Σελ. 27 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 7172225262728293237 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 391-405 από 663
  1. #391
    Εγγραφή
    24-11-2019
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    η ΓΝΏΜΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ;

  2. #392
    Εγγραφή
    05-06-2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα/Ξάνθη
    Μηνύματα
    1.125
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η δική μου η γνώμη είναι να το κρατήσεις. Εκτός και αν έχεις διαθέσιμο VDSL οπότε για μεγάλες ταχύτητες θα σου βγει φτηνότερα

  3. #393
    Εγγραφή
    24-11-2019
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    4.74€ λόγω ανεφικτ. γραμμής. 19.5 πιάνω χωρίς το booster. αρα 33 με Booster;

  4. #394
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν υπαρχει φτηνοτερη λυση . Ισως να να ανανεωνεις καρτες με 9.90 οσο ειναι σε προσφορα τα απεριοριστα αλλα και παλι θα διαχωρισεις 4G απο dsl

  5. #395
    Εγγραφή
    01-12-2020
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα σε όλους,

    Έχω μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος αναφορικά με το booster.
    Είμαι κάτοχος adsl 24 μαζί με το home booster περίπου στο ένα έτος, ακόμα με το παλιό modem router, Huawei.
    Γνωρίζει κάποιος αν αγοράσουμε άλλο καλύτερο 5G modem router, π.χ. Zyxel NR5101 ή AVM FRITZ!Box 6850 5G αν θα δουλεύει?

    Ευχαριστώ!

  6. #396
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όχι, δεν δουλεύει
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  7. #397
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkoutsi13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους,

    Έχω μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος αναφορικά με το booster.
    Είμαι κάτοχος adsl 24 μαζί με το home booster περίπου στο ένα έτος, ακόμα με το παλιό modem router, Huawei.
    Γνωρίζει κάποιος αν αγοράσουμε άλλο καλύτερο 5G modem router, π.χ. Zyxel NR5101 ή AVM FRITZ!Box 6850 5G αν θα δουλεύει?

    Ευχαριστώ!
    μα και να δουλευε τι θα κέρδιζες? αφού έχει limit στην ταχύτητα
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  8. #398
    Εγγραφή
    01-01-2012
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    112
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    [QUOTE=gkoutsi13;7313944]Καλησπέρα σε όλους,

    Έχω μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος αναφορικά με το booster.
    Είμαι κάτοχος adsl 24 μαζί με το home booster περίπου στο ένα έτος, ακόμα με το παλιό modem router, Huawei.
    Γνωρίζει κάποιος αν αγοράσουμε άλλο καλύτερο 5G modem router, π.χ. Zyxel NR5101 ή AVM FRITZ!Box 6850 5G αν θα δουλεύει?

    Ευχαριστώ![/QUOTE
    Καλησπέρα, κατοχος εδω και 2 χρονια του booster θελω να σου πω οτι η καλυτερη λυση αν εχεις καλο σημα 4g ειναι να κανεις συμβολαιο με απεριοριστα και μια εξτρα sim... το εχω δω και λιγες ημέρες και εχω εκπλαγεί
    Αν παλι θελεις το σταθερο σου τρεχα σημερα κιολας και αλλαξε το παλιο ρουτερ με το νεο γιατι ειναι μερα με νυχτα σε ταχυτητα και καλουδια ....

  9. #399
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    [QUOTE=alexiskara;7314134]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkoutsi13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους,

    Έχω μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος αναφορικά με το booster.
    Είμαι κάτοχος adsl 24 μαζί με το home booster περίπου στο ένα έτος, ακόμα με το παλιό modem router, Huawei.
    Γνωρίζει κάποιος αν αγοράσουμε άλλο καλύτερο 5G modem router, π.χ. Zyxel NR5101 ή AVM FRITZ!Box 6850 5G αν θα δουλεύει?

    Ευχαριστώ![/QUOTE
    Καλησπέρα, κατοχος εδω και 2 χρονια του booster θελω να σου πω οτι η καλυτερη λυση αν εχεις καλο σημα 4g ειναι να κανεις συμβολαιο με απεριοριστα και μια εξτρα sim... το εχω δω και λιγες ημέρες και εχω εκπλαγεί
    Αν παλι θελεις το σταθερο σου τρεχα σημερα κιολας και αλλαξε το παλιο ρουτερ με το νεο γιατι ειναι μερα με νυχτα σε ταχυτητα και καλουδια ....

    γιατι με το gigamax.... δεν μπορει να εχει το σταθερό του? μην λέμε οτι νάνε...!!!
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  10. #400
    Εγγραφή
    01-01-2012
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    112
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    [QUOTE=puntomania;7314142]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexiskara Εμφάνιση μηνυμάτων


    γιατι με το gigamax.... δεν μπορει να εχει το σταθερό του? μην λέμε οτι νάνε...!!!
    Οκ για εσένα μπορεί να τα έχει και τα δυο και ότι άλλο θέλει …..
    Το ζήτημα είναι η τιμή….
    Άλλο να δίνεις όπως εγώ 31 ευρώ το μήνα για ένα σταθερό που δεν το χρησιμοποιήσω καθόλου συν ένα σου λέω καρτοκινητά 12 ευρώ ακόμη….
    Τώρα με με 41 το μήνα έχω σούπερ Ίντερνετ σπιτι και απεριόριστα παντού στο κινητό μου ….
    Τώρα μάλλον εσυ γραφείς οτι να ειναι λέγοντας σταθερό και απεριόριστα μαζί για να του βγει ο κουκος αηδόνι…

  11. #401
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    [QUOTE=alexiskara;7314239]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων

    Οκ για εσένα μπορεί να τα έχει και τα δυο και ότι άλλο θέλει …..
    Το ζήτημα είναι η τιμή….
    Άλλο να δίνεις όπως εγώ 31 ευρώ το μήνα για ένα σταθερό που δεν το χρησιμοποιήσω καθόλου συν ένα σου λέω καρτοκινητά 12 ευρώ ακόμη….
    Τώρα με με 41 το μήνα έχω σούπερ Ίντερνετ σπιτι και απεριόριστα παντού στο κινητό μου ….
    Τώρα μάλλον εσυ γραφείς οτι να ειναι λέγοντας σταθερό και απεριόριστα μαζί για να του βγει ο κουκος αηδόνι…
    όπως το βλέπει κανείς είναι.... και ανάλογα τις ανάγκες του.
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  12. #402
    Εγγραφή
    26-10-2008
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    753
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    [QUOTE=alexiskara;7314239]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων

    Οκ για εσένα μπορεί να τα έχει και τα δυο και ότι άλλο θέλει …..
    Το ζήτημα είναι η τιμή….
    Άλλο να δίνεις όπως εγώ 31 ευρώ το μήνα για ένα σταθερό που δεν το χρησιμοποιήσω καθόλου συν ένα σου λέω καρτοκινητά 12 ευρώ ακόμη….
    Τώρα με με 41 το μήνα έχω σούπερ Ίντερνετ σπιτι και απεριόριστα παντού στο κινητό μου ….
    Τώρα μάλλον εσυ γραφείς οτι να ειναι λέγοντας σταθερό και απεριόριστα μαζί για να του βγει ο κουκος αηδόνι…
    τα 41 ευρω ειναι η τιμη του ( γιατι στη σελιδα τους το δειχνει πιο ακριβο) ή προσφορα για εσενα? τι αλλο περιλαμβανει η sim εκτος απο το δωρεαν ιντερνετ? προσφερει και λεπτα ομιλιας? και αν ναι, στο booster μπορεις να χρησιμοποιησεις και τα λεπτα ομιλιας να μιλας στο σταθερο?

  13. #403
    Εγγραφή
    01-01-2012
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    112
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    [QUOTE=boymanos;7314548]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexiskara Εμφάνιση μηνυμάτων

    τα 41 ευρω ειναι η τιμη του ( γιατι στη σελιδα τους το δειχνει πιο ακριβο) ή προσφορα για εσενα? τι αλλο περιλαμβανει η sim εκτος απο το δωρεαν ιντερνετ? προσφερει και λεπτα ομιλιας? και αν ναι, στο booster μπορεις να χρησιμοποιησεις και τα λεπτα ομιλιας να μιλας στο σταθερο?
    Λοιπόν μέσα σε αυτή την ακρίβεια που έχουμε νιώσει όλοι μας όλα παίζουν τον ρόλο τους για το τη θα κάνει ο καθένα μας .
    Αναλυτικά τώρα αριθμό κινητού με φορητότητα από άλλο πάροχο η τιμή εκτός τον πρώτο μήνα είναι 38,6+3,02extra sim!
    Στο κινητό απεριόριστα τα δεδομένα και ομιλία μαζί με 2000 sms!
    Extra sim μαζί με δωρο ρουτερ ( το νέο booster)!
    Ταχύτητες από χθες από τα 15 -25 που είχα με το booster σε 50 -60 με το τζάμπα ρουτερ !!
    Σκέψου να αγοράσεις ένα καλύτερο ….
    Το σταθερό τηλέφωνο δεν το χρησιμοποιούσα ποτέ και απλά πλήρωνα χωρίς να έχω ταχύτητας που θα ήθελα…
    Όλα αυτά ειναι προσωπική εμπειρία και βέβαια δίκη μου απόφαση!
    Εσυ να κοιτάξεις τη ακριβώς σε συμφέρει και μα πράξεις ανάλογα!!

  14. #404
    Εγγραφή
    26-10-2008
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    753
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    [QUOTE=alexiskara;7314618]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από boymanos Εμφάνιση μηνυμάτων

    Λοιπόν μέσα σε αυτή την ακρίβεια που έχουμε νιώσει όλοι μας όλα παίζουν τον ρόλο τους για το τη θα κάνει ο καθένα μας .
    Αναλυτικά τώρα αριθμό κινητού με φορητότητα από άλλο πάροχο η τιμή εκτός τον πρώτο μήνα είναι 38,6+3,02extra sim!
    Στο κινητό απεριόριστα τα δεδομένα και ομιλία μαζί με 2000 sms!
    Extra sim μαζί με δωρο ρουτερ ( το νέο booster)!
    Ταχύτητες από χθες από τα 15 -25 που είχα με το booster σε 50 -60 με το τζάμπα ρουτερ !!
    Σκέψου να αγοράσεις ένα καλύτερο ….
    Το σταθερό τηλέφωνο δεν το χρησιμοποιούσα ποτέ και απλά πλήρωνα χωρίς να έχω ταχύτητας που θα ήθελα…
    Όλα αυτά ειναι προσωπική εμπειρία και βέβαια δίκη μου απόφαση!
    Εσυ να κοιτάξεις τη ακριβώς σε συμφέρει και μα πράξεις ανάλογα!!
    εγω 50-60 πιανω τωρα με το booster, ειτε εχω τα 100gb ειτε οχι,απλα νομιζα οτι θα επιανες παραπανω, για αυτο ρωτησα.

  15. #405
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλησπερα σας εκλεισα 2 χρονια με το speedbooster και αυτοματα αλλαξε η τιμη στο παγιο της κινητης απο 4,74 ευρω στα 7,50 ευρω . ( εχω βαλει παγια εντολη 5 ευρω στην eurobank και δεν θα εκτελεστει. ) Επισης και στην σταθερη μου συνδεση που μου ηρθε πανω απο 50 ευρω τον μηνα , παλι εχω παγια εντολη απο την eurobank και το πληρωσα τελευταια στιγμη , το θεμα ειναι οτι εκτελεστηκε η παγια εντολη και φανηκε οτι τα τραβηξε στην κοσμοτε σταθερη και μου ηρθε μειον ο λογαριασμος ενω την επομενη ημερα ηρθε αρνητικη απαντηση απο την τραπεζα ετσι μου ειπανε στο 13888, ο λογαριασμος ειναι μειον 70 ευρω ενω μπαινοντας στο my cosmote λεει να πληρωσω 84 ευρω στην σταθερη , αλλα αμα δεν εμπαινα δεν θα το ηξερα και θα μου εμπαινε φραγη στο σταθερο μετα τις 15 ημερες . Μου ειπανε οτι αμα θελω να πληρωνω τον λογαριασμο εως 10 ημερες πριν την ληξη του για να προλάβει να ενημερωθει και να μην εκτελεστει η παγια εντολη και μου ειπανε μεσω του my cosmote με καρτα διοτι ενημερωνεται αυτοματα. Tελικα καλεσα το 13888 και εκανα ανανεωση και στο speedbooster για 2 χρονια και μου ειπανε οτι παει στα 4,80 ευρω τον μηνα με εκπτωση 70% λογω προβληματικης περιοχης ) .
    Τελος θελω να επισημανω κατι οσοι εχετε πακετο με χρονο ομιλιας προς κινητα στο σταθερο τηλεφωνο σας μεσω του my cosmote εμφανιζεται και ο χρονος ομιλιας προς κινητα , μεγαλη προσοχη!! διοτι την πατησα!! , δεν ενημερωνεται αυτοματα το υπολοιπο και εχει συγκεριμενο χρονικο διαστημα που ενημερωνεται , εγω για 2 ωρες προς κινητα που ξεπερασα πληρωσα πανω απο 50 ευρω! ( εχει 0,50 ευρω το λεπτο προς κινητα , ενω αμα τα εκανα με χρονοκαρτα κοστιζει 0,15ευρω το λεπτο ) . Αμα καποιος τα υπερβαινει πχ τα 500 λεπτα προς κινητα ( στο double play το φθηνοτερο που εχει βγαλει τοτε να βαλει τα unlimited λεπτα προς κινητα για 2 ευρω παραπανω στο παγιο δεν ειναι τιποτα! .και θα το βαλω απο τον επομενο μηνα δεν τους δινω αλλα χρηματα ).




    αμα δειτε στην παραπανω φωτογραφια εχει γινει τελευταια ενημερωση για τα κινητα τηλεφωνα στις 11-09-2022 06:20 το πρωι , δεν ξερω καθε ποτε γινετε ενημερωση !! αλλα μεγαλη προσοχη στην ωρα!!! .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnmegarythmos : 11-09-22 στις 12:33.

Σελ. 27 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 7172225262728293237 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας