Σελ. 245 από 338 ΠρώτηΠρώτη ... 225235240243244245246247250255265 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.661-3.675 από 5059
  1. #3661
    Εγγραφή
    27-05-2005
    Περιοχή
    Χαλάνδρι & Αίγιο
    Μηνύματα
    127
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    80000/10000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    ZTE H168N
    Είχα για μια περίπου 8ετία, φοιτητικό καρτοκινητό στη Vodafone με πρακτικά "απεριόριστη" χρήση.
    Το μέσο μηνιαίο έξοδό μου ήταν 10-15€ το μήνα. Δεν έφευγα με τίποτα!

    Από τη στιγμή που βγήκαν τα gigamax από την Cosmote, δελεάστηκα από την ελευθερία που σου παρέχει
    η απεριόριστη χρήση και δεσμεύτηκα για μια διετία, με μέσο έξοδο 40€.

    Δηλαδή, τριπλασίασα τη μέση δαπάνη, αγόρασα ακριβό εξοπλισμό για να καλύψω την ανεπάρκεια των σταθερών δικτύων της
    σε remote προορισμούς, για να έρθει η μέρα που θα πάρει πίσω την παροχή αυτής της ελευθερίας.

    Προφανώς, η επιτυχία των gigamax προγραμμάτων, βασίζεται στην παροχή των extra sim καρτών σε ένα "φθηνό" extra κόστος.
    Αν πενταπλασιάσουν την τιμή, δε θα προλαβαίνουν να μετράνε αποσυνδέσεις απο πελάτες που θα γίνουν πανίσχυροι detractors.

    Δεν είμαστε abusers, ούτε τσαμπατζήδες. Αντίθετα πληρώνουμε το ακριβότερο συμβόλαιο της αγοράς, επενδύσαμε εκατοντάδες ευρώ
    για να κάνουμε τη δουλειά μας ενα ΣΚ το μήνα γιατί το μονοπώλιο στην επαρχία δίνει adsl 8/1...

    Αυτά τα μπρος-πίσω σε προϊόντα και παροχές, είναι εντελώς ασόβαρες πρακτικές και θα τιμωρηθούν αμείλικτα από την αγορά.

  2. #3662
    Εγγραφή
    25-01-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    92
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    150/50 Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE MU5001
    Τα είπες όλα! ADSL έως 24 (!) το 2024!!!
    Αυτοί που κατεβάζουν tb χωρίς έλεος να τρώνε ban.
    Οι υπόλοιποι διαλέξαμε Gigamax για να αποκτήσουμε επιτέλους
    αξιοπρεπές internet στη χώρα της φαιδράς πορτοκαλέας.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ApanCure Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα για μια περίπου 8ετία, φοιτητικό καρτοκινητό στη Vodafone με πρακτικά "απεριόριστη" χρήση.
    Το μέσο μηνιαίο έξοδό μου ήταν 10-15€ το μήνα. Δεν έφευγα με τίποτα!

    Από τη στιγμή που βγήκαν τα gigamax από την Cosmote, δελεάστηκα από την ελευθερία που σου παρέχει
    η απεριόριστη χρήση και δεσμεύτηκα για μια διετία, με μέσο έξοδο 40€.

    Δηλαδή, τριπλασίασα τη μέση δαπάνη, αγόρασα ακριβό εξοπλισμό για να καλύψω την ανεπάρκεια των σταθερών δικτύων της
    σε remote προορισμούς, για να έρθει η μέρα που θα πάρει πίσω την παροχή αυτής της ελευθερίας.

    Προφανώς, η επιτυχία των gigamax προγραμμάτων, βασίζεται στην παροχή των extra sim καρτών σε ένα "φθηνό" extra κόστος.
    Αν πενταπλασιάσουν την τιμή, δε θα προλαβαίνουν να μετράνε αποσυνδέσεις απο πελάτες που θα γίνουν πανίσχυροι detractors.

    Δεν είμαστε abusers, ούτε τσαμπατζήδες. Αντίθετα πληρώνουμε το ακριβότερο συμβόλαιο της αγοράς, επενδύσαμε εκατοντάδες ευρώ
    για να κάνουμε τη δουλειά μας ενα ΣΚ το μήνα γιατί το μονοπώλιο στην επαρχία δίνει adsl 8/1...

    Αυτά τα μπρος-πίσω σε προϊόντα και παροχές, είναι εντελώς ασόβαρες πρακτικές και θα τιμωρηθούν αμείλικτα από την αγορά.

  3. #3663
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.230
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Μα δεν καταλαβαίνω τι συζητάμε. Ακόμα και μια έξτρα σιμ να πάρεις είσαι γύρω στα 37-40€ και με 4 εξτρα πας στα 50€+.
    Ακόμα και να πάει κάποιος να δώσει σε κάποιον κάρτα, δεν θα του ζητήσει 3€ αλλά τα 3 συν το κοστος της κεντρικής συνδεσης δια το νούμερο των καρτών γιατί δεν είναι ηλίθιος.
    Ο κουμπάρος μου πήρε unlimited στην vodafone με 11€ γιατί τους είπε πως τα 19 που του ζητούσαν ήταν πολλά και πως θα έπαιρνε την οπτική του από αυτούς να πάει Cosmote. Στην Cosmote είναι μαύροι σκύλοι και δεν έχουν τέτοιες προσφορές.

  4. #3664
    Εγγραφή
    27-05-2005
    Περιοχή
    Χαλάνδρι & Αίγιο
    Μηνύματα
    127
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    80000/10000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    ZTE H168N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν καταλαβαίνω τι συζητάμε. Ακόμα και μια έξτρα σιμ να πάρεις είσαι γύρω στα 37-40€ και με 4 εξτρα πας στα 50€+.
    Ακόμα και να πάει κάποιος να δώσει σε κάποιον κάρτα, δεν θα του ζητήσει 3€ αλλά τα 3 συν το κοστος της κεντρικής συνδεσης δια το νούμερο των καρτών γιατί δεν είναι ηλίθιος.
    Ο κουμπάρος μου πήρε unlimited στην vodafone με 11€ γιατί τους είπε πως τα 19 που του ζητούσαν ήταν πολλά και πως θα έπαιρνε την οπτική του από αυτούς να πάει Cosmote. Στην Cosmote είναι μαύροι σκύλοι και δεν έχουν τέτοιες προσφορές.
    Καθώς ήδη ψάχνω εναλλακτικές επιλογές, γνωρίζεις αν η Vodafone - ακόμα και στα business προγράμματα - έχει extra sim με ένα λογικό fair use (>1TB) ;

  5. #3665
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.230
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ApanCure Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθώς ήδη ψάχνω εναλλακτικές επιλογές, γνωρίζεις αν η Vodafone - ακόμα και στα business προγράμματα - έχει extra sim με ένα λογικό fair use (>1TB) ;
    Δεν έχουν όριο οι κανονικές συνδέσεις, για εξτρα sim δεν ξέρω.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #3666
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.882
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από malagad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα είπες όλα! ADSL έως 24 (!) το 2024!!!
    Αυτοί που κατεβάζουν tb χωρίς έλεος να τρώνε ban.
    Οι υπόλοιποι διαλέξαμε Gigamax για να αποκτήσουμε επιτέλους
    αξιοπρεπές internet στη χώρα της φαιδράς πορτοκαλέας.
    Δυστυχως αυτοι που δεν εχουν αλλη επιλογη θα πληρωσουν και τη νυφη.

    Θα ηταν προτιμοτερο να εμπαινε ενα fair use στις exta καρτες, πχ 4tb για ολες μαζι σε pool, διατηρωντας το unlimited στη βασικη συνδεση.
    Και για να τα λεμε τα πραγματα με το ονομα τους δεν επρεπε ΠΟΤΕ να δωθει δευτερη sim σε τετοια τιμη με unlimited data και να αναγκαζονται τωρα να το παρουν πισω
    Μη σοβαρα πραγματα.

    Αυτοι που θα κλαψουν ειναι οσοι εχουν stock 5g routers..

  7. #3667
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.230
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχως αυτοι που δεν εχουν αλλη επιλογη θα πληρωσουν και τη νυφη.

    Θα ηταν προτιμοτερο να εμπαινε ενα fair use στις exta καρτες, πχ 4tb για ολες μαζι σε pool, διατηρωντας το unlimited στη βασικη συνδεση.
    Και για να τα λεμε τα πραγματα με το ονομα τους δεν επρεπε ΠΟΤΕ να δωθει δευτερη sim σε τετοια τιμη με unlimited data και να αναγκαζονται τωρα να το παρουν πισω
    Μη σοβαρα πραγματα.

    Αυτοι που θα κλαψουν ειναι οσοι εχουν stock 5g routers..
    Συμφωνούμε ναι
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #3668
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.347
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχουν όριο οι κανονικές συνδέσεις, για εξτρα sim δεν ξέρω.
    Εχουν οριο πλεον οι εξτρα σιμ στη βονταφον (και δεν είναι τεράστιο, δηλαδή δεν είναι unlimited), αλλα οποιος ενδιαφερεται ας ρωτησει στο δίπλα θέμα.

  9. #3669
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.991
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Ρώτησα φίλο σε κατάστημα, χτες μου είπε ότι δεν ισχύει ότι και καλά είναι θέμα πωλητή που βαριέται να περάσει την αίτηση αλλά σήμερα που το έψαξε την βρήκε την ενημέρωση... Εγώ είχα 2 έξτρα... Του είπα να μου βγάλει άλλες 2 και βλέπουμε...
    Μου είπε πάντως ότι αυτό που λέει η ενημέρωση είναι ότι σταματάει η έκδοση έξτρα σιμ για τους νέους συνδρομητές...
    Όχι για παλιούς...
    Σήμερα τελευταία ημέρα....
    Τι να πω... Του είπα να μου βγάλει τις άλλες 2 και βλέπουμε για ότι προκύψει μετά...
    Η θα μας κάνουν να σπάσουμε τα συμβόλαια αζημιως αν το αλλάξουν Η θα μας τη φέρουν στην επόμενη ανανέωση.... Τώρα αν μας τη χαρίσουν για τους παλιούς.... Καλά θα είναι...
    Τι να πω.... Καλά ήταν όσο κράτησε.... Από εδώ και πέρα βλέποντας και κάνοντας... Και είμαι και νέος στο gigamax.... Ούτε 3 μηνο δεν πρόλαβα να κλείσω.....

    Επόμενο στάδιο public ip με το σταγονόμετρο.....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν καταλαβαίνω τι συζητάμε. Ακόμα και μια έξτρα σιμ να πάρεις είσαι γύρω στα 37-40€ και με 4 εξτρα πας στα 50€+.
    Ακόμα και να πάει κάποιος να δώσει σε κάποιον κάρτα, δεν θα του ζητήσει 3€ αλλά τα 3 συν το κοστος της κεντρικής συνδεσης δια το νούμερο των καρτών γιατί δεν είναι ηλίθιος.
    Ο κουμπάρος μου πήρε unlimited στην vodafone με 11€ γιατί τους είπε πως τα 19 που του ζητούσαν ήταν πολλά και πως θα έπαιρνε την οπτική του από αυτούς να πάει Cosmote. Στην Cosmote είναι μαύροι σκύλοι και δεν έχουν τέτοιες προσφορές.
    Εγώ με 2 έξτρα ήμουν κοντά στα 32,5€ νομίζω... Με 4 θα πάω κοντά στα 38,5€...
    Να κάνω λάθος; Θα το δω πάλι....
    Το κόστος κεντρικής σύνδεσης που λες ποιο είναι; Τα 37-40;
    Η βοντα το ξέρουμε ότι κάνει καλές προσφορές.... Από δίκτυο πάσχει... Αν τώρα στη περιοχή σου πιάνεις καλά... Είσαι τυχερός... Που λένε....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχως αυτοι που δεν εχουν αλλη επιλογη θα πληρωσουν και τη νυφη.

    Θα ηταν προτιμοτερο να εμπαινε ενα fair use στις exta καρτες, πχ 4tb για ολες μαζι σε pool, διατηρωντας το unlimited στη βασικη συνδεση.
    Και για να τα λεμε τα πραγματα με το ονομα τους δεν επρεπε ΠΟΤΕ να δωθει δευτερη sim σε τετοια τιμη με unlimited data και να αναγκαζονται τωρα να το παρουν πισω
    Μη σοβαρα πραγματα.

    Αυτοι που θα κλαψουν ειναι οσοι εχουν stock 5g routers..
    Πάλι καλά που δεν έριξα χρήμα σε 5g router δηλαδή...

    - - - Updated - - -

    Στα ρούτερ πριν το gigamax είχα το onthespot της βοντα... Στο σπίτι το γύρισα σε κοτε περισσότερο επειδή είχε καλό σήμα.... Όχι τόσο για τα απεριόριστα...
    Αν κάνουν καμία πατάτα και στους παλιούς η κοτε, με βλέπω να γυρνάω πάλι στο onthespot...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 10-02-24 στις 18:59.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #3670
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.882
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Προφανως σου περισσευουν 72 ευρω το χρονο για να τα πεταξεις σε sim που δεν χρειαζεσαι. Λεφτα υπαρχουν.

    Και οταν λεμε stock εννουμε καταστηματα. Οποιος εχει και τα χρησιμοποιει λιγο πολυ εχει κανει την αποσβεση τους

  11. #3671
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.991
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανως σου περισσευουν 72 ευρω το χρονο για να τα πεταξεις σε sim που δεν χρειαζεσαι. Λεφτα υπαρχουν.

    Και οταν λεμε stock εννουμε καταστηματα. Οποιος εχει και τα χρησιμοποιει λιγο πολυ εχει κανει την αποσβεση τους
    Αν πήγαινε σε εμένα το μήνυμα, διότι δεν έγινε παράθεση...
    Ποιος σου είπε ότι δεν θα τις χρειαστώ τις κάρτες; Απλά δεν τις είχα βγάλει μέχρι τώρα επειδή περίμενα κάτι / κάποια γεγονότα... Δεν τις είχα βγάλει μέχρι να τις χρειαστώ για να μη τις χρεώνομαι άδικα μέχρι να χρειαστούν..
    Τώρα όμως μας πρόλαβαν τα γεγονότα... Τι να κάνουμε...
    Πριν πάντως αν υπολογίσω καρτοκινητό + 4 κάρτες onthespot που είχα, πιο πολύ μου έβγαινε...

    Για τα ρουτερ τώρα το έπιασα το νόημα...
    Εγώ πάντως σαν νέος συνδρομητής, αν είχα επενδύσει σε 5g ρουτερ και γινόταν καμιά στραβή όπως αυτό, που πραγματικά δεν ξέρουμε πως θα πάει.... Ε... Δεν θα ένιωθα και πολύ ωραία...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 10-02-24 στις 20:34.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #3672
    Εγγραφή
    11-05-2019
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    205
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    Asus
    Υπέροχα..Βρήκαμε και μεις με τις adsl τρόπο να έχουμε γρήγορο ίντερνετ στο σπίτι,πάει και αυτό.Δεν έχω λόγια ειλικρινά,αν γίνει οπότε γίνει και όπως γίνει,θα γυρίσω τον κόσμο ανάποδα.Βεβαια παρατηρώ όπου και να κάνω speedtest ότι έχουν ανέβει τραγικά τα ping.Στο σπίτι μου πχ τα 15-18 ms δεν πέφτουν πλέον κάτω από 35 με τίποτα.

  13. #3673
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paris2018 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπέροχα..Βρήκαμε και μεις με τις adsl τρόπο να έχουμε γρήγορο ίντερνετ στο σπίτι,πάει και αυτό
    Το αυτο δυστυχως. Εχω μια 5/0.4 και μια 50αρα που ειναι 28-30/5... οπτικες δε θα ερθουν οσο ζω το 'χω παρει αποφαση οποτε οσο κρατησει τι να κανουμε.


  14. #3674
    Εγγραφή
    11-05-2019
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    205
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    Asus
    10 down 0.70up χωρις διαθεσιμότητα vdsl.Οπτικη ίνα τον άλλο αιώνα.

  15. #3675
    Εγγραφή
    12-12-2013
    Μηνύματα
    1.158
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Όταν δίνει απεριόριστα data στα καρτοκινητά για 3 μήνες βάζει κάποιο fair use όριο η κοσμοτέ ή κάνει έκπτωση σε αυτούς που έχουν συμβόλαιο όλο το χρόνο; το συμφέρον της κοιτάει όπως όλοι οι πάροχοι όπως και μεις οι πελάτες. Μόνο που αυτοί έχουν και το μαχαίρι και το καρπούζι στις περισσότερες περιπτώσεις. Εγώ είμαι τυχερός και απ'έξω έχω οπτική στην οποία δεν έχω πάει λόγω 5g. Σαφέστατα θα το ξανασκεφτώ όταν έρθει η ώρα.

Σελ. 245 από 338 ΠρώτηΠρώτη ... 225235240243244245246247250255265 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας