Σελ. 277 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 257267272275276277278279282287297 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.141-4.155 από 5024
  1. #4141
    Εγγραφή
    30-08-2021
    Περιοχή
    Στα Βότανα
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49995/29995
    ISP
    OTE RURAL NORTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΑΜΠΟΥΡΙΑ
    Router
    Αsus DSL-AC55U
    SNR / Attn
    12(dB) / 6.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα, πήγα και εγώ να βγάλω extra (3η) προς εξυπηρέτηση φίλου (οι άλλες 2 δικές μου) και είπαν πως σταμάτησαν την τελευταία εβδομάδα... Και μου είπαν να φυλάξω τις extra sim που έχω XD

    Να βγάλει ο ΜΠΟΤΕ ένα πρόγραμμα internet κινητής της προκοπης χωρίς να ζητανιευει ο κόσμος με παραθυράκια για extra sim και ιδιαίτεροτητες τοποθεσίας/υποδομής.

    Έπρεπε να είχα στοκάρει κάρτες XD

  2. #4142
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Περιοχή
    Πάτρα - Ρίο
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΙΟ
    Router
    ZTE MC888 Pro
    Με ανανεώσεις ακόμη δεν έχουμε μάθει τι γίνεται. Κάποιος εδώ είχε αναφέρει ότι θα πάει για ανανεώσει και θα μας ενημερώσει, αν το έκανε ας μας πει τι γίνεται!
    Η ΑΓΑΠΗ ΟΔΗΓΟΣ ΜΑΣ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ!!!

  3. #4143
    Εγγραφή
    02-05-2020
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    890
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Router
    Mikrotik Chateau 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rioener Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ανανεώσεις ακόμη δεν έχουμε μάθει τι γίνεται. Κάποιος εδώ είχε αναφέρει ότι θα πάει για ανανεώσει και θα μας ενημερώσει, αν το έκανε ας μας πει τι γίνεται!
    Εγώ ήμουν, ακόμα δεν έχω ανανεώσει μιας και λήγει τον 4ο οτ συμβόλαιο και έχω καιρό καθώς και θέλω να δω μην πειράξουν τις υπάρχουσες εξτρα σιμ. Μάλλον πρέπει να το τρέξω...

  4. #4144
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.198
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristostsilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ήμουν, ακόμα δεν έχω ανανεώσει μιας και λήγει τον 4ο οτ συμβόλαιο και έχω καιρό καθώς και θέλω να δω μην πειράξουν τις υπάρχουσες εξτρα σιμ. Μάλλον πρέπει να το τρέξω...
    Απλά να κοιτάς από το app στο κινητό μήπως σου δώσουν προσφορά.. μην το αμελείς ...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #4145
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SatFinder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεγάλη προσοχή στους όρους!
    Δεν παίζονται οι τύποι...
    Έτσι παρα λίγο να την πατήσω και εγώ και πως μου έκοψε και το ψηλιάστικα και προχώρησα λίγο στους όρους οι οποιίοι γράφουν 16,66 ευρώ για 1-5 μήνες και μετά 27,66 ευρώ 6-24 μηνες . Εάν ήταν για 24 μήνες 16,66 ευρώ θα ήταν μιά χαρά . Τώρα δεν υπάρχει περίπτωση να ανανεώσω .
    London for ever

  6. #4146
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.198
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι παρα λίγο να την πατήσω και εγώ και πως μου έκοψε και το ψηλιάστικα και προχώρησα λίγο στους όρους οι οποιίοι γράφουν 16,66 ευρώ για 1-5 μήνες και μετά 27,66 ευρώ 6-24 μηνες . Εάν ήταν για 24 μήνες 16,66 ευρώ θα ήταν μιά χαρά . Τώρα δεν υπάρχει περίπτωση να ανανεώσω .
    Δεν είναι πάντως πολλά συνολικά τα 31,825 ο μήνας για 24 μήνες για Unlimited.. εμένα μου είχε βγάλει πολύ παραπάνω...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  7. #4147
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι πάντως πολλά συνολικά τα 31,825 ο μήνας για 24 μήνες για Unlimited.. εμένα μου είχε βγάλει πολύ παραπάνω...
    Όταν πλήρωνα γύρω στα 6 ευρώ και μετά τον 12ατο μήνα γύρω στα 11 ευρώ χμ!! τα 27,66 είναι κάμποσα . Να πούμε ότι 33 ευρώ είνα το cosmote neo .
    London for ever

  8. #4148
    Εγγραφή
    04-11-2003
    Περιοχή
    NA
    Μηνύματα
    581
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Το πρόβλημα των Gigamax είναι η κλιμάκωση. 2,5 GB 23 ευρώ, 5GB 26 ευρώ, 10GB 21 ευρώ, 20GB 36 ευρώ, unlimited 41 ευρώ (τιμές site για νέα συμβόλαια). Δε γίνεται να πηγαίνεις από τα 20GB στα TB. Είναι τελείως χαζό τιμολογιακά και σε θέμα διαχείρισης δικτύου.

    Δε πιστεύω πως σκοπεύει η Cosmote να δώσει data πακέτο αντί σταθερής γραμμής με TB. Ποτέ δεν ήταν αυτό στο πλάνο της. Αν ήταν θα είχε δώσει μεγαλύτερους όγκους δεδομένων στα booster και δε το έκανε.

    Όταν αρθεί ο περιορισμός για τις extra sim, εκτιμώ πως ακόμα και σε unlimited πακέτο οι extra sim θα έχουν δυνατότητα να "μοιράζονται" 40/80 GB (το διπλάσιο με συνδυασμό Cosmote One όπως συμβαίνει τώρα και στα άλλα πακέτα) και τα unlimited θα τα έχει μόνο η mobile sim που θα πρέπει να είναι σε κινητό - και σίγουρα θα προσπαθήσουν να μπλοκάρουν τη χρήση της σε routers.

    Αυτό βλέπω εγώ
    ---
    mp

  9. #4149
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.198
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από malakudi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα των Gigamax είναι η κλιμάκωση. 2,5 GB 23 ευρώ, 5GB 26 ευρώ, 10GB 21 ευρώ, 20GB 36 ευρώ, unlimited 41 ευρώ (τιμές site για νέα συμβόλαια). Δε γίνεται να πηγαίνεις από τα 20GB στα TB. Είναι τελείως χαζό τιμολογιακά και σε θέμα διαχείρισης δικτύου.

    Δε πιστεύω πως σκοπεύει η Cosmote να δώσει data πακέτο αντί σταθερής γραμμής με TB. Ποτέ δεν ήταν αυτό στο πλάνο της. Αν ήταν θα είχε δώσει μεγαλύτερους όγκους δεδομένων στα booster και δε το έκανε.

    Όταν αρθεί ο περιορισμός για τις extra sim, εκτιμώ πως ακόμα και σε unlimited πακέτο οι extra sim θα έχουν δυνατότητα να "μοιράζονται" 40/80 GB (το διπλάσιο με συνδυασμό Cosmote One όπως συμβαίνει τώρα και στα άλλα πακέτα) και τα unlimited θα τα έχει μόνο η mobile sim που θα πρέπει να είναι σε κινητό - και σίγουρα θα προσπαθήσουν να μπλοκάρουν τη χρήση της σε routers.

    Αυτό βλέπω εγώ
    Aν το κάνει αυτό φύγαμε όλοι ρε συ.. 80giga ακόμα και στο κινητό είναι ελάχιστα, τι λες τώρα? ας ονομάσει τα συμβόλαια σε Limited τότε. Ανεξαιρέτως πόσο θα τα βάλει πρέπει να έχει ένα Unlimited που να είναι unlimited.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  10. #4150
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.816
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    80GB είναι παράλογα χαμηλό νούμερο, όπως 100TB ήταν παράλογα υψηλό.
    Το 2024 βρίσκω μία λογική τιμή "ορθής χρήσης" απεριορίστων μεταξύ 1-10 TB.

  11. #4151
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.978
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα κάποιος που "καίγεται" για τέτοιο πρόγραμμα τώρα που δεν μπορεί να πάρει εξτρα σιμ, δίνει 23€ και παίρνει άλλο ένα.
    Χωρις static IP.
    (Αν δεν θελει τη multisim με τα 25€)
    Διόρθωση στο static...
    Μάλλον ήθελες να πεις public;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panosr88 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση...όσοι θέλουμε extra sim για ρούτερ δεν μπορούμε να πάρουμε με τα 120€ για ένα ετος τα απεριόριστα data της frog που πουλάνε σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη; ή παίζει π....α με αυτά;
    Είναι μια καλή λύση η αλήθεια είναι....
    Δίχως public ip βέβαια για όποιον ήθελε...
    Το θέμα είναι ότι πρέπει μετά κάθε χρόνο να τρέχεις για άλλη σιμ... Αν βέβαια υπάρχει ακόμη...
    Αν κόψουν τις έξτρα θα ήταν μια λύση... Αν δεν εξαφανίσουν και τη δυνατότητα αυτή με τα 120...

    Κάτι τέτοιο θα ήθελα να χρησιμοποιήσω στο εξοχικό... Αλλά τώρα που το σκέφτομαι εκεί πηγαίνω μόνο το μισό χρόνο...
    Οπότε αν βάζω στο onthespot τους 6 μήνες το πακέτο των 200γιγα με τα 20€ είναι περίπου το ίδιο... Όχι όμως απεριόριστα...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    80GB είναι παράλογα χαμηλό νούμερο, όπως 100TB ήταν παράλογα υψηλό.
    Το 2024 βρίσκω μία λογική τιμή "ορθής χρήσης" απεριορίστων μεταξύ 1-10 TB.
    1-10ΤΒ και μετά 15/5 με τιμή γύρω στα 6,80€ όπως το booster, θα ήταν μια ιδέα... Αυτό για τις έξτρα... Η κυρίως σιμ, χωρίς περιορισμό...
    Επίσης παράλογο θα ήταν τυχόν περιορισμός σε χρήση ρούτερ....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 27-02-24 στις 17:10.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #4152
    Εγγραφή
    04-11-2003
    Περιοχή
    NA
    Μηνύματα
    581
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν το κάνει αυτό φύγαμε όλοι ρε συ.. 80giga ακόμα και στο κινητό είναι ελάχιστα, τι λες τώρα? ας ονομάσει τα συμβόλαια σε Limited τότε. Ανεξαιρέτως πόσο θα τα βάλει πρέπει να έχει ένα Unlimited που να είναι unlimited.
    40 giga είναι το όριο του αμέσως χαμηλότερου πακέτου. Το unlimited θα μείνει για το κινητό, γι' αυτό προοριζόταν, ποτέ δε διαφήμισε unlimited σε routers κτλ. Οι extra sim θα μοιράζονται το unlimited με max ένα όγκο περιορισμένο. Αν δεν είναι 80 gb, μπορεί να είναι 150 ή 200, TB αποκλείεται να είναι, ξεχάστε το αυτό. Για τη χρήση που κάνω εγώ (2 extra sim στα κινητά των παιδιών για να έχουν data και 1 extra sim για 4g backup αν πέσει η FTTH) είναι μια χαρά.
    ---
    mp

  13. #4153
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.978
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από malakudi Εμφάνιση μηνυμάτων
    40 giga είναι το όριο του αμέσως χαμηλότερου πακέτου. Το unlimited θα μείνει για το κινητό, γι' αυτό προοριζόταν, ποτέ δε διαφήμισε unlimited σε routers κτλ. Οι extra sim θα μοιράζονται το unlimited με max ένα όγκο περιορισμένο. Αν δεν είναι 80 gb, μπορεί να είναι 150 ή 200, TB αποκλείεται να είναι, ξεχάστε το αυτό. Για τη χρήση που κάνω εγώ (2 extra sim στα κινητά των παιδιών για να έχουν data και 1 extra sim για 4g backup αν πέσει η FTTH) είναι μια χαρά.
    Στη περίπτωση αυτή ας ελπίσουμε να είναι 300γιγα όπως στη βοντα.... Να δούμε μετά αν θα αυξηθεί η τιμή η το αν θα περιοριστεί η χρήση σε ρούτερ....
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #4154
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Περιοχή
    Πάτρα - Ρίο
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΙΟ
    Router
    ZTE MC888 Pro
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από malakudi Εμφάνιση μηνυμάτων
    40 giga είναι το όριο του αμέσως χαμηλότερου πακέτου. Το unlimited θα μείνει για το κινητό, γι' αυτό προοριζόταν, ποτέ δε διαφήμισε unlimited σε routers κτλ. Οι extra sim θα μοιράζονται το unlimited με max ένα όγκο περιορισμένο. Αν δεν είναι 80 gb, μπορεί να είναι 150 ή 200, TB αποκλείεται να είναι, ξεχάστε το αυτό. Για τη χρήση που κάνω εγώ (2 extra sim στα κινητά των παιδιών για να έχουν data και 1 extra sim για 4g backup αν πέσει η FTTH) είναι μια χαρά.
    Εδώ σου έχει 300 η κόκκινη, λιγότερα θα βάλει η πράσινη?
    Το ότι είναι μια χαρά για εσένα και τη χρήση σου, δε σημαίνει ότι είναι μια χαρά για οποιονδήποτε άλλο. Αφού εσύ είσαι ευχαριστημένος στηρίζεις με το πορτοφόλι σου. Εγώ που δεν είμαι από την άλλη, τιμωρώ με το πορτοφόλι μου. Την εταιρεία σίγουρα την ενδιαφέρει να πιάσει εμένα που είμαι λίγο δύσκολος στις απαιτήσεις μου, αφού εσένα σε έχει ικανοποιημένο. Άντε, μαζί με εμένα θα φτιαχτείς κι εσύ λίγο παραπάνω και ας μην το χρειάζεσαι!
    Anyway, 80-100-200 gb γενικό όριο στην cosmote δε βλέπω να γίνεται. Μάλλον για αύξηση τιμής το πάνε και λόγω SA και κανα όριο στο tb+ (αν). Άσε που με κόφτη δε θα έχουν τι να το κάνουν το bandwidth χωρίς πελάτες να το τρώμε...
    Η ΑΓΑΠΗ ΟΔΗΓΟΣ ΜΑΣ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ!!!

  15. #4155
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Ρε μη γραφετε νουμερα λεμε και λετε τετοια εδω μεσα. Εδω διαβαζουν πρωτα.
    Άλλα Ντάλλα....

Σελ. 277 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 257267272275276277278279282287297 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας