε οι εσωτερικές μετρήσεις τους βέβαια, πιθανόν το μεγαλύτερο κομμάτι των συνδρομητών να αρέσκεται σε αυτό το TV fast food, κάτι που το βρίσκω πιθανό δυστυχώς.

  11. #2951
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cca Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό το Stranger Things, αλλά πόσο περαιτέρω άρμεγμα μπορεί να υποστεί; Είδαμε και τις πατάτες της Disney με το Star Wars, πέρα από λίγο fanservice όλα τα spin offs και sequels είναι πρακτικά κενά.

    Δε ξέρω τι λένε οι εσωτερικές μετρήσεις τους βέβαια, πιθανόν το μεγαλύτερο κομμάτι των συνδρομητών να αρέσκεται σε αυτό το TV fast food, κάτι που το βρίσκω πιθανό δυστυχώς.
    Δυστυχώς είναι σαν τις διαφημίσεις. Οι περισσότεροι λέμε ότι δεν επηρεαζόμαστε και απορούμε κιόλας και όλα τα νούμερα δείχνουν ότι δουλεύει το εργαλείο.

    Έλεος. Αλλά οκει. Δεν το βλέπω. Άντε και θεματικό πάρκο

  12. #2952
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.377
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Ήδη γίνονται συναυλίες βάση της μουσικής του Strange Things και παίζουν και σκηνές από τις τη σειρά στα videowall την ώρα της συναυλίας.
    Υπάρχει μεγάλο fanbase.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  13. #2953
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    https://www.youtube.com/watch?v=u7JsKhI2An0

    Αν έχουνε γράψει στοιχειωδώς καλό story, η Maslany είναι πολύ καλή ηθοποιός (Orphan Black) και μπορεί άνετα να τη σηκώσει τη σειρά.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  14. #2954
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενώ οι πιο γνωστές πρωταγωνίστριες είναι οι Jill Valentine & Claire Redfield, που είναι λευκές, εδώ έπρεπε να την αλλάξουμε σε μαύρη για να πιάσουμε την ποσόστωση.
    Αυτά ρε φίλε, μου τη σπάνε!
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  15. #2955
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Είδα ξανά το πρώτο από το Yellowstone. 1.5ώρα διάρκεια.

    Δεν ξέρω αλλά ερχόμενος από το 1883, δεν μου δημιουργησε κανένα ενδιαφέρον. Μου φάνηκε σαν μια σειρά που έχει την θεματολογία των reservations και ranches αλλά επικεντρωμένο στις σχέσεις της μια οικογένειας και των τριγύρω. Έτσι συνεχίζει; Έχει και 4 σεζόν.

Σελ. 197 από 248 ΠρώτηΠρώτη ... 177187192195196197198199202207217 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας