Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 58
  1. #16
    Το avatar του μέλους stelpas
    stelpas Guest
    Μηπως εχει ακουσε κανεις ποτε θα αναβαθμιστουμε και εμεις στα νησια...;

  2. #17
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelpas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηπως εχει ακουσε κανεις ποτε θα αναβαθμιστουμε και εμεις στα νησια...;
    εδω περιμενει ακομα η μιση Πάτρα και πολλα κεντρα σε μεγαλες πολεις...
    ελπιζω απο Σεμπτεβριο να γινει κατι..


  3. #18
    Εγγραφή
    19-11-2005
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    sagem 1540wg
    Για το θέμα με την 2mbit να ξέρεις ότι μπορει να γίνει και θα γίνει. απλά πρεπει να πάει συνεργείο και να σου κάνει νέα κατασκευή. να περάσεις και πάλι στο παλιό dslam. για το ερώτημα που έθεσες άν μπορεί ο οτε να σου πει για συγκεκριμένο μέρος αν μπορεί να βαλει καποιος adsl μεγαλύτερη των 2mbit θα σου έλεγα πως όχι το εμπορικό του κομμάτι. τι εννοώ ο οποιοσδήποτε dealer ή agent στο 134 δεν έχει την εφαρμογή για να δει το attenable της γραμμή σου. αντιθέτως κάποια router την έχουν και σου λένε μέχρι πόσο αντέχει η γραμμή σου.ΑΛΛΑ σου λένε για το dslam που είσαι τώρα. αν δεν ειναι adsl2+ τότε ουτε οι τεχνικοι του οτε ξερουν αν μπορεις να παιξεις πριν γίνει η μεταφορά.

    Μια πρόταση μου είναι(χωρίς να ξέρω αν γίνεται) να πάρει κανείς το 121 να το δηλώσει σαν βλάβη και να πει:

    επιεδή θέλω να πάω στα 8 mbit και δεν θέλω μεταφερθώ και μετά να έχω προβλήματα και εκτός αυτού να τρέχω και τα συνεργεία άδικα,μπορουν οι τεχνικοί να μου πουν τι attenable έχει η γραμμή μου?

    δεν ξέρω αν το κάνουν αλλά σίγουρα για να γλειτωσουν να πάει 2 φορές συνεργείο αν έχει πρόβλημα απόστασης σίγουρα θα το προτειμουν.

  4. #19
    Το avatar του μέλους stelpas
    stelpas Guest
    εδω περιμενει ακομα η μιση Πάτρα και πολλα κεντρα σε μεγαλες πολεις...
    ελπιζω απο Σεμπτεβριο να γινει κατι..
    Και τι ειναι η Πατρα μπροστα στη Σκοπελο;;;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stelpas : 21-08-07 στις 15:04.

  5. #20
    Το avatar του μέλους DaveMurray
    DaveMurray Guest
    το θεμα ειναι μπορω να επανελθω σε 2? θελει διαδικασια ολοκληρη και πιστευω να γινει.
    Εφόσον έχεις conn-x (για conn-x ξέρω) παίρνεις το 134 και αφού δούν ότι όντως αφού η προτιμώμενη ταχύτητα καθόδου δεν μπορεί να επιτευγχει, μπορείς να μεταβείς πάλι στα 2 mbit χωρίς καμία απολύτως επιβάρυνση η υποχρέωση στις δεσμεύσεις, μέσα σε 3-5 εργάσιμες ημέρες.

  6. #21
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΚΑΝΗ
    Router
    Thomson
    SNR / Attn
    59.0(dB) / (dB)
    ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΜΕΤΑ 1 ΒΔΟΜΑΔΟΣ ΑΠΟΥΣΙΑΣ (ΛΟΓΩ ΜΗ ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΥΝΔΕΣΗ) επανηλθα. ακουστε για οσους δε βαριεστε να διαβασετε.
    Μετα τα προβληματα συνδεσης επικοινωνησα με τοπικους τεχνικους και ακουστε απαντηση :
    ΩΧ ΜΩΡΕ ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ , ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΗ ΚΑΤΕΒΗΚΑΤΕ ΟΛΟΙ? ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΤΕ? ΤΙ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΖΗΤΑΤΕ. Ακουσον ακουσον και τι ρωτησα? επειδη ζητησα αναβαθμιση και ειπα οτι αυτη εγινε αλλα δε μπορω να συνδεθω πιθανον λογω αποστασης κατα τη γνωμη μου και το μη συγχρονισμο λογω θορυβου, ασε μολις ρωτησα να μαθω με ποιον μιλαω..... ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΟΛΟΙ ΜΑΘΑΤΕ ΑΠΟ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΘΟΡΥΒΟΥΣ ΚΛΠ. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΝΑΜΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ... ΕΙΣΑΙ ΟΚ , ΑΣΕ ΜΕ ΓΙΑΤΙ ΧΤΥΠΑΝΕ ΤΗΛΕΦΩΝΑ. Ε οχι κι ετσι ρε παιδια τι ειπα στο κατω κατω? λες και ειχα προηγουμενα... Τελικα αναγκαστηκα πηγα στον ΟΤΕ της περιοχης βρηκα συζητησιμους ανθρωπους , ου ζητησαν συγνωμη εκ μερους ΟΤΕ και υπευθυνος με διαβεβαιωσε και μου εδωσε βεβαιωση οτι η περιοχη μου δυστυχως μετα βιας σηκωνει 1ΜΒ συνδεση και αντε καμμια φορα και κατι παραπανω. αναγκαστηκα ξαναεπικοινωνησα με ΟΤΕΝΕΤ εστειλα εντυπα,αιτησεις βεβαιωσεις κλπ με φαξ. και σημερα μολις επανηλθα στα 2ΜΒ στραβα κουτσα και κανουμε ΜΟΚΟ!! που λενε και υπομονη για κατι καλυτερο.Ευχομαι μετα της ληξης της συνδρομης στο νεο ετος μηπως γινει κατι η μηπως βρουμε κανενα παροχο καπως καλυτερο , κατι σε ασυρματο βεβαια κλπ δε ξερω κι εγω τι.

    Ολα καλα ρε παιδια επρεπε να φαω τοσο τρεξιμο?? οχι βεβαια οτι και τα 2ΜΒ τρεχουν σωτσα.. πχ. αυτη τη στιγμη κατεβαζω μαξιμουμ με 110ΚΒ τι να κανουμε ..... ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΥΝΔΕΣΗ.......

  7. #22
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παρόμοια προβλήματα εχω και εγώ με οτενετ 1mbit. Το πρωί η σύνδεση πετά και από το μεσημέρι και μετά πάει χάλια. Το attenuation είναι στο 51 και το snr στο 17-19. Σχετικά καλά για την ταχύτητα μου.
    Εχουμε dslam siemens. Η οτενετ μου λέει δεν είναι εγγυημένες οι ταχύτητες μπλα μπλα...

  8. #23
    Το avatar του μέλους DaveMurray
    DaveMurray Guest
    ΩΧ ΜΩΡΕ ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ , ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΗ ΚΑΤΕΒΗΚΑΤΕ ΟΛΟΙ? ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΤΕ? ΤΙ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΖΗΤΑΤΕ.
    ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΟΛΟΙ ΜΑΘΑΤΕ ΑΠΟ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΘΟΡΥΒΟΥΣ ΚΛΠ. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΝΑΜΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ... ΕΙΣΑΙ ΟΚ , ΑΣΕ ΜΕ ΓΙΑΤΙ ΧΤΥΠΑΝΕ ΤΗΛΕΦΩΝΑ
    Πολύ απρεπής και μειωτική συμπεριφορά αυτων των <<κύριων>>... Ούτε η συγνώμη δεν ξεπλένει την βρωμιά που υπάρχει εκεί... Να είσαι καλά συμφορουμίτη που για ακόμη μια φορά βλέπουμε την πραγματική αλήθεια και το πρόσωπο του ΟΤΕ...

  9. #24
    Εγγραφή
    27-02-2006
    Περιοχή
    ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Thomson tg585 v7
    SNR / Attn
    14,0(dB) / 50,0(dB)
    Μπορείτε να μου εξηγήσετε τις απρόσμενα καλές αυτές ταχύτητες εδώ και λίγες μέρες, με 4άρα σύνδεση ΟΤΕΝΕΤ;
    Μάλιστα αυτό επαληθεύεται από κάθε speedtester!!!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails ScreenShot001.bmp  


  10. #25
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    14200/509
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    USRobotics 9112
    SNR / Attn
    6(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyrdano Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείτε να μου εξηγήσετε τις απρόσμενα καλές αυτές ταχύτητες εδώ και λίγες μέρες, με 4άρα σύνδεση ΟΤΕΝΕΤ;
    Μάλιστα αυτό επαληθεύεται από κάθε speedtester!!!
    Αν θέλεις την άποψη μου ειδικά αυτό το speed test είναι εντελώς λάθος, δείχνει ότι να΄ ναι.
    Φαντάσου ότι εγώ με 2play και θεωρητική ταχύτητα από 12.000 15.500, το τεστ αυτό με δείχνει πιο κάτω από σένα. Όπως έχει γραφεί πολλές φορές στο forum, dοκίμασε την ταχύτητα σου κατεβάζοντας αρχεία από τοv server του πολυτεχνείου.

  11. #26
    Εγγραφή
    27-02-2006
    Περιοχή
    ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Thomson tg585 v7
    SNR / Attn
    14,0(dB) / 50,0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από amermi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θέλεις την άποψη μου ειδικά αυτό το speed test είναι εντελώς λάθος, δείχνει ότι να΄ ναι.
    Φαντάσου ότι εγώ με 2play και θεωρητική ταχύτητα από 12.000 15.500, το τεστ αυτό με δείχνει πιο κάτω από σένα. Όπως έχει γραφεί πολλές φορές στο forum, dοκίμασε την ταχύτητα σου κατεβάζοντας αρχεία από τοv server του πολυτεχνείου.
    Συμφωνώ απόλυτα, αλλά γιατί τόσο καιρό που κάνω tests από τους ίδιους testers δεν μου έδειξε ποτέ τέτοιες ταχύτητες και τώρα όλοι μου δίνουν εδώ και 5 μέρες την προαναφερθείσα.
    Και κάτι άλλο, κατεβάζοντας πριν λίγο το update του itunes, κάτω από 400 δεν έπεσε.Πρωτοφανές, τουλάχιστον για τις προηγούμενες επιδόσεις μου.
    Θα κατεβάσω και από το ΕΜΠ και θα δω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος spyrdano : 30-08-07 στις 11:32.

  12. #27
    Εγγραφή
    19-08-2007
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    micen
    ISP
    micen
    DSLAM
    HOL - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    thomson
    SNR / Attn
    8(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ΕΛΕΟΣ ρε παιδια τι να πω και γω ενασ ομοιπαθεις ειμαι προσαπθω να κατεβασω ενα αρχειο 3gbyte και με τι ταχυτητα κατεβαζω??????????????
    10-20kb/s να αναφερω οτι ειμαι σχεδον 1 χρονο πελατησ τησ οτενετ με συνδεση 1024 τι πρεπει να κανω????????? δεηση ασε που τον τελευταιο καιρο μασ πεταει συχνα εκτοσ μια η φωτιεσ μια ε εχουμε καμια βλαβη ελεοσ
    δεν λεω λιγα τα 20€ καθε μηνα αλλα λενε συνδεση στα 1024 οχι στα 384

  13. #28
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    14200/509
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    USRobotics 9112
    SNR / Attn
    6(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από asxetos_23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΛΕΟΣ ρε παιδια τι να πω και γω ενασ ομοιπαθεις ειμαι προσαπθω να κατεβασω ενα αρχειο 3gbyte και με τι ταχυτητα κατεβαζω??????????????
    10-20kb/s να αναφερω οτι ειμαι σχεδον 1 χρονο πελατησ τησ οτενετ με συνδεση 1024 τι πρεπει να κανω????????? δεηση ασε που τον τελευταιο καιρο μασ πεταει συχνα εκτοσ μια η φωτιεσ μια ε εχουμε καμια βλαβη ελεοσ
    δεν λεω λιγα τα 20€ καθε μηνα αλλα λενε συνδεση στα 1024 οχι στα 384
    Είναι λίγα τα 20€ το μήνα για 1024 ?!...... συν τα τηλέφωνα και τα απίστευτα πάγια του ΟΤΕ !
    Εντάξει ρε παιδιά δεν ξέρω, μήπως πρέπει να βάλετε 2play ? Δεν θέλω βέβαια να πάρω κανένα στον λαιμό μου σχετικά με την forthnet, γιατί ούτως ή άλλως ταχύτητα 24αρα/8 ήτοι 3.000kb/sec πραγματικά δεν πρόκειται κανένας να δει, συν τα διάφορα προβλήματα που δημιουργούνται από την μεταφορά, αλλά νομίζω ότι οικονομικά δεν υπάρχει σύγκριση. Εγώ πληροφοριακά, είμαι αυτή την στιγμή στα 1.350kb/sec από ntua.

  14. #29
    Το avatar του μέλους stelpas
    stelpas Guest
    ΕΛΕΟΣ ρε παιδια τι να πω και γω ενασ ομοιπαθεις ειμαι προσαπθω να κατεβασω ενα αρχειο 3gbyte και με τι ταχυτητα κατεβαζω??????????????
    10-20kb/s
    Αν κατεβαζεις με torrent τοτε μια χαρα εισαι....

  15. #30
    Εγγραφή
    23-09-2003
    Μηνύματα
    490
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Ολες οι προσφορές adsl αναφέρουν κατηγορηματικά, ταχύτητα ΜΕΧΡΙ 24, ΜΕΧΡΙ 4...κλπ. Συνεπώς καλύπτονται. Δεν είναι μισθωμένο κύκλωμα να έχεις σταθερές και σίγουρες ταχύτητες! Απο εκεί και πέρα, σταθμίζεις τους παράγοντες, που είναι η ποιότητα των γραμμών ΟΤΕ και η απόσταση απο το κέντρο. Ετσι ζητάς υποβάθμιση για να μήν πληρώνεις άδικα. Η 4net για παράδειγμα λέει, ΜΕΧΡΙ 24, εγώ δε πιάνω πάνω απο 20, άλλοι πιάνουν πολύ λιγότερα, οι τιμές της όμως είναι χαμηλές, και σου λέει..μπες στο ιδιόκτητο και ότι πιάσεις, εγώ δε σε περιορίζω.

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΚΡΑΥΓΗ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ
    Από Pan Kai στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-08, 13:04
  2. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-02-08, 19:18
  3. ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ
    Από gpsgr στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-07, 17:15
  4. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-06, 19:54

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας