Σελ. 6 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 4567811 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 187
  1. #76
    Εγγραφή
    20-07-2021
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Δηλαδη,
    σε 'απλα ελληνικα',
    εντος 2022, για τους περισσοτερους απλους χρηστες dsl του οτε,
    θα δουμε, οπως και στο παρελθον (το τονιζω αυτο), αυξηση ταχυτητων δωρεαν;

    Οπως πχ οταν ειχα την πρωτη μου dsl πριν 15 χρονια, 384kbps αν θυμαμαι καλα,
    και καποια στιγμη μας αναβαθμισαν δωρεαν τη γραμμη σε 1-2mbit;

  2. #77
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Είναι λίγο ειρωνικό πάντως να λένε από 100 σε 200 τσάμπα για όσους είναι σε vdsl αλλά όσοι έχουν οπτική όχι...
    Φυσικά επειδή είναι απειροελαχιστοι αυτοί που τους πιάνει το συγκεκριμένο μάλλον πιο πολύ μαρκετινιστικο είναι παρά ουσιαστικό. Παρόλα αυτά είναι κάπως...
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  3. #78
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user2163 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το attainable θα ανέβει όταν θα πας σε 200άρα το 35b παίζει αλλιώς τώρα λογικά είσαι σε 17a

    Με τη 200άρα μπορεί να πας 160 ακόμη και 200.
    Τι SNR και attenuation έχεις;
    Για 200άρα δεν μου δίνουν διαθεσιμότητα.
    Είμαι σε 17a με SNR 12 down 36up και attenuation 6 down 4 up.

  4. #79
    Το avatar του μέλους pavlitakis
    pavlitakis Guest
    Στόχος λέει να μπουν 3,5 εκ. νέες συνδέσεις.
    Και κάπου 600,000 που υπάρχουν ήδη σημαίνει 4,1 εκατομμύρια σπίτια, όταν στην Ελλάδα έχουμε 10 εκατομμύρια πληθυσμό. Μάξιμουμ πρέπει να μένουν μόνο δύο άτομα στο κάθε σπίτι και βέβαια να μην υπάρχει καμία άλλη εταιρεία, για να βγούνε οι αριθμοί.
    Μάλλον αερολογούν όπως αερολογούσαν και με το 5G.

  5. #80
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.893
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pavlitakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στόχος λέει να μπουν 3,5 εκ. νέες συνδέσεις.
    Και κάπου 600,000 που υπάρχουν ήδη σημαίνει 4,1 εκατομμύρια σπίτια, όταν στην Ελλάδα έχουμε 10 εκατομμύρια πληθυσμό. Μάξιμουμ πρέπει να μένουν μόνο δύο άτομα στο κάθε σπίτι και βέβαια να μην υπάρχει καμία άλλη εταιρεία, για να βγούνε οι αριθμοί.
    Μάλλον αερολογούν όπως αερολογούσαν και με το 5G.
    Βάλε επιπλέον κι ότι έχει να μπει με το UFBB ΣΔΙΤ, θα πάρει μερικά χρόνια αλλά μέχρι το 2027 σίγουρα θα είμαστε μέρα με νύχτα σε σχέση με σήμερα.

  6. #81
    Εγγραφή
    11-07-2008
    Μηνύματα
    622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Nova (καφαο ΟΤΕ)
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΥΝΤΑΙΟ
    Router
    VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 4.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δηλαδη για να καταλαβω, οσοι παιρνουμε με χαλκο απο καμπινες vdsl θα μας διπλασιασουν την ταχυτητα?

  7. #82
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pavlitakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον αερολογούν όπως αερολογούσαν και με το 5G.
    Τι λέγανε για το 5G ??
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  8. #83
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.246
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    αν ένας ειναι σε vdsl 50/5 απο αστικό κέντρο (και όχι vectoring) και πιάνει max 45/5 , υπάρχει περίπτωση να πάει σε 45/10mbps ή θα του πουνε οτι αφου η γραμμή σου δεν πιάνει παραπάνω download δε θα σου δώσουμε και παραπάνω upload?

  9. #84
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Deutsche Telekom ναι ναι καλά εδώ δεν κατάφερε να το κάνει τόσα χρόνια στην γερμανία, θα το κάνει στην ελλάδα ... Οση περιπτωση υπαρχει να στη φερει ο τσεο . Υποβαθμιση και καρτελ θα πεσει . Ακομα περιμενουμε το 5 το G εδω

  10. #85
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marvelx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως πχ οταν ειχα την πρωτη μου dsl πριν 15 χρονια, 384kbps αν θυμαμαι καλα,
    και καποια στιγμη μας αναβαθμισαν δωρεαν τη γραμμη σε 1-2mbit;
    Ναι και εμένα αυτό που ήρθε στο μυαλό. Απο 384 πήγαμε σε 768, ο περίφημος "διπλασιασμός".

    Δηλαδή αν το κατάλαβα καλά όσοι έχουν 100 θα πάρουν 200 στην ίδια τιμή ενώ όσοι έχουν ήδη 200 θα συνεχίσουν να πληρώνουν παραπάνω χωρίς να έχουν μεγαλύτερη ταχύτητα απο τους "αναβαθμισμένους" 100άρηδες;

    Επίσης επειδή το marketing τα έχει κάνει σ$&(#&α και οι λέξεις χάνουν το νόημα τους, όταν λέει οτι είναι διαθέσιμο το "COSMOTE Fiber" σημαίνει οπτική ή απλά έτσι τα λένε όλα;

  11. #86
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Eτσι τα λενε ολα . Εδω wind / μουγκαφον / ποτες λενε FIBER αλλα χαλκος το last mile δηλαδη σκ@τα ταχυτητα παιρνεις τελικα ..... Kαι τους ρωτας που ειναι το fiber to home και εκει γαργαρα .... Τσεκαρα το 100 τους και πεφτει τελικα στα 70 .... Το 50 μου το ριξανε στα 40 ... Γενικα ολα πανε κατω - vectoring δεν εχουν οι καραγκιοζηδες ακομα τελος 2021 και οσο φουλαρουν τοσο θα πεφτει ... Και τωρα που σπρωχνουν και τα 200 εχει να γινει του χαλκου και της ματισης το καγκελο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 16-12-21 στις 00:27.

  12. #87
    Εγγραφή
    26-01-2021
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14335 /1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport 2i
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγω παιρνω απο Α.Κ. και εχω adsl. Ειχα παει προσφατα σε 50vdsl και επιανα 22 και μερα με την μερα έπεφτε μεχρι και τα 8mbps ενω με το adsl σταθερα 13mbps. Ειχα απειρες αποσυνδεσεις crc errors και αναγκαστηκα να γυρισω σε adsl και ολα εφτιαξαν. Δηλαδη τωρα ετσι και μας πανε ολους σε 50vdsl που παίρνουμε απο AK θα παρουν φωτια οι καμπινες ρε μαγκες και δεν ξερω και ολας ποσα mbps στα 50 θα εχει ο καθενας και τι ποιότητα ιντερνέτ. Και δεν εχουμε ακόμα ftth και μας εχει αναλάβει η wind ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

  13. #88
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κοζανίτης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς τώρα δεν κάνουν τίποτα, μόνο σωλήνες (αναμονες) έχουν περάσει σε κάποιους κεντρικούς/εμπορικούς δρόμους
    Είναι όμως παρατημένα έτσι πάνω από χρόνο..
    Τουλάχιστον ας δώσουν 10mbps up στην 50αρα από Α/Κ..
    Η cyta έδινε παλιά 50/10 από α.κ... Τώρα νομίζω ότι δίνει η wind..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nasos996 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το προβλημα ειναι οτι μερικοι μεσα ειμαι και εγω δεν εχουν ουτε vdsl ουτε ftth αλλα το απαρχαιωμένο adsl που πιανεις με το ζορι 13 mbps, θα ερθει το 2022 και πολυ φοβαμαι οτι ακομα θα ειμαστε στα ιδια.
    Όπως το λες...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκεί που δεν υπάρχει FTTH..
    αλλά μόνο VDSL..

    Και όπως έχουμε δει πλέον ο OTE άρχισε έργα FTTH και εκεί που υπάρχει VDSL..

    Στο τέλος θα πούμε.. ευτυχώς εμένα με πήρε η Wind!!
    Τι εννοείς σε πήρε η wind;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kerato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολίτες 2 ταχυτήτων και με ολοένα αυξανόμενο gap μεταξύ μας.
    Αυτοί που ήδη έχουν καλές συνδέσεις θα αναβαθμιστούν περαιτέρω και εμείς που παλευούμε με την adsl στα 10Mbps θα πάμε στον απόπατο.....
    Τραγωδία.
    Και εσύ όπως τα λες..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    50 - 100 1000
    εχουν περασει 13 χρονια, και απο τα 6,5 με adsl πηγα στα 7.5 με vdsl , (ανεβηκε ομως το upload)
    το να επιδιορθωσουν τα προβληματα που ηδη υπαρχουν σε ποια σφαιρα φαντασιας εμπιπτουν ;
    Τόσο καλα πήγε η αλλαγή σε vdsl ε;
    Σε τι απόσταση μιλάμε;
    Εμένα πάντως έστω κ αυτή η αλλαγή αν ήταν δωρεάν και η γραμμή σταθερή δεν θα με χαλαγε..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομίζω να μπορούν να δώσουν 400 με χαλκό. Ακόμα και αν γίνεται θα πρέπει να είσαι στα 10 μέτρα απο την καμπίνα.
    Το g.fast έχει ψωμί ακόμα... Αλλά στη πράξη τι θα γίνει.... Άγνωστο..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως φαίνεται ο ΟΤΕ θέλει κάποιααα στιγμή να σταματήσει το ADSL και το 24άρι..

    Από την άλλη μάλλον θέλει να φύγει και το 50άρι από τις VDSL..
    δηλαδή να πάει το VDSL όπως και το FTTH με ελάχιστη 100 Mbps..

    και όσο πιάνεις βέβαια από τα 100..

    Για αυτούς κοντά στα Α/Κ σαφώς δεν είναι λύση το 50 και όσο πιάνεις..
    πιστεύω τουλάχιστον αυτός θα προχωρήσει πολύ το FTTH εκεί..
    Φαντάζει όνειρο αυτό που λες, ολίγον τι...
    Να εξαφανίσει την 24αρα η τη 50αρα..
    Θερινής νυκτός...
    Κάτσε να τα δούμε εμείς πρώτα και μετά τα λέμε...
    Σαν να βιάζεται λίγο ο οτες σε αυτο το τελευταίο αν όντως ισχύει..
    Εμένα η κυρια απορία μου είναι τι θα γίνει με τις γραμμές από α.κ... Και κυρίως με αυτές που είναι πιο μακριά.. Όχι για αυτές κοντά στα α.κ.. Αυτές θα είναι πιο εύκολο να πάνε στα 50... Μέχρι να έρθει το ftth..
    Εδώ εμείς περιμένουμε το vectoring ακόμα....
    Σκέτο μπλέξιμο μιλάμε φίλε...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνεχιζω να αναρωτιεμαι τι θα γινει με τους 1000αδες που ειναι σε Α/Κ, ηδη οι γραμμες δε τη παλευουν για τα 50. Εαν γινει αναβαθμιση στο Α/Κ και πανε ολες οι adsl σε vdsl τοτε μονο απο crosstalk θα πεσουν στα ταρταρα. Αρα τι ακριβως θα κανουν;
    Όπως αναφέρθηκε... Το τεχνικά εφικτό.. Μάλλον σημαίνει ότι θα περιμένουμε ακόμα...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τεχνικα δυνατο ειναι να γυρισουν τα Α/Κ σε vdsl, το τι θα δινει ειναι αλλο θεμα

    Oπτικες τουλαχιστο στη Πατρα δε προκειται να δουμε μεχρι το 2024 και αυτο με τη προυποθεση οτι θα αλλαξει ο δημαρχος (πλην ενος τμηματος που το ειχε η vodafone και τα "βρηκαν").
    Όπως το λες για τις γραμμές από α.κ...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν πάνε όλοι σε οπτική ίνα, πολλοί μένουν στο vdsl παροτι υπάρχει διαθέσιμο το fiber στη γειτονιά τους.. Αυτούς στοχεύουν με τη δωρεάν αναβάθμιση της ταχύτητας, να τους αναγκάσουν να καταργήσουν το vdsl.
    Γιατί το ftth έχει πονοκέφαλο για να το βάλεις... Εκτός αν κάνουν την όλη διαδικασία πιο εύκολη.. Αναφέρομαι για πολυκατοικίες..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνεχίζουν βλέπω να έχουν στην απ'έξω τις upload ταχύτητες.
    Εμείς εδώ δεν έχουμε νιώσει το upload της 50αρας... Οπότε τι λέμε...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nothing Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι λίγο ειρωνικό πάντως να λένε από 100 σε 200 τσάμπα για όσους είναι σε vdsl αλλά όσοι έχουν οπτική όχι...
    Φυσικά επειδή είναι απειροελαχιστοι αυτοί που τους πιάνει το συγκεκριμένο μάλλον πιο πολύ μαρκετινιστικο είναι παρά ουσιαστικό. Παρόλα αυτά είναι κάπως...
    Αν όντως ισχύει αυτό, ναι, είναι άδικο για τους ftth..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν ένας ειναι σε vdsl 50/5 απο αστικό κέντρο (και όχι vectoring) και πιάνει max 45/5 , υπάρχει περίπτωση να πάει σε 45/10mbps ή θα του πουνε οτι αφου η γραμμή σου δεν πιάνει παραπάνω download δε θα σου δώσουμε και παραπάνω upload?
    Σε αυτό που ρωτάς πιστεύω όχι...
    Μόνο η wind δίνει 50/10 από α.κ νομίζω..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KgEO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παιρνω απο Α.Κ. και εχω adsl. Ειχα παει προσφατα σε 50vdsl και επιανα 22 και μερα με την μερα έπεφτε μεχρι και τα 8mbps ενω με το adsl σταθερα 13mbps. Ειχα απειρες αποσυνδεσεις crc errors και αναγκαστηκα να γυρισω σε adsl και ολα εφτιαξαν. Δηλαδη τωρα ετσι και μας πανε ολους σε 50vdsl που παίρνουμε απο AK θα παρουν φωτια οι καμπινες ρε μαγκες και δεν ξερω και ολας ποσα mbps στα 50 θα εχει ο καθενας και τι ποιότητα ιντερνέτ. Και δεν εχουμε ακόμα ftth και μας εχει αναλάβει η wind ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.
    Ίσως θα δοκιμάσουν πρώτα αν είναι σταθερή η γραμμή και θα πράττουν αναλόγως; Καιρός να υιοθετήσουν και το προφίλ 8Β για τις 50αρες από το α.κ, μέχρι να έρθει το ftth στη περιοχή τους..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #89
    Εγγραφή
    28-12-2004
    Περιοχή
    Κομοτηνή
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αργά ή γρήγορα θα γίνει κι αυτό από ότι έχει ειπωθεί μέσα στο forum από "inside info".
    Έχεις κάποια περισσότερη πληροφορία για το μεγαλύτερο upload;;; Και εμένα με ενδιαφέρει το μεγαλύτερο upload αλλά ψάχνοντας δεν βρήκα τίποτα μέσα στο forum. Το 50/5 , 100/10 & 200/20 πιστεύω πλέον δεν είναι αρκετό για αρκετούς και κάτι όπως 50/10 , 100/30 & 200/80 θα ήταν πολύ καλύτερα. Δηλαδή 20% το upload σε σχέση με το download στην 50άρα, 30% στην 100άρα και 40% στην 200άρα.

  15. #90
    Εγγραφή
    18-09-2021
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Το Καλοκαίρι του 2020 με παρότρυνση τεχνικού του ΟΤΕ, έξω από Καφαο Χαλκού (απέναντι από την πολυκατοικία κατασκευής του 2007) και 450 μέτρα απόσταση από το Α/Κ του ΟΤΕ Δήμος Ελευθερίου-Κορδελιού, ότι αν το γυρίσω σε VDSL θα πιάνω τουλάχιστον 40 download και 5 Upload. Έγινε η αλλαγή σε VDSL και έπιανα 13 download και 5 Upload! Αναγκάστηκα να επιστρέψω στην προηγούμενη κατάσταση DSL 9 download και 0,8 Upload προκειμένου να μην χρεώνομαι άσκοπα υπηρεσίες που δεν μπορούσαν να μου προσφέρουν! Την πήρα την VDSL γεύση του ΟΤΕ (το 2020) τι μπορεί να αλλάξει χωρίς οπτικές ίνες στην περιοχή, για μας το 2022;
    Και φυσικά με τη λήξη πήγα σε DSL Wind, σε δίκτυο χαλκού του ΟΤΕ...

Σελ. 6 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 4567811 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας