Σελ. 238 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 218228233236237238239240243248258 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.556-3.570 από 5024
  1. #3556
    Εγγραφή
    02-05-2020
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    890
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Router
    Mikrotik Chateau 5G
    Αυτό που χανει την σύνδεση πάνω μου το έκανε πιο παλιά το router μου και αναγκάστηκα να το κλειδωσω σε μια συγκεκριμένη κεραία. Από όσο ξέρω το Fritz δεν έχει cell lock αλλά μόνο band lock Αρα θα πρότεινα να κλειδώσεις σε μπάντες που θες και πιο ισχυρές σε σήμα από την άλλη κεραία που σου δημιουργεί το θέμα και να μεταφέρεις το ρουτερ σε σημείο που να πιάνει καλύτερο σήμα. Για αυτό στο κάνει. Άρχισε να μου το κάνει και εμένα μια μέρα στα ξαφνικά και ελεγα τι έγινε, τόσο καιρό μια χαρά έπιανα κλπ και εν τέλη ήταν αυτό. Ίσως αλλάζουν ισχύ σε κεραίες και εκπέμπουν λιγότερο ή προσθέτουν και άλλες και ξαφνικά έχεις θόρυβο κλπ.

  2. #3557
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.197
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristostsilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που χανει την σύνδεση πάνω μου το έκανε πιο παλιά το router μου και αναγκάστηκα να το κλειδωσω σε μια συγκεκριμένη κεραία. Από όσο ξέρω το Fritz δεν έχει cell lock αλλά μόνο band lock Αρα θα πρότεινα να κλειδώσεις σε μπάντες που θες και πιο ισχυρές σε σήμα από την άλλη κεραία που σου δημιουργεί το θέμα και να μεταφέρεις το ρουτερ σε σημείο που να πιάνει καλύτερο σήμα. Για αυτό στο κάνει. Άρχισε να μου το κάνει και εμένα μια μέρα στα ξαφνικά και ελεγα τι έγινε, τόσο καιρό μια χαρά έπιανα κλπ και εν τέλη ήταν αυτό. Ίσως αλλάζουν ισχύ σε κεραίες και εκπέμπουν λιγότερο ή προσθέτουν και άλλες και ξαφνικά έχεις θόρυβο κλπ.
    Ναι αυτό εννοείται, δοκιμάζουμε στην αρχή b1,b3,b7,Ν78 και μειώνουμε ανάλογα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #3558
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    Χαριλάου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritzbox 5530 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristostsilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που χανει την σύνδεση πάνω μου το έκανε πιο παλιά το router μου και αναγκάστηκα να το κλειδωσω σε μια συγκεκριμένη κεραία. Από όσο ξέρω το Fritz δεν έχει cell lock αλλά μόνο band lock Αρα θα πρότεινα να κλειδώσεις σε μπάντες που θες και πιο ισχυρές σε σήμα από την άλλη κεραία που σου δημιουργεί το θέμα και να μεταφέρεις το ρουτερ σε σημείο που να πιάνει καλύτερο σήμα. Για αυτό στο κάνει. Άρχισε να μου το κάνει και εμένα μια μέρα στα ξαφνικά και ελεγα τι έγινε, τόσο καιρό μια χαρά έπιανα κλπ και εν τέλη ήταν αυτό. Ίσως αλλάζουν ισχύ σε κεραίες και εκπέμπουν λιγότερο ή προσθέτουν και άλλες και ξαφνικά έχεις θόρυβο κλπ.
    σχεδον παντα σε αυτες κλειδωνει. Οποτε ειτε κλειδωσω σε αυτες τις μπαντες ειτε οχι, απο αυτες χανει και ξανασυνδεεται...
    Με αυτο το σημα πιανει 150-200 Mbps down / 10-15Mbps up
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης 2024-01-19, 11.53.24 πμ.png 
Εμφανίσεις:  66 
Μέγεθος:  185,7 KB 
ID: 253405

  4. #3559
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.197
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimitris_80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σχεδον παντα σε αυτες κλειδωνει. Οποτε ειτε κλειδωσω σε αυτες τις μπαντες ειτε οχι, απο αυτες χανει και ξανασυνδεεται...
    Με αυτο το σημα πιανει 150-200 Mbps down / 10-15Mbps up
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης 2024-01-19, 11.53.24 πμ.png 
Εμφανίσεις:  66 
Μέγεθος:  185,7 KB 
ID: 253405
    Την Β3 ξήλωσέ την... 110db αυτή πρέπει να κάνει τις μπάμιες, όχι ότι οι άλλες είναι της προκοπής.. πολύ κακό σήμα για 4G συνολικά...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #3560
    Εγγραφή
    02-05-2020
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    890
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Router
    Mikrotik Chateau 5G
    Δεν εχεις ξεκάθαρα καλό σήμα. Αν δούλευε καλά μέχρι χθες ήταν καθαρά λόγω τύχης και propagation models. Τα πάντα αλλάζουν ανα δευτερόλεπτο. Καιρός να το μεταφέρεις σε κάποιο παράθυρο ή κάπου με καλύτερο σήμα

  6. #3561
    Εγγραφή
    13-05-2004
    Περιοχή
    Thess
    Μηνύματα
    259
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ναι , ή να πας σε κατευθυντικη μονάδα.

  7. #3562
    Εγγραφή
    08-09-2011
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    151
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα σας.

    Από αυτά τι συμπεράσματα βγάζετε; μπορώ να κάνω κάτι για να βελτιώσω τη γραμμή μου ή είμαι κομπλέ;
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2024-01-19-17-35-18-163-edit_com.microsoft.emmx.jpg  


  8. #3563
    Εγγραφή
    11-01-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    alcatel
    Καλημέρα! Βαζω μια φωτό πιο κατω για να δεις οτι δεν με αφήνει να το αλλαξω. Σαν να μην εχει αλλη επιλογή. Κανω κατι λάθος η δεν το εχουν ενεργοποίηση ακομα από κοσμοτε;
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2024-01-20-12-03-05-085_com.android.chrome.jpg 
Εμφανίσεις:  57 
Μέγεθος:  79,4 KB 
ID: 253439

    Απάντηση σε εναν στην προηγούμενη σελιδα πήγα να κανω αλλα δεν!
    Προσπσθω να αλλάξω apn και δεν μπορω!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 20-01-24 στις 13:36. Αιτία: αφαιρεση διπλού post

  9. #3564
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elninioz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απάντηση σε εναν στην προηγούμενη σελιδα πήγα να κανω αλλα δεν!
    Προσπσθω να αλλάξω apn και δεν μπορω!
    Αφου δεν πατησες CREATE PROFILE

  10. #3565
    Εγγραφή
    23-11-2010
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elninioz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα! Βαζω μια φωτό πιο κατω για να δεις οτι δεν με αφήνει να το αλλαξω. Σαν να μην εχει αλλη επιλογή. Κανω κατι λάθος η δεν το εχουν ενεργοποίηση ακομα από κοσμοτε;

    Απάντηση σε εναν στην προηγούμενη σελιδα πήγα να κανω αλλα δεν!
    Προσπσθω να αλλάξω apn και δεν μπορω!
    Πρέπει να φτιάξεις νέο profile με ίδια settings εκτός από το apn στο οποίο πρέπει να βάλεις vpn-internet
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 20-01-24 στις 13:55. Αιτία: αφαιρεση φωτό απο quote

  11. #3566
    Εγγραφή
    11-01-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    alcatel
    Σας ευχαριστώ και τους δυο! Αυτο ήταν!

  12. #3567
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Σήμερα κατόπιν επικοινωνίας μου με την εξυπηρέτηση πελατών, callback, και απροσδιόριστες "απειλές" ότι δεν είμαι ικανοποιημένος και θα φύγω διότι πληρώνω πολλά και παίρνω λίγα, αναβάθμισα από Gigamax 8GB στα 33€ σε Unlimited στα 35€. Μαζί είχα 1 extra sim πακέτο η οποία θα παραμείνει ως έχει. Πιο κάτω δεν μπορούσε το συγκεκριμένο τμήμα και δεν είχα όρεξη για φορητότητες και πήγαινε-έλα.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  13. #3568
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    Χαριλάου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritzbox 5530 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimitris_80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδω και λιγες μερες μου κανει νουμερα η συνδεση και μου χαλαει και την τηλεφωνια... Καθε 20 δευτερολεπτα εχει 5-8δευτερολεπτα κενο χωρις να πεφτει η γραμμη.... Δοκιμασα τα παντα, επανεκκινησεις, τιποτα. Το θεμα ειναι οτι με το 5G σημα του κινητου δεν τις κανει αυτες τις διακοπες. Άρα τι δηλαδη; βαζουν κανα φιλτρο να μας περιορισουν τα 5G ρουτερ? εχει θεμα η σιμ; το fritzbox 6850 5G; θελει καποια ρυθμιση εξτρα; απλα ειναι θεμα κοσμοτε και θα διορθωθει; κατα καιρους κανουν πολλες δοκιμες στην κεραια, παλιοτερα επεφτε συνεχεια η γραμμη, τωρα σταθεροποιηθηκε η γραμμη, αλλα εχω αυτα τα κενα που καθιστουν την σταθερη τηλεφωνια ανεφικτη... Στο ιντερνετ δεν φαινεται τοσο το κενο, απλα ισως περιμενεις 5-6 δευτερολεπτα να ανοιξει η σελιδα.
    ετσι για την ιστορια που λενε, με παιδεψε πολυ η ολη φαση, αναγκαστηκα να αλλαξω ρουτερ (ειχα κι αλλο 5G router, το ΖΤΕ, στο πατρικο μου, εφερα εκεινο) και με εκεινο ομως δυστυχως τα ιδια. ΜΕΧΡΙ που ειπα να αλλαξω την επιλογη από 5G/4G/3G σε 5G NSA. E αυτό ήταν. Ως τότε κλείδωνε μόνο σε 4G, πλέον κλειδώνει σε 4G+ και ειναι απροβληματιστο.... Tελικα τεραστια διαφορα το 4G με το 4G+ . Εν τω μεταξυ στο iphone το εμφανιζει το δικτυο ως 5G. Τα 5G router ομως δεν εμφανιζουν 5G σημα στην περιοχη.

  14. #3569
    Εγγραφή
    01-09-2016
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Ερωτηση κρισεως. Τo cosmote neo με τα unlimited data τι διαφορα εχει με το gigamax unlimited; Η τιμη που μου δινει μεσα απο την εφαρμογη της cosmote ειναι στα 33 ευρω και μου φαινεται λιγο περιεργο καθως το gigamax unlimited ειναι στα 41 ( χωρις υπαρχων αριθμο σταθερης στην cosmote ).

  15. #3570
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    500/80
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZuperMan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερωτηση κρισεως. Τo cosmote neo με τα unlimited data τι διαφορα εχει με το gigamax unlimited; Η τιμη που μου δινει μεσα απο την εφαρμογη της cosmote ειναι στα 33 ευρω και μου φαινεται λιγο περιεργο καθως το gigamax unlimited ειναι στα 41 ( χωρις υπαρχων αριθμο σταθερης στην cosmote ).
    Καμία διαφορά. Απλά το neo το προτείνουν σε όσους έχουν καρτοκινητό. Οι άλλοι με τα συμβόλαια ας πληρώνουν παραπάνω.

Σελ. 238 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 218228233236237238239240243248258 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας