Σελ. 281 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 261271276279280281282283286291301 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.201-4.215 από 5024
  1. #4201
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.761
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι ένας, ξέρω μάνι μάνι 3 εταιρίες εδώ στη Μαγούλα που μετά από οδηγία το τοπικού ήρωα υπεύθυνου της Cosmote (αφού με πήρε εμένα τηλέφωνο και του εξήγησα τα πως και τα γιατί) πήγαν σε 5G routers και σώθηκαν. Εννοείται πως και οι 3 δεν κατάλαβαν κάτι από το κλείσιμο των extra sim και απλά όταν κοπούν θα βάλουν επάνω κανονικές κάρτες unlimited.

    Είναι τεράστιο το πρόβλημα των LandLines εδώ και μιλάμε για βιομηχανική ζώνη. Το καλύτερο που μπορείς να έχεις από το Θριάσιο και πάνω είναι ADSL στα 4-8 mbit οπότε το μόνο που υπάρχει είναι μικροκυμματικό της Cosmote με 800€ τα 100mbit(ok τώρα το έχουν στα 200mbit). Σίγουρα δεν συγκρίνεται αυτό με ένα 5G αλλά άλλο 800€ και άλλο 50€ για ένα συμβόλαιο unlimited.
    Σοβαρή εταιρεία η οποία βασίζεται στο 5G για όλη την τηλεπικοινωνιακή της κίνηση, δεν είναι σοβαρή.
    Οσο για τα 800€ που αναφέρεις, δεν υπάρχει τιμοκατάλογος σε αυτές τις υπηρεσίες. Θέμα διαπραγμάτευσης είναι και γνωρίζω περιπτώσεις (και OTE και Voda) που έχουν αντίστοιχες υπηρεσίες με 1/3 του κόστους που αναφέρεις.

  2. #4202
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα συμφωνεις. Αυτοι που το χρειαζονται δεν εχουν προβλημα να πληρωσουν οσο μια vdsl 200 φτανει να υπαρχει το unlimited 5g

    Τωρα ειδικα εσυ που δινεις προτεραιτοτητα στο 5g ειναι μονο για να τρεχουν τα speedtest.
    Οταν θα σου περασει, η σταθεροτητα, latency και προβλεψιμοτητα του ftth απλα δεν συγκρινεται με τα wireless ψιψιψινια σου
    Άσε με εμένα λέμε έχω αποδείξει πως δεν με νοιάζουν τα λεφτά προσωπικά όταν κάνω την τρέλα μου.. αλλά δεν γουστάρω τα limit.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TearDrop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σοβαρή εταιρεία η οποία βασίζεται στο 5G για όλη την τηλεπικοινωνιακή της κίνηση, δεν είναι σοβαρή.
    Οσο για τα 800€ που αναφέρεις, δεν υπάρχει τιμοκατάλογος σε αυτές τις υπηρεσίες. Θέμα διαπραγμάτευσης είναι και γνωρίζω περιπτώσεις (και OTE και Voda) που έχουν αντίστοιχες υπηρεσίες με 1/3 του κόστους που αναφέρεις.
    Οκ ας έρθει κάποιος να μου βρει το μικροκυμματικό της Cosmote 200/200 κάτω από 400€ και γύρισα αύριο γιατί οπτική ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ στη βιομηχανική ζώνη της Μαγούλας από την Cosmote.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #4203
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω και προσαυξανω, να πωλειται ομως και η 200αρα ετσι; οχι να ειμαστε 10 χρονια στο περιμενε και να ελπιζουμε για την επομενη 10ετια. Εχω κοπυρασει το ξερω, αλλα το κεντρο της Πατρας παιζει με αθλιες ταχυτητες, μιλαμε για ολες τις επιχειρησεις/μαγαζια και 1000αδες σπιτια/διαμερισματα.

    Πρεπει καποια στιγμη με καποιο τροπο να γινει υποχρεωτικο το FTTH η να μπουν υποχρρεωτικα καμπινες και εντος των 500μ ακτινας απο τα Α/Κ. Πρεπει να γινει υποχρεωτικο, δε ξερω με νομο, με διαταγμα, με βουρδουλα, με καποιο τροπο τελος παντων ωστε να μην μπορει κανεις να προβαλει εντστασεις που εξυπηρετουν τα συμφεροντα του. Ειμαστε 2024 και καποιοι τυχεροι παλευουμε ακομα με ταχυτητα 2012 υπολοιποι με ταχυτητες 2008.
    Θα συμφωνήσω και εγώ στην υποχρεωτικότητα του ftth.... Πρέπει κάποτε να γίνει.... Δεν γίνεται να τραβάμε τα μύρια όσα για να πείσουμε κάποιους που έχουν κολλήσει στο χαλκό...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosvitacar Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα για να καταλάβω έβαλε τέρμα η cosmote στις extra sim ?
    Προς το παρόν ναι... Δεν διάβασες τίποτα πίσω; Όσοι τις έχουν ήδη τις κρατάνε μέχρι νεωτέρας...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #4204
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συμφωνήσω και εγώ στην υποχρεωτικότητα του ftth.... Πρέπει κάποτε να γίνει.... Δεν γίνεται να τραβάμε τα μύρια όσα για να πείσουμε κάποιους που έχουν κολλήσει στο χαλκό...

    - - - Updated - - -

    Προς το παρόν ναι... Δεν διάβασες τίποτα πίσω; Όσοι τις έχουν ήδη τις κρατάνε μέχρι νεωτέρας...
    Υποχρεωτικότητα είναι βαριά λέξη
    Θεωρώ ότι ο τρέχων νόμος είναι επαρκής, εφόσον μόνο με ομόφωνη αρνητική απόφαση δεν μπορεί να γίνει εγκατάσταση.
    Καλώς ή κακώς, όσο οπισθοδρομικοί και να είναι κάποιοι ιδιοκτήτες, σπίτι τους είναι. Εάν κανείς δεν θέλει, δύσκολα θα τους υποχρεώσεις, αλλά και οι ίδιοι θα έχουν πρόβλημα να το αξιοποιήσουν στο μέλλον.

  5. #4205
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρώ ότι ο τρέχων νόμος είναι επαρκής, εφόσον μόνο με ομόφωνη αρνητική απόφαση δεν μπορεί να γίνει εγκατάσταση.
    Δε μιλαμε για υποχρεοτηικοτητα να μπει στο κτηριο, μιλαμε για υποχρεοτηικοτητα να ειναι διαθεσιμο παντου, οπως ακριβως ηταν ο χαλκος.


  6. #4206
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Εγώ πάλι μιλάω για υποχρεωτικότητα στην εγκατάσταση... Καταλαβαίνω όμως το να γίνει κάτι τέτοιο είναι δύσκολο...
    Από την άλλη δεν τη λες και εύκολη την εγκατάσταση.... Θέλει διαδικασία... Μη τα λέμε πάλι... Υπογραφές και συνελεύσεις... Μακάρι να ήταν τόσο απλό...
    Μετά είναι και οι τιμές... Βοντα και ΟΤΕ είναι πιο ακριβοί από Νόβα στην οπτική...
    Και εκτός αυτού ο καθένας έχει και τα προσωπικά του... Να βάλω σταθερή γραμμή σε μέρος που πάω το μισό χρόνο; Τόσο καιρό πλήρωνα σταθερό το μισό χρόνο άδικα...
    Δε ξέρω... Περιμένουμε να δούμε τι θα αποφανθεί ο πάροχος... Εναλλακτική έχω όπως έχω πει... Σταθερό δεν πρόκειται να βάλω ξανά εκεί... Όχι εύκολα τουλάχιστον...
    Το μόνο που ελπίζω να μην χαθεί είναι η public ip...
    Αυτά...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #4207
    Εγγραφή
    10-09-2017
    Περιοχή
    Νεάπολη
    Μηνύματα
    575
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    cosmote
    Router
    Fritz box 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συμφωνήσω και εγώ στην υποχρεωτικότητα του ftth.... Πρέπει κάποτε να γίνει.... Δεν γίνεται να τραβάμε τα μύρια όσα για να πείσουμε κάποιους που έχουν κολλήσει στο χαλκό...

    - - - Updated - - -



    Προς το παρόν ναι... Δεν διάβασες τίποτα πίσω; Όσοι τις έχουν ήδη τις κρατάνε μέχρι νεωτέρας...
    Οκ ευχαριστώ

  8. #4208
    Εγγραφή
    08-10-2014
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    178
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12036 kbps/1036 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΝΘΕΑ
    Router
    DSL-AC52U
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 37.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αρκετοί μιλάνε για κατάχρηση της υπηρεσίας.
    Στην περιοχή του μένω στην σταθερή τηλεφωνία με internet υπάρχουν μόνο δύο εταιρείες εδώ και αρκετά χρόνια. H cosmote και η nova. Και οι 2 με ταχύτητα 24adsl που μαξιμουν πιάνουν 10down 0.8up.
    Δεν θα μιλήσω για το οικονομικό, αλλά με τέτοιες ταχύτητες στης μέρες μας είναι οριακά για απλή χρήση στο ίντερνετ.
    Έχω κάνει άπειρες αιτήσεις στο παρελθόν για Vdsl που πλέον είναι παρωχημενο και αυτό. Οπότε η χρήση του Unlimited είναι μονόδρομος. Και εξάλλου δεν μας χαρηστηκαν. Τα πληρώσαμε και τα πληρώνουμε. Και δεν είναι μόνο τα πάγια αλλά και ο εξοπλισμός που επενδύει κάποιος στο σπίτι του. Έχω αρκετά χρόνια κανάλι στο Youtube αλλά τόσα χρόνια δεν μπορούσα να ανεβάσω βίντεο με τις ταχύτητες που είχα. Ούτε μπορούσα να δουλέψω Κάποια πρότζεκτ που ήθελα μέσα από το ίντερνετ στον τηλεπικοινωνικο μεσαίωνα που υπάρχει στις περιοχές που ζούμε

  9. #4209
    Εγγραφή
    04-11-2003
    Περιοχή
    NA
    Μηνύματα
    580
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blandar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρκετοί μιλάνε για κατάχρηση της υπηρεσίας.
    Στην περιοχή του μένω στην σταθερή τηλεφωνία με internet υπάρχουν μόνο δύο εταιρείες εδώ και αρκετά χρόνια. H cosmote και η nova. Και οι 2 με ταχύτητα 24adsl που μαξιμουν πιάνουν 10down 0.8up.
    Δεν θα μιλήσω για το οικονομικό, αλλά με τέτοιες ταχύτητες στης μέρες μας είναι οριακά για απλή χρήση στο ίντερνετ.
    Έχω κάνει άπειρες αιτήσεις στο παρελθόν για Vdsl που πλέον είναι παρωχημενο και αυτό. Οπότε η χρήση του Unlimited είναι μονόδρομος. Και εξάλλου δεν μας χαρηστηκαν. Τα πληρώσαμε και τα πληρώνουμε. Και δεν είναι μόνο τα πάγια αλλά και ο εξοπλισμός που επενδύει κάποιος στο σπίτι του. Έχω αρκετά χρόνια κανάλι στο Youtube αλλά τόσα χρόνια δεν μπορούσα να ανεβάσω βίντεο με τις ταχύτητες που είχα. Ούτε μπορούσα να δουλέψω Κάποια πρότζεκτ που ήθελα μέσα από το ίντερνετ στον τηλεπικοινωνικο μεσαίωνα που υπάρχει στις περιοχές που ζούμε
    Δε καταργήθηκε κανένα unlimited - μπορείτε να το έχετε. Καταργήθηκε ο τρόπος να το έχεις με 10-12 ευρώ. Δε ξέρω τι πληρώσατε εσείς αλλά κάποιοι πλήρωναν μία συνδρομή και 4 extra sim δια πέντε. Αυτό δε γινόταν να συνεχιστεί.
    Ο εξοπλισμός και το κόστος του είναι κάτι άσχετο, έχει 4g router με 60 ευρώ, έχει και με 700.
    ---
    mp

  10. #4210
    Εγγραφή
    10-09-2017
    Περιοχή
    Νεάπολη
    Μηνύματα
    575
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    cosmote
    Router
    Fritz box 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν γινόταν κατάχρηση ας το περιορίσουν και όχι να το καταργήσουν .

  11. #4211
    Εγγραφή
    23-05-2018
    Μηνύματα
    238
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Vodafone 4G
    Router
    Oxygen HPV15400
    Όποιος το έχει ανάγκη για χρήση στο σπίτι μπορεί να πληρώσει για ξεχωριστό συμβόλαιο unlimited. Αν είχα διαθεσιμότητα vdsl και ειδικά ftth δε θα σκεφτόμουν καν να καταργήσω τη σταθερή και να βάλω 5G.

  12. #4212
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Περιοχή
    Πάτρα - Ρίο
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΙΟ
    Router
    ZTE MC888 Pro
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xGreekGamerx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όποιος το έχει ανάγκη για χρήση στο σπίτι μπορεί να πληρώσει για ξεχωριστό συμβόλαιο unlimited. Αν είχα διαθεσιμότητα vdsl και ειδικά ftth δε θα σκεφτόμουν καν να καταργήσω τη σταθερή και να βάλω 5G.
    Σωστός. Αρκεί να μη μπει κόφτης και στα ξεχωριστά συμβόλαια.
    Η ΑΓΑΠΗ ΟΔΗΓΟΣ ΜΑΣ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ!!!

  13. #4213
    Εγγραφή
    26-08-2023
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Έχετε καταστρέψει το θέμα με την κλαψα σας και τα πολλά off topic... Το νήμα είναι για το unlimited και την extra sim η οποία πλέον δεν υφίσταται. Υπάρχουν αλλού ανοικτές συζητήσεις ν αναφέρετε τις αερολογιες σας. Κουρασατε, ας καθαρίσει κάποιος διαχειριστής τα μηνύματα να μείνουν λίγα και ουσιώδη.

  14. #4214
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sellout Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχετε καταστρέψει το θέμα με την κλαψα σας και τα πολλά off topic... Το νήμα είναι για το unlimited και την extra sim η οποία πλέον δεν υφίσταται. Υπάρχουν αλλού ανοικτές συζητήσεις ν αναφέρετε τις αερολογιες σας. Κουρασατε, ας καθαρίσει κάποιος διαχειριστής τα μηνύματα να μείνουν λίγα και ουσιώδη.
    Πες τα ρε φίλε.. αμάν πια.

    Πανηγυρίστε παιδιά που κόπηκε κάτι καλό και αυτό από μέσα σας γιατί το φόρουμ δεν είναι για να συζητάμε.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  15. #4215
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.956
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Η extra data SIM πρέπει να επιστρέψει έστω και με limited data.
    Έχουμε πολλές συσκευές και το hotspot στο κινητό καταναλώνει τη μπαταρία γρήγορα.

Σελ. 281 από 335 ΠρώτηΠρώτη ... 261271276279280281282283286291301 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας