Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 58
  1. #31
    Εγγραφή
    21-08-2007
    Περιοχή
    Edinburgh
    Μηνύματα
    256
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    70/10 FTTH
    ISP
    ASK4
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DaveMurray Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν είμαι της άποψης αυτής. Ο φίλτατος συμφορουμίτηας μας θέλει και πληρώνει για 4 mbits. Ο ΟΤΕ ας κάνει ότι πρέπει να κάνει να του δώσει τις υπηρεσίες που πληρώνει... Με οποιοδήποτε τρόπο.... Για δε βάζει κάνα επαναλήπτη, κάνα Mini Dslam, να κάνει κάτι άλλο; Λύσεις υπάρχουν, οικονομία, μιζέρια και τσιγκουνία υπάρχει απο τον Πάροχο.....
    ετσι πρεπει να γινει αλλα ολοι ξερουμε πωσ ο οτε ειναι ξεφτιλασ και δεν νιαζεται για τον καταναλοτη και δεν προκεται να βοηθισει

  2. #32
    Εγγραφή
    27-03-2004
    Περιοχή
    192.168.1.1
    Μηνύματα
    1.115
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Fritz!box 7590
    ρε παιδιά τα torrents σέρνονται ή μου φαίνεται? μετά βιας κατεβἀζω με 10κ/sec. Τι στο καλό πια? (768 γραμμή). Από http download οκ είναι περίπου
    Νέα έκδοση DSL : WARP-DSL 9.99999999999 (=10000000TerraByte/sec)

  3. #33
    Εγγραφή
    20-07-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    92
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Έχεις κάνει τις σωστές ρυθμίσεις στον torrrent manager που έχεις;
    Πχ δεν επιτρέπεται να έχεις ορίσει ως upload speed την μέγιστη που έχεις γιατί θα έχεις δραματική μείωση της ταχύτητας.
    Σε όλα τα torrent σου το κάνει αυτό; Μήπως με το συγκεκριμένο δεν έχεις τη δυνατότητα να κατεβάζεις με μεγαλύτερη ταχύτητα;

  4. #34
    Εγγραφή
    27-03-2004
    Περιοχή
    192.168.1.1
    Μηνύματα
    1.115
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Fritz!box 7590
    ρε παιδιά δεν είμαι κανας σκράπας. Χρόνια ασχολούμαι με τα torrents. Ρυθμίσεις έχω κάνει σωστές (πχ.max upload 10kb/s). Το firewall το χω ρυθμίσει. Τa max connections των win τα έχω patcharei. Χρησιμοποιώ το μtorrent 1.7.5. Μήπως; φταίει αυτό?
    εδιτ: βασικά έχω σκαμπανεβάσματα της ταχύτητας που το βλέπεις να ανεβαίνει μέχρι τα 30-40-50κβ/ς για λίγα sec και μετά πέφτει πάλι
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavpal : 31-10-07 στις 13:05.
    Νέα έκδοση DSL : WARP-DSL 9.99999999999 (=10000000TerraByte/sec)

  5. #35
    Εγγραφή
    20-07-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    92
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stavpal Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδιά δεν είμαι κανας σκράπας. Χρόνια ασχολούμαι με τα torrents. Ρυθμίσεις έχω κάνει σωστές (πχ.max upload 10kb/s). Το firewall το χω ρυθμίσει. Τa max connections των win τα έχω patcharei. Χρησιμοποιώ το μtorrent 1.7.5. Μήπως; φταίει αυτό?
    εδιτ: βασικά έχω σκαμπανεβάσματα της ταχύτητας που το βλέπεις να ανεβαίνει μέχρι τα 30-40-50κβ/ς για λίγα sec και μετά πέφτει πάλι
    Φίλε αφού σε άλλα downloads δεν έχεις πρόβλημα παρά μόνο στα torrents, δεν βρίσκω κάποιο πρόβλημα με την σύνδεσή σου παρά μόνο με κάποια από τις ρυθμίσεις ή με κάποια συγκεκριμένα torrents.

  6. #36
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    netgearDGN
    SNR / Attn
    6(dB) / 22(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DaveMurray Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ απρεπής και μειωτική συμπεριφορά αυτων των <<κύριων>>... Ούτε η συγνώμη δεν ξεπλένει την βρωμιά που υπάρχει εκεί... Να είσαι καλά συμφορουμίτη που για ακόμη μια φορά βλέπουμε την πραγματική αλήθεια και το πρόσωπο του ΟΤΕ...
    ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΘΕΣΗΣ ΤΟΥ.....ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ

  7. #37
    Εγγραφή
    02-08-2007
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    ναι. επρεπε να παρεις τον αριθμο του.

  8. #38
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.247
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spirpat Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΩΧ ΜΩΡΕ ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ , ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΗ ΚΑΤΕΒΗΚΑΤΕ ΟΛΟΙ? ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΤΕ? ΤΙ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΖΗΤΑΤΕ.

    ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΟΛΟΙ ΜΑΘΑΤΕ ΑΠΟ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΘΟΡΥΒΟΥΣ ΚΛΠ. ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΝΑΜΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ... ΕΙΣΑΙ ΟΚ , ΑΣΕ ΜΕ ΓΙΑΤΙ ΧΤΥΠΑΝΕ ΤΗΛΕΦΩΝΑ.


    Aπ' ότι φαίνεται τα άκουσες μαζεμένα και για τους υπόλοιπους και απ' ότι φαίνεται δεν είναι και λίγοι αυτοί που διαμαρτύρονται!

    Μπορεί ένας νταής ΟΤΕτζης να μην αντιπροσωπεύει την πολιτική και τη φιλοσοφία του ΟΤΕ, σίγουρα όμως τα σοβαρά προβλήματα που αντιμετωπίζει η περιοχή σου θα έπρεπε να τους έχουν απασχολήσουν πριν αρχίσουν τα παράπονα και οι γκρίνιες.

    Αυτά για όσους εξακολουθούν να πρεσβεύουν εδώ μέσα ότι ΟΤΕ = αξιοπιστία και ποιότητα...

    Ευτυχώς ξεφορτώθηκα τον ΟΤΕ οριστικά και απολαμβάνω πραγματικές ταχύτητες χωρίς να προσπαθώ να πείσω κανέναν ότι δεν έχει ιό ο υπολογιστής μου...

    ΠΟΤΕ ξανά πΟΤΕ!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikgr : 16-11-07 στις 15:18.

  9. #39
    Εγγραφή
    07-07-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο speedtester γιατι σήμερα συνδέθηκα με οτενετ στα 2048 να δω τι κάνει η γραμμή μου;

  10. #40
    Εγγραφή
    06-11-2007
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Wind
    μέχρι να ξεκινήσουν και εκεί τα προβλήματα και να μην βρίσκεις κανέναν στο τηλ

  11. #41
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εδώ και κάποιες μέρες έχουμε πρόβλημα στην Ηγουμενίτσα. Σε http και ftp πάει σχετικά καλά (το μέγιστο είναι 222 kb/sec αλλά έχει σκαμπανεβάσματα η ταχύτητα, πέφτει μέχρι τα 120 και ξανανεβαίνει στα 222) αλλά σε torrents ΣΕΡΝΕΤΑΙ. Το μέγιστο που κατεβάζω είναι 30 kb/sec, αλλά και αυτό δεν είναι σταθερό, το συνηθισμένο είναι 10kb/sec Το ίδιο πρόβλημα το έχει και άλλος γνωστός μου εδώ, και αυτός με Otenet 2048. Δοκίμασα και μια NetKey sms της Forthnet ( μέχρι 2048 δίνει ) η οποία πετάει, καμία σχέση με την otenet. Σε http και ftp πιο σταθερή και στα ΙΔΙΑ torrents που σέρνεται η otenet, η forthnet πάει μέχρι 100 kb/sec !!!!! Τι στο δ....ο έχουν κάνει; Πάλι άρχισαν με τους ελλεϊνούς κόφτες τους;;;;; Τι το ήθελα και έκανα εκ νέου εξάμηνη δέσμευση;

  12. #42
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.247
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    dimangelid ποιός σου φταίει?
    Τη "σταθερότητα" του ΟΤΕ δεν ήθελες κι εσύ?
    Σταθερά στα 10 σε έχει κι αυτός... Γιατί παραπονείσαι?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikgr : 23-11-07 στις 02:36.

  13. #43
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    dimangelid ποιός σου φταίει?
    Τη "σταθερότητα" του ΟΤΕ δεν ήθελες κι εσύ?
    Σταθερά στα 10 σε έχει κι αυτός... Γιατί παραπονείσαι?
    Και να ήθελα να πάω στο ιδιόκτητο δίκτυο της forthnet δεν γίνεται, δεν έχουν εδώ διαθεσιμότητα... Έκαναν κιόλας την εξυπνάδα και δεν δίνουν πλέον σκέτες συνδρομές (μόνο συνδρομή internet και όχι γραμμή) , ούτε καν πακέτα μέσω του ΟΤΕ (ακόμα και σε αυτό που έχουν τώρα πρέπει να πας υποχρεωτικά στο ιδιόκτητο δίκτυο, δεν μπορείς να παραμείνεις μόνιμα στον ΟΤΕ!!! Γελοίοι... Θα μπορούσα να κρατήσω την γραμμή και να βάλω Altec Telecoms για isp που όσο την είχα πριν το connx ήμουν υπερ-υπερευχαριστημένος από την απόδοσή της. Έτσι όμως το κόστος πηγαίνει κοντά στα 50 ευρώ τον μήνα

    EDIT
    Παίρνω αυτή την στιγμή το 134 για να ρωτήσω το κόστος για να το κόψω πριν τους 6 μήνες της δέσμευσης. Πήγα πριν 2-3 εβδομάδες και έκανα εκ νέου 6μηνη δέσμευση για να μπω σε χαμηλότερη τιμή ( αν θυμάμαι καλά 29,5 ευρώ τον μήνα) . Την μέρα που έκανα την ανανέωση όμως πήγαινε σφαίρα, δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα.

    EDIT 2
    Μόλις έκλεισα με το 134. Είπαν ότι θα πρέπει να πληρώσω το τέλος ενεργοποίησης της γραμμής και αν κατάλαβα καλά και κάποια ποινή στην Otenet. Η κοπέλα όταν άκουσε τι προβλήματα έχω (ήταν από την αρχή πολύ ευγενική, δεν χρειάστηκε, ούτε μου πήγαινε να φωνάξω) μου πρότεινε να κρατήσω και την Otenet γιατί η διαφορά σκέτης της γραμμής 2048 και του πακέτου μου είναι 2 ευρώ. Και όντως έχει δίκιο, από το να πληρώσω 50 και 60 ευρώ καλύτερα 2 ευρώ τον μήνα παραπάνω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimangelid : 23-11-07 στις 09:39.

  14. #44
    Εγγραφή
    07-07-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    FRITZ!Box 7530
    [QUOTE=dimangelid;1587574]Εδώ και κάποιες μέρες έχουμε πρόβλημα στην Ηγουμενίτσα. Σε http και ftp πάει σχετικά καλά (το μέγιστο είναι 222 kb/sec αλλά έχει σκαμπανεβάσματα η ταχύτητα, πέφτει μέχρι τα 120 και ξανανεβαίνει στα 222) αλλά σε torrents ΣΕΡΝΕΤΑΙ. Το μέγιστο που κατεβάζω είναι 30 kb/sec, αλλά και αυτό δεν είναι σταθερό, το συνηθισμένο είναι 10kb/sec


    Και εγώ το ίδιο πρόβλημα εχω στο Ηρακλειο Κρητης και ήθελα να μου πείτε μήπως έχω κάνει λάθος ρύθμισής αλλά είναι γενικό το πρόβλημα από ότι φαίνεται, άντε να πέραση το 6μηνο μήπως και λειτουργήσει κανένα ιδιωτικό δίκτυο και εδώ.

  15. #45
    Το avatar του μέλους stelpas
    stelpas Guest
    Μετα απο 20 μερες διακοπες γυρισα σημερα.Ανοιγω το pc και αντιλαμβανομαι πως κατι δεν παει καλα.Για την ακριβεια δεν παει καθολου.Στο ταχυμετρητη του Adslgr με 2Μbit συνδεση επιασα την διαστημικη ταχυτητα των.....343kbps!!

    Eχασα τιποτα επεισοδεια κατα την παραμονη μου στις τριτοκοσμικες χωρες(Γερμανια-Ολλανδια-Βελγιο) ;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stelpas : 25-11-07 στις 20:59.

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΚΡΑΥΓΗ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ
    Από Pan Kai στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-08, 13:04
  2. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-02-08, 19:18
  3. ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ
    Από gpsgr στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-07, 17:15
  4. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-06, 19:54

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας