Σελ. 1245 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 12251235124012431244124512461247125012551265 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 18.661-18.675 από 51068
  1. #18661
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    https://www.news247.gr/koinonia/koro...s.9007541.html

    Πήραμε το μάθημά μας, μην το ξεχνάμε...
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  2. #18662
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.917
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.news247.gr/koinonia/koro...s.9007541.html

    Πήραμε το μάθημά μας, μην το ξεχνάμε...
    Προσωπική ευθύνη των εργαζομένων...

  3. #18663
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τα μέτρα δουλεύουν, κερδάμε

    Ημερήσια έκθεση επιδημιολογικής επιτήρησης λοίμωξης από το νέο κορωνοϊό (COVID-19)
    Δεδομένα έως 04 Οκτωβρίου 2020, ώρα 15:00

    Σήμερα ανακοινώνουμε 229 νέα κρούσματα του νέου ιού στη χώρα, εκ των οποίων 31 συνδέονται με γνωστές συρροές και 28 εντοπίστηκαν κατόπιν ελέγχων στις πύλες εισόδου της χώρας. Ο συνολικός αριθμός των κρουσμάτων είναι 19842, εκ των οποίων το 55.8% άνδρες.

    3049 (15.4%) θεωρούνται σχετιζόμενα με ταξίδι από το εξωτερικό και 8083 (40.7%) είναι σχετιζόμενα με ήδη γνωστό κρούσμα.

    82 συμπολίτες μας νοσηλεύονται διασωληνωμένοι. Η διάμεση ηλικία τους είναι 69 ετών. 25 (30.5%) είναι γυναίκες και οι υπόλοιποι άνδρες. To 81.7%, των διασωληνωμένων, έχει υποκείμενο νόσημα ή είναι ηλικιωμένοι 70 ετών και άνω. 223 ασθενείς έχουν εξέλθει από τις ΜΕΘ.

    Τέλος, έχουμε 4 ακόμα καταγεγραμμένους θανάτους και 409 θανάτους συνολικά στη χώρα. 153 (37.4%) γυναίκες και οι υπόλοιποι άνδρες. Η διάμεση ηλικία των θανόντων συμπολιτών μας ήταν τα 78 έτη και το 96.3% είχε κάποιο υποκείμενο νόσημα ή/και ηλικία 70 ετών και άνω.
    https://eody.gov.gr/wp-content/uploa...t-20201004.pdf

  4. #18664
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.836
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    Συνάδελφος της γυναίκας μου κόλλησε covid. Είχε συμμετέχει σε αθλητική δραστηριότητα και κόλλησε εκεί.
    Συνέχιζε να κάνει ότι έκανε παρά τα πρώτα συμπτώματα. Μετά από 3 μέρες με συμπτώματα σταμάτησε να πηγαίνει στη δουλειά του και ενημέρωσε πως είναι θετικός.
    Κόλλησε τους γονείς του με αποτέλεσμα να πάνε και οι δύο στο νοσοκομείο, ο ένας βαριά.
    Η επιχείρηση που δουλεύει μαζί με την γυναίκα μου είναι υγειονομικού ενδιαφέροντος με προσωπικό περίπου 30 άτομα.
    Η επιχείρηση έστειλε τους πάντες για έλεγχο με τα έξοδα πληρωμένα. Επίσης κατέστρεψε-πετάχτηκαν αρκετά προϊόντα.
    Κανείς άλλος δεν βγήκε θετικός παρότι είχαν συναναστροφές 3 μέρες. Το προσωπικό κινείται μέσα στην επιχείρηση με μάσκες και γάντια.

  5. #18665
    Εγγραφή
    28-05-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.857
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    49999 /4996
    ISP
    Forthnet
    Router
    DSL-AC56U
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 22.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EnDLess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνάδελφος της γυναίκας μου κόλλησε covid. Είχε συμμετέχει σε αθλητική δραστηριότητα και κόλλησε εκεί.
    Συνέχιζε να κάνει ότι έκανε παρά τα πρώτα συμπτώματα. Μετά από 3 μέρες με συμπτώματα σταμάτησε να πηγαίνει στη δουλειά του και ενημέρωσε πως είναι θετικός.
    Κόλλησε τους γονείς του με αποτέλεσμα να πάνε και οι δύο στο νοσοκομείο, ο ένας βαριά.
    Η επιχείρηση που δουλεύει μαζί με την γυναίκα μου είναι υγειονομικού ενδιαφέροντος με προσωπικό περίπου 30 άτομα.
    Η επιχείρηση έστειλε τους πάντες για έλεγχο με τα έξοδα πληρωμένα. Επίσης κατέστρεψε-πετάχτηκαν αρκετά προϊόντα.
    Κανείς άλλος δεν βγήκε θετικός παρότι είχαν συναναστροφές 3 μέρες. Το προσωπικό κινείται μέσα στην επιχείρηση με μάσκες και γάντια.
    ΕΛΑΤΩΡΑΠΕΣΜΑΣΠΟΣΑΣΟΥΕΔΩΣΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕΚΑΝΕΝΑΝ ΜΕ ΚΟΡΟΔΟΙΟ





    Περαστικα σε όλους σας.

  6. #18666
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Εγω ξερω δυο:
    Την 86χρονη μανα του γειτονα - μας χωριζει ενας τοιχος - πηγε επειδη ηταν χαλια κατι μηνες στο Σωτηρια, της βρηκαν καρκινο, κολλησε τον ΙΟ περιμενοντας τις εξετασεις και πεθανε.
    Επισης μια φιλη της κορης μου 38 ετων με παιδι στα νηπια και μωρο 18 μηνων, κολλησε ευτυχως δεν πηγε νοσοκομειο, τη γλυτωσε με κατι ψιλοπροβληματα στο αναπνευστικο.
    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  7. #18667
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Όποιος παει νοσοκομείο εδω εκει αφήνει τα κοκαλα του ... Πυροβολισμοί και τροχαία και covid να μην ειναι γινονται στη πορεία

  8. #18668
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.news247.gr/koinonia/koro...s.9007541.html

    Πήραμε το μάθημά μας, μην το ξεχνάμε...
    Το εμπεδώνουμε, μάλιστα, με το Δρομοκαΐτειο.

    Ok, τα χτεσινά 11.5k ήταν αβλεψία...είμαστε πάλι στα 9.5
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  9. #18669
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ημερήσια έκθεση επιδημιολογικής επιτήρησης λοίμωξης από το νέο κορωνοϊό (COVID-19)
    Δεδομένα έως 04 Οκτωβρίου 2020, ώρα 15:00

    Σήμερα ανακοινώνουμε 229 νέα κρούσματα του νέου ιού στη χώρα, εκ των οποίων 31 συνδέονται με γνωστές συρροές και 28 εντοπίστηκαν κατόπιν ελέγχων στις πύλες εισόδου της χώρας. Ο συνολικός αριθμός των κρουσμάτων είναι 19842, εκ των οποίων το 55.8% άνδρες.

    3049 (15.4%) θεωρούνται σχετιζόμενα με ταξίδι από το εξωτερικό και 8083 (40.7%) είναι σχετιζόμενα με ήδη γνωστό κρούσμα.

    82 συμπολίτες μας νοσηλεύονται διασωληνωμένοι. Η διάμεση ηλικία τους είναι 69 ετών. 25 (30.5%) είναι γυναίκες και οι υπόλοιποι άνδρες. To 81.7%, των διασωληνωμένων, έχει υποκείμενο νόσημα ή είναι ηλικιωμένοι 70 ετών και άνω. 223 ασθενείς έχουν εξέλθει από τις ΜΕΘ.

    Τέλος, έχουμε 4 ακόμα καταγεγραμμένους θανάτους και 409 θανάτους συνολικά στη χώρα. 153 (37.4%) γυναίκες και οι υπόλοιποι άνδρες. Η διάμεση ηλικία των θανόντων συμπολιτών μας ήταν τα 78 έτη και το 96.3% είχε κάποιο υποκείμενο νόσημα ή/και ηλικία 70 ετών και άνω.
    https://eody.gov.gr/wp-content/uploa...t-20201004.pdf
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα μέτρα δουλεύουν, κερδάμε
    Ανέβασα τα σημερινά στοιχεία.
    Εδώ του ΕΟΔΥ.
    Εδώ συνδυασμένα στοιχεία του ECDC και του IHME, θεωρώντας ότι η πανδημία ξεκίνησε 1/7/2020. ( @tigra23 Έχει και στήλες που ταξινομούνται).
    Eπειδή έχω κανεί πολλές αλλαγές στο πρόγραμμα που φτιάχνει τα στοιχεία του ECDC και του IHME, μπορεί να υπάρχουν λάθη. Αν τα βρείτε ή έχετε παρατηρήσεις, στείλτε μου pm.
    Guardian angels, lay a bed
    Shed their light on my sleepy head
    I am a threshold yearning to sing
    Down with the the dancers having one last fling
    Here's to the moment when you said, "Hello"
    Come on my spirit are you ready, let's go
    https://www.covidstats.gr

  10. #18670
    Το avatar του μέλους shadowman
    shadowman Guest
    Δεν ξέρω για τους δικούς σας γνωστούς και γείτονες αλλά εγώ μένω σε μια περιοχή με πληθυσμό πάνω από 300.000 ("γείτονες" μου με την ευρεία έννοια). Τα στοιχεία λένε ότι δεν έχει πεθάνει κανένας από αυτούς (μόνο δύο επισκέπτες) από την αρχή της ιστορίας του Covid-19 τον Μάρτιο. Ξέρω να έχουν ασθενήσει πιο σοβαρά ελάχιστοι (10?)και λέω ελάχιστοι γιατί αν είναι κάποιος σοβαρά αμέσως γίνεται θέμα στον τοπικό τύπο. Τα πάμε καλά λοιπόν, με οδηγό την κυβέρνηση και τους λοιμωξιολόγους (εδώ θα ήθελα να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ για το καλό που μας κάνουν. )

  11. #18671
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shadowman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω για τους δικούς σας γνωστούς και γείτονες αλλά εγώ μένω σε μια περιοχή με πληθυσμό πάνω από 300.000 ("γείτονες" μου με την ευρεία έννοια). Τα στοιχεία λένε ότι δεν έχει πεθάνει κανένας από αυτούς (μόνο δύο επισκέπτες) από την αρχή της ιστορίας του Covid-19 τον Μάρτιο. Ξέρω να έχουν ασθενήσει πιο σοβαρά ελάχιστοι (10?)και λέω ελάχιστοι γιατί αν είναι κάποιος σοβαρά αμέσως γίνεται θέμα στον τοπικό τύπο. Τα πάμε καλά λοιπόν, με οδηγό την κυβέρνηση και τους λοιμωξιολόγους (εδώ θα ήθελα να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ για το καλό που μας κάνουν. )
    Ίσως αυτό πρέπει να γίνει του Bergamo σε 2-3 χωριά της Ελλάδας για να κοπούν τα γελάκια και να σε πάρουν με τις πέτρες οι γείτονες όταν τους λες ότι δεν υπάρχει κορονοϊός.
    Ήμουν 3 μήνες στην Ιταλία το καλοκαίρι σε περιοχή που την πέρασε ελαφρά και δεν είδα κανέναν να αμφιβάλλει ότι υπάρχει ο κορονοϊός ή ότι σκοτώνει.

  12. #18672
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εστίαση Σαβάτο βράδυ. Οι μασκούλες προστάτευαν άψογα τα πηγούνια, σαν να φοράς το προφυλακτικό στα @@ ένα πράγμα
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  13. #18673
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εστίαση Σαβάτο βράδυ. Οι μασκούλες προστάτευαν άψογα τα πηγούνια, σαν να φοράς το προφυλακτικό στα @@ ένα πράγμα
    Εγώ πάντως έχω αλλάξει (σχεδόν) όλα τα στέκια μου εξαιτίας του covid. Πολλύ πιο "απόμερα" και μικρότερα μαγαζιά και φυσικά ούτε συζήτηση για τα μαγαζιά της πόλη μου,δυστυχώς.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  14. #18674
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εστίαση Σαβάτο βράδυ. Οι μασκούλες προστάτευαν άψογα τα πηγούνια, σαν να φοράς το προφυλακτικό στα @@ ένα πράγμα
    Σημασία έχει ότι το φοράνε αυτο ενδιαφέρει τα όργανα

  15. #18675
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εστίαση Σαβάτο βράδυ. Οι μασκούλες προστάτευαν άψογα τα πηγούνια, σαν να φοράς το προφυλακτικό στα @@ ένα πράγμα
    Εαν μιλάς για σερβιτόρους και προσωπικό, έχεις απόλυτο δίκιο. Ακόμα χειρότερα, μπορεί να αφήνουν πάνω στο φαγητό σου, που θα το φάς την επόμενη στιγμή. Αυτό ισχύει και για όσους δουλεύουν κουζίνα/ Είχα φρικάρει στου Μικελ, όπου οι μπαρίστα είναι "κρυμμένοι" πίσω απο το ταμείο με ένα μικρό παράθυρο μόνο μεταξύ τους, και βλέπω να μην φοράνε μάσκα (την είχαν πηγούνι).
    Εαν μιλάς για τους πελάτες, δεν γίνεται να φάνε φορώντας μάσκα.

    Και εδώ είναι ένα ζητούμενο Εαν η μάσκα παίζει ρόλο στην ΜΗ-διάδοση του ιου, τότε η λειτουργία της εστίασης δρα αρνητικά στην καταπολέμηση της διάδοσης. Αρα η εστίαση πρέπει να κλείσει, ή να λειτουργεί με τόσο αυστηρά πρωτόκολλα (εννοώ βασικά λίγο κόσμο) που θα είναι προβληματική και ίσως μη βιώσιμη για τους επιχειρηματίες. Δυστυχώς για αυτούς που θα πουν τα μύρια όσα, για το αν χρειάζεται η μάσκα κλπ, τελευταίες μελέτες δείχνουν ότι στην εστίαση οφείλετε κάπου το 1/3 των κρουσμάτων το καλοκαίρι (όχι στην Ελλάδα, εδώ είπαμε δεν υπάρχει ιός). Εαν όμως κλείσουμε την εστίαση, ή ο κόσμος αποφασίσει ότι δεν πρέπει να πηγαίνει εστίαση, τότε μιλάμε ότι μεγάλο μέρος της "οικονομίας" θα έχει πρόβλημα βιοπορισμού, και οι οικονομικές συνέπειες απο την προβληματική λειτουργία αυτού του κλάδου μοιραία θα επηρρεάσουν λίγο-πολύ και όλους τους υπόλοιπους.

Σελ. 1245 από 3405 ΠρώτηΠρώτη ... 12251235124012431244124512461247125012551265 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας