Σελ. 36 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 16263134353637384146 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 526-540 από 736
  1. #526
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.893
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχει e-banking ενεργοποιημένο στην τράπεζα στο όνομα της?
    Όχι δεν έχει, η ταυτοποίηση έγινε επιλέγοντας πάροχο τηλεφωνίας κι όχι τράπεζα για web-banking.

  2. #527
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων


    έχουν e-banking ενεργοποιημένο στην τράπεζα στο όνομα τους?

    - - - Updated - - -



    έχει e-banking ενεργοποιημένο στην τράπεζα στο όνομα της?
    1ον δεν δήλωσα πουθενά τα στοιχεία λογαριασμού σε κάποια τράπεζα για να κάνω την διαδικασία, η Μητέρα μου έχει λογαριασμό ebanking αλλά όχι με το κινητό που δηλώθηκε.

    Η διαδικασία έγινε σε κάθε περίπτωση χωρίς χρήση κωδίκων τραπέζης

  3. #528
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    1ον δεν δήλωσα πουθενά τα στοιχεία λογαριασμού σε κάποια τράπεζα για να κάνω την διαδικασία, η Μητέρα μου έχει λογαριασμό ebanking αλλά όχι με το κινητό που δηλώθηκε.

    Η διαδικασία έγινε σε κάθε περίπτωση χωρίς χρήση κωδίκων τραπέζης
    δεν έχω λόγο να μην σε πιστεύω

    σε εμένα και στην μητέρα μου έγινε κανονικά αλλά τηρούσαμε όλες τις προυποθέσεις

    στου συναδέλφου που αφορά την μητέρα του όπως είπα το καταλαβαίνω γιατί βγήκε το μήνυμα απόρριψης

    αλλά ότι αφορά τους συγγενείς μου δεν το καταλαβαίνω καθώς έχουν κινητό τηλέφωνο - δεν έχουν σταθερό τηλέφωνο - έχουν διεύθυνση διαμονής (κατοικίας) - έχουν ηλεκτρονική διεύθυνση ταχυδρομείου (email) - δεν έχουν e-banking ενεργοποιημένο στην τράπεζα κάτι από όλα αυτά χτυπάει στο σύστημα και τους παραπέμπει στο ΚΕΠ

    διάβασα και τις οδηγίες και πίστεψε άκρη δεν βγάζω...

    - - - Updated - - -

    λοιπόν ξανά έκανα την διαδικασία για τα συγγενικά μου πρόσωπα

    μπαίνω στο ΕΜΕπ. με τα στοιχεία τους από την ΕΦΟΡΙΑ (GOV.GR)

    βλέπω κανονικά τα στοιχεία τους ΑΦΜ/ΑΜΚΑ και τα λοιπά

    επιλέγω το πεδίο δήλωση αριθμού κινητού τηλεφώνου

    αποστολή κωδικού

    έρχεται ο κωδικός μου τον λένε πατάω την επιβεβαίωση και εδώ θα έπρεπε να βγει το παράθυρο που να μου λέει να επιλέξω τον πάροχο κινητής τηλεφωνίας αντί αυτού (ούτε καν μήνυμα περί μη επιβεβαίωσης αριθμού κινητού ή λάθους) με παραπέμπει κατευθείαν στο βήμα επιβεβαίωσης μέσω πιστωτικού ιδρύματος (e-banking)

    τι δεν πάει καλά εδώ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 02-01-22 στις 18:02.

  4. #529
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Πρέπει να την έχουν αφαιρέσει την επιλογή για επιβεβαίωση με πάροχο υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας.

    Πριν λίγες ώρες προσπάθησα να το κάνω στα πεθερικά μου και αν επιλέξεις "δεν χρησιμοποιώ e-banking" σε παραπέμπει στο ΚΕΠ. Δεν έχει πουθενά αλλού επιλογή για "πάροχο υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας".

    Όλα αυτά κατευθείαν στο web app του μητρώου επικοινωνίας.
    OK boomer

  5. #530
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να την έχουν αφαιρέσει την επιλογή για επιβεβαίωση με πάροχο υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας.

    Πριν λίγες ώρες προσπάθησα να το κάνω στα πεθερικά μου και αν επιλέξεις "δεν χρησιμοποιώ e-banking" σε παραπέμπει στο ΚΕΠ. Δεν έχει πουθενά αλλού επιλογή για "πάροχο υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας".

    Όλα αυτά κατευθείαν στο web app του μητρώου επικοινωνίας.
    Μπορεί όντως να κάνουν αλλαγές και να μην είναι διαθέσιμο αυτή την στιγμή

  6. #531
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν πας στο κέντρο εμβολιασμού μπορείς να δηλώσεις και άλλο τηλέφωνο, το είχα κάνει για τον πατέρα μου γιατί δεν είχε μαζί του κινητό και έτσι τα υπόλοιπα ήρθανε σε εμένα. το ίδιο γίνεται για κάτι γνωματεύσεις που γίνονται κάθε μήνα για οξυγόνο, ενώ κανονικά στο e-rantevou έχει περασμένο το δικό του κινητό.
    Ναι, το γνωρίζω αυτό αλλά δεν έχει σχέση με αυτό που αναφέρω. Η φίλη έκλεισε το ραντεβού για την 3η πριν κάποιο καιρό και της ήρθαν κανονικά τα μηνύματα επιβεβαίωσης στους λογαριασμούς της (sms/email) και όταν την Τρίτη που μας πέρασε πήγε να το αλλάξει (όλα μόνη της, όλα στο δικό της σύστημα) για κάποιον ανεξήγητο λόγο έσκασαν σε εμένα οι ενημερώσεις, χωρίς να έχω ανακατευτεί πουθενά.

    Χτες διαπιστώσαμε ότι στη σελίδα "της" στο εμβόλιο, υπήρχαν τα δικά μου στοιχεία επικοινωνίας (ούτε καν, κιόλας...το email που είχε δηλωμένο είναι το 3ο μου, αυτό που έχω για εγγραφές σε διαγωνισμούς, site της πλάκας κλπ). Να τα έβαλε αυτή και να πουλάει τρέλα, δύσκολο, πολύ δύσκολο.

    Κάποια στιγμή, κοντά στο χρόνο πριν είχα κάνει κάποιες δουλειές στο σύστημά της (βασικό στήσιμο windows, office κλπ) αλλά σίγουρα δεν είχα περάσει τα στοιχεία μου στο emvolio/gov της).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι αν το κινητό είναι στο όνομα σου θα το πάρουν απο τον πάροχο σου
    Έφαγα άκυρο σήμερα για τα πεθερικά μου, χωρίς e-banking. Μου ζητά να απευθυνθώ σε ΚΕΠ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ περίεργο που κατάφερα και ολοκλήρωσα τη διαδικασία για τη μητέρα μου, η οποία δεν έχει e-banking.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά ισχύει. Πρόσφατα το έκανα.
    Δηλώνεις στο ΕΜΕπ το κινητό, αρχικά γίνεται επιβεβαίωση με sms αλλά η τελική επαλήθευση γίνεται επιλέγοντας τουλάχιστον μία τράπεζα στην οποία ο κάτοχος του κινητού έχει e-banking.
    Μόνον στην περίπτωση που δεν έχει, τότε και μόνον τότε σου ζητά να γίνει μέσω ΚΕΠ και δεν προχωρά στην ενημέρωση των στοιχείων.
    Αυτό ακριβώς.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν έχει, η ταυτοποίηση έγινε επιλέγοντας πάροχο τηλεφωνίας κι όχι τράπεζα για web-banking.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να την έχουν αφαιρέσει την επιλογή για επιβεβαίωση με πάροχο υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας.

    Πριν λίγες ώρες προσπάθησα να το κάνω στα πεθερικά μου και αν επιλέξεις "δεν χρησιμοποιώ e-banking" σε παραπέμπει στο ΚΕΠ. Δεν έχει πουθενά αλλού επιλογή για "πάροχο υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας".

    Όλα αυτά κατευθείαν στο web app του μητρώου επικοινωνίας.
    Απόλυτα, στο 100%, αυτό που έγινε σήμερα σε εμένα.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  7. #532
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    εγώ για συγγενικό μου πρόσωπο που εχει e-banking απο παλιά χωρίς επιβεβαιωμένο κινητό, δεν το δέχεται και μου λέει για ΚΕΠ

    λογικά πρέπει να το φτιάξω κάποια στιγμή σύντομα γιατι και το e-banking χωρις το κινητό εχει μειωμένη λειτουργικότητα γενικά στο τι σε αφήνει να κάνεις




  8. #533
    Εγγραφή
    07-06-2011
    Μηνύματα
    305
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    Netgear D6200
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί όντως να κάνουν αλλαγές και να μην είναι διαθέσιμο αυτή την στιγμή
    Δεν δουλεύει χωρίς e-banking τουλάχιστον από τον Οκτώβριο του 2021. Αν κάποιος έχει προγενέστερη εμπειρία, ας τη μοιραστεί μαζί μας.

  9. #534
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spelljammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν δουλεύει χωρίς e-banking τουλάχιστον από τον Οκτώβριο του 2021. Αν κάποιος έχει προγενέστερη εμπειρία, ας τη μοιραστεί μαζί μας.
    Το είχα κάνει παλιότερα, σήμερα που δοκίμασα για γνωστό όντως δεν το δέχεται χωρίς τράπεζα, να παίζει τίποτα με την wind;

  10. #535
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Μπα και σε Cosmote και Vodafone συμβαίνει το ίδιο.

  11. #536
    Εγγραφή
    21-12-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    951
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15/1 Mbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    TP-LINK TD-W8970
    SNR / Attn
    6(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί πιο πίσω, αλλά αν δηλωθεί το κινητό στο εθνικό μητρώο επικοινωνίας νομίζω μπορείς να περάσεις κανονικά τα έγγραφα με κωδικούς taxisnet.

    Άκυρο έχει αναφερθεί ήδη.

  12. #537
    Εγγραφή
    14-06-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Σας έχω ένα ωραίο case. Xiaomi κινητό κάνει όλα τα βήματα σωστά αλλά δεν φορτώνει την φωτό αρα δεν μπορει να αποθηκευση την ταυτοτητα. Αν βάλω λογαριασμό άλλου την φορτώνει κανονικά.
    Αρα δεν έχουν ανεβασει σωστά την φωτό μου;

    ξερει κάποιος τι πρέπει να κάνω;

  13. #538
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    άρα δεν τρελάθηκα ακόμα...

    όντως έχουν εξαφανίσει το βήμα με την επιβεβαίωση όπου διάλεγες πάροχο κινητής τηλεφωνίας ανάμεσα σε COSMOTE/VODAFONE/WIND/NOVA και σε πάει στο βήμα με το E-Banking όπου αν δεν έχεις απλά σε στέλνει στο ΚΕΠ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Barlong Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας έχω ένα ωραίο case. Xiaomi κινητό κάνει όλα τα βήματα σωστά αλλά δεν φορτώνει την φωτό αρα δεν μπορει να αποθηκευση την ταυτοτητα. Αν βάλω λογαριασμό άλλου την φορτώνει κανονικά.
    Αρα δεν έχουν ανεβασει σωστά την φωτό μου;

    ξερει κάποιος τι πρέπει να κάνω;
    έχεις τσεκάρει τα στοιχεία σου στο ΕΜΕπ. αν είναι/φαίνονται σωστά
    έχεις τσεκάρει τα στοιχεία σου μέσω E-BANKING μέσω της υπηρεσίας Συστηθείτε - Know Your Customer ("eGov- KYC")) όπου μπορείς να τσεκάρεις όλα τα στοιχεία σου προσωπικά/επαγγελματικά.

    εγώ πάντως την εφαρμογή Covid-19 Free GR Wallet την έχω φορτώσει σε παλιό XIAOMI REDMI NOTE 4X (συναδέλφου) όλα καλά - αλλά και σε XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO (μητέρας μου) όλα καλά - σε XIAOMI REDMI NOTE 8-10 PRO (δικό μου) όλα καλά - σε XIAOMI POCO X3 PRO/F3 PRO (δικό μου) όλα καλά ακόμα και σε HUAWEI P SMART (2019) (δικό μου) όλα καλά

    τράβηξαν όλα τα στοιχεία μια χαρά.

  14. #539
    Εγγραφή
    14-06-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    άρα δεν τρελάθηκα ακόμα...

    όντως έχουν εξαφανίσει το βήμα με την επιβεβαίωση όπου διάλεγες πάροχο κινητής τηλεφωνίας ανάμεσα σε COSMOTE/VODAFONE/WIND/NOVA και σε πάει στο βήμα με το E-Banking όπου αν δεν έχεις απλά σε στέλνει στο ΚΕΠ.

    - - - Updated - - -



    έχεις τσεκάρει τα στοιχεία σου στο ΕΜΕπ. αν είναι/φαίνονται σωστά
    έχεις τσεκάρει τα στοιχεία σου μέσω E-BANKING μέσω της υπηρεσίας Συστηθείτε - Know Your Customer ("eGov- KYC")) όπου μπορείς να τσεκάρεις όλα τα στοιχεία σου προσωπικά/επαγγελματικά.

    εγώ πάντως την εφαρμογή Covid-19 Free GR Wallet την έχω φορτώσει σε παλιό XIAOMI REDMI NOTE 4X (συναδέλφου) όλα καλά - αλλά και σε XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO (μητέρας μου) όλα καλά - σε XIAOMI REDMI NOTE 8-10 PRO (δικό μου) όλα καλά - σε XIAOMI POCO X3 PRO/F3 PRO (δικό μου) όλα καλά ακόμα και σε HUAWEI P SMART (2019) (δικό μου) όλα καλά

    τράβηξαν όλα τα στοιχεία μια χαρά.
    Τα στοιχεια μου τα τραβαει και βγαζει error μονο στην φωτογραφια!!

  15. #540
    Εγγραφή
    21-07-2009
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να την έχουν αφαιρέσει την επιλογή για επιβεβαίωση με πάροχο υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας.

    Πριν λίγες ώρες προσπάθησα να το κάνω στα πεθερικά μου και αν επιλέξεις "δεν χρησιμοποιώ e-banking" σε παραπέμπει στο ΚΕΠ. Δεν έχει πουθενά αλλού επιλογή για "πάροχο υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας".

    Όλα αυτά κατευθείαν στο web app του μητρώου επικοινωνίας.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης 2022-01-03 221428.png 
Εμφανίσεις:  80 
Μέγεθος:  75,7 KB 
ID: 233727

Σελ. 36 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 16263134353637384146 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας