Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    08-03-2006
    Περιοχή
    Λυκόβρυση
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999 / 4.999
    ISP
    Forthnet
    Όπως λέω, αποφάσισα τελικά να κάνω το μεγάλο βήμα....
    Το πρόβλημα είναι,ότι για να μετακινηθώ ως καταναλωτής στη φόρθνετ,πρέπει να διακόψω μόνος μου τη σύνδεση στην ΗΟΛ,όπως μου είπε σήμερα η φορθνετ.
    Σήμερα,έστειλα την αίτηση,μέσω τοπικού μαγαζιού,ο οποιος μου είπε τη δευτέρα να διακόψω τη ΗΟΛ, αυτή να απελευθερώσει τη γραμμή (περίπου 3-4 ημέρες),και ότι σε 1-2 ημέρες θα έχω νετ από τη φόρθνετ.
    Τι χρειάζεται για να διακόψω τη γραμμή μου από τη ΗΟΛ,και πόσο καιρό κάνουν να επιστρέψουν τη γραμμή στον οτε?
    Υπόψιν,ότι τους χρωστάω χρήματα,που οι ίδιοι μου είπαν να μην πλήρωσω,γιατί είχαν μέσα κάποιες λάθος μικροχρεώσεις που βρήκα,και ότι θα γινόταν η διόρθωση στον επομενο λογ/σμο,και να τα πλήρωνα όλα μαζί.
    Πίστευε και μη ερεύνα....
    Ψήφιζε και μη ερεύνα....

  2. #2
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.723
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Mάλλον κάτι λάθος είπες στην 4νετ ή έπεσες σε μη ενημερωμένο υπάλληλο...

    Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις καμμία διακοπή... κάνεις την αίτηση στην 4νετ και εκείνοι τα αναλαμβάνουν όλα για μεταφορά από μεριζόμενο σε πλήρη βρόχο

    Έχουμε και σχετικό θέμα ήδη
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  3. #3
    Εγγραφή
    08-03-2006
    Περιοχή
    Λυκόβρυση
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999 / 4.999
    ISP
    Forthnet
    Χάρη,το θέμα αυτό το είχα δει,και διαβάσει(κ γράψει κιόλας). αλλά ο πωλητής, αφού με έβαλε στην αναμονή, και προφανώς ρώτησε κάπου, μου είπε ότι αυτή είναι η ενήμερωση που έχει τις τελευταίες ημέρες από τους προιστάμενούς τους! και με ανησύχησε το γεγονός ότι το ίδιο μου είπε κ ο πωλητής του καταστήματος που παρέδωσα την αίτηση!
    Ας ελπίσουμε ότι ισχύει ότι μου είπες εσύ!
    Η νεκροψία θα δείξει!
    Αν θέλεις να διαγράψεις αυτό το τόπικ,ευχαρίστως,μια που δεν νομίζω να έχει περαιτέρω χρησιμότητα....
    Πίστευε και μη ερεύνα....
    Ψήφιζε και μη ερεύνα....

  4. #4
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.723
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antreas9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χάρη,το θέμα αυτό το είχα δει,και διαβάσει(κ γράψει κιόλας). αλλά ο πωλητής, αφού με έβαλε στην αναμονή, και προφανώς ρώτησε κάπου, μου είπε ότι αυτή είναι η ενήμερωση που έχει τις τελευταίες ημέρες από τους προιστάμενούς τους! και με ανησύχησε το γεγονός ότι το ίδιο μου είπε κ ο πωλητής του καταστήματος που παρέδωσα την αίτηση!
    Ανδρέα μου κάνει εντύπωση πως σου επανέλαβαν την ιστορία αυτή... πάντως έχουμε επιβεβαίωση από αρκετές πηγές ότι η μεταφορά μεριζόμενου σε πλήρη είναι ενεργή από την 4νετ.

    Ας ελπίσουμε ότι ισχύει ότι μου είπες εσύ!
    Κοίτα, αυτά που λέμε όλοι μας είναι η γνώση που έχουμε αποκομίσει από τις επαφές μας με τα τμήματα πωλήσεων των παρόχων... Οπότε, ας ελπίσουμε οι πωλητές που μας τα είπανε να έχουν δίκιο

    Αν θέλεις να διαγράψεις αυτό το τόπικ,ευχαρίστως,μια που δεν νομίζω να έχει περαιτέρω χρησιμότητα....
    Δεν είμαι συντονιστής καρντιά μου
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  5. #5
    Εγγραφή
    08-03-2006
    Περιοχή
    Λυκόβρυση
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999 / 4.999
    ISP
    Forthnet
    thanks και πάλι Χάρη!
    (το ότι μου επανέλαβαν αυτήν την ιστορία,και μάλιστα διανθισμένη με τα τρελλά:
    -Αν έχετε μεγάλη ανάγκη να μην μείνετε οφλάιν πολλές ημέρες,μπορεί να σας διευκολύνει το τμήμα εξυπ.πελατών
    -γράψτε ΕΠΑΝΩ στο συμβολαιο -όπως κ έκανα-, ότι θέλετε 3 ημέρες πριν να φύγει το άιτημα για τον οτε, να σας στείλουν ενημέρωση,για να διακόψετε με την ΗΟΛ εσείς
    -ρωτήστε στη ΗΟΛ πότε θα απελευθερωσει τη γραμμή σας
    -καλύτερα να ακυρωθεί η αίτηση της φόρθνετ την 1η φορά επειδή δεν έχετε κόψει την ΗΟΛ,παρα΄να την κόψετε και να κάνει κανά μήνα να σας συνδέσει μετά,
    κλπ κλπ,
    με έκαναν να ναοίξω το θέμα)!
    Πίστευε και μη ερεύνα....
    Ψήφιζε και μη ερεύνα....

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-08, 07:10
  2. ενεργειες για διακοπη συνδεσης
    Από petsef στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-08, 10:46
  3. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-07, 01:38
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-06, 19:07

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας