Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 56
  1. #31
    Εγγραφή
    01-05-2006
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    1.004
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Parrot Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... οπως μου εξηγησε η τελευταια κοπελα στο τμημα λογαριασμων (απο τα 2-3 διαφορετικα ατομα που μιλησα), ειναι οτι αν και ειναι της Βιβοντι το λαθος και το παραδεχονται οτι δεν με ενημερωσαν, εντουτοις οπως μου ειπε, η Βιβοντι μου προσφερε κανονικα και την παλια υπηρεσια, ασχετα αν εγω δεν το ηξερα ή δεν την εκανα καθολου χρηση ...
    φιλε μου συγνωμη, αλλα θα μας τρελανεις εντελως ?... σε χρεωσαν για τοσο επιπλεον διαστημα για την παλια σου υπηρεσια ενω ειχες ηδη περασει σε cabletv, ενω ειχαν ηδη αντικαταστησει το παλιο σου καλωδιο με το νεο δικο τους, παραδεχτηκαν οτι το λαθος ειναι δικο τους, σου ζητανε παραυτα να το πληρωσεις εσυ επειδη το λογιστηριο τους δεν μπορει να το αφαιρεσει απο τον επομενο λογαριασμο κι εσυ εισαι διατεθειμενος να τους τα πληρωσεις κανονικα κι απο πανω ???!!! ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Acer : 20-07-07 στις 16:52.

  2. #32
    Εγγραφή
    01-05-2006
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    1.004
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ssonic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά είναι όταν λέω για τα «κρυφά κόστη» της Vivodi ... Και απ' ότι φαίνεται έγινε σε ουκ ολίγους αυτή η «λανθασμένη» χρέωση
    ρε παιδια, αυτου του ειδους η "χρεωση" δεν μπορει να υπαχθει στα λεγομενα "κρυφα κοστη" της Vivodi ... ειναι το "κατι αλλο", ειναι απο μονο του σε μια "νεα κατηγορια" λαθους ... ("in a class of its own" που λενε και οι Αμερικανοι ...)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Acer : 20-07-07 στις 16:57.

  3. #33
    Εγγραφή
    23-03-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    649
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Α
    Router
    Cosmote ZTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Acer Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε μου συγνωμη, αλλα θα μας τρελανεις εντελως ?... σε χρεωσαν για τοσο επιπλεον διαστημα για την παλια σου υπηρεσια ενω ειχες ηδη περασει σε cabletv, ενω ειχαν ηδη αντικαταστησει το παλιο σου καλωδιο με το νεο δικο τους, παραδεχτηκαν οτι το λαθος ειναι δικο τους, σου ζητανε παραυτα να το πληρωσεις εσυ επειδη το λογιστηριο τους δεν μπορει να το αφαιρεσει απο τον επομενο λογαριασμο κι εσυ εισαι διατεθειμενος να τους τα πληρωσεις κανονικα κι απο πανω ???!!! ...
    Φιλε Acer, συμφωνω σε οσα αναφερες πριν, εκτος απο μια μικρη λεπτομερεια : μου βαλανε νεο καλωδιο δικο τους, αλλα ειχα και του ΟΤΕ (στο οποιο στηριζονταν η παλιοτερη συνδεση μου DSLnet 2048/256, η οποια και λειτουργουσε οσο ημουν σε αναμονη), οποτε εκει βρισκουν πατημα!!! Δηλαδη, σαν να μου λενε : Κυριε, ενω εσεις τωρα αλλαξατε μενου και θελετε λαχταριστα σουβλακια (CableTV) να τρωτε, εμεις σας σερβιρουμε και μια μακαροναδα (DSLnet) την οποια τρωγατε για πολυ καιρο απο εμας. Αααα δεν φαγατε τα μακαρονια σας ??? Και εμεις τι φταιμε ομως αν δεν τα ειδατε στο τραπεζι σας, ας τα τρωγατε για το καλο σας. Χμμμ ναι εχετε δικιο, επρεπε να σας πει το γκαρσονι οτι σερβιρουμε και μακαρονια, οντως ηταν λαθος του γκαρσονιου που δεν σας το ειπε, ενω εσεις θελατε μονο τα σουβλακια. Αλλα ομως εμεις τα μακαρονια τα σερβιραμε κανονικα, οποτε πληρωστε τα, δεν γινεται αλλιως!!! Αλλιως θα σας βαλουμε να πλυνετε τα πιατα

    Αγαπητε φιλε Acer, να κατσω να χανω τον υπερπολυτιμο χρονο μου για να δικαιωθω, κανοντας καταγγελιες σε ΕΕΤΤ και Ενωσεις Καταναλωτων ??? Πιο πολυ θα μου κοστισει σε τρεξιμο και χρονο για να μου αφαιρεθει αυτο το ποσο των 38 Ευρω απο μελλοντικο λογαριασμο! Και μαλλον εκει βασιζονται στη Βιβοντι, οτι πολλες απο αυτες τις "κρυφες" χρεωσεις θα μεινουν τελικα στα ταμεια τους

  4. #34
    Εγγραφή
    13-11-2006
    Μηνύματα
    804
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @Acer
    Ως «κρυφό κόστος» (ή καλύτερα «αφανές κόστος») προσδιορίζω τον χρόνο-κόπο-νεύρα κλπ που απαιτούνται για να λύσεις τα δυστυχώς συχνά λάθη της Vivodi
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ssonic : 20-07-07 στις 17:25.

  5. #35
    Εγγραφή
    01-05-2006
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    1.004
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Parrot Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... μου βαλανε νεο καλωδιο δικο τους, αλλα ειχα και του ΟΤΕ (στο οποιο στηριζονταν η παλιοτερη συνδεση μου DSLnet 2048/256, η οποια και λειτουργουσε οσο ημουν σε αναμονη), οποτε εκει βρισκουν πατημα!!!
    ξερω κι εγω, τι να πω πια ... δεν νομιζω οτι χρειαζεται να εχει καποιος και το μυαλο του Einstein για να καταλαβει οτι οταν ενας πελατης ενεργοποιειται πια σε cabletv και βγαζουμε απο την θεση του το παλιο του καλωδιο βαζοντας το νεο δικο μας, αυτοματως παυουμε να τον χρεωνουμε για την παλια υπηρεσια που του παρειχαμε, διοτι αλλιως αυτη η παλια υπηρεσια στο εξης θα "παρεχεται" σε ενα "νεκρο/βγαλμενο/αδεσποτο" απο την θεση του καλωδιο !! ... (δηλαδη περιμενουν απο τον πελατη να τους κανει και ειδικη "αιτηση διακοπης" γι αυτο με υπογραφες, ταυτοτητες, φαξ και αφμ ? ... υπαρχει ανθρωπος πανω στον πλανητη που του αρεσει να συνεχιζει να πληρωνει στο μελλον για κατι το οποιο δεν λαμβανει πια ??)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Acer : 20-07-07 στις 17:57.

  6. #36
    Εγγραφή
    01-05-2006
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    1.004
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ssonic Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Acer
    Ως «κρυφό κόστος» (ή καλύτερα «αφανές κόστος») προσδιορίζω τον χρόνο-κόπο-νεύρα κλπ που απαιτούνται για να λύσεις τα δυστυχώς συχνά λάθη της Vivodi
    ok then, in that case αναφερομαστε και οι δυο μας στο ιδιο πραγμα, απλα με αλλους ορους ...

  7. #37
    Εγγραφή
    25-09-2005
    Περιοχή
    ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    189
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Vivodi Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Vivodi
    Router
    ALCATEL 585
    Ακόμα και έτσι να είναι σε εσένα παπαγάλε, σε εμένα τί δικαιολογία υπάρχει? οτι πάνω στο παλιό dslphone βάλαν το καινούργιο ??? και μιλούσα και με τα δύο? Απατεωνιά βρωμάει και προτείνω να μαζευτούμε όλοι, αφού πάρουμε όλοι τους λογαριασμούς και να ανηφορίσουμε προς τα γραφεία ....

  8. #38
    Το avatar του μέλους aris60
    aris60 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Acer Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξερω κι εγω, τι να πω πια ... δεν νομιζω οτι χρειαζεται να εχει καποιος και το μυαλο του Einstein για να καταλαβει οτι οταν ενας πελατης ενεργοποιειται πια σε cabletv και βγαζουμε απο την θεση του το παλιο του καλωδιο βαζοντας το νεο δικο μας, αυτοματως παυουμε να τον χρεωνουμε για την παλια υπηρεσια που του παρειχαμε, διοτι αλλιως αυτη η παλια υπηρεσια στο εξης θα "παρεχεται" σε ενα "νεκρο/βγαλμενο/αδεσποτο" απο την θεση του καλωδιο !! ... (δηλαδη περιμενουν απο τον πελατη να τους κανει και ειδικη "αιτηση διακοπης" γι αυτο με υπογραφες, ταυτοτητες, φαξ και αφμ ? ... υπαρχει ανθρωπος πανω στον πλανητη που του αρεσει να συνεχιζει να πληρωνει στο μελλον για κατι το οποιο δεν λαμβανει πια ??)
    Σωστοτατα αγαπητε φιλε να τα κοιτανε αυτα μονοι τους και να κοβουν της παλιες, και η αιτηση τους πανω αν κοιταξης εχει την λεξη ΜΕΤΑΒΟΛΗ η ΝΕΟΣ ΣΥΝΔΟΜΗΤΗΣ δηλαδη αλλαζει το προγραμμα συνδεσης ειναι αυτονοητο οτι παυει το παλιο.

  9. #39
    Εγγραφή
    01-05-2006
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    1.004
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aris60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... και η αιτηση τους πανω αν κοιταξης εχει την λεξη ΜΕΤΑΒΟΛΗ η ΝΕΟΣ ΣΥΝΔΟΜΗΤΗΣ δηλαδη αλλαζει το προγραμμα συνδεσης ειναι αυτονοητο οτι παυει το παλιο.
    α μπραβο ... ολες αυτες τις πληροφοριες τις εχουν ηδη μια χαρα καταχωρημενες εκ των προτερων ... (για το αν τις διαβαζουν δεν ειμαι και τοσο σιγουρος)

  10. #40
    Εγγραφή
    25-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    247
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    16379/1023(?)
    ISP
    Cable TV
    Router
    Vood 452W_A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Acer Εμφάνιση μηνυμάτων
    φυσικα και ηταν αοριστου χρονου σε 2048/256, αυτο φαινεται καθαρα στον λογαριασμο του, "παγιο τελος" γραφει (και δεν ειναι σε προπληρωμενο γιατι θα το ειχε πληρωσει απο την αρχη) ...



    αν και αυτο ειναι εντελως ασχετο με το λαθος που του κανανε, απο που αληθεια το συμπεραινεις οτι κατεθεσε την αιτηση του για cabletv μετα τις 31/3/07 ?... (εξαλλου φαινεται καθαρα οτι τον χρεωνουν 33 ευρω τον μηνα για cabletv που ειναι και η τιμη της προσφορας) ...
    Σε ευχαριστω που με γλυτωσες απο τον κοπο!

  11. #41
    Εγγραφή
    25-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    247
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    16379/1023(?)
    ISP
    Cable TV
    Router
    Vood 452W_A
    Ακομα δεν μιλησα με βιβοντι.Βαριεμαι να σας πω την αληθεια.Εχω πολλαπραμματα να κανω.Ισως μεσα στην βδομαδα περασω απο τα κεντρικα να δω τι παιζει,βεβαια σκεφτομαι να το αποφυγω γιατι χρωσταω τρελλο λογαριασμο...
    Μολις μαθω κατι θα σας ενημερωσω.
    Ευχαρστω για το ενδιαφερον!

  12. #42
    Εγγραφή
    01-05-2006
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    1.004
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jara Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισως μεσα στην βδομαδα περασω απο τα κεντρικα να δω τι παιζει,βεβαια σκεφτομαι να το αποφυγω γιατι χρωσταω τρελλο λογαριασμο... Μολις μαθω κατι θα σας ενημερωσω. Ευχαρστω για το ενδιαφερον!
    κοιταξε, η γνωμη μου ειναι να πας απο κει και να το ξεκαθαρισετε once and for all που λενε ... να υπογραψεις και να σου διακοψουν επιτελους την παλια υπηρεσια ... και σχετικα με τα οσα τους χρωστας, να επιμεινεις να σου αφαιρεσουν την διπλοχρεωση απο τοτε που σε περασαν σε cabletv και μετα ... για τα οσα εχουν συσσωρευτει ομως απο προηγουμενους λογαριασμους επειδη δεν τα πληρωνες στην ωρα τους (δεν ειναι και λιγα), αυτα δυστυχως πρεπει καποια στιγμη να τα πληρωσεις κανονικα, δεν θα τα γλυτωσεις, κανε μαζι τους αν γινεται καποιον διακανονισμο εστω ("ας προσεχες" που λενε)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jara Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστω που με γλυτωσες απο τον κοπο!
    anytime mate

  13. #43
    Εγγραφή
    25-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    247
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    16379/1023(?)
    ISP
    Cable TV
    Router
    Vood 452W_A

    Τους λογαριασμους δεν τους πληρωνα επιτηδες μεχρι να συνδεθει το cable tv και να ειναι ολα οκ.
    Με την βιβοντι παντοτε κραταω μια πισινη...

  14. #44
    Εγγραφή
    01-05-2006
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    1.004
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jara Εμφάνιση μηνυμάτων

    Τους λογαριασμους δεν τους πληρωνα επιτηδες μεχρι να συνδεθει το cable tv και να ειναι ολα οκ.
    Με την βιβοντι παντοτε κραταω μια πισινη...
    χμμμ οκ, δεν θα ελεγα οτι ακουγεται και τοσο κακη σαν ιδεα ...

  15. #45
    Το avatar του μέλους aris60
    aris60 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Acer Εμφάνιση μηνυμάτων
    χμμμ οκ, δεν θα ελεγα οτι ακουγεται και τοσο κακη σαν ιδεα ...
    Παιζετε ομως να μπουν και τοκοι και μια ωραια διακοπη λογω υπερβολικης ωφειλης και μπορει και δαπανες εισπραξης?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aris60 : 21-07-07 στις 08:37. Αιτία: Συμπληρωμα

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Vivodi cabletv και προβλήματα
    Από panas στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-07, 16:05
  2. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-07, 14:11
  3. Φαξ και συναγερμός σε cabletv
    Από leuteris7 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-07, 09:13
  4. ΦΑΞ ΚΑΙ CABLETV.
    Από aris60 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-07, 17:50
  5. Ερώτηση για cableTV και 2 αριθμούς
    Από sphlanx στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-07, 13:58

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας