Σελ. 5 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 3456710 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 202

Θέμα: ΝΟVA KAI EONTV

  1. #61
    Εγγραφή
    20-11-2003
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson 585
    SNR / Attn
    (dB) / 32(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Silvester Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα Nova3play Cinema+ με Internet VDSL 100Mbps + Απεριόριστα Σταθερά & Κινητά με 43,40€ το μήνα και το συμβόλαιό μου συμπλήρωνε τα δύο(2) χρόνια τον Φεβρουάριο του 2022.

    Ζήτησα αλλαγή σε ΕΟΝ και μου δώσανε το πλήρες πακέτο EON+ Fiber 100 πάλι με απεριόριστα κινητά με 29,90€ για 6 μήνες και 46,00€ για τους υπόλοιπους 18 μήνες. Ουσιαστικά θα δίνω 41,98€ το μήνα για δυο χρόνια και μετά πρώτα ο Θεός βλέπουμε...

    Δεν ήθελα τα αθλητικά και ζήτησα το απλό EON Fiber 100 στα 33€ αλλά μου το έδιναν στην ίδια τιμή με το πλήρες EON+ Fiber 100 γιατί τα 33€ "είναι για νέους συνδρομητές"... Τέλος πάντων το προχώρησα με το EON+ Fiber 100 και η αλλαγή έγινε χωρίς τέλη ενεργοποίησης και χωρίς το ΕΟΝ smart box.

    Βλέπω ταυτόχρονα σε μια Smart TV (EON σε μεγάλη οθόνη) και σε μια από τις τρεις κινητές συσκευές/Υπολογιστή (EON σε φορητή συσκευή).

    Θα ήθελα να με αφήνει να δηλώσω τρία(3) EON σε μεγάλη οθόνη όπως συμβαίνει με το EON σε φορητή συσκευή, αλλά τέλος πάντων είναι μια βελτίωση σχετικά το NovaGO σε αυτό το θέμα. Τώρα όσο αφορά το ΕΟΝ αυτό καθεαυτό σαν υπηρεσία, είμαι πολύ ικανοποιημένος και πιο πολύ με το Catch up 7 ημερών.
    Ειμαι στο ιδιο πακετο με εσενα με τη διαφορα οτι θελω 13 μηνες για να ληξει . με πηραν συνεργατες τους και μου προτειναν ακριβως τα ιδια , αλλα επειδη το βλεπω κοροιδια δεν δεχτηκα . Θα περιμενω να ληξει αυτο που εχω και βλεπουμε ...
    Το κακο ειναι οτι το android box που εχω δεν παιζει την εφαρμογη της EON ...

  2. #62
    Εγγραφή
    13-02-2021
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Εχω nova full pack δορυφορικο 24 μηνες συμβολαιο στα 24.50Ε. Ενεργοποιησα το novago extra και ετσι μπορεσα να βλεπω και απο αλλη smart tv το eon. Οταν καταλαβαν την πατατα που εχουν κανει στην nova αρχισαν να με παιρνουν τηλ. και να με ρωτανε τον αριθμο της καρτα μου και τον αριθμο του αποδικοποιητη μου προσποιουμενοι οτι εχει γινει καποιος λαθος με τα στοιχεια του λογαριασμου μου. ΑΡΝΗΘΗΚΑ τα τους δωσω καθε στοιχειο μου λεγοντας τους οτι απουσιαζω απο το σπιτι. Απο τοτε δεν μου εχουν στειλει λογαριασμο ξανα και απο οτι βλεπω πανε να μου το κοψουν ενω εχω συμβολαιο ακομα ενα χρονο.

  3. #63
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.456
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved

  4. #64
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    NIKAIA
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    SIEMENS-CL110
    εχω το router στην κρεβατοκαμαρα και την τηλεοραση στο σαλονι το box eon+ δουλευει???/

  5. #65
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από como Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω το router στην κρεβατοκαμαρα και την τηλεοραση στο σαλονι το box eon+ δουλευει???/
    Προς το παρόν το wifi είναι απενεργοποιημένο. Με Powerlines ναι, αλλά ίσως με προβλήματα μερικές φορές.

  6. #66
    Εγγραφή
    18-02-2008
    Μηνύματα
    153
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Με powerline Devolo Magic 2 WiFi δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα θέασης σε 100αρα σύνδεση.
    Έχουν αναφερθεί από χρήστες προβλήματα με TP-link.

  7. #67
    Εγγραφή
    13-04-2009
    Μηνύματα
    492
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς το παρόν το wifi είναι απενεργοποιημένο. Με Powerlines ναι, αλλά ίσως με προβλήματα μερικές φορές.
    καλα σοβαρα τωρα? εβγαλαν δεκτη και δεν δεχεται wifi και σε αναγκαζει να εχεις καλωδια η να πληρωνεις power line? και αυτο το λενε τεχνολογικη εξελιξη? ειναι απλα ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ να παρουν το κουτακι τους και να το εναποθεσουν εκει που ξερουν....
    Κοσμοτε και παλι κοσμοτε με εφαρμογη ελευθερη σε σμαρτ tv kai τω boxes kai ελευθερη παρακολουθηση χωρις κανενα προβλημα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος panostvtv : 01-12-21 στις 19:55.

  8. #68
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    NIKAIA
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    SIEMENS-CL110
    Καλημέρα.
    Λόγω ότι θα βάλω ΕΟΝ+ σε μερικές μέρες θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής.Μπορεί οι ερωτήσεις που θα κάνω να τις θεωρήσετε κάπως...Το router το έχω στην κρεβατοκάμαρα άλλα λόγω πολλών προβλημάτων δεν έπιανε ασύρματα και τοποθέτησα και ένα modem για το υπόλοιπο σπίτι.Τώρα με το box eon+ που θα τοποθετήσω θα πρέπει να βάλω POWERLINE..Καταλαβαίνω ότι το POWERLINE
    συνδεεται με την ηλ/κη εγκατάσταση του σπιτιού.Η ερώτηση είναι .Τα POWERLINE εκτός από το καλώδιο ethernet βγάζει και wifi ή είναι μόνο για ethernet σύνδεση.Το πρόβλημα μου θα ειναι στο wifi πως θα μπορέσω να το ενισχύσω.Δεν ξέρω αν καταλάβατε τι εννοώ και έχετε να μου κάνετε καμία πρόταση.

  9. #69
    Εγγραφή
    14-12-2007
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παντως ποτε δε καταλαβα γιατι θα πρεπει ως υφισταμενος πελατης της, να πληρωσω 50 ευρω τελη ενεργοποιησης,50 ευρω εαν θελω το smartbox, και να χασω τα απεριοριστα κινητα

  10. #70
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    NIKAIA
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    SIEMENS-CL110
    οχι κανεις λαθος και εγω υφισταμενος πελατης ειμαι και δεν πληρωνω.Και εκτως αυτου μου εκαναν στα 43 euro του πακετου που πηρα -35% έκπτωση τους πρώτους 6 μηνες σε καταστημα της NOVA.Τα δε απεριόριστα κινητα ειναι +3 euro επιπλεον.

  11. #71
    Εγγραφή
    14-12-2007
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Στο τηλεφωνο παντως αυτο μου ειπε η υπαλληλος,50+50 εαν θελω και στο smartbox, δεν εχω προχωρησει σε κατι, για τα 3 ευρω επιπλεον το ξερω αλλα γιατι...

  12. #72
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    NIKAIA
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    SIEMENS-CL110
    Προταση μου ειναι να πας σε καταστημα.

  13. #73
    Εγγραφή
    14-12-2007
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ναι μαλλον αυτο θα κανω, thnx

  14. #74
    Εγγραφή
    18-11-2015
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από como Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα.
    Λόγω ότι θα βάλω ΕΟΝ+ σε μερικές μέρες θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής.Μπορεί οι ερωτήσεις που θα κάνω να τις θεωρήσετε κάπως...Το router το έχω στην κρεβατοκάμαρα άλλα λόγω πολλών προβλημάτων δεν έπιανε ασύρματα και τοποθέτησα και ένα modem για το υπόλοιπο σπίτι.Τώρα με το box eon+ που θα τοποθετήσω θα πρέπει να βάλω POWERLINE..Καταλαβαίνω ότι το POWERLINE
    συνδεεται με την ηλ/κη εγκατάσταση του σπιτιού.Η ερώτηση είναι .Τα POWERLINE εκτός από το καλώδιο ethernet βγάζει και wifi ή είναι μόνο για ethernet σύνδεση.Το πρόβλημα μου θα ειναι στο wifi πως θα μπορέσω να το ενισχύσω.Δεν ξέρω αν καταλάβατε τι εννοώ και έχετε να μου κάνετε καμία πρόταση.
    TP-link μην παρεις γιατιω εχει γραφτει οτι εχουν προβλημα με μαυρες οθονες. Βεβαια δεν ξερω αν ειναι θεμα της νοβα και οχι της μαρκας

  15. #75
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Υπάρχει κανενας κινδυνος αν σε δορυφορικο πακετο ενεργοποιήσω το eon σε ενα ταμπλετ να γίνει αυτόματα ανανεωση συμβολαίου ή να υπαρξει οποιοδήποτε κοστος;

Σελ. 5 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 3456710 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας