Σελ. 24 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 414192223242526 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 346-360 από 395
  1. #346
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Περιοχή
    Ελευσίνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.688
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/10000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι γνωστό από παλιά ότι η Vivodi δε δίνει υπεύθυνο να μιλήσεις.
    Δεν το ήξερα αυτό. Το γιατί όμως δεν μπορώ να καταλάβω. Τόσες φορές έχω πάρει τηλέφωνο 1002 ψέματα απο το cc και δεν έχω φωνάξει ούτε βρίσει ούτε τσακωθεί ποτέ.
    Την παρακάλεσα να μιλήσω με κάποιον. Έτσι για το μαμωτό. Ξέρω οτι και έκει δεν θα βγάλω άκρη.
    Υ.Γ. Σήμερα δουλευα ακριβώς απέναντι από την Vivodi. Ερε κατι γραφιάρες. Τα όμορφα χωριά όμορφα καίγονται.
    Η βελτίωση του εαυτού του ανθρώπου είναι μόνο για τους αδύναμους.
    Είναι η αυτοκαταστροφή , αυτή που κάνει τη ζωή του ανθρώπου ενδιαφέρουσα.
    ~ Tyler Durden , Fight Club
    Maybe self-improvement isn't the answer.... Maybe self-destruction is the answer.
    ~ Chuck Palahniuk , Fight Club

  2. #347
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Στη δικτατορία των ηλιθίων...
    Μηνύματα
    2.669
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ησουνα που ησουνα διπλα, δεν πηγαινες και μεσα... Εκει ολο και καποιον υπευθυνο θα εβλεπες και θα ηταν και πιο προσεκτικοι σε αυτα που θα σουελεγαν.
    - Oι ανθρωποι που προτιθενται, να ανταλλαξουν την ελευθερια τους με την προσωρινη ασφαλεια, δεν αξιζουν κανενα απο τα δύο και θα χασουν και τα δύο...

  3. #348
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Περιοχή
    Ελευσίνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.688
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/10000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από contime Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ησουνα που ησουνα διπλα, δεν πηγαινες και μεσα... Εκει ολο και καποιον υπευθυνο θα εβλεπες και θα ηταν και πιο προσεκτικοι σε αυτα που θα σουελεγαν.
    Κατά τις 5:30 ήμουνα εκεί. Νομίζω είναι ανοιχτα μέχρι της 5. Αλλά βλέπεις η δουλεία προηγείτε.
    Πάντως ευκαιρία ήταν γιατί αλλίως από Περιστέρι που να τρέχω αφου και τα πρωινά δουλεύω.
    Τόσο κοντά αλλά τόσο μακριά!
    Η βελτίωση του εαυτού του ανθρώπου είναι μόνο για τους αδύναμους.
    Είναι η αυτοκαταστροφή , αυτή που κάνει τη ζωή του ανθρώπου ενδιαφέρουσα.
    ~ Tyler Durden , Fight Club
    Maybe self-improvement isn't the answer.... Maybe self-destruction is the answer.
    ~ Chuck Palahniuk , Fight Club

  4. #349
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Στη δικτατορία των ηλιθίων...
    Μηνύματα
    2.669
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από subzer0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατά τις 5:30 ήμουνα εκεί. Νομίζω είναι ανοιχτα μέχρι της 5. Αλλά βλέπεις η δουλεία προηγείτε.
    Πάντως ευκαιρία ήταν γιατί αλλίως από Περιστέρι που να τρέχω αφου και τα πρωινά δουλεύω.
    Τόσο κοντά αλλά τόσο μακριά!
    ΟΚ τοτε, δικιο εχεις. Απλα απο κοντα, δεν τους ειναι τοσο ευκολο να σου πουνε τις @#$%^ που σου λενε στο τηλεφωνο...
    - Oι ανθρωποι που προτιθενται, να ανταλλαξουν την ελευθερια τους με την προσωρινη ασφαλεια, δεν αξιζουν κανενα απο τα δύο και θα χασουν και τα δύο...

  5. #350
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι-Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    161
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16587/1023 kbps
    ISP
    Cable TV
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟΥ
    Router
    Vood 452W_A
    SNR / Attn
    11(dB) / 19(dB)
    Ναι είναι γνωστό ότι δεν σου δίνουν ποτέ υπεύθυνο να μιλήσεις. Και ακόμη κι αν τους πεις να σε πάρει ο υπεύθυνος τηλ δεν πρόκειται. Αλλά έχασες ευκαιρία μιας και ήσουν κοντά. Τι θα σου έλεγαν live, ότι ο υπεύθυνος είναι διακοπές;

  6. #351
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Περιοχή
    Ελευσίνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.688
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/10000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mikro_peponi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι είναι γνωστό ότι δεν σου δίνουν ποτέ υπεύθυνο να μιλήσεις. Και ακόμη κι αν τους πεις να σε πάρει ο υπεύθυνος τηλ δεν πρόκειται. Αλλά έχασες ευκαιρία μιας και ήσουν κοντά. Τι θα σου έλεγαν live, ότι ο υπεύθυνος είναι διακοπές;
    Είχα γράψει σε ένα παλαιότερο post μου οτι μια φόρα που μου πρότεινε ο τύπος στο τηλέφωνο να πει σε κάποιον υπεύθυνο να με πάρει. Και οντως την άλλη μερα με πήραν. Αλλά αυτος που μου μίλησε ήταν ο ίδιος που είχαμε μιλήσει την προηγούμενη μέρα.
    Τελικά μήπως δεν υπάρχουν υπεύθυνοι εκεί πέρα?
    Η βελτίωση του εαυτού του ανθρώπου είναι μόνο για τους αδύναμους.
    Είναι η αυτοκαταστροφή , αυτή που κάνει τη ζωή του ανθρώπου ενδιαφέρουσα.
    ~ Tyler Durden , Fight Club
    Maybe self-improvement isn't the answer.... Maybe self-destruction is the answer.
    ~ Chuck Palahniuk , Fight Club

  7. #352
    Εγγραφή
    04-09-2006
    Περιοχή
    Αθήνα, Ελλάδα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Vivodi Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Απλά απαράδεκτοι παιδιά.

    Κι εγώ πέρυσι που καθυστερούσαν να μου ενεργοποιήσουν shared LLU με το dsl cube ζητούσα υπεύθυνο και δε μου έδιναν. Μέχρι που από ένα σημείο άρχισα να αναφέρω το περιοδικό στο οποίο ήμουν συντάκτης και τελικά μου έδωσαν κάποια "ανώτερη" και μιλούσα με εκείνη από τότε.

    Σχετικά με το θέμα που τους έχω καταγγείλει τώρα (καθυστέρηση ενεργοποίησης telefonet+), έστειλα καταγγελία στην ΕΕΤΤ, μέσα στα οποία έγγραφα ότι όταν πήρα τηλέφωνο για να με ενημερώσουν μου έλεγαν να στείλω φαξ και μετά να με ενημερώσουν κλπ. Την καταγγελία την κοινοποίησα και στη Vivodi και προχθές μου έστειλαν email ότι μου ταχυδρόμησαν φάκελο με αναλυτική ενημέρωση.

    Περιμένω την ενημέρωση για να προχωρήσω σε καταγγελία σε όλους τους φορείς (Γενική Γραμματεία Καταναλωτή, Υπουργείο Μεταφορών & Επικοινωνιών κλπ) και φυσικά επιστολή σε όλα τα περιοδικά. Ρόμπες έγιναν πέρυσι, ρόμπες θα γίνουν και φέτος! Όσο καθυστερούν την ενεργοποίηση και δείχνουν τέτοια ανεύθυνη συμπεριφορά τόσο θα τους κυνηγάω!

  8. #353
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Στη δικτατορία των ηλιθίων...
    Μηνύματα
    2.669
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Δεν τους παρατας καλυτερα να ησυχάσεις...
    - Oι ανθρωποι που προτιθενται, να ανταλλαξουν την ελευθερια τους με την προσωρινη ασφαλεια, δεν αξιζουν κανενα απο τα δύο και θα χασουν και τα δύο...

  9. #354
    Εγγραφή
    29-05-2006
    Περιοχή
    Μεταμόρφωση
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    321
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    11700/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧV10
    SNR / Attn
    8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σημερα μου απαντησε και η ΕΕΤΤ.
    Εστειλε την καταγγελια μου στον ΟΤΕ γραφει μαζι με αλλο ενα ατομο απο οτι ειδα.....και του ζηταει τα κλασικα....

    Να ρωτησω κατι?Γιατι τα βαζει με τον ΟΤΕ κατευθειαν η ΕΕΤΤ?που ξεει οτι φταει αυτος και οχι η Βιβοντι?
    Γιατι την καταγγελια την εστειλαν μονο στον οτε απο οτι ειδα....ενω εγω δεν ανεφερα κατι για τον οτε στην καταγγελια μου

  10. #355
    Εγγραφή
    24-08-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    7080 / 1020
    ISP
    Forthnet 2play
    DSLAM
    Forthnet - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    DSL-2640B
    Εγω παντος που ειχα παει απο εκει βγηκε ενας γραβατακιας και λες και τους εχουν δωσει μια κολα χαρτι που γραφει συγκεκριμενα πραγματα η αλλοιος κασετα στο τερματικο τους και λενε τα ιδια και ιδια...

    Δεν βρισκεις ακρη και τωρα που με συνδεσαν παλι προβλημα εχω.

    Και επειδη δεν εχω καμια ορεξη να τους πληρωσω 70 ευρο για να την κανω θα κανω υπομονη 10 μηνες και μετα ((ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ)) ελπιζω μεχρι τοτε να εχουν ψιλοφτιαξει λιγο η εταιριες να παω καπου αλλου να ηρεμισω..

    ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!

    ......PoWeR of Dreams......

  11. #356
    Εγγραφή
    29-05-2006
    Περιοχή
    Μεταμόρφωση
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    321
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    11700/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧV10
    SNR / Attn
    8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Interleaved
    απο οτι καταλαβα η ΕΕΤΤ ασχολειται και στελενει την καταγεελια σου μετα απο 1 μηνα....
    δινει και 1 μηνα διορια στην εταιρια...οποτε 2 μηνες...
    + οτι τους στελενις εσυ την καταγγελια σου σιγουρα μετα απο 1,5 μηνα αναμονης απο την υποβολλη της αιτησης σου...οποτε παμε στους 3,5 μηνες...
    Χαιρω πολυ!!!!

  12. #357
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.632
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    T-Mobile
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από scoupegt Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο οτι καταλαβα η ΕΕΤΤ ασχολειται και στελενει την καταγεελια σου μετα απο 1 μηνα....
    δινει και 1 μηνα διορια στην εταιρια...οποτε 2 μηνες...
    + οτι τους στελενις εσυ την καταγγελια σου σιγουρα μετα απο 1,5 μηνα αναμονης απο την υποβολλη της αιτησης σου...οποτε παμε στους 3,5 μηνες...
    Χαιρω πολυ!!!!
    Ακριβώς όπως τα λες (προσωπική πείρα)!

    Σήμερα επισκεύθηκα τα γραφεία τους στο Χαλάνδρι έχοντας εκτυπώσει τα παρακάτω στατιστικά (1π.μ. Σαββάτου 30/9) για να τους τα τρίψω στη μούρη:

    Modem Status

    Connection Status Connected
    Us Rate (Kbps) 967
    Ds Rate (Kbps) 3770
    US Margin 5
    DS Margin 6
    Trained Modulation ADSL2Plus
    LOS Errors 0
    DS Line Attenuation 30
    US Line Attenuation 18
    Peak Cell Rate 2280 cells per sec
    CRC Rx Fast 6
    CRC Tx Fast 41
    CRC Rx Interleaved 0
    CRC Tx Interleaved 0
    Path Mode Interleaved
    DSL Statistics

    Near End F4 Loop Back Count 0
    Near End F5 Loop Back Count 0

    Μου έχουν ήδη κατεβάσει τον συγχρονισμό στα 5117/1023 για να μην έχω αποσυνδέσεις, αλλά τις τελευταίες ημέρες και χωρίς να αλλάξω κάτι από την πλευρά μου η γραμμή είναι στιγμές που "τρελαίνεται" και αποσυγχρονίζεται λόγω "peaks" από πλευράς θορύβου. Πάω λοιπόν και εξηγώ πως ακόμα και στην κατώτατη δυνατή ταχύτητα του Cable TV, δηλαδή τα 5 Mbps, η υπηρεσία είναι προβληματική και είναι επιτακτική η αντικατάσταση ή έστω η επισκευή του βρόχου. Μου εξήγησε πως κάτι τέτοιο είναι δύσκολο, αφού ο ΟΤΕ εγγυάται 1 Mbps συγχρονισμού και μόνο κάτω από αυτή την ταχύτητα προτίθεται να κάνει κάτι. Φυσικά ανέφερα πως το όριο του 1 Mbps είναι γελοίο, αφού η υπηρεσία Cable TV αυτή καθ'εαυτή χρειάζεται τουλάχιστον 5 Mbps για να λέγεται triple play.

    Τόσο ο προϊστάμενος του τεχνικού τμήματος κύριος ΚυρΧΧΧΧ όσο και ο νεαρός στην αίθουσα υποδοχής δεν έδειξαν να συγκινούνται (σε αυτό το σημείο ανέφερα τις επιτυχείς αντικαταστάσεις/επισκευές βρόχου όταν ζητήθηκε από NetOne και Forthnet). Μάλιστα μου ανέφεραν πως ο ΟΤΕ ελέγχει τα πάντα και πολύ πιθανόν να δώσει αρνητική απάντηση όταν δει πως ο νέος βρόχος προορίζεται για ήδη ενεργή σύνδεση. Οπότε τους προτείνω να δηλωθεί στον ΟΤΕ σαν νέα σύνδεση (ε τότε δε θα μας "ψυλλιαστεί" ο ΟΤΕ - ιδιόκτητο δίκτυο σου λένε μετά) αλλά με την προϋπόθεση να τιμολογηθεί όπως όταν είχα κάνει τη σύνδεση κατά τη διάρκεια της προσφοράς με τα 33 €. Μου λέει "ναι θεωρητικά και τεχνικά γίνεται, αλλά θα τιμολογηθείτε με την ισχύουσα τιμή των 45 €". Απάντησα πως δε φτάνει που δε μπορούν να μου παράσχουν στοιχειωδώς την υπηρεσία ούτε στα 5 Mbps, μου ζητάνε και να πληρώνω και περισσότερα μετά για να διορθώσουν το πρόβλημα. Είχε προηγηθεί η προτροπή του να μεταβώ στο Telefonet+, το οποίο όμως είναι ακριβότερο από αυτό που έχω (35 € έναντι 33 €)! Ο τεχνικός εν τω μεταξύ είδε το ιστορικό της γραμμής τις τελευαίες ημέρες και είδε πως όντως είχα αρκετές αποσυνδέσεις το Σαβ/κο αλλά εδώ και 1,5 ημέρα έχουν σταματήσει - λες και αυτό εγγυάται πως η γραμμή, που είναι ήδη σε οριακά επίπεδα, δε θα ξαναπαρουσιάσει πρόβλημα.

    Με λίγα λόγια με έγραψαν στα $#% τους. Φεύγοντας λοιπόν τους ρώτησα εαν μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ θα μπορούσε να αποφέρει καρπούς. "Ναι, μπορείτε να δοκιμάσετε, αλλά είναι χρονοβόρα" μου είπαν.

    Τίποτα άλλο...όσο κι αν προσπαθώ να ηρεμήσω, αυτό το "γράψιμο" με κάνει να "βράζω".

    Περαστικά μας στους ομοιοπαθείς.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pan.nl : 02-10-07 στις 18:42.

  13. #358
    Εγγραφή
    24-08-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    7080 / 1020
    ISP
    Forthnet 2play
    DSLAM
    Forthnet - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    DSL-2640B
    H Vivodi Telecom, φιλοδοξεί να αναδειχθεί ως ο ηγετικός ιδιωτικός φορέας τηλεπικοινωνιών στην Ελλάδα...

    ......PoWeR of Dreams......

  14. #359
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από velkus Εμφάνιση μηνυμάτων
    H Vivodi Telecom, φιλοδοξεί να αναδειχθεί ως ο ηγετικός ιδιωτικός φορέας τηλεπικοινωνιών στην Ελλάδα...
    This, last year.
    Τώρα η Vivodi Telecom προσπαθεί να πουλήσει το τομάρι της όσο πιο ακριβά μπορεί.

  15. #360
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    375
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    10.000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Thomson TG585v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 34(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panayotis_Ath Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φεύγοντας λοιπόν τους ρώτησα εαν μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ θα μπορούσε να αποφέρει καρπούς. "Ναι, μπορείτε να δοκιμάσετε, αλλά είναι χρονοβόρα" μου είπαν.

    Τίποτα άλλο...όσο κι αν προσπαθώ να ηρεμήσω, αυτό το "γράψιμο" με κάνει να "βράζω".

    Περαστικά μας στους ομοιοπαθείς.
    Ε κανε μια καταγγελια και ξεχασε την καποιο χρονο να σου αποδωσει τους καρπους της. Καποτε επενδυαμε στο χρηματηστηριο, πως αλλαζουν οι καιροι...

Σελ. 24 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 414192223242526 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Καταγγελίες κατά Vivodi Telecom
    Από saltiel στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 56
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-07, 23:09
  2. Ταχυτητα στη vivodi
    Από geobeo στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-05, 01:39
  3. Παγιδευμενος στη Vivodi.
    Από jara στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 122
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-05, 22:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας