Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Το avatar του μέλους fani
    fani Guest
    γεια σε όλους και σόρρυ που γράφω από το λογαριασμό της φίλης μου, αλλά για ένα μήνυμα είπα να μην ανοίξω νέο λογαριασμό
    από σεπτέμβρη θα είμαι για ένα χρόνο αμερική στο Γέηλ. Ως τελείως άσχετος θα ήθελα να μάθω αν κάποιος γνωρίζει με σαφήνεια τι 'μπορώ' και τι 'δεν μπορώ' να κάνω εκεί α) με τη σύνδεση του πανεπιστημίου και β, με την ιδιωτική σύνδεση στο σπίτι. Έτσι και αλλιώς εξειδικευμένος χρήστης δεν είμαι, ένα limewire και ένα rapidshare χρησιμοποιώ. Ξέρει κανείς αν είναι ασφαλές να κατεβάζω εντός πανεπιστημίου ή έστω στο σπίτι? δε θα ήθελα να βρεθώ προ εκπλήξεως και να έχω τρεχάματα.
    ευχαριστώ
    Γιάννης
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fani : 26-07-07 στις 22:12.

  2. #2
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Question
    Καλύτερα να κάνεις αυτή την ερώτηση στο αμερικάνικο adsl

  3. #3
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Περιοχή
    Γιάννενα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    492
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    ~9412/~700
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    USR9108
    Εγώ λέω όταν πας και κάνεις γνωριμίες θα σου πουν τα παιδιά αυτά τι μπορείς και τι δεν μπορείς. Πάντως από όσο γνωρίζω το limewire δεν θεωρείται καθόλου ασφαλές

  4. #4
    Εγγραφή
    29-03-2004
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Με την σύνδεση του πανεπιστημίου θα κατεβάζεις ότι θέλεις όπως κάθε αξιοπρεπής φοιτητής σε αμερικάνικο uni Μετά από λίγο καιρό θα ανακαλύψεις και ιδιωτικά hubs μέσα στο δίκτυο του uni που θα κατεβάζεις ότι θέλεις χωρίς να μπορεί να σε βρει κανένας
    Από το σπίτι, πάλι όλοι κατεβάζουν χωρίς ντροπή (εδώ η συγκατοικος γκρινιάζει όταν μπουκώνω τη γραμμή επειδή δεν μπορεί να κατεβάσει από peer2peer... ) αλλά έχεις έναν κίνδυνο να πληρώσεις κάποια στιγμή κάποια Κ$ τα οποία δεν νομίζω να σε ενοχλήσουν

    υ.γ. 1 Πως θα πας για 1 χρόνο; Νόμιζα ότι όλα τα masters είναι 2 χρόνια τουλάχιστον στα ivy league schools
    υ.γ. 2 Θα πήξεις στο yale, στη μέση του πουθενά...!Έχω φίλους από εκεί και μου τα περιγράφουν χειρότερα και από εκεί που είμουνα (που νόμιζα ότι είναι το χειρότερο μέρος να μείνεις..) !!...!
    υ.γ. 3 Αν κάνεις hacking (που δεν το νομίζω απλά το επισημαίνω..) το uni θα σε δώσει στεγνά καθως θεωρείται felony.

  5. #5
    Το avatar του μέλους fani
    fani Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kennyyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την σύνδεση του πανεπιστημίου θα κατεβάζεις ότι θέλεις όπως κάθε αξιοπρεπής φοιτητής σε αμερικάνικο uni Μετά από λίγο καιρό θα ανακαλύψεις και ιδιωτικά hubs μέσα στο δίκτυο του uni που θα κατεβάζεις ότι θέλεις χωρίς να μπορεί να σε βρει κανένας
    Από το σπίτι, πάλι όλοι κατεβάζουν χωρίς ντροπή (εδώ η συγκατοικος γκρινιάζει όταν μπουκώνω τη γραμμή επειδή δεν μπορεί να κατεβάσει από peer2peer... ) αλλά έχεις έναν κίνδυνο να πληρώσεις κάποια στιγμή κάποια Κ$ τα οποία δεν νομίζω να σε ενοχλήσουν

    υ.γ. 1 Πως θα πας για 1 χρόνο; Νόμιζα ότι όλα τα masters είναι 2 χρόνια τουλάχιστον στα ivy league schools
    υ.γ. 2 Θα πήξεις στο yale, στη μέση του πουθενά...!Έχω φίλους από εκεί και μου τα περιγράφουν χειρότερα και από εκεί που είμουνα (που νόμιζα ότι είναι το χειρότερο μέρος να μείνεις..) !!...!
    υ.γ. 3 Αν κάνεις hacking (που δεν το νομίζω απλά το επισημαίνω..) το uni θα σε δώσει στεγνά καθως θεωρείται felony.
    ευχαριστώ πολύ! μπα τι χακινκ εδω δε ξέρω τα hubs τι είναι... ναι φαντάζομαι ότι δε έχει τίποτα εκεί: θα είμαι σε θέση ερευνητή, έχει περάσει η φοιτητική ζωή δυστυχώς...

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 211
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-07, 23:12
  2. μέτρα προστασίας δικτύου
    Από lupo στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-06, 11:55

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας