Σελ. 96 από 3408 ΠρώτηΠρώτη ... 7686919495969798101106116 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.426-1.440 από 51108
  1. #1426
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ από τις σημερινές δηλώσεις Τσιόδρα καταλαβαίνω ότι ο Ιός πλέον βρίσκεται σχεδόν παντού και δόθηκε διαταγή να ελέγχονται ΜΟΝΟ τα βαριά περιστατικά και όσοι ανήκουν στις ευπαθείς ομάδες. Μας τελειώνουν τα τέστ; Δε θέλουμε να εμφανίσουμε μεγάλα νούμερα; Δεν μπορώ να καταλάβω.
    γιατί πλέον δεν έχουν νόημα τα τεστ, είναι απλά παντού. τα τεστ είχαν νόημα όσο παίζαμε το παιχνίδι της ιχνηλατισης να περιορίσουμε τους πιθανά εκτιθέμενους. πλέον έχει ξεφύγει και έχουμε μπροστά μας την εκθετική ανηφόρα και δεν παίζει περιορισμός εκτός και αν αρχίσουμε τακτικές μεσαίωνα.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  2. #1427
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Ο Δήμαρχος Βάρης-Βούλας-Βουλιαγμένης έδωσε εντολή να κλείσουν όλες οι Δημοτικές πλάζ.

    Ελπίζω να ακολουθήσουν και όλοι οι υπόλοιποι παραλιακοί Δήμοι ανα την Ελλάδα. Έλεος πια!

  3. #1428
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.886
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Αν ηταν παντου, τοτε δεν θα ειχε νοημα να εφαρμοσουμε τους περιορισμους.

    Απλα οι δυνατοτητες ιχνηλατησης εχουν πλεον ξεπεραστει, οποτε ψαχνουμε απλα αυτους που εχουν αναγκη ιατρικης βοηθειας.

    Και εφοσον ο γενικος πληθυσμος ειναι σε mode μενουμε σπιτι, και οποιος το υποψιαζομαστε, κανει το ιδιο, δεν εχει νοημα να το επιβεβαιωσουμε.

  4. #1429
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Δήμαρχος Βάρης-Βούλας-Βουλιαγμένης έδωσε εντολή να κλείσουν όλες οι Δημοτικές πλάζ.

    Ελπίζω να ακολουθήσουν και όλοι οι υπόλοιποι παραλιακοί Δήμοι ανα την Ελλάδα. Έλεος πια!
    Πέρασα πριν απο λιγο με το αυτοκίνητο απο το Ν πάρκο (παραλιακό) και γινόταν της κακομοίρας κυριολεκτικά....φάση πανηγύρι.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  5. #1430
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.940
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ηταν παντου, τοτε δεν θα ειχε νοημα να εφαρμοσουμε τους περιορισμους.

    Απλα οι δυνατοτητες ιχνηλατησης εχουν πλεον ξεπεραστει, οποτε ψαχνουμε απλα αυτους που εχουν αναγκη ιατρικης βοηθειας.

    Και εφοσον ο γενικος πληθυσμος ειναι σε mode μενουμε σπιτι, και οποιος το υποψιαζομαστε, κανει το ιδιο, δεν εχει νοημα να το επιβεβαιωσουμε.
    Αν πρώτο μέλημα ήταν ο περιορισμός θα είχε νόημα.

  6. #1431
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όποιος πρόσεξε την ομιλία Βαρουφάκη στη Βουλή που παρατέθηκε πιο πίσω, η Σιγκαπούρη έριξε 4.5δις USD για την αντιμετώπιση της κατάστασης. Σε αναγωγή ΕΕ και ευρώ αυτό σημαίνει κάτι τρις. Τί κάνουν οι Ευρωπαίοι ηγέτες είπαμε;

    Επίσης δείτε τους Ταϊβανέζους που με 24εκ πληθυσμό και με ιστορικούς δεσμούς με την Κίνα σε πολλάπλά επίπεδα, έχουν μόνο 53 (ολογράφως ΠΕΝΗΝΤΑ ΤΡΙΑ) περιστατικά!



    Προσεύχομαι στο Flying Spaghetti Monster να πάνε όλα καλά, γιατί αν περιμένουμε από τους κόπανους που έχουμε μπλέξει (αναφέρομαι στο ΗΒ, δεν ξέρω τι παίζει με τους Σουηδούς) σωθήκαμε!
    Αφιερωμενο, στους οραματιστές Ευρωπαιους ηγέτες μας!
    Για μια Ευρωπη πρωτοπόρα στον πλανήτη!
    Μπροστά από τις εξελίξεις!


  7. #1432
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.234
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συλληπητήρια στον φίλο που έχασε την μητέρα του.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα Θερμά μου Συλλυπητήρια να ζήσεις και να την θυμάσαι.
    Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά. Η μάνα είναι μάνα και ότι σχέση και να έχεις με τις δικούς σου η απώλεια είναι μεγάλη. Από το πιο απλό του στυλ "α ρε μάνα δεν μου είπες ποτέ πως κάνεις τα γιουβαρλάκια γιατί η γυναίκα μου φτιάχνει μπαλάκια του τένις" μέχρι τα πιο σοβαρά του να έχεις κάποιον να πεις το πρόβλημα σου. Ειδικά για εμάς τα αγόρια ο πατέρας δεν υπάρχει ειδικά της γενιάς μου. Εγώ παλεύω να είμαι πιο κοντά στο γιο μου.

    Για την ιστορία το περασμένο Σάββατο το μεσημέρι τη χάσαμε από καρδιά και πάλευε η αδελφή μου με το γαμπρό μου που τυχαία ήταν σπίτι να την συνεφέρουν. Το ΕΚΑΒ ήρθε σε 7 λεπτά και πάλεψαν 20 λεπτά αλλά ήταν γραφτό. Την ιστορία την λέω για το θέμα του ιού κυρίως γιατί υπάρχουν κάποια πράγματα που οι Έλληνες δεν βάζουμε μυαλό.
    Εκτός των παιδιών του ΕΚΑΒ που είχαν γάντια και μάσκα κανείς δεν είχε στη πορεία. Μιλάμε για το γραφείο κηδειών που ήρθαν να πάρουν τη μαμά γιατί η κηδεία ήταν στην Άνδρο μέχρι όλους τους συγγενείς. Μάταια η αδελφή μου και εγώ για να μην χάσουμε άλλους γέρους θείους και θείες τους λέγαμε ΜΗΝ φιλιεστε κλπ αλλά επί ματαίω.

    Ο Έλληνας βάζει παραπάνω κάποια πράγματα και δεν σκέφτεται, ένα πράγμα σαν το ότι με τη θεία κοινωνία δεν κολλάς. Ο Πάπας που ήρθε και έκανε αγιασμό στο σπίτι στην Αθήνα προσπαθούσε να με πείσει πως αν κολλάγε η θεία κοινωνία όλοι οι παπάδες θα κόλλαγαν τα πάντα. Εγώ τον είχα από μακρυά και αγαπημένοι. Δεν λέω, σωστή σκέψη αλλά φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά

    Υ.Γ. μην ξεχάσω την Ανδριώτισα Νονά μου (αδελφή της μάνας μου) που μοίραζε μωρομαντηλα για την καταπολέμηση του ιού. Της λέω "νονά αυτά είναι άχρηστα για ιούς γιατί δεν έχουν μέσα αλκοόλη γιατί αν είχαν πάνε τα μωρά", μου είπε πως "κάνουν δουλειά αγόρι μου". Δεν το τράβηξα παραπάνω.
    Αυτός είναι ο καθρέφτης της ελληνικής κοινωνίας για μένα και είναι ένα γερό μάθημα σε όσους μεγαλώνουμε παιδιά να τα κάνουμε καλύτερα. Θέλει κόπο αλλά αξίζει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BlueChris : 14-03-20 στις 21:00.

  8. #1433
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά. Η μάνα είναι μάνα και ότι σχέση και να έχεις με τις δικούς σου η απώλεια είναι μεγάλη. Από το πιο απλό του στυλ "α ρε μάνα δεν μου είπες ποτέ πως κάνεις τα γιουβαρλάκια γιατί η γυναίκα μου φτιάχνει μπαλάκια του τένις" μέχρι τα πιο σοβαρά του να έχεις κάποιον να πεις το πρόβλημα σου. Ειδικά για εμάς τα αγόρια ο πατέρας δεν υπάρχει ειδικά της γενιάς μου. Εγώ παλεύω να είμαι πιο κοντά στο γιο μου.

    Για την ιστορία το περασμένο Σάββατο το μεσημέρι τη χάσαμε από καρδιά και πάλευε η αδελφή μου με το γαμπρό μου που τυχαία ήταν σπίτι να την συνεφέρουν. Το ΕΚΑΒ ήρθε σε 7 λεπτά και πάλεψαν 20 λεπτά αλλά ήταν γραφτό. Την ιστορία την λέω για το θέμα του ιού κυρίως γιατί υπάρχουν κάποια πράγματα που οι Έλληνες δεν βάζουμε μυαλό.
    Εκτός των παιδιών του ΕΚΑΒ που είχαν γάντια και μάσκα κανείς δεν είχε στη πορεία. Μιλάμε για το γραφείο κηδειών που ήρθαν να πάρουν τη μαμά γιατί η κηδεία ήταν στην Άνδρο μέχρι όλους τους συγγενείς. Μάταια η αδελφή μου και εγώ για να μην χάσουμε άλλους γέρους θείους και θείες τους λέγαμε ΜΗΝ φιλιεστε κλπ αλλά επί ματαίω.

    Ο Έλληνας βάζει παραπάνω κάποια πράγματα και δεν σκέφτεται, ένα πράγμα σαν το ότι με τη θεία κοινωνία δεν κολλάς. Ο Πάπας που ήρθε και έκανε αγιασμό στο σπίτι στην Αθήνα προσπαθούσε να με πείσει πως αν κολλάγε η θεία κοινωνία όλοι οι παπάδες θα κόλλαγαν τα πάντα. Εγώ τον είχα από μακρυά και αγαπημένοι. Δεν λέω, σωστή σκέψη αλλά φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά

    Υ.Γ. μην ξεχάσω την Ανδριώτισα Νονά μου (αδελφή της μάνας μου) που μοίραζε μωρομαντηλα για την καταπολέμηση του ιού. Της λέω "νονά αυτά είναι άχρηστα για ιούς γιατί δεν έχουν μέσα αλκοόλη γιατί αν είχαν πάνε τα μωρά", μου είπε πως "κάνουν δουλειά αγόρι μου". Δεν το τράβηξα παραπάνω.
    Αυτός είναι ο καθρέφτης της ελληνικής κοινωνίας για μένα και είναι ένα γερό μάθημα σε όσους μεγαλώνουμε παιδιά να τα κάνουμε καλύτερα. Θέλει κόπο αλλά αξίζει.
    συλλυπητήρια.... τουλάχιστο από ότι διαβάζω δεν βασανίστηκε.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  9. #1434
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.940
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Συλλυπητήρια και από μένα, σε άσχημη συγκυρία κιόλας.

  10. #1435
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.783
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αναμενόμενο

    Με εντολή του πρωθυπουργού Κυριάκου Μητσοτάκη θα κλείσουν από αύριο όλες οι οργανωμένες παραλίες και τα χιονοδρομικά κέντρα, όπως γνωστοποίησε ο ίδιος μέσω του λογαριασμού του στο twitter.

    "Η κατάσταση είναι σοβαρή και απαιτεί υπευθυνότητα από όλους. Αποφεύγουμε τους δημόσιους χώρους με πολύ κόσμο. Ας σταθούμε όλοι στο ύψος των περιστάσεων", επισημαίνει ο κ. Μητσοτάκης.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #1436
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Tweet Μητσοτάκη: "Μόλις έδωσα εντολή να κλείσουν αύριο όλες οι οργανωμένες παραλίες και τα χιονοδρομικά κέντρα. Η κατάσταση είναι σοβαρή και απαιτεί υπευθυνότητα από όλους. Αποφεύγουμε τους δημόσιους χώρους με πολύ κόσμο. Ας σταθούμε όλοι στο ύψος των περιστάσεων. #μένουμεσπίτι #μένουμε_σπίτι"

    edit: είχα ξεκινήσει να το γράφω αλλά με πρόλαβε ο nnn

    Η δική μου εικόνα από σήμερα ήταν κόσμος σε μεγάλη πλατεία με καφέδες σε πλαστικό να κάθονται στα τραπεζάκια των κλειστών καφετεριών και οι μπαρμπάδες να βολτάρουν στον ήλιο.

  12. #1437
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.045
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Κορωνοϊός - Τουρκία: Ουρές για... θαυματουργή κολόνια που «θεραπεύει» τον ιό!

    Ερε γλέντια που είναι τα μεμετια !!!

    Αράζουμε που αράζουμε πάμε να σηκώσουμε όλες της ΜΥΡΤΩ λεμόνι και να τις πουλήσουμε ebay θα βγάλουμε το μηνιάτικο

  13. #1438
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αράζουμε που αράζουμε πάμε να σηκώσουμε όλες της ΜΥΡΤΩ λεμόνι και να τις πουλήσουμε ebay θα βγάλουμε το μηνιάτικο
    Το έκαναν άλλοι με τα αντισηπτικά, πήγαν και τα πήραν με φορτηγά... δημιουργώντας τρελή έλλειψη.

    https://www.nytimes.com/2020/03/14/t...n-sellers.html

  14. #1439
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.795
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη γιατρέ, γιατρός δεν είμαι ούτε νοσηλευτής, ούτε γενικότερα κάποιος που έχει σχέση με θέματα υγείας (πληροφορική έχω σπουδάσει και είμαι IT engineer), αλλά με το φτωχό μου το μυαλό το «είναι πρακτικά αδύνατο χωρίς μέτρα ολοκληρωτισμού» μου ακούγεται κάπως. 2020 είναι που να πάρει, δε μιλάμε ούτε για την Ισπανική Γρίπη, ούτε για ακόμα χειρότερα για το Μαύρο Θάνατο. Να μην επαναλαμβάνομαι για τα σχετικά περί ελάχιστης ηγεσίας (σε παγκόσμιο επίπεδο) ιδιαίτερα δε όταν ο ΠΟΥ έχει κάνει προτάσεις εδώ και 15 χρόνια για αντιμετώπιση τέτοιων καταστάσεων.

    Ιδιαίτερα όσον αφορά τη σύγκριση με το μεταλλαγμένο ιό H1N1 του 2009, απ' όσο έχω διαβάσει και μου έχει εξηγήσει και ο φίλος μου ο νοσηλευτής, η συμπωματολογία αυτού ήταν χειρότερη και εκτός από αναπνευστικά προβλήματα, είχε και διάρροιες, εμμετούς, κτλ. Επίσης πώς ήταν πιο ευκολο να ελεγχθεί; Με κατ' ελάχιστο 700εκ κρούσματα και 150κ θανάτους;;

    Μπορεί να κάνω και λάθος και όντως ο Covid-19 να είναι χειρότερος, δεν ξέρω. Μακάρι όλα να πάνε καλά και να μην καταλήξει το πράγμα να είναι επανάληψη του H1N1.
    Τα μέτρα του ΠΟΥ που αναφέρεις, είναι μέτρα ολοκληρωτισμού (η απόλυτη καραντίνα, τί άλλο είναι?).

    Απλά, αν τα εφαρμόσεις στην αρχή αρχή του προβλήματος, θα αφορούν ελάχιστους και θα λήξουν γρήγορα/ανώδυνα.

    Εδώ, είχες τους μεν Κινέζους να το κρύβουν/αποσιωπούν/υποβαθμίζουν στην αρχή (οι λόγοι λίγο-πολύ γνωστοί, κι αδιάφοροι) και τους άλλους τους ηλίθιους εδώ παραδίπλα να αφήνουν μερικά εκατομμύρια επισκέπτες από όλη την υφήλιο (κάποιες χιλιάδες από Κίνα, με κάποιους σίγουρα νοσούντες κλπ) να συγχνοτίζονται για αρκετές μέρες, μη και χαλάσουν κι αυτοί την "αγορά" και την "οικονομία".

    Τέλος τα μέτρα, απέτυχαν γιατί τα σχέδια και οι προτάσεις στο χαρτί είναι πάντα υπέροχα διατυπωμένα και με εξαιρετικά αποτελέσματα κι όταν φτάνει η ώρα της εφαρμογής, γελάει (και κλαίει) ο κάθε πικραμένος.

    Ε, βάλε εδώ και τα ειδικά χαρακτηριστικά του συγκεκριμένου ιού (μακρά περίοδος επώασης, γενικά/άτυπα συμπτώματα στην αρχή, αυξημένη μολυσματικότητα/μεταδοτικότητα κλπ), τί περιμένεις παραπάνω για να ξεφύγει από κάθε έλεγχο πλέον?

    Ο Η1Ν1 που αναφέρεις, ήταν όντως πολύ πιο επικίνδυνος και επιθετικός, αλλά αυτό ακριβώς ήταν και η αδυναμία του. Έδινε πολύ πιο γρήγορα συμπτώματα και μάλιστα πολύ πιο έντονα, οπότε τον εντόπιζες τον ασθενή πολύ πιο εύκολα.

    Επίσης, για τον οποιονδήποτε λόγο, βρέθηκαν τότε να υπάρχουν εμβόλια+φάρμακα ικανά να τον αντιμετωπίσουν, πράγμα το οποίο προς το παρόν δεν φαίνεται να ισχύει για τον τωρινό (εκτός κι αν όντως μας γλιτώσει η χλωροκίνη).

    Σκέψου αν θες την αναλογία Ebola και HIV.

    Ο πρώτος, σκοτώνει σε τεράστια αναλογικά ποσοστά σε σχέση με τον δεύτερο όσους έχουν προσβληθεί, αλλά πάρα πολύ γρήγορα με έντονα και ηχηρά συμπτώματα. Ξεκινά επιδημία του και λήγει γρήγορα γιατί οι νοσούντες συνήθως δεν προλαβαίνουν να έρθουν σε επαφή με πολλούς πριν καταλήξουν (χώρια που υπάρχει επαγρύπνηση για τον συγκεκριμένο).

    Ο δεύτερος, θα δώσει χρόνια μετά σοβαρά συμπτώματα, αλλά εν τω μεταξύ θα έχει ταξιδέψει παντού ο φορέας, θα τον έχει μοιράσει παντού (κι ευτυχώς που μεταδίδεται σχετικά δύσκολα).

    Το ότι οι Ασιατικές χώρες (κάποιες) ήταν πολύ καλά προετοιμασμένες αυτή τη φορά, τιμά αυτούς και ντροπιάζει τον "πολιτισμένο" Δυτικό κόσμο.

    Μπήκαν και οι ΗΠΑ στο χορό πλέον, από όσο διαβάζω...κάτσε να αρχίσουμε τώρα να μετράμε κρούσματα (που είναι δεδομένο πως θα είναι υπερπολλαπλάσια στην πραγματικότητα σε σχέση με αυτά που θα αναφερθούν και επιβεβαιωθούν).

    @BlueChris: Συλλυπητήρια, ζωή σε εσάς.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  15. #1440
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Οδηγίες προστασίας των ατόμων με Σακχαρώδη Διαβήτη (ΣΔ) από τον κορωνοϊό


    ... Ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας δεν συστήνει τη χρήση απλής χειρουργικής μάσκας στην κοινότητα σε όσους δεν έχουν συμπτώματα αναπνευστικού, ακόμα και σε περιοχές με κρούσματα κορωνοϊού. Η χρήση μάσκας δεν μειώνει την σημασία των άλλων γενικών μέτρων πρόληψης της νόσου και μπορεί να οδηγήσει σε περιττό κόστος και προβλήματα προμηθειών...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

Σελ. 96 από 3408 ΠρώτηΠρώτη ... 7686919495969798101106116 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας