Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση 76-77 από 77
  1. #76
    Εγγραφή
    02-02-2005
    Περιοχή
    Data Center
    Μηνύματα
    851
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα, υποχρεωμένοι δεν ήταν, καθότι και στον ΟΤΕ να είναι η ευθύνη, η διαδικασία πάει μέσω του συστήματος δήλωσης βλάβης. Απλά νομίζω ότι δεν είχαν τη διάθεση να ικανοποιήσουν αυτό που τους ζήτησα ευγενικά. Βασίστηκα στη διάθεση, την ευγένεια και το χρόνο που ενδεχομένως είχαν. Όμως δεν ήμουν τυχερός και μου απάντησαν τυπικά. "Σε μεριζόμενη γραμμή FORTHnet, εμείς δεν ασχολούμαστε. Δήλωσε ξανά βλάβη σε αυτούς." Το γεγονός ότι θα πάει το αίτημα αποκατάστασης τελικά σε αυτούς, δεν τους άγγιξε, αφού απάντησαν δεύτερη δικαιολογία "Δεν έχουμε το hardware για τον έλεγχο."

    Ευελπιστούσα να ρίξουν μία γρήγορη ματιά μήπως ήταν κάτι εύκολο (κακή επαφή καλωδίου), αλλά δε θέλησαν (ούτε ήταν υποχρεωμένοι όπως είπα). Άλλωστε η παρατυπία δική μου ήταν που επισκέφτηκα το Α/Κ. Μάλιστα κάποια στιγμή μου είπαν ότι την περασμένη εβδομάδα κάηκαν πάρα πολλά splitter (καίγονται αυτά; ), αλλά δεν είμαι σίγουρα στην περίπτωση αυτή, διότι τότε δε θα λειτουργούσε ούτε το τηλέφωνο από τον ΟΤΕ.

    Απαράδεκτα πολλές μέρες πάντως διαρκεί η διαδικασία. Σα να λες στο σουβλατζή ότι ξέχασε να σου βάλει αλάτι στο σουβλάκι κι εκείνος να παίρνει τηλέφωνο στις αλυκές για να μάθει γιατί δε στέλνουν αρκετά αλμυρό αλάτι, μετά να σε στέλνουν στο γιατρό για να δουν μήπως έχασες τη γεύση σου και στο τέλος να κοιτάνε αν έχει αλάτι η αλατιέρα τους. Πρέπει να μάθω σε ποια ρεγκλέτα είναι ο βρόχος μου, για να πηγαίνω να τον κοιτάω μόνος μου.
    Μπορεί να στο πει άνετα ο πάροχος σου αυτό. Αρκεί να πέσεις σε κάποιον ξύπνιο υπάλληλο που θα καταλάβει τι ζητάς. Βοηθάει μερικές φορές αυτός ο πλάγιος-μπακαλιστικος τρόπος σε συνδυασμό με τον αριθμό της βλάβης σου φτάνει να πέσεις στην περίπτωσή σου σε κάποιον εξυπηρετικό υπάλληλο του Α/Κ που επίσης να είναι σε θέση να ψάξει τα συστήματα του. Συνήθως αν ακούσουν τον άλλο να μιλάει ευγενικά με σαφείς τεχνικούς όρους, ξέρει τι ζητάει και καταλάβουν ότι είναι της "δουλειάς", τον εξυπηρετούν. Από προσωπική εμπειρία. Αλλά από ότι φαίνεται δεν είχες τύχη

  2. #77
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.043
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Σήμερα έχω 8Mbit (πριν είχα 20) ADSL, αλλά δεν έχω τηλέφωνο. Τι έκαναν πάλι οι τύποι στο Α/Κ;

    Τελικά θα έχει χαλάσει το splitter και θα έχουν καρφώσει πάλι την ADSL σκέτη...
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Παρόμοια Θέματα

  1. Μετάβαση σε 2play απο shared llu
    Από eye στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-08, 16:02
  2. Μετάβαση από shared llu σε shared llu
    Από contime στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-07, 23:12
  3. Μετάβαση απο shared LLU se full LLU
    Από understatement στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-07, 13:42
  4. Μετάβαση από 1Bill σε Shared LLU
    Από kostask στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-07, 15:27
  5. Μεταβαση απο shared σε ful llu
    Από eye στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-07, 22:00

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας