Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 24
  1. #1
    Επειδη ειμαι στην φαση μεταφορας απο ΟΤΕΝΕΤ σε Vodafone ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις βαση ανακοινωσης της ΕΕΤΤ που ψαχνω αλλα δεν μπορω να βρω ποιος πρεπει να ειναι ο αποδεκτος χρονος διακοπης και επαναφορας της προσβασης adsl απο τον ενα παροχο στον αλλο ?

    ηδη μετραω μερικες ωρες 6-8 και θα ηθελα να ξερω τι με περιμενει !!!


    καπου ειχα διαβασει μια αποφαση της ΕΕΤΤ σχετικα αλλα δεν μπορω να την βρω

    ευχαριστω για καθε πληροφορηση και βοηθεια

    ελπιζω να μην το εχω βαλει αυτο το ποστ σε λαθος θεση αλλιως οι mods ας κανουν την δουλεια τους

    thanks

  2. #2
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Μηνύματα
    502
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14660/1022
    ISP
    Troll Telecoms
    Κ εγω παρομοια απορια εχω. Ειμαι στο δικτυο της Βιβοντι, αν αλλαξω παροχο κ μπω σε αλλο δικτυο αυτο ποσο μπορει να κρατησει???

  3. #3
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ψάξτε λίγο το Forum για το νέο RUO.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #4
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Kατά περιπτώσεις δεν μπορεί να υπερβαίνει τις 13 εργασιμες ημέρες

  5. #5
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Spoiler:
    Και για όσους δεν ξέρουν να ψάχνουν σωστά ή βαριούνται:
    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=88690&
    http://www.eett.gr/opencms/sites/EET...s/RUO-2007.pdf
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος A_gamer : 01-08-07 στις 23:28.
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  6. #6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NoName22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kατά περιπτώσεις δεν μπορεί να υπερβαίνει τις 13 εργασιμες ημέρες
    Εμενα εχει φτασει ηδη τις 25 μερες και βλεπουμε
    απο σημερα το πρωι εχει κοπει τελειως και μεχρι πριν απο λιγο που μιλησα στην vodafone επεμεναν για 25 μερες

    εγω ανεφερα την οδηγεια της ΕΕΤΤ και αυριο το πρωι περιμενω τηλεφωνημα απο τον προισταμενο του τμηματος

    ηδη εχω κανει αναφορα στην ΕΕΤΤ με κοινοποιηση στον ΟΤΕ και στην Vodafone

    το τηλεφωνο που εχω μεταφερει ηδη δουλευει μονο με voip οταν καλω απο κινητο δεν κανει τιποτα δεν αναγνωριζει την γραμμη ακομα (τελειως κουφο )

  7. #7
    Εγγραφή
    01-04-2007
    Μηνύματα
    417
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    18324/984
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ
    Router
    Fritz!Box Fon WLAN 7140
    SNR / Attn
    12(dB) / 15(dB)
    Kατά περιπτώσεις δεν μπορεί να υπερβαίνει τις 13 εργασιμες ημέρες
    Τι βλέπουν τα μάτια ρε παιδιά! Εμένα που περιμένω να ενεργοποιηθώ απο την HOL μέσα στις επόμενες 10 μέρες και κάτι, μου είχαν πεί ότι απο την στιγμή που θα με κόψουν από τον ΟΤΕ και VIVODI άιντε να μείνω χωρίς adsl το πολύ καμιά 2 ώρες.

    Ελπίζω καί έτσι να είναι, αλλιώς χαθήκαμε!

  8. #8
    εχω ηδη 24 ωρες και ακομα τιποτα
    χτες το βραδυ ανταλλαξαμε βαριες κουβεντες με την υπευθυνη που βρηκα εκεινη την ωρα
    επειμενουν οτι η προθεσμια ειναι 25 μερες για την πληρη αδεσμοποιηση του τοπικου βρογχου
    και αγνωστο το ποσο ακομα θα μεινω χωρις internet
    ειμαι επαγγελματιας και αυτο μου εχει κοψει τα χερια
    εχω βεβαια vmcc αλλα καμια σχεση οι ταχυτητες adsl με Gprs
    το θεμα βεβαια δεν θα μεινει ετσι καθως θα ζητησω γνωματευση απο την ΕΕΤΤ σχετικα με το θεμα καθως μεσω τηλεφωνου χτες δεν μπορεσα να βρω ακρη καθως δεν εβρισκαν τις αποφασεις
    αμα θα εισαι αγαπητε φιλε χωρις internet 2 ωρες να μας το πεις να σε ανακηρυξουμε τον ποιο τυχερο ανθρωπο της Ελλαδας

  9. #9
    Το avatar του μέλους aris60
    aris60 Guest
    Καλημερα αγνωστος ειναι ο χρονος σε ολες τις εταιριες δυστυχως,συμπληρωνεις την αιτηση και περιμενης θα ελεγα πολυ εως παρα πολυ.

  10. #10
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aris60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα αγνωστος ειναι ο χρονος σε ολες τις εταιριες δυστυχως,συμπληρωνεις την αιτηση και περιμενης θα ελεγα πολυ εως παρα πολυ.
    Η δικιά σας εμπειρία (110 μερες αναμονης), ευτυχώς δεν ισχύει για όλες τις άλλες εταιρείες, μην παραπλανάτε τους χρήστες.

  11. #11
    Το avatar του μέλους aris60
    aris60 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvilHawk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η δικιά σας εμπειρία (110 μερες αναμονης), ευτυχώς δεν ισχύει για όλες τις άλλες εταιρείες, μην παραπλανάτε τους χρήστες.
    Παρακαλω απο ποτε την ενημερωση την αποκαλειτε εσεις ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΗ να ξερω, διοτι τωρα πρωτη φορα το ακουω απο εσας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aris60 : 02-08-07 στις 11:27.

  12. #12
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aris60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρακαλω απο ποτε την ενημερωση την αποκαλειτε εσεις ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΗ να ξερω, διοτι τωρα πρωτη φορα το ακουω απο εσας.
    Το να γενικεύεται την δικιά σας εμπειρία και να την αναγάγετε σε κανόνα για τις υπόλοιπες εταιρείες είναι ξεκάθαρη παραπλάνηση ...

  13. #13
    Το avatar του μέλους aris60
    aris60 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvilHawk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να γενικεύεται την δικιά σας εμπειρία και να την αναγάγετε σε κανόνα για τις υπόλοιπες εταιρείες είναι ξεκάθαρη παραπλάνηση ...
    Παρακαλω δεν εκανα αναγωγη εσεις μαλλον την κανατε,και μαλιστα λαθος σας μεγαλο, διοτι επειρεαζετε τους επισκεπτες,καταλαβαινετε το σφαλμα σας που κανετε δημοσια,δηλαδη κανετε ατολμους τους επισκεπτες, να μην μπορουν να που την γνωμη τους την εμπειρια τους.

  14. #14
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Πολύ καλά κάνω και επηρεάζω τους επισκέπτες, δεν είναι όλα "ίσιωμα" όπως δεν είναι όλοι ίδιοι οι πάροχοι, υπάρχουν αυτοί που δεσμεύουν χρήστες χωρίς να έχουν διαθεσιμότητα (ενίοτε με δελεαστικές προσφορές και πανάκριβα πακέτα μετά την περίοδο χάριτος) και τους έχουν στο περίμενε και υπάρχουν και αυτοί που μέσα σε όλες τις δυσκολίες προσαρμογής στο νέο περιβάλλον κάνουν ότι καλύτερο και όσο πιο γρήγορα μπορούν και αυτό το πιο γρήγορα έχει τεράστια διαφορά από την προσωπική σας εμπειρία ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος EvilHawk : 02-08-07 στις 13:01.

  15. #15
    Το avatar του μέλους aris60
    aris60 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvilHawk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ καλά κάνω και επηρεάζω τους επισκέπτες, δεν είναι όλα "ίσιωμα" όπως δεν είναι όλοι ίδιοι οι πάροχοι, υπάρχουν αυτοί που δεσμεύουν χρήστες χωρίς να έχουν διαθεσιμότητα (ενίοτε με δελεαστικές προσφορές και πανάκριβα πακέτα μετά την περίοδο χάριτος) και τους έχουν στο περίμενε και υπάρχουν και αυτοί που μέσα σε όλες τις δυσκολίες προσαρμογής στο νέο περιβάλλον κάνουν ότι καλύτερο και όσο πιο γρήγορα μπορούν και αυτό το πιο γρήγορα έχει τεράστια διαφορά από την προσωπική σας εμπειρία ...
    Εαν ειναι αυτος ο ρολος σας, να επειρεαζετε ειδικα εσεις,και ενοω εσας προσωπικα, διοτι οι αλλοι ολοι τα χειριζοντε καλλιτερα αυτα τα θεματα, κρατανε τις ισσοροπιες εδω μεσα.Δεν εγραψα ποτε για ολους μην διεστρεβλονετε την σημασια των οσων γραφω.Απο οτι καταλαβα απευθυνθηκατε σε μενα και αποχωρισατε,δεν σας ενδιεφερε το σχολιο μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aris60 : 02-08-07 στις 13:22.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Γινεται να μεταφερω τα παντα απο εναν σκληρο σε εναν αλλο?
    Από clyde στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-07, 04:19
  2. Διάστημα μετάβασης σε άλλο πάροχο
    Από trappist στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-07, 00:05
  3. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-06, 15:40

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας