Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-43 από 43
  1. #31
    Εγγραφή
    17-02-2007
    Περιοχή
    Καλυθιές Ρόδου
    Ηλικία
    86
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hwoarang Εμφάνιση μηνυμάτων


    Nαι η αλήθεια είναι οτι το έχουν πάρει πολυ στην πλάκα αυτο το θέμα. "Ελα μωρε ενα ποτηράκι παραπάνω και τι έγινε". Ανωριμότητα, τίποτα άλλο. Α, συγνωμη. Και κάτι άλλο .... Μαγκια
    Τελικά, όπως είπε και ο πρώην υπουργός υγείας Κος Στεφανής για το κάπνισμα, μαγκιά δεν είναι να καπνίζεις, αλλά να μην βάλεις ποτέ τσιγάρο στο στόμα σου. Στην περίπτωση του ποτού, μαγκιά δεν είναι να πίνεις σφηνάκια και άλλα τέτοια, αλλά να μπορείς να είσαι εγκρατής κι όταν πρόκειται να οδηγήσεις, να μην το βάζεις στο στόμα σου, αυτό είναι μαγκιά!!!

  2. #32
    Εγγραφή
    04-11-2005
    Περιοχή
    Παρακολουθώ τα πάντα από την κορυφή του κόσμου...
    Μηνύματα
    923
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    Connex 24mbps @ 18700/980
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΤΣΕΛΙΟ
    Router
    Sagem F@st 1500wg
    SNR / Attn
    9(dB) / 20(dB)
    Ο καλύτερος συνδιασμός:

    Μουράτο αμάξι + Ωραία γυναίκα
    Να τα χεις τσόυξει
    αλλά η γυναίκα να μην έχει πιεί ποτήρι και να ξέρει να οδηγάει...

    Το γαμάτο είναι ότι βγαίνεις από τα μπουζούκια μεθυσμένος, ΞΕΠΑΡΚΑΡΕΙΣ ΕΣΥ Ο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΤΟ ΧΤΥΠΗΣΕΙ, και μετά... δινεις τα κλειδιά στην γυναίκα να οδηγήσει γιατί αν συμβεί τίποτα ενώ έχεις πιεί την φούτσισες... (Είμαι φαλοκράτης και περίφανος για αυτό)
    \

    Εντομεταξύ αμα πιείς 2-3 αισθάνεσαι ότι η αντίληψη σου είναι μειωμένη και πας με 40-50. Το πρόβλημα δεν είναι η μειωμένη αντίληψη του μεθυσμένου οδηγού αλλά αυτό που έγραφε στην άλλη διαφήμηση... Drinking makes you feel like superhero...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος skyliner34 : 31-07-07 στις 05:18.
    Intel i5 3570K / Intel Q9550 / Intel i3 / Intel Celeron G530 / Amd P-320 / AMD Sempron 2600+ / Intel Atom / AMD Athlon 2200+ / XBOX Media Center

    Using windows 7 and Debian Linux


  3. #33
    Εγγραφή
    07-12-2006
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ο καλυτερος συνδιασμος:

    να εχεις κεφαλι αλλα να εχει και μυαλο μεσα...
    Εφαρμογή των νόμων του Murphy στη σχέση αυτοκινήτου και βροχής.

    1. Αν πλύνεις το αυτοκίνητό σου, θα βρέξει.
    2. Αν δεν πλύνεις το αυτοκίνητό σου, δε θα βρέξει.
    3. Αν πλύνεις το αυτοκίνητό σου για να βρέξει, δεν θα βρέξει.
    4. Αν δεν πλύνεις το αυτοκίνητό σου για να μη βρέξει, θα βρέξει.
    5. Αν πλύνεις το αυτοκίνητό σου σκεπτόμενος ότι αφού το πλένεις για να βρέξει δεν θα βρέξει, θα βρέξει...

  4. #34
    Εγγραφή
    05-08-2004
    Περιοχή
    N. Smirni
    Μηνύματα
    72
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    γιατί μαμά διαβάζω συνέχεια spam mail από δήθεν αληθινές ιστορίες ? γιατί φτάνουν και γίνονται ποστ εδώ ? τα σβήνω συνέχεια και δε τα στέλνω σε 10 αποδέκτες αλλά πάντα υπάρχει κάποιος που τσιμπάει...γιατί μαμά? ε?

    πες στο μπαμπά ότι τον έχω χεσμένο εσένα ήθελα να αγκαλιάσω μόνο και πες στους γονείς του μ@λ@κ@ που με σκότωσε να πάρουν pc και έχουν mail και θα τους έρθει η μαγική online σοφία και θα γίνουν καλύτερα άτομα και θα συμβουλεύουν τα παιδία τους....

  5. #35
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.639
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Νομίζω ότι το θέμα δεν είναι το αν το συγκεκριμένο post είναι συγκινητικό ψεύτικο spam ή οτιδήποτε άλλο. Το θέμα είναι ότι όταν είσαι πιωμένος και οδηγάς μπορεί να προκαλέσεις ατύχημα. Και εσύ να πάθεις σοβαρή ζημιά ή και κάποιος άλλος.
    Το χειρότερο που μπορείς να κάνεις δεν είναι το να σκοτώσεις κάποιον επειδή ήσουν πιωμένος. Το χειρότερο είναι να τον αφήσεις μια ζωή ανάπηρο.
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  6. #36
    Εγγραφή
    05-08-2004
    Περιοχή
    N. Smirni
    Μηνύματα
    72
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι το θέμα δεν είναι το αν το συγκεκριμένο post είναι συγκινητικό ψεύτικο spam ή οτιδήποτε άλλο. Το θέμα είναι ότι όταν είσαι πιωμένος και οδηγάς μπορεί να προκαλέσεις ατύχημα. Και εσύ να πάθεις σοβαρή ζημιά ή και κάποιος άλλος.
    Το χειρότερο που μπορείς να κάνεις δεν είναι το να σκοτώσεις κάποιον επειδή ήσουν πιωμένος. Το χειρότερο είναι να τον αφήσεις μια ζωή ανάπηρο.
    το ξέρω! εσύ το ξέρεις κάθε οδηγός το ξέρει! εμετικά λοιπόν μυνηματάκια με περιγραφές πεδρο αλμοδοβάρ νομίζω οτί είναι περιττά. Δίνουν δλδ added value σε ένα τραγικό γεγονός? Αυτό το όλο θέμα με το να είμαστε politcaly correct έχει αρχίσει και μου τι δίνει. Γιατί μαμα? γιατί δε πάει κανα μπλόκο έξω από το πάρκινγκ ενός club? γιατί μαμά? γιατί το Πάσχα δε βγαίνουν να γράψουν? γιατί όταν πονάνε τα πρόστιμα γκρινιάζουμε?

    τα θέλουμε μονά ζυγά όλα δικά μας. Γράφουμε εδώ κακό πράγμα το ποτό και μετά πάμε και κάνουμε αυτά που χλευάζουμε!

    so dont γιατί μαμά? me ! Αυτά τα βρίσκω τουλάχιστον προσβλητικά για τι νοημοσύνη μας! λες και είμαι πρώτος ξάδελφος του forest και θέλω παραμυθάκι για να κατανοήσω δύσκολες έννοιες.


    Ουφφφ τα πα .....

    ξέρω ξέρω πάλι λάθος είμαι αλλά έχω το κεφάλι μου ήσυχο ότι τα πα....

  7. #37
    Εγγραφή
    07-05-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    164
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    10239/1023
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Pirelli A4201G
    Τα μελό δεν πείθουν κανένα. Όσο και αν αν συμφωνώ ότι ο οδηγός πρέπει να είναι νηφάλιος βλέποντας κάτι τετοιο νευριάζω με το κακόγουστο του πράγματος. Αν δεν υπάρχει παιδεία και ευνομία σε ένα κράτος μικρές η μεγάλες δόσεις ενοχής και τύπου Μάρθα Βούρτση μυνήματα δεν αποφέρουν τίποτα.

    One can survive everything, nowadays, except death, and live down everything except a good reputation.
    Oscar Wilde

  8. #38
    Εγγραφή
    26-07-2003
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από squib Εμφάνιση μηνυμάτων
    πες στο μπαμπά ότι τον έχω χεσμένο εσένα ήθελα να αγκαλιάσω μόνο και πες στους γονείς του μ@λ@κ@ που με σκότωσε να πάρουν pc και έχουν mail και θα τους έρθει η μαγική online σοφία και θα γίνουν καλύτερα άτομα και θα συμβουλεύουν τα παιδία τους....
    Τσκ τσκ τσκ. Θα επρεπε να ντρεπεσαι με αυτα που λες. Να κοκκινιζεις.
    Αυτα ειναι σοφες ιστοριες βγαλμενες μεσ' απο τη ζωη.

    Τσκ τσκ τσκ. Μα που βαδιζει η νεολαια μας σημερα τελικα.

    Μην τσιμπας ρε squib ?? Ειρωνικα τα λεω.
    Did they get you to trade your heroes for ghosts ?__________________________________________________________________________

  9. #39
    Εγγραφή
    04-11-2005
    Περιοχή
    Παρακολουθώ τα πάντα από την κορυφή του κόσμου...
    Μηνύματα
    923
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    Connex 24mbps @ 18700/980
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΤΣΕΛΙΟ
    Router
    Sagem F@st 1500wg
    SNR / Attn
    9(dB) / 20(dB)
    Αυτο το γράμμα ξεκίνησε το 451 Π.Χ. από κάποιους ασσύριους προσκυνητές που χάσαν το δρόμο τους και βρεθήκαν στην βαβυλώνα. μπλα μπλα μπλα... Μη σπάς την αλυσίδα γιατί θα είσαι για πάντα καταραμένος....
    Intel i5 3570K / Intel Q9550 / Intel i3 / Intel Celeron G530 / Amd P-320 / AMD Sempron 2600+ / Intel Atom / AMD Athlon 2200+ / XBOX Media Center

    Using windows 7 and Debian Linux


  10. #40
    Εγγραφή
    17-02-2007
    Περιοχή
    Καλυθιές Ρόδου
    Ηλικία
    86
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από squib Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ξέρω! εσύ το ξέρεις κάθε οδηγός το ξέρει! εμετικά λοιπόν μυνηματάκια με περιγραφές πεδρο αλμοδοβάρ νομίζω οτί είναι περιττά. Δίνουν δλδ added value σε ένα τραγικό γεγονός? Αυτό το όλο θέμα με το να είμαστε politcaly correct έχει αρχίσει και μου τι δίνει. Γιατί μαμα? γιατί δε πάει κανα μπλόκο έξω από το πάρκινγκ ενός club? γιατί μαμά? γιατί το Πάσχα δε βγαίνουν να γράψουν? γιατί όταν πονάνε τα πρόστιμα γκρινιάζουμε?
    τα θέλουμε μονά ζυγά όλα δικά μας. Γράφουμε εδώ κακό πράγμα το ποτό και μετά πάμε και κάνουμε αυτά που χλευάζουμε!
    so dont γιατί μαμά? me ! Αυτά τα βρίσκω τουλάχιστον προσβλητικά για τι νοημοσύνη μας! λες και είμαι πρώτος ξάδελφος του forest και θέλω παραμυθάκι για να κατανοήσω δύσκολες έννοιες.
    Ουφφφ τα πα .....
    ξέρω ξέρω πάλι λάθος είμαι αλλά έχω το κεφάλι μου ήσυχο ότι τα πα....
    Μ' αυτά που γράφεις προσπαθείς να μηδενίσεις την προσπάθεια που γίνεται στο σαιτ για να αφυπνίσουμε όλους αυτούς που έχουν την εντύπωση οτι μπορούν να κυκλοφορούν στους δρόμους μεθυσμένοι και να παίρνουν κεφάλια, έτσι για να κάνουν την μαγκιά τους. Ας μην ξεχνάμε όμως και αυτούς που δεν χρειάζεται να πιούν για να κάνουν τα "ακροβατικά τους" στους δρόμους όπου κυκλοφορούν άνθρωποι που δεν τους έφταιξαν σε τίποτε, θερίζοντάς τους στην κυριολεξία, μόνο και μόνο για να νιώσουν την ικανοποίηση της ιλιγγιώδους ταχύτητας αδιαφορώντας για τα δράματα που δημιουργούνται.
    Λες που είναι οι αστυνομικοί για να επιβάλλουν την τάξη, μα αγνοείς οτι στο σημείο που έχει φτάσει το πρόβλημα χρειαζόμαστε ένα αστυνομικό πίσω απο κάθε οδηγό για να ελεγχθεί πλήρως η κατάσταση. Αυτό που χρειαζόμαστε άμεσα, είναι ενημέρωση και κυρίως παιδεία, αρχίζοντας απο την οικογένεια, τα σχολεία, ...κ.λ.π. Η ενημέρωση δεν είναι ούτε παραμυθάκια για να κατανοήσεις δύσκολες έννοιες, οπως λες, ούτε προσβλητική είναι, εκτός βέβαια κι αν θεωρείς τον εαυτόν σου "ξερόλα" οπότε δεν χρειάζεσαι ενημέρωση. Άσε όμως τους άλλους να προσφέρουν κάποια μικρή υπηρεσία, αναδεικνύοντας το σοβαρό αυτό πρόβλημα που μαστίζει την σημερινή κοινωνία μας!!!

  11. #41
    Εγγραφή
    05-08-2004
    Περιοχή
    N. Smirni
    Μηνύματα
    72
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κονταξάκης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μ' αυτά που γράφεις προσπαθείς να μηδενίσεις την προσπάθεια που γίνεται στο σαιτ για να αφυπνίσουμε όλους αυτούς που έχουν την εντύπωση οτι μπορούν να κυκλοφορούν στους δρόμους μεθυσμένοι και να παίρνουν κεφάλια, έτσι για να κάνουν την μαγκιά τους. Ας μην ξεχνάμε όμως και αυτούς που δεν χρειάζεται να πιούν για να κάνουν τα "ακροβατικά τους" στους δρόμους όπου κυκλοφορούν άνθρωποι που δεν τους έφταιξαν σε τίποτε, θερίζοντάς τους στην κυριολεξία, μόνο και μόνο για να νιώσουν την ικανοποίηση της ιλιγγιώδους ταχύτητας αδιαφορώντας για τα δράματα που δημιουργούνται.
    Λες που είναι οι αστυνομικοί για να επιβάλλουν την τάξη, μα αγνοείς οτι στο σημείο που έχει φτάσει το πρόβλημα χρειαζόμαστε ένα αστυνομικό πίσω απο κάθε οδηγό για να ελεγχθεί πλήρως η κατάσταση. Αυτό που χρειαζόμαστε άμεσα, είναι ενημέρωση και κυρίως παιδεία, αρχίζοντας απο την οικογένεια, τα σχολεία, ...κ.λ.π. Η ενημέρωση δεν είναι ούτε παραμυθάκια για να κατανοήσεις δύσκολες έννοιες, οπως λες, ούτε προσβλητική είναι, εκτός βέβαια κι αν θεωρείς τον εαυτόν σου "ξερόλα" οπότε δεν χρειάζεσαι ενημέρωση. Άσε όμως τους άλλους να προσφέρουν κάποια μικρή υπηρεσία, αναδεικνύοντας το σοβαρό αυτό πρόβλημα που μαστίζει την σημερινή κοινωνία μας!!!
    από πότε το copy paste spam email στο site είναι προσπάθεια αφύπνισης της νεολαίας?? εγώ απλά λέω ότι το πρόβλημα είναι σοβαρό υπαρκτό και θέλει της ανάλογης σοβαρότητας συλλογική δράση.

    και επειδή δεν είμαστε λαχανάκια βρυξελλών με συμπάθεια στα βραζιλιάνικα το παραπάνω mail κρίνεται απαράδεκτο. Εγώ τουλάχιστον στο δικό μου παιδί δε θα το έδεινα να το διαβάσει.

    ξερόλας είμαι μεγάλος όταν πρόκειται για τα αυτονόητα.

    δλδ δεν οδηγούμε μεθυσμένοι δεν κανουμε triple score το όριο ταχυτήτας δεν προσπερνάμε 28 αυτοκίνητα μαζί στα τέμπη δε παρκάρουμε κάτω από το σπίτι του πελασγού (για να μη ξεχνιόμαστε ) και άλλα πολλά.

    και πιστεψέ με αυτοί που τα κάνουν και αυτοί τα ξέρουν , δεν είναι καμμία φοβερή γνώση ούτε καμμιά σοφία που μόνο οι Ελλ θα φέρουν στη Γη.

    Απλά μ@λ@κες είναι, με γονείς εξισου μ@λ@κες και σε κανέναν ποτέ δε πόνεσε ο πωπός του από κυρώσεις των πραξεών τους, πέρα από ατύχημα. Γι αυτό και τέτοια άτομα επιβιώνουν και ζουν αναμεσά μας.

    και όταν πας στο γιατρό σου να σε ενημερώσει για τη χοληστερίνη και τη πίεση πες του να σου διαβάσει ένα τέτοιο φυλλάδιο που να λεέι..."γιατί μαμά δε σταμάταω να τρώω κοψίδια" τότε πιστεύω ότι θα σου φαινόταν ηλίθιο. Οπότε συμφωνούμε μάλλον ότι αυτός ο τρόπος προσέγγισης δεν είναι ενημέρωση. Αλλά το παρπάνω email είναι μελό παραμυθάκι .

    ΥΓ. υπάρχει άλλο ενα mail που κυκλοφορεί, το οποίο δε θέλω να ποστάρω, που εξηγεί και ενημερώνει το κοινό για τα χάπια που ρίχνουν στα ποτά και μετά κοπέλες (συνήθως) καταλήγουν ζόμπι σε χέρια επιτήδειων ....το κακό είναι ότι εξηγεί με λεπτομέρεια και δήθεν αποκαλύπτει τα χάπια αυτά, αλλά το κάνει με τέτοιο τρόπο που είναι σα να σου λέει ακριβώς που να τα βρεις και πως να τα χρησιμοποιήσεις. Που θέλω να καταλήξω? ότι κάθε email που λαμβάνουμε και καταπιάνεται με σοβαρό ζήτημα δε αξίζει πάντα ανπαραγωγή.

  12. #42
    Εγγραφή
    17-02-2007
    Περιοχή
    Καλυθιές Ρόδου
    Ηλικία
    86
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Φίλε Squib, νομίζω οτι συμφωνούμε στα περισσότερα, απλά προσεγγίζουμε το θέμα με διαφορετικό τρόπο. Εγώ πιστεύω οτι αυτού του είδους οι δημοσιεύσεις έχουν κάποια απήχηση και σε όλους, άσχετα αν ορισμένοι αντιδρούν δήθεν με τσαμπουκά και προσποιούνται οτι τις αγνοούν. Όπως π.χ. στα νοσοκομεία οι αφίσες που εμφανίζουν πνευμόνια καπνιστών δίπλα σε πνευμόνια φυσιολογικά, είναι κι αυτό σοκαριστικό αλλά πιστεύω οτι πολλοί καπνιστές το κρατάνε μέσα τους και κάποια στιγμή όταν αισθανθούν κάποια έντονη αδιαθεσία αυτή η εικόνα τους βοηθάει να πάρουν τη σωστή απόφαση. Υπάρχουν βέβαια και άλλοι, που δεν καταλαβαίνουν τίποτε, αλλά αυτοί κατά τη γνώμη μου είναι καταδικασμένοι εκ των προτέρων.
    Η παιδεία είναι το βασικότερο στοιχείο, αλλά δυστυχώς είναι κάτι που ξεκινάει απο πολύ νωρίς και με συνολική προσπάθεια, πράγμα που είναι πάρα πολυ δύσκολο να επιτευχθεί. Εκεί επενδύουμε για το μέλλον, πρέπει όμως να γίνει η αρχή. Στην μετέπειτα ηλικία είναι πολύ δύσκολο να πειστούν. Πάντως, τελειώνοντας, πιστεύω οτι η κάθε προσπάθεια προς αυτή την κατεύθυνση είναι θετική, γιατί άσχετα με την ηλικία του καθενός και τις συνθήκες που την λαμβάνει, πάντα κάτι θα μείνει.

  13. #43
    Εγγραφή
    05-08-2004
    Περιοχή
    N. Smirni
    Μηνύματα
    72
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    αυτή θα μπορούσα να τη χαρακτηρίσω πολύ διπλωματική απάντηση και δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Εχει νοημα να βαλω On?
    Από nosf1234 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-07, 00:24
  2. Δήλωση με νόημα από το Γ. Κορωνιά
    Από yianniscan στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-07, 21:19
  3. Μπλε οθόνη χωρίς νόημα!
    Από vaso7 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-06, 01:45
  4. Το νοημα της ζωης...
    Από tzanerman στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-12-05, 17:07
  5. Έχει νόημα η προπληρωμή σε ADSL;
    Από sostos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-03, 13:29

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας